Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

18.07.2011
poniedziałek

Kogo wysłać do Hogwartu po naukę?

18 lipca 2011, poniedziałek,

Magazyn Foreign Policy dowcipnie rozwija pomysł, jak uzdrowić waszyngtońską elitę władzy. Proste! Niech politycy poczytają siedmioksiąg przygód Harry’ego  Pottera. I wyciągną wnioski.  http://www.foreignpolicy.com/articles/2011/07/14/send_the_hill_to_hogwarts

A gdyby to przenieść w realia polityki polskiej? O, to już nie takie proste. Bo kto by się w naszym sejmie albo rządzie przyznał, że chce i potrafi być Harrym Potterem? U nas pod dostatkiem mamy w polityce raczej Voldemortów i mugoli, a mało kandydatów na mistrza Dumbledore’a i jego wychowanków pokroju Harry’ego, Rona i Hermiony. No bo kto?

Za to w zupełnie nieoczekiwanym miejscu chwalą Pottera. W półoficjalnej gazecie Watykanu, L?Osservatore Romano, ukazały się pochlebne recenzje najnowszego i ostatniego filmu z serii potterowskiej. http://www.catholicherald.co.uk/news/2011/07/13/vatican-newspaper-praises-new-harry-potter-film/

To się nazywa pójść po rozum do głowy. Przecież od lat propaganda katolicka, zwłaszcza w Polsce, przekonywała, że potteryzm to promocja satanizmu. Nic nie pomagały przytomne głosy takie jak Andrzeja Koraszewskiego na portalu Racjonalista: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4264. No i proszę Drogi Andrzeju (znamy się jeszcze z BBC): jaki piękny zwrot akcji. Kościół – owszem, to tylko recenzje, ale jednak z serca kościelnego Rzymu – wreszcie dostrzegł to, co od początku było oczywistą oczywistością. Ciekaw jestem, jak na ten głos rozsądku w watykańskiej gazecie zareagują nasze katolickie media. Może by też wysłały jakąś delegację do Hogwartu po naukę?

XXXX Aborcja
Kartka z podróży- faktycznie ten ,,kompromis” trudno nazwać tak naprawdę kompromisem, ostatnio ciekawie pisał o tym w GW Andrzej Wielowieyski, ale z drugiej strony nie sądzę, by machiawelizm artki dał jakiś efekt, więc zgadzam się raczej z wpisami maga, Pawła Lubońskiego, tanaki, slawczana, na temat tego ,,buntu” antyaborcyjnego przewidywanego przez Kartkę i innych wątków dyskusji. Podobnie jak z nickami Śleper, tomide. Krzysztof Mazur, mika, mw – no jasne, że każdy obywatel powinien mieć dostęp do informacji, kto jak głosował w sejmie, ale czy do tego trzeba osobnej listy hańby? Wystarczy zajrzeć na portal sejmowy. Wiesiek59- faktycznie, udał się też żart Sawce; Zosieńka – ja rozumiem, że Pani prowokuje, ale skąd Pani wie, że w grupie słuchaczek Radia Maryja nie zanotowano ani jednej aborcji?! TO – no niezła ta scenka z lektorką rosyjskiego, dzięki; Dyskusja z ,,Januszem” ma taki sens jak dyskusje z ,,Warszawiakiem”, ale mariuszko daje radę. Alex – no dobrze, lecz chodzi o to, czy i co mamy do zaproponowania tym, którzy nie skorzystali/-ły z antykoncepcji,( bo nikt nie nauczył, albo bo facet nie lubi) a do macierzyństwa z lepszych czy gorszych powodów się nie kwapią – zob. wpis Stanisława od Łasuchów 13/7/8:52

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 90

Dodaj komentarz »
 1. W recenzji OR nie ma niczego, czego Watykan nie mógł zauważyć juz wcześniej. Więc chyba to nie Harry Potter sie zmienił, tylko zwolennicy KK zmienili zdanie:)

  Swoją droga ostatni odcinek to spektakularne widowisko, jestem pod wrażeniem.

  Natomiast co do ról przypisanych politykom, to Harry Potter na naszym podwórku to ewidentnie premier, zaś Woldemort to sami-państwo-wiecie-kto:) Ron to marszałek Schetyna zaś do roli Hermiony jest kilka kandydatek. Marszałek Niesiołowski pasuje do roli „Mad Eye” Moodego, zaś minister Sikorski to ten z Wesley’ów, który polował na smoki. Nie jest chyba tak źle w naszym pięknym kraju:)

 2. A jak babka antykoncepcji nie lubi? Nie tylko „facet” może nie lubić. Co wtedy „mamy do zaproponowania” tym „babkom”, które „do macierzyństwa się nie kwapią”, ale „antykoncepcji nie lubią”? Ha, nie możemy przecież zakładać, że i seksu nie lubią. Bo może wręcz przeciwnie, lubią i to jak….

  Myślę, że i „facetom” i babkom w rzeczonych okolicznościach „mamy do zaproponowania” …. dokładnie TO SAMO.

  (No, po prostu pole minowe ta cała współczesność… Już lepiej, rzeczywiście, podyskutować o Harrym Potterze, Białym Domu i Watykanie. Przynajmniej stoi się na pewnym gruncie.)

 3. Co prawda Poczta Watykańska słynie podobno ze sprawności, ale daleka droga od wydania dyspozycji w Watykanie do ich realizacji w Polsce.
  Poza tym, Watykan zatrudnia nieco światlejszych od naszych kardynałów i biskupów…….

  Na razie według pana R. niesłusznie mającego rangę kapłana, przydałoby się Polskę egzorcyzmować. Z magią, czarami, ma to w sumie sporo wspólnego.
  Tymczasem, około 10% naszych kapłanów ma dzieci…….

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Obejrzałem uwaznie (kilka razy!) drugi spot pis z otwieraniem drzwi przez Prezesa. Przyznam, że mam mieszane uczucia, bo tym razem nie bardzo rozumiem jego przesłanie. Zastanawiam się co to jest za oszklony świat do którego Prezes wpuszcza odświętnie ubranych ludzi. Czy to jest metafora państwa? Wskazywało by na to dwóch prominentów, którzy do tego „raju” wchodzą bocznym wejściem dla uprzywilejowanych. Z drugiej strony to oszklone wnętrze przypomina mi bardziej korporacyjne biuro czy bank niż państwowy urząd. Tylko po jakiego diabła pchać się, gdy się nie musi, do państwowego urzędu albo jakiejś kafkowskiej korporacji? czy nie ma nic lepszego do roboty?
  Nie rozumiem też po co Prezes ich tam wpuszcza, bo z momentem wejścia fabuła się urywa. W ostatniej scenie wpuszczeni przez Prezesa ludzie plączą się po tym biurze bez sensu – jak po muzeum. Spot z racji biurowej scenerii mnie odstręcza – tym bardziej, że narracja jest niezrozumiała. Za to pchanie się do urzędu/banku(?) czuję do jego bohaterów niechęć. Ja się z ludźmi, którzy marzą o wdzieraniu się do takich podejrzanych, korporacyjno-panstwowych instytucji – na dokładkę wraz z Prezesem – nie identyfikuję.
  Nie wiem czemu oba spoty kojarzą mi się z filmem „Noc żywych trupów” (Night of the Living Dead) w reżyserii Romero z 1968 roku. Ewidentnie pomysł pojawiających się znienacka w zbożu czy na ulicy dziwnych ludzi ktorzy czegoś chcą jest zapożyczony z tego filmu. Jak również pomysł wdzierania się do rozmaitych wnętrz. No ale rezyseria Romero była o niebo lepsza – narracja dynamicznie prowadzona, zrozumiała a pobudki działania bohaterów jasne. Romero nie pozostawiał złudzeń po co jego bohaterowie szturmują zamknięte budynki. Wystarczy porównać oba filmy. O ile lepsze byłyby spoty Prezesa gdyby konsekwentnie poszedł śladem Romero.
  http://www.youtube.com/watch?v=pElSu_ECJGM
  Pozdrawiam

 6. Przepraszam w sprawie …wesolych panow co? … nosza …
  pomylilam sobie pana Wieslawa z panem Warszawiakiem ,
  No w kazdym razie dzieci z tej pomylki nie bedzie ,wiec nie mamy klopotu.
  ……………………………………
  A do Szanownego p.staruszka ,
  to naprawde bylo powiedzenie angielski dla takich calkiem ,calkiem doroslych i calkiem uswiadomionych.
  ..a i tak mozna jeszcze gorzej ,moja kolezanka w szkole podstawowej
  twierdzila jednak ,ze bociany przynosza tylko tzw. dobre dzieci ,
  a te „zle” znajduje sie w kapuscie !
  / moze to z powodu polskiego bigosu ? bez kapusty przeciez nie da rady /
  i nie byla to prowincja ,tylko polskie miasto krolewskie ,ba!
  Salute
  Ps.
  Musze wydac w niezbyt ladny sposob ,ze moja kolezanka byla b.ale
  to bardzo religijna i co by powiedzial na to Harry Potter ,choc angielski
  i ma „styl”…?

 7. Harry Potter to po pierwsze tasiemiec. Po drugie literatura popularna, po trzecie angielska. To raczej pop-kultura. Kościół się wpakował w kabałę komentując utwór rozrywkowy. Równie dobrze mogli zaatakować M. Jacksona albo Gwiezdne Wojny.

  Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

  Dorota Masłowska w epopei narodowej ?Pawiu królowej? opisuje jak działa świat mediów i co się stać może, gdy ich bohater nie zna języków obcych albo powtarza napisane przez kogoś innego teksty. To by się bardzo posłom i nie tylko przydać mogło.

  Wieszczów ci u nas dostatek

  Po Dorocie idzie Ignacy Karpowicz. Bohaterowie Karpowicza często umierają, żyją po śmierci, z bogami gadają. To naszych dwóch wieszczów. Ludowi wieszczów polecić trzeba, nawet jeśli lud lub naród satyrą lub krytyką smagają.

 8. Takich magików jak ci z KOR, S, krk i ich króliki to nie ma na całym świecie i Hogwart wymięka.

  Zaś Ojciec B16 był zajęty oglądaniem jak go hr. Komorowski po rękach całuje i nie zauważył ze to o czarnej magii.
  Egzorcyści w III RP sa nie pocieszeni i Kard. Dziwisz i abp. F. Głódź poprosili MSZ Sikorskiego o note dyplomatyczna do Watykanu

 9. Pan elita intelektualna Polski się gryzie:

  Ja, Szostkiewicz, publicysta, postępowiec, antyklerykał, Europejczyk, ateista.

  On, Niesiołowski, polityk, troglodyta, klerykał, nacjonalista, fanatyczny katolik.

  Co nas obu łączy? Nic! Nic, nic, nic, nic. N-i-c… O, i to jest powód: nic, aby całym duchem, sercem, umysłem go popierać, głosując nań i ponownie oddając dużą, ogromną, realną władzę nad sobą.

 10. K.Mazur: „Kościół się wpakował w kabałę komentując utwór rozrywkowy. Równie dobrze mogli zaatakować M. Jacksona albo Gwiezdne Wojny.”
  .
  Rzeczywiście, ciekawe, dlaczego „Wojny gwiezdne” u nikogo nie wywołały wzbudzenia moralnego. Seria równie popularna jak Potter, wiara w Boga też nieobecna, też jest coś w rodzaju magii, dużo cynizmu, wizja świata znacznie bardziej prymitywna niż w Potterze… Chyba właśnie to ostatnie. „Wojny gwiezdne” to czysta konwencja, a Potter mimo fantastycznego entourage’u zawiera aż nadto odniesień do naszej rzeczywistości.

 11. Pan Redaktor pisze:
  „Bo kto by się w naszym sejmie albo rządzie przyznał, że chce i potrafi być Harrym Potterem?”

  Szanowny panie Redaktorze,
  a po coz nam Harry Potter?
  Czy Dyzma i jego ferajna juz nie wystarcza?

 12. Kartka
  Pierwsza strona dzisiejszego Daily Express ?Britain must ban migrants?
  http://www.express.co.uk/news To twoja Unia. Wyslij tam swoja rodzine do brudnej roboty. Niech sie ucza europejskiej kultury.

  Bantustan-Polska nie w pelni spelnia oczekiwania Starej Uni. W Bantustanie-Polska ciagle istnieje sektor nie w pelni uzalezniony od Starej Uni. Rolnictwo.

  Po 20 latach dyskryminacji przeciwko polskiemu rolnikowi w tym po 7 latach bezposredniej dyskryminacji wiekszosc ziemi uprawnej w Polsce ciagle jest zagospodarowana i ciagle w polskich rekach. To glownie dzieki upartosci i wytrwalosci polskiego chlopa i pomocy panstwa w formie Krus i ulg podatkowych.

  Ta sytuacja jest typowym przykladem polskiego ?beznadziejniego tumanstwa?. Zachod gra a polskie tumany tancza ale nie tylko, czesc z nich by chciala dobic polskie ronictwo.

  Przpomne 45 lat propagandy o wolnym rynku. A jak sie okazalo byl to zawsze rynek mniej niz wolny, subsydiowany, zarowno w Europie Zachodniej jak i w Ameryce Polnocnej. Ale polski tuman to kupil. Bo oczywiste, co zachodnie to lepsze. I polski tuman dalej w to wierzy pomimo ze zadnych tajemnic juz nie ma.

  Jako kraj czlonkowski UE, Bantustan-Polska oczywiscie placi skladke czlonkowska. Sklakdki czlonkow Uni tworza Unijny Budzet. 40% tego budzetu (55 mld Euro) idzie na zapomogi dla rolinkow. Ale zachodni rolnik, ten lepszy obywatel Uni, dostaje trzy razy wyzsza zapomoge niz ten polski rolnik (i wschodnio-europejski) , obywatel drugiej kategorii. Juz przez 7 lat. Wszyscy konkuruja na wspolnym rynku. Oczywiscie ma to na celu calkowite uzaleznienie zywnosciowe Wschodniej Europy.

  Zeby ronictwo calkowicie nie upadlo polskie wladze wprowadzily ulgi podatkowe dla rolnikow i Krus. Czyli zeby utrzymac polskiego rolnika w stanie operacyjnym, kosztuje to dwukrotnie wiecej. Stracone zapomogi plus dodatowy koszt zwiazany z Krus i ulgami podatkowymi.

  Od polskiego tumana nalezy sie tego spodziewac. Zamiast dazyc do rownouprawnienia w Uni polski tuman woli dodatkowo obciazac swoj budzet aby rolnictwo przetrwalo.

  Zbuntowal sie natomiast premier Wegier Orban. Kilka miesiecy temu zaproponowal wielmoznym panom w Starej Uni wyrownanie zapomog dla rolnictwa w calej Uni. Jego propozycja zostala natychmiast odrzucona przez Francje. Francja ma Veto ??? a nie powinna, zgodnie z Traktatem Lizbonskim decyzje maja zapadac wiekszoscia glosow. Ale Sarkozy juz zawetowal i nawet nie dojdzie do glosowania.

  To tylko jeden z przykladow jak Bantustan-Polska daje sie dymac przez Unie. Ale, Unia daje rowniez cukierki i polski tuman sie cieszy. Jak dlugo jeszcze?

 13. warszawiak pisze:
  2011-07-19 o godz. 09:26

  Przy sporej dawce sensownych informacji we wpisach, na temat Unii przebija przez Ciebie zacietrzewienie. Unia jest umową. Niekoniecznie podmiotów w danym momencie równoprawnych. W sprawach rolnictwa akurat, wynegocjowano nierówne traktowanie państw członkowskich.
  Czy bilans jest dodatni? Moim zdaniem tak. Impuls rozwojowy skierowany do Polski przekroczył oczekiwania. A że są również przegrani?
  Ktoś musiał za to zapłacić……

  Jedyną metodą jak już pisałem, byłaby unifikacja przepisów, stawek podatkowych, na co politycy chroniący „interesy narodowe” nie zgodzą się jeszcze długo. Wolny rynek jest iluzją, ale dobrze się sprzedaje.

  Określenie „bantustan” jest nieco przerysowane. Ciągłe porównywanie się do najlepiej rozwiniętych krajów świata, wywołało u Ciebie jakąś frustrację?
  Zachód nie jest od nas lepszy, a jedynie lepiej zorganizowany……

 14. Warszawiaku, przede wszystkim Polska jest beneficjentem funduszy unijnych, to znaczy dużo więcej dostaje niż sama wpłaca. Więc jęki z powodu naszych niewłaściwie wykorzystywanych przez Unię składek są trochę nie na miejscu.
  Z niesprawiedliwym zróżnicowaniem dopłat dla rolników coś jest na rzeczy, ale należy pamiętać, że rolnik francuski, który dostaje większe dopłaty, ponosi też znacznie większe koszty produkcji.
  Najsmutniejsze jest to, że w Polsce te dopłaty przyczyniają się do konserwowania archaicznej struktury rolnej, ponieważ pomagają przetrwać małorolnym, którzy nic lub prawie nic nie produkują na rynek. Bez dopłat dawno by musieli sprzedać ziemię i zamienić się w pracowników najemnych. Jeśli dopłaty wzrosną, ten problem jeszcze się pogłębi.

 15. @Pawle Luboński,
  A ja myślę, że dostrzegając podejście KK do HP zapominamy o dwóch rzeczach.

  Po pierwsze, że Kościół nie jest monolitem — zapewne jest tyle wizji tego, co katolicyzm oznacza, co samych katolików. Można mówić o modach, trendach, skrzydłach (jak w partiach politycznych). Nie powinno być niczym dziwnym, gdyby w piśmie katolickim doszło do polemiki na temat HP a wychowanie dzieci i wzorce religijne.

  Po drugie, i dlatego adresuję komentarz akurat do Ciebie, jako kogoś, kto porównał HP z Wojnami Gwiezdnymi, wydaje się, że krytyka HP wypływała też ze sposobu, w jaki część Kościoła przejęła ideologię New Age. Bo jak inaczej wyjaśnić zwalczanie homeopatii, czy drzewek szczęścia, jako narzędzi Szatana, przez które dostaje się on do katolickich domów, powodując opętanie. (Zapewniam, że słyszałem takie twierdzenia więcej niż raz, i przynajmniej raz w formie kazania na mszy z powołaniem się na autorytet diecezjalnego egzorcysty…) Dzieje się tak, bo (IMHO) część (znowu) Kościoła, przyjęła te wszystkie paranaukowe bzdury, które głosi New Age, jako rzeczywiste zjawiska, nadała im tylko katolickie wytłumaczenie — złe duchy i Szatana. To nastąpiło już po okresie największej popularności Gwiezdnych Wojen, trafiło akurat na czas pojawienia się HP na rynku księgarskim.

 16. Wątpię by konserwatywny B16 nagle zmienił zdanie i docenił sagę o młodym czarodzieju – dla równowagi trzeba dodać, że Dawkins też miał zastrzeżenia – raczej Watykan zrozumiał PR disaster i próbuje wyjść z twarzą.

  Ciekawe za to, że KK przestraszył się wciągającej i dobrze napisanej, co prawda, ale jednak książki dla dzieci. Ateista stwierdzi, że to kulturowa walka jednej bajki z drugą, trochę bardziej dla dorosłych, nie wiem co wierzący może odpowiedzieć.

  Inna sprawa to, że Hogwart jako żywo przypomina przecież średniowieczny uniwersytet. Było to jedno z nielicznych miejsc, gdzie na równi spotykali się przedstawiciele wszystkich stanów: duchowni, szlachta, mieszczanie i chłopi (sic!). Istniały wówczas katedry astrologii, uczeni zajmowali się alchemią i starali się odczytać i zrozumieć księgi starożytnych, nie mówiąc o tym, że najważniejsza była jeszcze bardziej ezoteryczna teologia, a dzisiejsza świecka nauka była nieodróżnialna od filozofii.

 17. Polskie media katolickie mają swój własny Hogwart w Toruniu. To tam udają się po naukę.

  A jeśli nie do Torunia, to na Jasną Górę.

  Pozdrawiam wakacyjnie.

 18. Może właśnie chodzi o to że „fantasy” skierowana do dzieci jest dla KK groźna? Magia, czary, tajemniczość, obrzędy, stroje, księgi pełne tajemnic……
  Podobne nie lubi podobnego, bo podbiera to klientelę?
  Skoro powstał oficjalnie zarejestrowany kościół Yedi, to rejestracja Kościoła Hogwartu również jest możliwa…..

  W końcu wiara nie podlega dyskusji. Wiara we wróżki czy krasnoludki może być równie silna i bezkrytyczna….
  Halloween zdaje się też nie cieszy się estymą wśród hierarchów?
  Wszystko co odwraca uwagę wiernych od kładzenia na tacę jest groźne.

 19. Warszawiak
  Moi bliscy są rozsiani po Europie (akurat nie po Brytanii)i nie narzekają. Pędzą życie takie jakie chcą i starcza im na to pieniędzy. Tak wygodnie i sensownie na pewno nie mogliby żyć tutaj. Dobrze o tym wiedzą więc zapewniam Cię, że nie cierpią. Wręcz przeciwnie – nastroje mają doskonałe.
  Twoich rozważań na temat polskiego rolnictwa nie rozumiem. Ono jakoś przędzie dzięki dotacjom UE. Oczywiście, że to są mniejsze dotacje niż dostają farmerzy starej Unii, ale gdyby nie UE to by ich nie było w ogóle. Przecież RP nawet nie stać np na dopłaty do KRUS. Lepiej więc jest się cieszyć z tych dopłat unijnych niż marudzić, że są za małe. Co z tego marudzenia wynika praktycznego?
  Co praktycznego wyniknęło z nadęcia się tego operetkowego dyktatora Orbana? Nic. No więc po co się nadymał? Tyle ma, że stoi obrażony w kącie.
  Polska jest na marginesie Unii – to zona wschodnia. To kraj ubogi, zapuszczony cywilizacyjnie, niezdolny do wyłonienia sensownego rządu – kraj którego nawet nie stać na przyjęcie wspólnej waluty ani wspólnych uzgodnień prawnych (Karta Praw…). Z tego powodu RP ma w UE niewiele do gadania. Albo będzie korzystać z tego co jej podsuwają bogatsi albo nie. Innych możliwości nie ma. To znaczy jest jedna mozliwość – można się zawsze z tego układu wypisać. O to Ci chodzi?
  Wybacz, ale z Twoich rozważań nic kompletnie nie wynika. To nas różni. Ja piszę by korzystać z tego co się ma w zasięgu ręki a Ty snujesz nierealne marzenia.
  Pozdrawiam

 20. Panie Redaktorze:

  W dalszym ciągu uważa Pan, że Harry Potter jest ważniejszy niż np.

  AFERA PODSŁUCHOWA DZIENNIKARZY od MURDOCHA?

  Czy nie obserwujemy właśnie zupełnie niebywałego, po raz pierwszy w historii, wydarzenia:

  Oto prywatne media zdają sprawę ze śledztwa, w którym same są oskarżone!!!

  Prywatne media są SĘDZIĄ we WŁASNEJ SPRAWIE. Ogromna większość ludzi na świecie, pewnie 95%, a może więcej, czerpie wiedzę o wszystkim, w tym o inwigilacji PRZEZ dziennikarzy, od….tych właśnie dziennikarzy, z tych właśnie prywatnych mediów, przeciw którym toczy się sprawa.

  One, prywatne media, kształtują opinię publiczną i jej ocenę tych wydarzeń. I kształt tej manipulacji zaczyna być oczywisty: wg mediów to politycy byli w „zażyłych stosunkach” z prywatnymi mediami (czyż nie znaczy to, że i prywatne media też były w zażyłych stosunkach z politykami, a wobec tego jak można tym mediom wierzyć, gdy, jako tzw. czwarta władza’ rzekomo ‚patrzy politykom na ręce’???). Wg mediów to biedny Rupert Murdoch ma powody, by żalić się dziś, że gdy dostał pianką do golenia w twarz, to był to „najbardziej poniżający dzień w jego życiu” (widocznie nie zwrócił uwagi, jak poniżające jest, gdy tzw. dziennikarze podsłuchują rozmowy pogrążonych w żałobie ludzi, a potem wplatają je w „atrakcyjne” teksty i tytuły, albo osaczają tych ludzi w dobrze ‚przygotowanych’ wywiadach telewizyjnych).

  Mam nadzieję (tylko nadzieję, niestety), że sprawa INWIGILACJI przez DZIENNIKARZY skłoni wielu ludzi (bo oczywiście nie wszystkich…) do przyjrzenia się uważnie prywatnym mediom…. mam nadzieję, że zwrócą uwagę na różnicę między mediami prywatnymi a publicznymi, że od mediów publicznych będą domagać się informacji.

  Społeczeństwo chce patrzeć władzy na ręce? Powinno używać do tego mediów społecznych, tzn. publicznych. Na prywatne patrzmy tak, jak na to zasługują. Szczególnie, jeśli są sędzią we własnej sprawie.

 21. Frakcja Radziwillowska
  Wiesiek59, Lubonski i Kartka

  Problem w tym ze sami widzicie siebe jako kategorie podludzi. A dla podludzi tematy jak demokracja, rowno-uprawnienie sa obce.

  Radziwillowie rowniez widzieli korzysci dla Polski z pod szwedzkim panowaniem. Inni widzieli korzysci pod zaborami inni w GG a wy w Uni.

  Kiedys Europa Zachodnia potrzebowala armie by podbijac landy, przeksztalcac je w kolonie i doic ile sie dalo przez stulecia.
  Teaz wystarczy opowiadac bajki o wolnym rynku, cudach niewidzialnej reki i wielkiej wspolnocie europejskiej. Tumany sami sie pchaja jak cmy do ognia. A koncentracja wlasnosci i wladzy Europy Zachodniej ciagle sie poglebia.

  To haniebne ze Polska nie poparla Orbana !!!

  Przypomnne ze kiedy Polska wchodzila do Uni w 2004 wyrownanie doplat dla rolnikow bylo obiecane przez Unie. Mialo to nastapic w ciagu 2-3 lat.
  Na obietnicach sie skonczylo.

  Na takie nie rynkowe zagrywki jak nierowne zapomogi sa oczywiscie srodki obronne ale polskie rzady na uslugach obcych korporacji oczywiscie nic nie zrobia. A powinni wprowadzic clo albo quotas na produkty rolne i zywnosciowe.

  Stwierdzenie ze ‚maja wieksze zapomogi bo maja wieksze koszty’ (rolnicy zachodni) jest przykladem wasalizmu. Jak maja wieksze koszty to niech sobie zbankrutuja, to dla nich recepta. To wlasnie z powodu kosztow polskie stocznie upadly i wiele innych zakladow.

  Polska powinna dazyc do zrownania zapomog albo wpowadzic cla na zachodniej produkcji artykuly rolne i zywnosciowe.

  Radziwillowie ! Nie posiadacie strtegicznej wizji. Nie zdajecie sobie sprawy do czego taka polityka dazy. Zadawalacie sie natomiast krotkoterminowymi korzysciami.

  Unia daje cukierki i to wam sie podoba. Dr Mengele rowniez dawal cukierki minuty przed wysylaniem dzieci do gazu. Wy jestescie jak te dzieci, Cieszycie sie z cukierkow. Co bedzie pozniej was nie obchodzi.

  Zrownanie zapomog pozwolilo by polskiemu rolnictwu stanac na nogach, rzad moglby zlikwidowac Krus, i ulgi podatkowe. Przybylo by podatkowiczow.

  Zapomogi rolnicze to tylko jeden z przykladow kolonialnej polityki Uni wobec Bantustanu-Polska. Unijna polityka w sprawie CO2 i przeplywow kapitalu to oddzielne sprawy. Gdzie Unia dymie Polske ile wlezie. A wiekszosc o tym nawet nie wie. Bo po co, przeciez daja cukierki.

 22. Mw
  Chciałem zauważyć, że nie minęło nawet cztery lata gdy miałem okazję za sprawą rządowych mediów obcować do odruchów wymiotnych z licznymi zapisami podsłuchów i innymi dokumentami z rozmaitych inwigilacji prowadzonych przez państwo.
  Niewiele później znów państwowe służby specjalne inwigilowały polityków rządzącej partii a podsłuchy obficie transmitowały państwowe media (Drzewiecki, Chlebowski …) Chyba nie chcesz powiedzieć, że są lepsze (panstwowe)i gorsze(prywatne) podsłuchy?
  Warszawiak
  Piszesz -„To haniebne ze Polska nie poparla Orbana”. A po co miała go popierać? Przecież to nie Orban wypłaca polskim chłopom dopłaty tylko podatnicy niemieccy i francuscy. Dziwactwa Obrana są tolerowane, bo Unia ma po prostu w tej chwili większe problemy na głowie.
  Dzięki za „podczłowieka” z „frakcji Radziwiłłowskiej”. Poprawiłeś mi nastrój
  Pozdrawiam

 23. Ciekawe na ile koncepcja Radziwiłła by się sprawdziła? Jeden król elekcyjny mniej, jeden więcej, co za różnica? Jan Kazimierz czy Karol Gustaw , jedna cholera…..
  Ta wersja historii alternatywnej zawsze był bliska memu sercu…….
  Ciekawe jest opisanie historii alternatywnej w
  „1633” Davida Webera……

 24. warszawiak pisze:
  2011-07-19 o godz. 19:07

  Dymie? Zgoda, ale takie prawo jacy prawodawcy…..
  A niestety oni są podobno „elitą Narodu”…….
  Zmienić elity, na jakie? Skąd je weźmiesz?
  Poseł Godson? Sprawdza się, ale jest z importu. Jaka ilość importowanych zawadzać będzie „Prawdziwym Polakom”?

  Czekam na konstruktywny wpis. Narzekać potrafisz……
  Ukaż światełko w tunelu…..

  Ps.
  Najważniejsza jest Idea czy LUDZIE?
  Ludzie żyli pod Prusakami, Rosjanami, Austriakami, pod Unią też będą….
  „przeżyliśmy potop Szwedzki przeżyjemy i Radziecki
  Imperium gdy powstanie
  to tylko dzięki nam”……..
  i SPRAWDZA SIĘ!!
  Sahara zaczynała być największą piaskownicą naszych dzieci, a Londyn największym wychodkiem Warszawy………

 25. Warszawiaku
  Unia Europejska jest właśnie po to, żeby nikt nie musiał nikogo podbijać w celu bogacenia się. To jest najważniejsze, ponieważ pokojowe współistnienie krajów europejskich wcale nie jest oczywiste i dane raz na zawsze. Narzekanie, że nie wszyscy członkowie unii są równi, jest naiwne. To jest stan na teraz, który będzie się zmieniał, działając na zasadzie naczyń połączonych. Wiem, że to strasznie banalne i oczywiste, ale niestety wciąż jeszcze nie dla wszystkich.

 26. warszawiak 19.07
  Kolejny raz bredzisz. Jesteś jakąś przedziwną postacią tego blogu która jako nikt do tej pory nas wszystkich OBRAŻA JAKO NIEWOLNIKÓW Z BANTUSTANU
  kTO CI DAŁ DO TEGO PRAWO ?
  Jakim prawem zakompleksiony nieudacznik emigrant, który „wspaniale” prosperuje wsród głupich Angoli (jako hydraulik czy garderobiany), który jako Polak zalicza wszystkich Polaków na emigracji do znienawidzonyhch pariasów śmie coś pyskowac o bantustanie ?
  A co ty zrobiłeś dla Polski że tak udajesz Rejtana ?

 27. Kartka 20:28

  Czytaj uważnie to, co napisałem:

  O podsłuchach przez instytucje państwa informują nas media.

  O podsłuchach przez media informują nas … media!

  Buahahahaha…..

  (No, chyba że w swej bezgranicznej naiwności wierzysz, że media o swym sprzeniewierzeniu się zaufaniu społecznemu będą pisały tak samo krytycznie i bezkompromisowo, jak piszą o sprzeniewierzeniu się instytucji państwowych. Przypomina mi się Piątka z Cambridge z lat 30. ub. wieku. Też zaczęli od naiwnej wiary, a jak skończyli … wiadomo.)

 28. warszawiak 19.07
  Zarzucasz nam, niewolnikom z bantustanu i radziwiłłom, że nie mamy strategicznej wizji.
  No to ty , pariasie z Albionu pokaż że masz.
  Na początek przedstaw jak rozwiązać problem psich kup na chodnikach w miastach.
  Francuzi próbowali w Paryżu superodkurzaczy, ale im nie wyszło.
  No to ty pokaz że potrafisz. Yes you can !
  A potem zaproponuj cos zamiast Unii Europejskiej.

 29. Mw
  Podkreślałeś wyraźnie w swoim komentarzu „prywatne media”. Zwróciłem Ci uwagę, że są również rządowe media.
  Mało, interesy „prywatnych mediów” w przypadku brukowca Murdocha ściśle splecione były z interesami państwa. Afera ma również wymiar państwowy.
  Zresztą całą sprawę „rozgrzały” konkurencyjne media.
  Media i rząd tworzą po prostu system władzy. To co obserwujemy na Wyspach to ozdrowieńcze drgawki systemu.
  Tak więc cała Twoja teoria mająca na celu na przykładzie angielskim zdyskredytowania informacji mediów polskich informujących o rażącym nadużywaniu podsłuchów przez rząd sensu nie ma.
  Teza, że media o swoich grzechach informują powściągliwie jest banalna i oczywista. Trudno od nich wymagać samobiczowania.
  Zresztą nie chodzi o formę informowania tylko o podsłuchy. Twoje wsłuchiwanie się w tony informacyjne sensu nie ma. To stosowanie podsłuchów jest problemem – bez względu na to kto się tego dopuszcza.
  Ponieważ żyję w społeczeństwie mentalnie postsowieckim, gdzie ludzie ze strachu dają zgodę na podsłuchiwanie przez państwo samych siebie, z zainteresowaniem obserwuję burzliwe reakcje na tego typu praktyki w Wielkiej Brytanii – dymisje urzędników państwowych, kres karier polityków i rozliczenia karne dziennikarzy prywatnych mediów. Mam nadzieję, że dożyję do podobnie ozdrowieńczych drgawek zdegenerowanego systemu również w naszym kraju.
  Pozdrawiam

 30. Ja się zawsze zastanawiam, dlaczego tak jest, że gdy jakiś nawiedzony zacznie w blogu wypisywać swoje farmazony, to ludzie mający naprawdę dużo ciekawego do powiedzenia wchodzą z nim w spór. Przecież to nie ma sensu. 80 czy 90 % Polaków popiera wejście i uczestniczenie w Unii (a młodzież to chyba w 100 %), ale zawsze znajdą się ludzie wszędzie widzący niebezpieczeństwo, niewolnictwo i podporządkowanie. Zostawcie ich samych z ich obsesjami, i tak nie dacie rady ich przekonać.

 31. Kiedy czytam o dopłatach do hektara i emocjach jakie wywołują wśród nierolników( bo politykom sie nie dziwie) chciałbym swoje trzy grose.
  jak sobie coś tam przypominam to dopłaty do hektara miały jeden z ważnych celów -stymulowanie produkcji – by nie dopuścić do nadprodukcji która stałaby sie nieekonomiczna. Ma to wyrównać rolnikówi ewentualne straty powstałe przy tego rodzaju produkcji (coś na kształt płacy minimalnej). Gdyby było inaczej byłaby dopłatą nie do hektara a do konkretnego towaru.
  Może sie mylę ale jak mnie pamiec nie myli tak to chyba przedstawiano. Róznica miedzy Polską a resztą miałabyć zlikwidowana bodaj w 2012 kiedy Polska planowała wejscie do strefy euro. Politycy szybko zorientowali sie( zaraz po chłopach któzy potraktowali to jako źródło dochodu) ze można cos ugerać dla siebie i ochoczo zaczęli sie prześcigać w wywalczeniu ( głośnym) pełnych dopłat nie zwracając uwagi że tamte społęczeństwa nie dostają dotacji na równo z polską w innych dziedzinach i też mogły by sie kłocic w koncu skonczyłoby sioe na tym że trzeba podniesć składki by wszyscy dostawali tyle samo i po kiego one skoro tyle ile wpłacili tyle muszą dostać. najlepieej kiedy nie ma rodziny i kazdy sobie rzepke skrobie. bo w rodzinie jest tak że kazdy w spadku chce jak najwiecej i dlaczego Jozek dostał obraz za 200000 a halina obore za 20000 z krówką. ale gdy sie budowało nasze gospodarstwo jakoś chęci niektórym nie stało

 32. @Wlodek
  Unia podbija bez wojen. Unia podbija przez opowiadanie bajek.

  @Kazimirz, zaliczam cie do Frakcji Radziwillowskiej.
  Orgia zdrady trwa juz 22 lata. Bantustan-Polska istnieje, ciagle nie jest doskonaly. Unia nad tym pracuje. Istnieje jeszcze polskie rolinctwo, istnieje jeszcze gornictwo i pracuja elektrownie. Pod pretekstem unijnych wymogow odnosnie CO2 polskie elektrownie zostana pozamykane. Bedziecie kupowac elektrycznosc od Francji. Tak bedzie lepiej, bo drozej, bo nabijecie kase Francji.
  Juz obecnie Polska jest jedynym krajem gdzie gornictwo wegla upada pomimo pokaznych zasobow tego surowca. W innych krajach, USA, Chiny, Australia, RPA, Rosja gornictwo weglowe wzrasta dramatycznie. Australia werbuje gornikow w Polsce. RPA buduje 20 nowych kopalni wegla. W US recordowe wydobycia a w Polsce Unia was dymie. Unia nie ma wegla i nie chce zeby Polska miala korzysci z tego surowca. Bantustan powinien byc calkowicie zalezny.

  Ja nikogo nie obrazam. Sami uwazacie sie za podludzi, akceptujecie unijna dyskryminacje i podwojne standardy. Wasza ambicja jest sluzyc panom Europy Zachodniej. Nawet nie wstydzicie sie swych wasalskich genow.
  Ja pisze na tematy zaslugujace na rozwage. To wy Radziwillowie atakujecie personalnie bo nie posiadacie kultury dyskusji. Bo nie stac was na rzeczowa dyskusje.

  Przykladem jest rowniez Kartka. Orban postawil sie w interesie slusznej sprawy. (wyrownanie zapomog dla rolnikow w calej Uni). A kartka go zbesztal na tle personalnym. To jeden z objawow polskiej choroby.

 33. mw pisze:
  2011-07-19 o godz. 22:12
  W latach 1970 Nicolae Ceau?escu zakupil sprzet pdsluchowy za $2 mld co bylo powazna kwota na tamte czasy. Za pomoca tego sprzetu mogl podsluchiwac rozmowy telefoniczne rumunow. Wolny i jakze demokratyczny swiat go zbesztal. I oberwalo sie rowniez calej Europie Wschodniej. Za brak demokracji, za brak poszanowania dla elementarnych praw czlowieka.

  Ceau?escu zakupil ten sprzet od amerykanskiej firmy AT&T. Bylo wiec zapytanie – dlaczego w ‚demokratycznym swiecie’ taki sprzet byl produkowany? Oczywiste w ‚demokratycznym swiecie’ kazdy byl juz podsluchiwany znacznie wczesniej i na wieksza skale.

  Teraz afera Mediow Murdocha nie jest zadna afera mediow. To jest afera policyjna bo to policja podsluchiwala i sprzedawala pozyskane wiadomosci do mediow. Odpowiedzialni sa za to polityczy bo dali takie uprawnienia policji. Bez nadzoru, bez rozrachunku.

  Media Murdocha to tylko naiwni glupcy ktorzy kupowali wiadomosci bo wiadomosci byly do sprzedania. Ggyby Murdoch nie kupowal inni by kupili.

  To nie jest zadna sensacja. Agencja jak NSA ma budzet wiekszy od CIA. Przechwytuje ponad 7 milionow prywatnych korespondencji kazdego dnia. Przeciez to rowniez hakowanie. Co ich odroznia od obecnej afery ? Tylko to ze Murdoch od nich nie kupowal.

 34. Torlin pisze:
  2011-07-20 o godz. 07:47
  Zaledwie dni temu opublikowno w Polsce wyniki sondazu poparcia dla Uni w jej obecnej formie. 62% bioracych udzial w sondazu popiera Unie.
  Skad wzioles 90% ?

  A kto wie cokolwiek o tej ‚obecnej formie’ ? Moze 1%. Polskie wejscie do Unii w 2004 poparlo 58%. Wtedy byl traktat Nice a teraz jest Lizbonski.
  Tamta Unia i obecna to nie takie same struktury. Wiekszosc europejczykow nie chce Lizbonskiej Uni. Polacy nie widza roznicy bo o niczym nie maja pojecia. To wynik edukacji przez koalicje rzad-media-kk.

 35. Kartka 02:10

  Jeśli Ci chodzi o dziennikarzy i polityków, to właśnie oglądam na BBC.com live fragmenty zeznań dziennikarzy i właścicieli gazet, przepytywanych przez polityków (komisja parlamentarna). Tak gładkie, obrzydliwe kłamstwa i zasłanianie się niepamięcią (świetnie pokazane fragmenty – ale przez media publiczne!) tych dziennikarzy i właścicieli …. nie usłyszysz tego u żadnego Brudzińskiego, Tuska, Napieralskiego, Grasia, Kempy czy innych Chlebowskich. Nie wiem, może nasze asy dziennikarstwa z telewizji prywatnych potrafiłyby wznieść się na takie wyżyny krętactwa? Użyję mojego ulubionego ostatnio słowa: o-brzy-dli-we.

 36. jestra pisze:
  2011-07-20 o godz. 08:57
  Roznica w zapomogach miala byz zlikwidowana juz 3-4 lata temu.

  Zapomogi dla rolnikow istnieja w Europie Zachodniej juz od 1955. A nam opowiadali baki o ‚wolnym rynku’ przez Radio Nie-Zbyt-Wolna Europa.

  Zapomogi spowodawaly ze rolnicy zachdni przyjeli intensywny model rolnictwa. Im wieksza produkcja tym wieksze zapomogi. Ale rowniez tym wieksze koszty produkcji. O zbyt sie nie musieli martwic bo zapomogi sztucznie obnizaja ceny artykulow rolnych i zywnosciowych co postawilo Europe Zachodnia w dobrej pozycji eksportowej. (przez niszczenie ronictwa poza swymi granicami).
  W Europie Wschdniej i Polsce rolicy produkowali tyle ile mogli i tyle ile mogli sprzedac. Dlatego sa i byly roznice w produkcj czegokolwiek z hektara.
  Dotknieci wasalska choroba polscy negocjatorzy w Uni dali sie otumanic i wycwaniakowac. Za kryterium przyjeto produkcje z hetara. Ale nie uwzgledniono ze zachodnia produkcja byla motywowana istniejacymi przez dziesieciolecia zapomogami. Podczas gdy na wschodzie i w Polsce niszczono rolnika. W proporcji do produkcji z hektara podzielono wiec zapomogi w wyniku czego polski rolnik dostaje 1/3 czego dostaje zachodni rolnik ale obaj sprzedaja na wspolnym rynku.
  Jest to oczywista dyskryminacja na szkode dla Polski.
  Co niestety podaba sie Frakcji Radziwillowskiej.
  Jest to oczywistym podwojnym standadem. Bo mial byc wolny rynek. Pod pretekstem wolnego rynku zabroniono Polsce dokladania do Stoczni. Co niestety rowniez podaba sie Frakcji Radziwillowskiej.
  Unia pozamyka polskie kopalnie i elektrownie co rowniez podaba sie Frakcji Radziwillowskiej. Unia przygotowuje juz prawo na gas lupkowy co zabroni Polsce wydobywania go co rowniez podaba sie Frakcji Radziwillowskiej.
  Bantustan-Polska musi byc kompletnie, calkowicie zalezny do czego Frkacja Radziwillowska rowniez dazy. Orgia zdrady twa.

 37. Mw
  A Ty wciąż ten sam wątek. Piszesz – „świetnie pokazane fragmenty ? ale przez media publiczne!”. No więc jeszcze raz Ci przypominam, że media publiczne za IVRP również „świetnie pokazywały fragmenty”. Twoja niechęć do prywatnego i gloryfikacja państwowego przypomina mi „Piątkę z Cambridge z lat 30. ub. wieku. Też zaczęli od naiwnej wiary, a jak skończyli ? wiadomo.”
  Pozdrawiam

 38. warszawiak,
  zalicz mnie do Frakcji Radziwiłłowskiej – please, please, please – moje referencje:
  pracuje w niemieckiej firmie z siedzibą w Bremen, moimi podwładnymi są
  Ukraincy, a miejsce zatrudnienia od Hondurasu po Tajwan (poruszając się
  w kierunku wschodnim)
  serdeczności

 39. @ Torlin:

  „Ja się zawsze zastanawiam, dlaczego tak jest, że gdy jakiś nawiedzony zacznie w blogu wypisywać swoje farmazony, to ludzie mający naprawdę dużo ciekawego do powiedzenia wchodzą z nim w spór”

  Chrzanić blogi! Dramat polega na tym, że tak samo jest w Sejmie.

 40. @ Warszawiak:

  „Unia nie ma wegla i nie chce zeby Polska miala korzysci z tego surowca”.

  Unia węgla ma od diabła i jeszcze trochę. Czwarta czy piąta pozycja w wydobyciu PRL-u wynikała głównie z tego, że najpierw Francja, a później Wielka Brytania i RFN pozamykały kopalnie z przyczyn ekonomicznych, a nie z powodu wyczerpania złóż.

  „Pod pretekstem wolnego rynku zabroniono Polsce dokladania do Stoczni.”

  Ta genialna stocznia nie potrafiła przez 10 lat zbudować jednej korwety, za to pieniądze wzięła jak za niszczyciel (twierdzili, że wezmą 250 milionów złotych, wzięli już prawie półtora miliarda i końca nie widać), okręty przekazywane przez MW nie są w niej remontowane, tylko, w istocie, dobijane, a poważne zamówienie zagraniczne mieli ostatnio w 1996 roku (wypuścili takiego knota, że marynarka norweska niemal natychmiast przekazała go za darmo cywilnemu armatorowi). Bardzo się cieszę, że jako podatnik-Radziwiłł już do tego nie dokładam.

  Nawiasem mówiąc Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Niemcy nie posiadają państwowych stoczni MW i tak tamtejsze gospodarki, jak i ich MW świetnie z tym żyją.

 41. Wygląda na to, że warszawiak to kolejne wcielenie the mentora alias busdoca alias vdm. Stylistyka oraz sposób argumentacji, a także usterki techniczne tekstu mocno wskazują na taką możliwość

  Pozdrawiam wakacyjnie

 42. Czyli Czartoryski byłby potępiony przez naszego patriotę, Poznański, Cegielski, Badeni również…….
  Pewnie dlatego że chcieli budować a nie rujnować?

  Bohater ma umierać za SPRAWĘ, tak jak Rokita za Niceę….

  A mnie się wydawało że najważniejsi są ludzie i ich dobrobyt, a nie szyld, symbol, herb…..

 43. Barto pisze:
  2011-07-20 o godz. 12:18

  Nic dodać, nic ujać. Brawo.

  Maleńkie adendum:
  Jeszcze kilka lat temu niemieccy armatorzy zacierali ręce
  kiedy to nasze stocznie nie wywiązywały się z terminów.
  Za karne odsetki, wypłacane również z radziwiłłowskiej kieszeni,
  kupowali tańsze chińskie statki. Dobrze się stało, że ten
  cyrk się skonczył.
  serdeczności

 44. istnieje zdrowa zasada „nie karmić trolla”

  po co nadymacie ego tego „warszawiaka” piszącego jakieś ewidentne brednie?

  wystarczy nie zauważać

 45. Szanowny panie Warszawiaku ,przynaleznosc Polski do EU nie jest gwaracja natychmiastowego dobrobytu,tylko lepszymi warunkami dla kraju dla jego osiagniecia .
  Pan pomylil bajki nie ma „Stoliczku nakryc sie” ,to jest bajka o „Trzech
  swinkach ” ,co budowaly domek.
  A swoja droga prosze sie przechrzcic na Basiliszek ,bo warszawskim cwaniakiem Pan nie jest …
  Salute
  Ps.
  ..ten pan pisze ,jak „kolorowe gazetki” Murdocha…fe .
  /cos podsluchiwal ,a nie doslyszal ,okropne !/…

 46. To może z innej beczki ale też o problematyce międzynarodowej
  Dyrekcja czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego wprowadziła ograniczenie wstępu niektórych terenów otwartych na swoim terytorium ze względu na zbieraczy jagód pochodzących z Polski. Ograniczenia dotyczą około 15 proc. powierzchni parku i – jak zapewnia rzecznik Parku Radek Drahny – w żaden sposób nie dotkną zwiedzających go turystów. Miejsca objęte zakazem wstępu są specjalnie oznaczone.
  Restrykcje będą obowiązywały do połowy października. Ich głównym celem jest ochrona górskiej przyrody. Za wejście na tereny zamknięte grozić będzie grzywna wysokości 1 tys. koron (ok. 160 zł). Dyrekcja Parku będzie ponadto kierować sprawy do sądu, co może skutkować karami nawet dziesięciokrotnie wyższymi. „Ograniczenia wprowadzamy z lekkim wyprzedzeniem, ponieważ jagody w górach właśnie dojrzewają” – dodał Drahny. „Zbieracze jagód z Polski pozbawiają podstawowego pokarmu ptaki i ssaki. Co więcej, w większości poruszają się po miejscach występowania gatunków zagrożonych, które swą obecnością płoszą. Wydeptują także ścieżki, niszcząc cenne gatunki roślin” Czeskie radio informuje, że zbieracze jagód z Polski to często bardzo dobrze zorganizowane grupy. W miejscach zbioru owoców wystawiają straże ostrzegające ich przed leśniczymi, a także – w celu uniknięcia wykrycia – korzystają z wojskowych siatek maskujących.
  Pozdrawiam

 47. Barto pisze:
  2011-07-20 o godz. 12:18
  Jaka przewodnia rola parti takie stocznie. Taka Polska. Wiadomo ze tylko partyjniacy zasiadaja w zarzadach spolek pod kontrola skarbu panstwa. Kwalifikuja sie bo swym intelektem nie zagrazaja swemu dyktatorowi. Zasiada tam rowniez 1100 klechow jako kapellani. I kazdy z nich placi haracz dla parti rzadzacej, teraz dla PO.
  Potwierdzasz ze Bantustan-Polaka nie powinien miec przemyslu stoczniowego. Stanowisko Uni (tzn tylko Francji, Niemiec i Brytani) jest identyczne.

  W sprawie wegla, wszystkie kraje Uni razem wziete, poza Polska nie maja nawet polowy zasobow wegla ktore ma Polska.

  Wiem doskonale, Radziwillow w Polsce jest duzo. Tumanstwo nic nie protrafi, nie widzi przyszlosci bo pozwolili juz przelajdaczyc podstawy egzystencji. Dlatego Radziwilly patrza w kierunku Uni na darowizny. Radziwilly chca wepchac Uni swe potomstwo bo pozbawili je przyszlosci w Polsce. I darowizny beda bo Unia jest dobra, daje cukierki, jeszcze do 2013. A pozniej Unia bedzie zla.

 48. @ Warszawiak:

  „Jaka przewodnia rola parti takie stocznie. Taka Polska. Wiadomo ze tylko partyjniacy zasiadaja w zarzadach spolek pod kontrola skarbu panstwa. Kwalifikuja sie bo swym intelektem nie zagrazaja swemu dyktatorowi. Zasiada tam rowniez 1100 klechow jako kapellani. I kazdy z nich placi haracz dla parti rzadzacej, teraz dla PO.”

  Ostatni okręt z SMW jaki trafił do naszej Marynarki, został zbudowany za przodującego ustroju, a trafił dlatego, że odbiorca (przodujący w systemie, a zwłaszcza w wydobyciu) odmówił odbioru takiego szmelcu, a potem przez 10 lat w całym szerokim świecie nie znalazł się chętny na nasz dziwoląg. Już w latach 70-tych Marynarka wolała pływać na nieremontowanych i niemodernizowanych okrętach, niżby miała je oddawać w łapska macherów z SMW. I to się nie zmienia od pi razy drzwi 35 lat.

  „wszystkie kraje Uni razem wziete, poza Polska nie maja nawet polowy zasobow wegla ktore ma Polska”

  Ponieważ jakieś 50 lat temu doszli wniosku, że XIX wiek dobiegł już końca, więc zaprzestali poszukiwań. Frajerzy.

 49. Kartka 15:40

  To tylko jeden z wielu objawów naszej rodzimej kultury „człowieka dnia przedostatniego”.

  Zachowujemy się tak, jakby jutro miał być koniec świata. Zawsze tak było, stąd nawet powiedzenie „po nas choćby potop”.

  Wyrwą wszystko z parku narodowego, jakby jutra już miało nie być.
  Dziś piszą, że „turyści” w Polsce pakują śmieci do worów i do lasu z nimi! (Chodziłem po lasach w Niemczech: żadnych śmieci tam nie ma. W USA jest wręcz kultura nie zostawiania śladów, a przecież mają tak ogromny kraj. (Tylko mi nie pisz znowu, że eksportują śmieci do biednych kolonii…).
  Dokumenty wagi państwowej są wyrywane sobie z gardła, przez urzędników, dziennikarzy, i publikowane bez najmniejszej troski o ich znaczenie dla bezpieczeństwa państwa, stabilności sytuacji, może wręcz racji stanu (a przecież politycy, dziennikarze, urzędnicy służb cywilnych powinni szczególnie rozumieć swą w tym względzie odpowiedzialność)
  W urzędach publicznych o ogólnospołecznym znaczeniu (dziś choćby TVP) zajmują się nie plotami jak w maglu, ba, gorzej, bo na oczach wszystkich. Jakby występowali w jakimś „reality show” i walczyli o główną nagrodę miliona złotych dla tego/tej, kto pierwszy ściągnie majtki.
  Mógłbym tak jeszcze, ale już mi się nie chce.
  Istota rzeczy chyba jasna: zupełny brak odpowiedzialności za to co się mówi, co się robi, za powierzone swej pieczy interesy innych, za zaufanie, pokładane przez innych.
  Jakby jutra już nie miało być.
  Mentalność niewolników, którzy nie są panami swojego dnia i chcą „wyrwać”, póki jeszcze jest, póki nikt nie patrzy.
  Mentalni złodzieje.

 50. werder pisze:
  2011-07-20 o godz. 13:18
  Kazdy glupiec zawsze swoje zniszczy. A wystarczy zreperowac. Przeczytaj podany link. Najwieksze amerykanskie firmy naftowe dostaja subsydia pomimo ze swietnie zarabiaja.
  Teraz w 2011, „W Senacie (USA) zabrakło jednak kilku głosów, aby cofnąć pięciu największym firmom naftowym subsydia w wysokości 21 mld dol. w najbliższej dekadzie.”
  Tak dzialaja nauczyciele wolnego rynku. Ale polski Radziwill zaakceptowal ze dla niego inny standard obowiazuje. Standard hipokryzji.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/rynek/ekonomia/1517624,1,zadluzone-stany-ameryki.read

  W sprawie stoczni potrzebna byla decyzja odpowiedzialnego rzadu. Wynajac fachowca, nie wazne czy polaka czy z zagranicy, dac mu 6 miesiecy na opracowanie strategii dla stoczni. (przemyslu stoczniowego). Jezeli plan zatwierdzony przed niezalezna komisja fachowcow (nie jakas tam zgaja partyjniakow w Sejmie) dac temu fachowcowi czas i pelnomocnictwa na zaprowadzenie porzadku. Monitorowac i oceniac progres. Zapewnic bezpieczenstwo i porzadek prawny. Rozpieprzyc zwiazki zawodowe. Robole do warsztatow, fachowcy do kierownictwa.
  To az tak proste. Stocznie to nie tylko statki.

 51. warszawiak pisze:

  2011-07-20 o godz. 10:40

  zapomogi sztucznie obnizaja ceny artykulow rolnych i zywnosciowych co postawilo Europe Zachodnia w dobrej pozycji eksportowej. (przez niszczenie ronictwa poza swymi granicami).
  Co innego nizsza cena a co innego niszczenie które moze spowodować wzrost własnego eksportu.
  Ale Ty piszesz o zapomogach od 55 r wiec wytłumacz mi bo jak wiem to nie rolnik sprzedaje za granicę lecz kraj . Jak obniża sie cene produktu na eksport? dopłacając rolnikowi do produkcji. Przecież jeśli wytworzenie tony marchwi kosztuje 20000 franków a my rolnikowi dopłacamy do tego 10000 to na rynek wewwnętrzny sprzedaje on produkt po 10000 ale na eksport liczy sioe w nim i nasza dopłata gdyż w sumie wyprodukowanie kosztowało nas 20000 franków tak my sprzedajemy do Rosji ziemniaki z unijną dopłatą? po cenie wyprodukowania? czy po cenie łacznej?

  Unia pozamyka polskie kopalnie i elektrownie
  Po pierwsze to nie unia zamyka a Ty sie rozpedzasz mysląc o sprawstwie
  Jeszcześmy w Unii nie byli a kopalnie zamykano – poczytaj tam coś w historii tego przemysłu może sie dowiedsz dlaczego kopalnie sie łaczyły . Drugie- w latach 70 była tylko jedna eksploatująca złoze na głebokości 1000 m wiesz ile teraz to robi i dlaczego? powiem ci to drugie bo bliżej ziemi juz nie mają wegla. Czy myślisz że wydobycie z głebokości 500 czy tysiaca metrów to jeden kit? jak mieszkanie na parterze czy ósmym piętrze? Chociaż na ósme juz trudniej sie dostać
  I wymień choć jedna elektorwnię zamknietą przez Unię. Cos słyszałes ale nie wiesz co . wiec przyjmij do wiadomości ze Unia a raczej przepisy stanowią że elektrownie niespełniające standardów jeśli nie poprawią swego „taboru” – głownie o kotły chodzi nie tyle że mają być zamkniete ile należy przerwać proces produkcyjny. A dotyczy to głownie technologii z lat nawet 50-tych( a w energetyce buduje sie bloki na 30 lat eksploatacji) wiec co powinniśmy też parowozy na trakcje kolei wstawić? produkować warszawopobiedy?. Krzyknij tam na Zeran niech ruszą bo wolnoć Tomku w swoim domku. Nie będą nam sąsiedzi mówić czym w piecu palić. mamy opon od metra to nimi napalimy co?

 52. Mw
  Dzieki za fajny komentarz, podoba mi się jego nastrój.
  Wiesz, mnie ta informacja zaskoczyła, bo w głowie mi się nie mieści, że można ze szlaku złazić w Parku Narodowym. I to nie z tego powodu, że szanuję przepisy, bow iesz jaki ma do nich stosunek. Nie w przepisach rzecz przecież ale w ochronie przyrody. Święty nie jestem, gdy idę wyznaczonym szlakiem i pić mi się chce to skubnę jakąś jagódkę. No ale ze szlaku nie schodzę rabowac, bo tak nie można w Parku! Przecież o piękno, o naturę idzie! A tu się okazuje, że całe profesjonalnie zorganizowane szajki przechodzą przez granicę po czeskie jagody rujnując poszycie parku narodowego. To już jest barbarzyństwo. No i wstyd.
  Znajomy mieszka przy samej granicy w górach i czasem z psem przechodzi do Czech polazić. Wyobraź sobie, że zabiera na te wycieczki dokumenty psa. Kiedy się spytałem po co to robi bo przecież turystów nie legitymują wyjaśnił, że czeska policja sprawdza kwity polskich psów. Okazuje się bowiem, że rodacy pozbywali się niechcianych zwierząt domowych wywożąc je na czeską stronę i porzucając gdzieś na poboczach dróg. Miało to takie rozmiary, że robiło problemy i zmusiło Czechów do prowadzenia kontroli.
  Na blogu ożywiona dyskusja o polskich stoczniach, kopalniach i innych pryncypiach a mnie śmiać chce z tego w kontekście np zagranicznej dywersji jagodowej albo podrzucania polskich psów braciom Czechom. O czym tu mówic w obliczu takiej zwykłej, codziennej głupoty, łajdactwa, cwaniakowatości, braku zasad, krotkowzroczności… . Ręce opadają po prostu.
  Pozdrawiam

 53. jestra pisze:
  2011-07-20 o godz. 18:15
  Widze w twoim wpisie typowa kpine i zlosliwosci. Takis to cwaniaczek.
  Gdybys chcial poczytac o efektach zamomog rolniczych w Uni i USA na rolnictwo swiatowe znalazbys tony materialow w necie. Nie pisal bys tych kpiacych bredni. W USA zapomogi dla rolnictwa zaczeto juz w 1922.
  Efektem tych zapomog jest obnizka cen zywnosci az do 40%. Tzn bez zapomog dla ronictwa placilbys za hamburgera o 40% wiecej. Zapomogi rolnicze sa wiec najwiekszym na swiecie programem dozywiania ludnosci w USA i Europie Zach. Czegos podobnego nie ma nawet w Koreii Polnocnej.

  Zapomogi te niszcza oczywiscie rolnictwo w innych czesciach swiata. Bo tania po zapomogach nadprodukcja zalewa swiatowe rynki. Np, mleko sprowadzone w puszkach z Francji do Mali jest tansze niz swieze mleko wyprodukowane przez farmera w tejze Mali. Gdyby nie bylo zapomog sytuacja bylaby odwrotna.

  Teraz w Doha rundzie negocjacji WTO zapomogi sa glowna czescia sporu miedzy US, UE i reszta swiata. Juz od roku 2004 nie ma postepu. Swiat sie obudzil i sie stawia hipokryzji US-UE. Dni WTO sa policzone.

  W sprawie elektrowni i kopalni rowniez przekrecasz fakty. Przeczytaj o Unijnym programie w sprawie polityki CO2 i zapoznaj sie z wymaganiami wobec Polski w tej sprawie. W dziwny sposob reszta krajow dba o CO2 i nie ograniczaja swego gornictwa, wrecz przeciwnine rozwijaja je.

  O kopalniach rowneisz bredzisz. Ja pisalem ogolnie o grornictwie a ty wchdzisz z przkladem 1000 metrow w jednym szczegolnym przypadku. Zasoby wegla w Polsce sa rowniez poza Slaskiem i metody odkrywkowe sie kwalifikuja. Na Luleszczyznie w Wielkopolsce, na Pomorzu, na Mazurach i Belchatowie. Znowu, informacja jest w necie.

  Faktem jest ze czesc elektrowni w Polsce juz osiagnela a nawet przekroczyla swoj planowany zywot. Z tego powodu rowniez beda zamykane. A to zupelnie inny temat. O tym nie pisalem. Jakby nie patrzyc nadchodzi epoka ciemnosci.

 54. warszawiak pisze:
  2011-07-20 o godz. 18:13

  Jakież to rzeczywiście proste. Raptem sześć linijek tekstu i stocznie
  uratowane. Rozumiem, że polskie stocznie rozpieprzyli Radziwiłłowie.
  Czy rownież oni rozłożyli na łopatki, dużo wcześniej niż w Polsce,
  przemysł stoczniowy we Francji i w Niemczech?

 55. @ Warszawiak:

  „Zapomogi rolnicze sa wiec najwiekszym na swiecie programem dozywiania ludnosci w USA i Europie Zach. Czegos podobnego nie ma nawet w Koreii Polnocnej.”

  I pewno dlatego w Ameryce tylu grubasów, a uczciwe społeczeństwo najlepszej Korei szczupłe i wysportowane. Zresztą… opowiedz nam jak świetnie tam jest. Chętnie powspominamy stare, dobre czasy.

  „Swiat sie obudzil i sie stawia hipokryzji US-UE. Dni WTO sa policzone.”

  Znaczy się – bryła świata wreszcie się poruszy?

  ————————————————————————————

  Kołysanka dla Warszawiaka:

  Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły,
  Domy wznosi piekarz bo w tej pracy biegły,
  Handel zagraniczny rozwijają zduni –
  Znają koniunktury z gawędzeń babuni.
  Domy, mosty, szkoły – to domena szewców,
  A z krawców się robi zwycięstwa ich piewców.
  Piekarz, szewcy, zduni – każdy sercu bliski,
  Wspólnie zapracują na moją Scotch Whisky.
  Abym zaś ja whisky, abym spijać mógł,
  Rządzić musi ślusarz,
  Rzadzić musi ślusarz,
  I musi ten ślusarz spokojnie spać bez trwóg.

  Więc każdego ranka nie mając nic wiedzy
  Pilnie referuję Europy biedy,
  Jak się Zachód plącze w pędach kapitału
  i jak do ruiny zbliża się pomału.
  Potem do lodówki zaglądam ciekawie,
  Oto Johnnie Walker – zaraz się zaprawię.
  Każdego zaś co by mnie zaprawić chciał
  Wydam ślusarzowi,
  Wydam ślusarzowi,
  Wydam ślusarzowi – aby za swoje miał.

 56. Kogo nie należy wysyłać do Polski:
  (a raczej komu zalecić, aby omijał nasz piękny i gościnny kraj)

  Marianne i Werner Lovlie

  Słynni podróżnicy okradzeni na Podkarpaciu doniósł kilka dni temu onet.pl
  Więcej tutaj.

  Taki dopisek do zakończenia wpisu Kartki z podróży z2011-07-20 o godz. 21:14.

  Ręce opadają po prostu.

  Wakacyjnie…

 57. Słuchajcie!
  Naprawdę dajcie spokój z dyskusjami z ludźmi typu Warszawiaka. To są brednie pomieszane z nieprawdą, na każdy punkt należałoby odpowiedzieć osobnym wpisem. Że zacytuję Jacobsky’ego „Ręce opadają po prostu”. Tak jak z tymi kopalniami odkrywkowymi w Polsce czy programem dożywiania Amerykanów. Zamiast zajmować się problemami poruszonymi przez Pana Redaktora (dotyczy to również mojej osoby), my odpowiadamy na tematy, które są rozstrzygnięte od lat.
  MW i Kartko!
  Problemem parków narodowych i rezerwatów są nie tylko zbieracze jagód, ale i grzybiarze. Ja sam widzę wielokrotnie ludi włóczących się poza szlakami w Lesie Kabackim z nieodłączną reklamówką w ręku. A Straż Miejska jedyne co potrafi, to nakładać blokady na koła z byle jakiego powodu i wyszukiwać ludzi niepłacących za miejsce postojowe.

 58. @Trolin
  ‚Zamiast zajmować się problemami poruszonymi przez Pana Redaktora’

  Oczywiscie, tematem jest Harry Potter. Dlaczego wiec unikasz tego tematu ? To na pewno jest temat dla ciebie. Wyrzuc wiec z siebie swoje opinie o Harrym Potterze.

 59. @Torlinie,
  Sądzę, że: 1) Warszawiak bulwersuje, 2) pozwala się określić w naszej rzeczywistości, 3) polemika z nim jest łatwa. No i… 4) o czym tu dyskutować, gdy nie czytało się Harry’ego Pottera? 😉
  Tematem gorącym i bliskim linii tego bloga, jest wczorajsze orzeczenie TK. Jak dla mnie, na tyle dobrze, na ile mogło być.
  — głosowanie korespondencyjne — bdb;
  — przedstawiciele — db (nie bdb, bo gdy widziałem, jak próbuje się w różnych sytuacjach delegować przedstawicieli, to wcale nie jest takie proste i wykorzystanie tego przepisu będzie bardzo ograniczone);
  — dwudniowe wybory — szkoda, ale skoro zapis nie wskazywał na to, że oba dni wyborów mają być wolne, to chyba TK nie mógł zadecydować inaczej;
  — JOWy do senatu — dla senatu może źle, dla naszej polityki dobrze, bo JOWy są popularnym postulatem politycznym i zastosowanie go w wyborach do senatu pozwoli na praktyczne przetestowanie, co zapewne będzie bardziej przekonujące (dla zwolenników JOW), niż prof. Radosław Markowski.

 60. Frakcja Radziwillowska.
  Obejrzyjcie, przemyslcie, zapoznajcie sie z myslami eurpejczykow. Papka serwowana przez polskie media powinna sie wam juz znudzic. Czas zaczac chodzic po Zemi. Czas zapoznac sie z opiniami innych europejczykow. Nawet nie myslcie ze po spieprzeniu Polski uda sie wam narzucic na inne kraje opieka nad wami i przyszlymi pokoleniami. Zachwujecie sie jak cyganstwo.
  http://www.youtube.com/watch?v=zic0GIKfdB4&feature=player_embedded

  Dzis mowa o Grecji, a obywatele Bantustanu-Polaka juz jezdza krasc pozywienie czeskim zwierzetom w czeskim parku narodowym!
  To jeden z symptomow kryzysu. Czy moze byc cos bardziej paskudnego. Moze, niedlugo bedziecie zjadac samych siebie.

 61. warszawiak pisze:

  2011-07-20 o godz. 21:17
  Cos typowego widzisz w moim wpisie? dla kogo typowego? dla Ciebie? Kogoś określasz cwaniaczkiem bo sam nim jesteś. Każesz mi netowe informacje czytać gdzie setki ton publikacji to takich jak ty pisarzy. Dla Ciebie Wikipedia jest źródłem informacji o zasadach funkcjonowania organizmu człowieka? zasady pracy silnika samochodowego? lub też wykładnia we wszystkich dziedzinach życia. Wyobraź sobie ile prawdziwych informacj Fakt zamieszcza na równi zresztą z informacjami w necie. Kup sobie sitko i cedź cedź jesli odsiać inaczej ziarno od plew nie możesz.
  nie wiem jak tam w Mali jest ale wyprodukowanie tam litra mleka na pewno jest o wiele droższe(drożej tylko na sacharze pewno). Ale wiem jak jest u nas Dotowany rolnik sprzedje Ci za pośrednictwem biedronki „mleko” po złotówce a jak pójdziesz do niego sprzeda ci po 6 zet bez pośredników mleko zarazem bez uwzględnienia dopłaty do jego produkcji. To samo jest z „masłem” które kupujesz w sklepie a masłem kupionym u niego. ale z tego co piszesz to francuzi widocznie Mali dotujaMoze weźmiesz sie za handel z Mali i nasze mleko tam sprzedasz? tez z dotacją. jak ide do sklepu kupić kawe to jest ona od 5 zet do 30 nawet rozumiem że jedna dotowana w brazyli druga od niedalekiego sąsiada z Mali juz nie( chociaż dni jego są policzone)
  A w PRL tania kukurydza(dotowana )z USA zalewała nasz rynek hodowli drobiu . Aż sie Reagan wkurzył na taką ekonomię i powiedział stop nie bedziemy ruskich dotować.
  Cos przekrecam . A wiesz ikle kopalni wydobywa wegiel z poziomu 1000 metrów. Niedoczytałeś tego co pisałem że jedna to była za czasów Gierka, a ile teraz to internet nie podaje? O górnictwie piszesz a nie wiesz co . Dla ciebie wegiel z Bełchtowa taki sam jak w Lubelskim – bo tak w interneci ewyczytałeś że wegiel jest. Poczytaj jeszcze że są wody gorące tylko moze dokładniej gdzie i za ile sie je eksploatuje.
  O CO@ też poczytałeś tyle że Unia kaze ogranixczac RP emisje a sama tego nie robi . No jak można ograniczać minimalne spalanie porównując je z parokrotnie większym. poczytaj o handlu emisjami bedzies wiedział po co nam wysokie progi emisji. I przesiewaj informacje bierz tylko dobre a nie chłam zalewajacy. Weż prównaj Emisje bełchatowa z … no kurde przecież w europie za wyjatkiem byłego NRD nie ma takiej elektorwni to do czego porównać. Technicznie nie jesteś przygotowany do dyskusji o tematach o których wiedzę masz internetową. Moze wypowiesz sie w temacie operacji na otwartym sercu bo taką informacje w necie wyczytałeś?

  „Zasoby wegla w Polsce sa rowniez poza Slaskiem i metody odkrywkowe sie kwalifikuja. Na Luleszczyznie w Wielkopolsce, na Pomorzu, na Mazurach i Belchatowie. Znowu, informacja jest w necie.”
  taaaa a ponadto prócz wegla mamy ogromne złoza gazu miedzi, oraz innych dóbr . Te odkrycia sprawiają że metodą odkrywkową da sie je wydobyć nawet z głebin morza. Net to jednak kopalnia wiedzy – takiej „szczegolnie odkrywkowej”. Nie doczytałeś w necie że lepiej tone wegla do EC wybrzeże z chin sprowadzić niż ze Sląska. Tu unia przecież nic nie narzuca

 62. warszawiak pisze:

  2011-07-21 o godz. 09:01
  @Trolin
  ?Zamiast zajmować się problemami poruszonymi przez Pana Redaktora?

  Oczywiscie, tematem jest Harry Potter. Dlaczego wiec unikasz tego tematu ? To na pewno jest temat dla ciebie. Wyrzuc wiec z siebie swoje opinie o Harrym Potterze.

  No i widzisz jak to ten internet czytasz. Nawet tytułu blogowego nie potrafisz przeczytać. Wybierasz tylko te słowa które znasz z czytanek?

 63. Ojej ,jaki ten warszawiak namolny, okropne ,
  nawet jako blogowa wiedzma /w koncu ten tytul dostalam od Joe /..
  nie podolam ..
  szanowny ignorant pisze ,
  Cytat;
  Przeczytaj o Unijnym programie w sprawie polityki CO2 i zapoznaj sie z wymaganiami wobec Polski w tej sprawie. W dziwny sposob reszta krajow dba o CO2 i nie ograniczaja swego gornictwa, wrecz przeciwnine rozwijaja je.
  No wlasnie trzeba zapoznac sie z tematem panie igniorancie zeby dyskutowac
  Polska nie moze ;NATYCHMIAST zmniejszyc emisji CO2 bo 95% energi
  polskiej pochodzi z wegla ,CO p.TUSK POWIEDZIAL OFICJALNIE
  NA FORUM MIEDZYNARODOWYM EU,i nikt ,ale to nikt nie mial mu tego
  za zle .
  W uni europejskiej istnieje rowniez demokracja .
  I ktory to kraj przechodzi energetycznie na wegiel ,moze Niemcy na wegiel bunatny ,bo rezygnuja z energi atomowej ? ba! /to nie skrot od baran !/
  albo Francja z 58 reaktorami atomowymi ,a moze Wlochy ?…
  Poklady wegala w krajach takich jak np, Australia/ itp. itd./ leza nie jak w Polsce do 4.tysiecy metrow pod ziemia ,tam sie wydobywa „czarny” wegiel
  odkrywkowo ,a Rosjanie maja tylko zasoby surowcow bez przemyslu ,wiec musza tak kalkulowac !
  tak ,tak bedziemy placic gornikom 1 Euro za godzine ,to wyjdziemy na SWOJE ?…warszawskie ?….
  Salute
  Ps .
  Tyle mu nagadalam ,
  moze ten nieszczesnik bez wiedzy politycznej ,nareszcie sie wyniesie ,
  albo przynajmnie ograniczy z tymi nonsensami ,nawiedzony ? bez wiedzy …

 64. warszawiak pisze:

  2011-07-21 o godz. 11:25

  Dzis mowa o Grecji, a obywatele Bantustanu-Polaka juz jezdza krasc pozywienie czeskim zwierzetom w czeskim parku narodowym!
  Nie będąc z bantustanu kradli samochody z unijnych krajów- wcale nie z biedy.
  Miałbyś racje gdyby wykradali siano z paśników sarnom by głod zaspokoić

 65. Traktat zdrady, kłamstwa i zniewolenia

  Frakcja Radziwillowska

  Nie miejcie zludzen.
  http://www.youtube.com/watch?v=siNxseyihUI&feature=related

  Czytajcie rowneiez komentarze.

 66. Warszawiaku!
  Tyle razy prosiłem o nieprzekręcanie mojego nicku, gdyż tego nie lubię. Ciebie podejrzewam, że robisz to specjalnie (bo przecież można go skopiować i wkleić).
  Nie znam Harry’ego Pottera, to się i nie wypowiadam.
  Tę głęboką myśl przekazuję Ci celem przemyśleń nad jej wprowadzeniem w życie.
  ——————-
  PAKu!
  Głosowanie korespondencyjne – bdb,
  przedstawiciele – bdb,
  dwudniowe wybory – ndt (już nie pamiętam, jak w skrócie był niedostateczny)
  JOW-y – i tu mam zagwozdkę taką samą jak Ty. Z jednej strony jestem zdecydowanym przeciwnikiem JOWów, ale sądzę identycznie, że ludzie przejrzą na oczy, kto wchodzi do Senatu z takich list (np. ten, który da każdemu wyborcy 10 zł i kiełbasę).

 67. Znalezione w sieci
  „tzw. restrukturyzacja górnictwa węgla kamiennego w Polsce po roku 1989 była celową likwidacją potencjału wydobywczego rentownego ekonomicznie polskiego górnictwa. Rzeczywistym bowiem, a ukrywanym celem było wyeliminowanie Polski jako wielkiego eksportera węgla kamiennego z rynków światowych w interesie głównych konkurentów polskiego węgla czyli przede wszystkim USA, Australii, Kanady i RPA Był to program restrukturyzacji opracowany przez Bank Światowy, a realizowany przez kolejne polskie rządy, zarówno postsolidarnościowe, jak i postkomunistyczne, w latach 1989 ? 2003. W rezultacie tej niszczącej restrukturyzacji Polska z wielkiego eksportera światowego węgla kamiennego na poziomie ponad 30 mln ton w 1990 roku, stała się ostatecznie od 2008 roku jego importerem netto na poziomie ponad 10 mln ton. Bezpośrednie i pośrednie straty ekonomiczne szacuję na rząd kilkuset miliardów złotych. Prawda o tej restrukturyzacji do tej pory jest bezwzględnie ukrywana przed polską opinią publiczną, a jej realizatorzy w osobach polityków, menedżerów i naukowców, funkcjonują publicznie jako postacie wielce kompetentne i zasłużone dla polskiej polityki, gospodarki i nauki.”

 68. warszawiak pisze:
  2011-07-21 o godz. 12:10

  Dzięki, niezły film.
  Ale o co Ci chodzi? Jestem za osobowością prawną Unii, unifikacją przepisów i praw. Sceptycy występujący przeciwko traktatowi chcą zatrzymać unifikację, co jest niezgodne z naszym interesem- a raczej naszych wnuków.
  Naprawdę chcesz szowinizmów narodowych? granic państwowych?

  Koncepcja Radziwiłła była w swoim czasie genialna, na miarę męża stanu tamtej epoki, gdzie władzę i kontrolę nad danym terytorium się zdobywało bądź dziedziczyło. Nie rozumiem negatywnej konotacji terminu .
  To że Sienkiewicz z perspektywy XIX wieku i ówczesnej świadomości narodowej oceniał wiek XVII, wartościując postawy bohaterów, jest nierozsądne.
  Paliwoda Kmicic nie powinien być bohaterem czasów współczesnych
  Osobiście wolę Wokulskiego, budował coś nie tylko dla siebie kosztem innych. Bohaterowie żyjacy z łupów i rozboju? Dziękuję……
  Drake, Pizarro, Cortez……..to raczej przestroga nie wzorzec…..

 69. Na czym opiera się TK, wydając wyroki?

  Powinien na konstytucji. Powinien badać zgodność ustaw z zasadami konstytucji.
  Ale wcale na to mi nie wygląda. Raczej, myślę, TK opiera się na najbardziej rozpowszechnionej opinii.
  Tak jakby sędziowie bali się, że gdy wydadzą wyroki sensowne (zgodne z idea konstytucji, a nie poglądami kolejki do warzywniaka), to ludzie zaczną im rysować gwoździem lakier na samochodach, albo podrzucać kupę na wycieraczki.
  Wydaje mi się, że sędziowie TK są tak samo zastraszeni, jak policjanci w Solcu Kujawski, gdzie dopiero dziś rano stu (!!!) funkcjonariuszy CBŚ, z bronią długą, wkroczyło o świcie do 12 mieszkań kiboli bydgoskiej Zawiszy, którzy od długiego czasu (!) porywali mieszkańców tego miasteczka (okup: 3 tys. zł), sprzedawali im narkotyki itd. Policjanci w Solcu nie reagowali, ze strachu (jak donoszą dziś media). A przewodniczący rady miejskiej mówi o bandytach delikatnie: „ci ludzie byli uciążliwi dla mieszkańców”. Ciągle się ich boi, choć zostali aresztowani. Może przypuszcza, że zaraz wyjdą i porysują mu lakier na samochodzie?

  Kaczyński i Rymkiewicz zapowiadają, że nie wykonają wyroków sądu. I co? I nic.
  Rozumiem, że nikt nie chce w kraju zaprowadzać zamordyzmu (było go aż nadto, mamy złe wspomnienia), ale jednak… prawo musi być egzekwowane, a co więcej, obywatele MUSZĄ być o tym stuprocentowo przekonani.
  Może po wyborach?…….

 70. POLONIA-SAWA pisze:

  2011-07-21 o godz. 11:49

  Polska nie moze ;NATYCHMIAST zmniejszyc emisji CO2 bo 95% energi
  polskiej pochodzi z wegla ,CO p.TUSK POWIEDZIAL OFICJALNIE
  NA FORUM MIEDZYNARODOWYM EU,i nikt ,ale to nikt nie mial mu tego
  za zle .
  problem tkwi nie w wysokości emisji CO2 tej rzeczywistej którą trzeba niestety ograniczać bo jest zbyt wysoka. ograniczanie to moze nastąpićw wyniku zmiany technologii . tyle że to kosztowne. unia daje pokrywa cześć kosztów ale sporo to koszuje sam zakład.
  problem tkwi w wysokosci kwot emisyjnych. jesli zakąłd ma szczescie dostanie z przydziału wiekszą kwote niz powinien jest na zysku gdyz moze odstąpić „zaoszczedzoną kwotę emisyjną innemu „brudasowi” traktując to jako „produkt ” sprzedany. nie prowadzi to jednak do celowego obniżania wysokosci emisji a raczej do nieprawidłowych dochodów. Kwoty emisyjne są przyznawane na kraj i przez niego dzielone na zakąłdy. jeśli sie ma mniej to i mniej można podzielić. a zakłady są zainteresowane tym by mieć jak najwiecej i stosownie to uzasadniają wyliczeniami obliczeniami . przecież nikt z rządu tego nie sprawdz jak NIK sto w te czy wewte jakie to ma znaczenie. Premier zna to wszystko z podsumowania i argumentuje uzsadnia to jak najlepiej umie . Ale tam też nie są głupcy i wiedzą ile mniej wiecej moze tak kwota wynieść – i odwrotnie niz zainteresowani chcą jak najmniej dać. znają też historie handlu emisjami(troche ich się sprzedaje za twardsze euro np zakładom słowackim) i wiedzą ile sie „oszczędza” i na co nas stać
  w sumie to taka gra kto kogo przechytrzy jak to z odszkodowaniem od ubezpieczyciela poszkodowany twierdzi że dom całkowicie zniszczony a ubezpieczyciel mówi co innego. prawda jak zawsze gdzieś pośrodku

 71. Szykuje się nowa wojenka
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowa-zimna-wojna-gra-wielkiej-piatki,1,4798829,wiadomosc.html

  Im większe państwo i potencjał gospodarczy, tym większe wpływy.
  Wojna o Arktykę to jednak powrót do XIX wieku…….
  Oby tylko nie do tamtych metod prowadzenia wojny.
  Chiny Wietnam, Indie Tajwan, też mają swoje spory terytorialne.

 72. Torlin pisze:
  2011-07-21 o godz. 12:28
  Ja wiem ze kazdy polak potrafi sie zapienic o byle gowno. Swiat sie z tego smieje co niestety nie pomaga polakom za granica nawet tym co wyemigrowali dziesiatki lat temu. Dlatego postepujace zdziczenie i zanik cywilizacji w kraju martwi.

  No bo jak tu sie nie smiac. Unia buduje sie na wzor ZSRR, tyrania ktorej obce sa elementarne procesy demokratycze terroryzuje narodowosci europejskie a ty torlinie pienisz sie z powodu zmiany kolejnosci dwoch liter w twoim nicku ??? Skandaliczne !!!

  Nawet gdyby rozwazyc sprawy tobie blizsze, fakem, jest ze 22 letnia juz orgia zdrady kolejnych rzadow i pospolitych tumanow zniszczyla juz podstawy zycia w Polsce. Ty i tobie podobni Radziwillowie rowniez to wiedza ale bedac osobnikami ktorym religia zarzymala procesy myslowe macie nadzieje ze wyjdziecie z tego jako bohaterowie ktorzy zalatwili bezrobotnym polakom Unie. Gdzie beda mogli pojechac, koczowac i ponizac sie zeby przetrwac. Przy tak haniebnej postawie czym jest przestawienie dwoch liter w twoim nicku ??? Cudem jest ze polska biedota nie rozszarpala do tej pory Radziwillow na strzepy. Wiecej rozwagi by sie przydalo.

  Wasz problem w tym ze kraje Europy nie pozwola na siebie zwalic konsekwencji nieudolnosci polskich rzadow. Np, gdyby obecnie bylo referendum nad traktatem Lizbonskim 80% brytyjczykow wyciagnela by Brytanie z Uni. Podobnie jest w wiekszosci krajow Uni.
  Na czym wiec wy Radziwillowie opieracie swe nadzieje ? Zerowac na innych sie nie da. Czesi to wczoraj pokazali.

  Czas wiec zaczac wymagac od rzadu w Polsce pracy. Czas przelamac wasza tchorzliwosc i tumanstwo. Czas zaczac sie zachowywac jak swiatli polscy-europejczycy.

 73. @Warszawiaku,
  czy na prawdę nie możesz sobie przypomnieć Polski z roku 1989-1990-1991? Bo ja pamiętam ten handelek, czy może raczej przemyt między Wschodem i Zachodem, te szczęki jako pierwszy interes, naiwność i biedę owych czasów. I widzę rzeczywistość dzisiaj — jest bogaciej, a także godniej. Interesy urosły, o ile ktoś miał szczęście (nie mieli go wszyscy, ale to najzupełniej normalne), rośnie siła nabywcza (por. koszyk Polityki). Polska też nie puka ‚sterroryzowana’ do drzwi Europy, ale zajmuje w niej swoje miejsce, a nawet obejmuje przewodnictwo Unii.

  To wszystko co piszesz wygląda jak zły sen pesymisty, który mógł się w roku 1989, czy 1990 przyśnić. Ale dzisiaj warto się obudzić.

  Mam do Ciebie jeszcze trzy pytania:
  1) Co było przed ‚dwudziestodwuletnią orgią zdrady’? Bo widzisz, wcale nie spieszno mi do krytykowania PRL, który uważałem i uważam, za Polskę taką, na jaką nas było stać; ale przecież sporo na lepsze się zmieniło…
  2) Skąd ta moda na pisanie narodowości małą literą? Czyżby była jakaś reforma ortografii, o której nie słyszałem?
  3) Skąd bierzesz badania opinii publicznej? Choćby te „80% Brytyjczyków”, popierających Nigela Farage?

  @Torlinie,
  Czyli, co do wyroku TK w sumie się zgadzamy, może tylko bym mniejszą wagę do eksperymentu w senacie przykładał — senat to u nas izba rzadko dostrzegana przez przeciętnych wyborców. Ale zasadniczą tezę podtrzymuję — to dobry eksperyment dla naszej dyskusji o ordynacji wyborczej.

  @Jacobsky,
  Pamiętam Mentora. I myślę, że porównania do Warszawiaka są dlań krzywdzące. Nie sądzę, by Mentor tak zachłystywałby się stosowanymi przez siebie porównaniami (terror, bantustan, Radziwiłłowie, itp.) 😉

 74. wiesiek59 pisze:
  2011-07-21 o godz. 14:51
  „Sceptycy występujący przeciwko traktatowi chcą zatrzymać unifikację, co jest niezgodne z naszym interesem- a raczej naszych wnuków.”

  A wiec przyznajesz. Spieprzyliscie Polske i wypedzacie przyszle pokolenie na emigracje.

  A tak sa witani u wielkiego sojusznika za oceanem.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9987238,Polskie_studentki_nie_wpuszczone_do_USA__Poddano_je.html

 75. Mw z godz. 14:51
  Fajny komentarz przedwyborczy pod zalęknionych drobnomieszczan pragnących rządów silnej ręki. Ale muszę cię zmartwić. Unia nie pozwala na zamordyzm. Nic z Twoich marzeń o jakiejś dyktaturze czy juncie nie będzie. No chyba, że Prezes wygra i bez oglądania się na Unię zaprowadzi porządek.
  Komiczny ten atak 100 funkcjonariuszy CBA z bronią długą na 12 kiboli z Solca Kujawskiego. Premier ma najwyraźniej znów „wzmożenie moralne”. Ja tych „wzmożeń” to się bardziej obawiam niż proroctw Warszawiaka. No ale widzę, że ta komiczna akcja Cię przejęła, podbudowała. I o to właśnie chodziło „mediom prywatnym”.
  No ale jak napisałem wyżej Unia się nie zgodzi by po wyborach faceci w kominiarkach, z bronią długą szaleli na ulicach. No chyba, że Prezes wygra. Wtedy będziesz miał to jak w banku.
  Pozdrawiam
  Ps. A nie mówiłem, że „dzień” to nie to samo co „dni”

 76. A mnie Warszawiaka proroctwa nawet się podobają. To – ” nadchodzi epoka ciemnosci…”, „niedlugo bedziecie zjadac samych siebie…”. „orgia zdrady trwa”… . Warszawiak ma dar do formułowania lapidarnych i dramatycznych puent. Ich katastrofizm i dramaturgia robi wrażenie, Bardziej mi się te prorocze wizje podobają niz niż nudne jak flaki z olejem nierealne obietnice stabilizacji, którymi mnie nużą politycy. Mam już dość tego zakłamanego ćwierkania o dobrobycie, spokoju, bezpieczeństwie… . Można z Warszawiakiem polemizować, zbijac jego argumenty, zarzucać widoczne niekonsekwencje, anachronizm poglądów, ale w jednym ma rację – swiat oszalał i idzie przesilenie polityczne na wielką skalę. I dobrze, bo wstrząs spoleczny, polityczny potrzebny jest ludziom jak przyrodzie mroźna zima wzbudzająca wiosenną witalność. I nie ma co robić z tego tragedii – przynajmniej będzie ciekawiej.
  http://www.youtube.com/watch?v=6LN_S66mpl4&feature=related
  Pozdrawiam

 77. warszawiak pisze:
  2011-07-21 o godz. 19:00

  Proponujesz cofnąć się do czasów rozbicia dzielnicowego? Wtedy było tych interesów narodowych multum…..
  A scalanie było dość krwawe.
  W przeciwieństwie do tamtych elit, wyszarpujących zbrojnie sobie ziemie, dzisiejsze chcą dobrowolnie łączyć narody.
  Inne epoki inne elity.
  A Ty rodem z XIX wieku poglądy głosisz…….

  Czytam właśnie że Polaków według spisu powszechnego jest ponad milion mniej niż przypuszczano. Co byłoby remedium? Odebrać paszporty?
  Przypisać do ziemi? Zabronić przemieszczania się?
  To takie feudalne myślenie…….

 78. jestra pisze:

  nie wdaje sie w szczegoly polskie ,bo ich nie znam …
  ale z tym przechytrzaniem w ekonomi to naprade bym uwazala /bo
  oprocz bankow ,ktore sie nachytrzyly/ przyklad Grecji pokazuje
  jak sie mozna samemu NACHYTRZYC .
  ……………………………………
  / a p.Levar znalazl w internecie bzdury ,bo po 1989 roku ceny wegla
  byly na swiecie b. niski ,dopiero rozwoj Chin podniosl ceny surowcow
  do gory —nalepiej to bajki opowiadac o zlych duchach itp ..?, fe/
  ……………………………………………….
  Poza tym byla to riposta do warszawiaka ktory „opowiada?” ,
  a nikt w Europie nie ma na celu zniszczec gospodarki polskiej ,bo tak jak
  „wlasnie” ,wszyscy musza zaplacic .
  On by zrobil z Polski druga Grecje , …nie ma cwaniaka nad warszwiaka ?..
  Tu sie nie przechytrza ,tu sie kalkuluje .
  Salute
  Ps.
  Jak pisze kartka trzeba uwazac ,szczegolnie w Polsce ,i nie dac
  POLITYKOM opowiadac bajek , wiekszosc bajek konczy sie pozytywnie ,
  ale w polityce niestety jest ODWROTNIE !

 79. @PAK & Kartka
  Moja terminologia jest jak najbardziej na miejscu. Orgia zdrady trwa juz 22 lata ! Popatrzmy na obecny rzad? Czy w jakikolwiek sposob czuja sie zobowiazani swymi obietnicami z wyborow w 2007 ?

  Na szczeblu indywidualnym , obiecywanie czego kolwiek w celu pozyskania korzysci materialnych jest przestepstwem kryminalnym. A obecny rzad klamal by dostac sie do koryta, by jego czlonkowie zerowali na podatkowiczu, by jego zagraniczni sponsorzy zarobili na polakach.

  Inne aspekty; tolerancja zlodziejstwa KK, nielegalne zatrudnienie ksiezy w sluzbach mundurowych, w zarzadach spolek, nielegalne dotacje dla KK to formy zdrady. KK juz kontroluje terrytorium Polski porownywalne z Luksemburgiem. Tylko 15 z 505 spraw rozpatrywanych przez Komisja Majatkowa mialy cos wspolnego z odszkodowaniami. Szczytem zlodziejstwa jest dzialka na warszawskiej Bialolece, 50 ha dane KK za smiesznie niska kwote, KK nigdy nie byl wlascicielem tego terenu a teraz wlascicielem tej dzialki jest byly szef pruszkowskiej mafii. KK wyludzil i sprzedal z zyskiem. A debilny rzad nie jest w stanie interweniowac. To zdrada.

  Caly process prywatyzacji jest zdrada i hanba. To poniewieranie dorobku dwoch powojennych pokolen polakow. Zaden z rzadow nie mial formalnego mandatu na prywatyzacje. Wyslanie polskiego wojska do Iraku i Afganistanie bylo zdrada stanu, gwaltem na Konstytucji. Tak samo sprowadzenie amerykanskiego okupanta do Polski. To oczywisty gwalt na Konstytucji. Zdradziecka akcja porownywalna ze spowadzeniem Krzyzakow przez Konarada Mazowieckiego.

  Poczawszy od powstania solidarnosci, zdrada byla i jest glowna charakterystyka polskiego solidarnego oszolomstwa. Mialo byc 21 postulatow, skoczylo sie na przywilejach dla burzuazji. Na niszczenieu elementarnych funkcji systemu socjalnego by obce korporacje mogly wiecej zarobic na polakach.

  PAK przypomina jak bylo w 1989-90. To byla druga Japonia obiecana przez Solidarnych. To byl sposob na wyludzenie wladzy. Sam fakt ze solidarnosc byla finansowana przez swiatowy imperializm swiadczy w czyim interesie byly te referomy. W jednym z wywiadow Zbigniew Brzezinski zapytany o wschodnia polityke USA powiedzial ?osiagnelismy wszystkie cele i nawet z nawiazka?.

  A jak doszlo do drugiej Japoni ? Kto o tym w Polsce wie ? Kto ma ambicje zeby wiedziec ?

  Jeffrey Sach, 34 letni chlystek (w 1989), cudowne dziecko ameryki, bez stazu pracy poza akademickim fantazjowaniem stal sie ekonomicznym guru dla solidarnych tepakow. Sach, oplacany przez Sorosa, wspolpracujacy z amerykanskim namiestnikiem na Wschodnia Europe Dawidem Liptonem, w 5 godzin napisal plan gospodarczy dla Polski. Na polecenie Michnika, Kuronia i Gemyrka. Dwa dni pozniej elektryk z zawodu, przezydent Polski podpisal ten haniebny dokument a Balcerowicz go wprowadzil.

  Obylo sie bez Sejmu, bez debaty, bez konstytucyjnego procesu. W rezultacie powstala druga Japonia, pojawilo sie 2 milionowe bezrobocie, PKB zapadl sie o 35% a inflacja osiagnela 650%. Czytajcie Naomi Klein i pamietniki samego Sacha. O polskiej orgii zdrady beda napisane ksiazki. To tyko kwestia czasu. (Kuron i Sach przyznali sie do bledow)

 80. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego lewica, skoro to „dobro”, nie może raz na zawsze pokonać prawicy, która jest „złem”.

  Ale to chyba dlatego, że lewica jest po prostu…niekompetentna.
  Najnowszy tego dowód to występ lewaka-anarchisty w Londynie, który talerzykiem z pianką do golenia, rzucanym w twarz właściciela „imperium zła”, czyli Murdocha, chciał zwrócić uwagę świata na knowania prasowego potentata.

  I co się stało? Spieprzył sprawę jak, nie przymierzając, Kwaśniewski na konwencji wyborczej LiD. Lewicowy ten anarchista (na zdjęciach i filmikach TV to facet po lewej, ociężały grubasek w koszuli w kratkę) dał się ubiec biegłej we wschodnich sztukach walki ochroniarce Murdocha (występującej pod przykrywką żony) i uległ jej kung-fu. Pianka do golenia wylądowała na twarzy zdumionego lewaka, a nie tam, gdzie miała, czyli na cynicznej gębie M.

  Efekt? Nikt nie pamięta już ani nie mówi o obrzydliwych kłamstwach Murdocha w trakcie przesłuchania przez komisję i manipulacjach oraz przestępstwach prywatnych mediów, wszyscy natomiast są pod urokiem jego sprawnej żony i pod wrażeniem wirylności tego starca, który takie żywe srebro potrafi przy sobie utrzymać (nie wszystko da się kupić!). No i większość współczuje mu: w końcu przystojna i sprawna kobieta oraz niesamowicie bogaty mężczyzna są zawsze – gdy dzieje się coś przykrego – bardziej godni współczucia (i podziwu) niż powolny grubas w nieokreślonym wieku, w rozchełstanej flanelowej koszuli, w dodatku ekstremista….

 81. wiesiek59 pisze:
  2011-07-22 o godz. 08:47
  Co ty wypisujesz ? Mialem zamiar nie komentowac. Pytasz co robic ? czy zabrac paszporty ?

  Nic z tych rzeczy.

  Wybrac wykwalifikowanych ludzi do rzadu i Sejmu. Domagac sie demokracji i demokratycznych procesow na wszystkich szczeblech administracj i rzadu. Domagac sie demokratycznych wyborow. Skonczyc z tym szajstwem i obluda. Odprawic dyktatorow partyjnych do chlewa bo tam naleza. A przedewszstkim rozliczyc za wszystkie szwindle ostatnich 22 lat. Na poczatek bojkotowac wybory dopoki system sie nie zreformuje.
  Polska potrzebuje rzad ktory bedzie rzadzil w interesie Polski i polakow. To az tak proste.

  Tak jak rzad niemiecki dla niemcow i Niemiec, Zlotko z Berlina na pewno wie.

 82. POLONIA-SAWA pisze:

  to po @levarze o tych surowcach dla Chin. jest taka historyjka- Chiny i Indie w ciągu kilku lat kilkakrotnie podniosły poziom produkcji stali. Do jej wytopu [ppotrzeba zasadniczo rudy ale ekonomicznie spory udział złomu. ponieważ zapotrzebowanie na złom w tych państwach (dla ekonomii wytopów)jest bardzo wysokie(same nie mają go wiele bo lata temu mało stali produkowały by mieć teraz złom) to i cena na niego stosunkowo wysoka w europie która produkujac lata temu wiele stali ma teraz złom.Wiec po co Europie kopac wegiel rudę skoro złom moze wysłac do chin za wieksze pieniądze

 83. warszawiak pisze:

  2011-07-22 o godz. 10:51
  Wiesz co ja Ci powiem >Nie pisz Ty tu na blogu nie rzucaj grochem o sciane czy perły przed wieprze. Weź idź na dworzec kup bilet do Zakopanego tam w Giewoncie jest taka dziura wejdź i tylko powiedz głosno JUZ CZAS. Oni reszte załatwią

 84. PAK,

  pozostanę przy swoim. Dostrzegam wiele podobieństw między tekstami produkowanymi przez wspomniane przeze mnie nicki, ale być może jest to podobieństwo przypadkowe, powiedzmy, że statystycznie wytłumaczalne.

  Pozdrawiam wakacyjnie

 85. warszawiak pisze:

  2011-07-22 o godz. 11:21

  Polska potrzebuje rzad ktory bedzie rzadzil w interesie Polski i polakow. To az tak proste.
  Myślisz o Jarosławie i Ojcu R.. A prezydentem WOLNEJ POLSKI Jan Kobylański
  a każdy swój wywód powinieneś kończyć zdaniem
  Ojczyznę wolną racz nam…….

 86. warszawiak pisze:
  2011-07-22 o godz. 11:21

  Nie ma problemu. Znajdź jak Lot, 10 000 sprawiedliwych, bezstronnych, nieuwikłanych, moralnych……

  10 000 bo jest nas nieco więcej niż 5 000 Sodoma, dla ścisłości.
  Kluczem jest edukacja i Korpus Służby Cywilnej.
  Na polityków bym nie liczył…..

 87. Mw z godz. 10:51
  A nie wpadło Ci do głowy, że może Murdoch tego faceta z pianką o nicku „Bryzg” wynajął po prostu? Może to było zaaranżowane, łącznie z efektownym ciosem jego atrakcyjnej żony? Przecież „Bryzgowi” dużo prościej było ugodzić Murdocha jajkiem typu zbuk. Tle, że po zbuku nie tak łatwo się doprowadzić do porządku jak po piance. I ta pianka właśnie budzi moje podejrzenia.
  Pozdrawiam

 88. Powiastka z cyklu „jak udupić człowieka”
  Ręce opadają…….
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/niewygodna-konserwator

  A tu co poniektórzy wzywają do rewolucji…..
  Szumowiny na etapie walki zawsze mają przewagę, kombatanci zaś popierają swoich.
  I tak w Warszawie był fachowiec i znikł….

 89. Jeszcze kilka kilka zdań o stosunkach polsko – czeskich. Wcześniej było o pozyskiwaniu jagód z Karkonoskiego Parku Parodowego przez dobrze dobrze zorganizowane grupy polskich zbieraczy a teraz będzie o problemie parkowania polskich samochodów w czeskich ogródkach jordanowskich.
  Kilka lat temu kąpielisko w Czeskim Cieszynie zostało gruntowanie zmodernizowane. Od tego czasu w wakacje w każdy pogodny dzień basen jest oblegany przez setki ludzi. Na kąpielisko przyjeżdża też wielu Polaków. Widać to po samochodach z polskimi rejestracjami. Można na nie natknąć się co krok. Niestety, polskich kierowców można poznać też po tym, że nagminnie łamią przepisy. Każdy chce podjechać jak najbliżej basenu, dlatego brakuje miejsc na parkingu, zostawiają samochody na chodnikach i trawnikach. Zdarzają się też tacy, którzy zostawiają auta na placach zabaw co nie podoba się braciom Czechom. Pan Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie, wylicza, że tylko w ostatnią niedzielę strażnicy odnotowali aż 41 wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem polskich samochodów – na koła 24 aut założyli blokady. Cała akcja na delikatność naszych wzajemnych stosunków politycznych została udokumentowana fotograficznie.
  Pani Havkova z Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie, zapewnia, że nikt nie chce, by wizytę w mieście psuły gościom z Polski mandaty za złe parkowanie. Dlatego poprosiła właśnie polskie media o zwrócenie uwagi rodakom, że parkowanie na chodnikach, trawnikach i placach zabaw dla dzieci jest niezgodne z prawem. Przypomniała też, że gdy brakuje miejsc przy basenie, auto można zostawić np na parkingu pobliskiego supermarketu.
  Pozdrawiam

 90. Kartka 15:26

  Słowa pani Havkowej do naszych wystosowane rodaków przypominają mi trochę deliberacje namiestnika rzymskiego Poncjusza Piłata, skierowane z tarasu jego pałacu, do tłumu obywateli Jerozolimy, zebranych na placu przed pałacem. (Dobrze pokazane w filmie „Żywot Briana”)

  Z podobnym skutkiem…

 91. Te Watykany mogom se mówić, co chcom, my Naród wiemy swoje.

  W Rybniku biskup Zimoń chciał zdesakralizować kaplicę i przeznaczyć ją na muzeum, ale my Naród Prawdziwy ręcami działaczy PISu do tego nie dopuścimy. My wiemy swoje!

  tyle o racjonalizmie i racjonalistach :)))

css.php