Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Jacek Sasin

24.04.2020
piątek

Kto Sasinowi zabroni?

24 kwietnia 2020, piątek,

Nikt mu nie zabroni. I tak sięga dna państwo polskie pod zarządem posła Kaczyńskiego. Nikt Sasinowi, Dudzie czy Morawieckiemu nie zabroni łamać lub obchodzić prawa. Wszystkie instytucje, które powinny bić na alarm w sprawie majowych „wyborów pocztowych”, są pod kontrolą Kaczyńskiego i jego ludzi. Dlatego Sasin ma poczucie całkowitej bezkarności. Jedyne, czego się może lękać, to wypadnięcie z łask Kaczyńskiego. No to hulaj dusza, sądu na nich nie ma!

Propaganda – czym TVP Łopińskiego różni się od TVP Kurskiego? – dostarczy „ciemnemu ludowi” orwellowskich bajdurzeń, że nie łamią konstytucji i zasad demokracji, tylko ich bronią! Znajdą się prawnicy i eksperci, którzy będą w kółko to potwierdzać we wszystkich mediach. Ziobro już całą winę zwalił na opozycję, bo niby odrzuciła wyciągniętą do niej rękę z propozycją przedłużenia kadencji Dudzie o dwa lata. „Ciemny lud” to kupi i odetchnie z ulgą.

Sasinowi za jawne i ostentacyjne łamanie prawa wyborczego na razie nic się nie stanie. Ale na wszelki wypadek zaznacza, że po prostu wykonuje polecenie szefa, czyli premiera Morawieckiego. Sasin, absolwent historii UW (magisterium z piłsudczyzny robił u prof. Andrzeja Garlickiego, redaktora „Polityki”), powinien pamiętać, że podobnymi wymówkami próbowali się ratować przed karą za wyrządzone zło różni notable w różnych rządach i wykonawcy ich rozkazów.

Nie tylko Sasin powinien to sobie powtarzać przed lustrem, ale dziś to on ponosi administracyjną i polityczną odpowiedzialność za śmiercionośną majówkę. Iluż innych notabli z obecnego rządu, z dużo krótszym stażem niż Sasin, idzie gęsim szeregiem stromą i śliską ścieżką w ślad za nim i jego mocodawcami. Iluż politycznych żółtodziobów – nazwiska wszyscy znamy, szkoda wymieniać – daje sobie już na starcie złamać moralny kręgosłup (przy założeniu, że go wtedy mieli).

Czy ktoś pamięta, jak po wyborach samorządowych w 2014 r. PiS podniósł krzyk, że zostały sfałszowane, bo zbyt dużo było głosów nieważnych i zbyt dobry wynik zrobił PSL, wówczas koalicjant PO? Zawiązała się też wtedy po stronie pisowskiej grupa kontrolerów wyborów. Ten ruch był aktywny jeszcze dwa lata temu, kiedy „kontrolował” kolejne wybory samorządowe pod hasłem, że trzeba generalnie zmienić nasz system wyborczy, bo jest ze „starego nadania”. Teraz kontrolerzy jakoś zamilkli. A przecież powinni skontrolować uczciwość nadchodzącej farsy.

Ale po co? Przecież każdy wyborca i sympatyk PiS wie, że wybory organizowane nie przez Państwową Komisję Wyborczą, ale przez rząd i Pocztę Polską, to standard uczciwości i norma w demokracji. A że jacyś profesorowie prawa i konstytucjonaliści temu zaprzeczają, to ich sprawa. Władza jest łaskawa: mają prawo do swoich opinii, a władza do ich ignorowania. Przecież kontroluje wszystko.

Prokurator Wrzosek chce badać bezpieczeństwo sanitarne farsy w czasie pandemii, to się ją zgasi w dwie godziny, bo przecież farsa dopiero przed nami, a przygotowań nie ma co badać. Za to robiącą, co do niej należy, panią prokurator ciupasem się oskarży i osądzi, żeby dać przykład innym dociekliwym. Konstytucję raz depczą, raz się nią podpierają, w zależności od ,,mądrości etapu”. I właśnie na tym polega dzisiaj dramat państwa i prawa. Nie potrzeba żadnego nowego „zamachu majowego”. Już się dokonuje.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 61

Dodaj komentarz »
 1. Polacy przetrzymali zabory, hitlerowską okupację, komunę to przetrzymają również szaleństwo żoliborskiego satrapy i jego kamaryli. Dłużej klasztora niż przeora ! Tylko odrabianie szkód trwać będzie przez pokolenia. I to jest najsmutniejsze.

 2. Dla przypomnienia, bo być może nie wszyscy pamiętają, Jacek Sasin to ten sam Jacek Sasin, który 10 temu, w ramach pełnionego podówczas stanowiska był odpowiedzialny za organizację lotu do Smoleńska od strony Kancelarii Prezydenta. Zdaniem zeznających pod przysięgą świadków, nie mógł nie wiedzieć jakie warunki panują na lotnisku Siewiernyj. Skoro wtedy wysłał blisko setkę ludzi na śmierć to co mu szkodzi w maju wysłać dziesiątki tysięcy? Gorzej spać z tego powodu nie będzie. Bać się też nie musi. Skoro wtedy nie spadł mu włos z głowy, to teraz tym bardziej.

 3. Czy ktoś pamięta, jak po wyborach samorządowych w 2104 r. PiS podniósł krzyk, że zostały sfałszowane,
  Jezus Maryja, panie redaktorze, proszę nas nie straszyć! Wiek XXI wiekiem PiS??

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ten „cemny lud” Panie redaktorze urodził się na początku lad 90-tych w wyniku neoliberalnych reform Balcerowicza , o czym wyrażnie pisze K Morawiecki w swojej biograficznej książce, kpiąc wyrażnie z tych mówiących iż nie było innej drogi.Innej nie próbowano, tak więc „ciemny lud” będzie głosował na Tymińskich, Lepperów, Kaczyńskich mając w głębokim poważaniu Konstytucję, czują się przegrani w tym systemie , pamiętają tzw inwestorów którży kupili za psie pieniądze ich zakłady pracy, niczego nie inwestując tylko rozsprzedając to co jeszcze zostało, powstało głębokie pęknięcie ekonomiczne, kulturowe z którym borykamy się od 25 lat

 6. No to się doczekaliśmy, że obywatelskim obowiązkiem będzie niepójście na wybory.

 7. od początku wiedziałam, a szczególnie od nocy kolumnowej, że tych ludzi znieść może tylko ulica. wtedy na to liczyłam. teraz już liczę jakby mniej.

 8. Jak konsulat RP w Chicago organizuje wybory, czyli adresy komisji wyborczych według aktualnej strony internetowej konsulatu:

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 20 kwietnia 2020 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach Prezydenta RP w 2020 r. dla obywateli polskich przebywających za granicą (Dz. U. poz. 706) na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki zostało utworzonych 10 obwodów głosowania.

  Obwód głosowania nr 121, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie, 2224 Wyoming Ave. NW. Waszyngton, D.C. 20008
  Obwód głosowania nr 122, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie, 2224 Wyoming Ave. NW. Waszyngton, D.C. 20008
  Obwód głosowania nr 123, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Nowy Jork I, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, 233 Madison Avenue (Jan Karski Corner), New York, NY 10016;
  Obwód głosowania nr 124, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Nowy Jork II, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, 233 Madison Avenue (Jan Karski Corner), New York, NY 10016;
  Obwód głosowania nr 125, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Nowy Jork III, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, 233 Madison Avenue (Jan Karski Corner), New York, NY 10016.
  Obwód głosowania nr 126, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Konsulat Generalny RP w Los Angeles, 12400 Wilshire Blvd, Suite 555, Los Angeles, CA 90025
  Obwód głosowania nr 127, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Konsulat Generalny RP 3040 Post Oak Blvd, Suite 525, Houston, TX 77056
  Obwód głosowania nr 128, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Chicago I, Konsulat Generalny RP, 1530 N Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610
  Obwód głosowania nr 129, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Chicago II, Konsulat Generalny RP, 1530 N Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610
  Obwód głosowania nr 130, siedziba obwodowej komisji wyborczej: Chicago III, Konsulat Generalny RP, 1530 N Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610

  Proszę przyjrzeć się „różnym” adresom komisji wyborczych w Nowym Jorku oraz w Chicago. Niesmiało przypominam, że w przeszłości bywały to różne miejsca w mieście.

  Pytanie: Jaki jest sens ustanawiać kilka komisji w jednym budynku?

 9. Jest zupełnie niesamowite, że przecież zgłoszony w sierpniu 1980 postulat o wolnych związkach zawodowych miał przerwać tą jedynie słusznie istniejącą transmisję stanowienia, wprowadzania, interpretowania i egzekwowania prawa przez zjednoczoną partię polskich robotników. Wtedy też, zaufani towarzysze, przyklepywali na każdym poziomie wytyczne, najwyższej garstki lizusków trzymających władzę w komitecie centralnym tejże partii. Podobno zbuntowanym, składającym sierpniowe postulaty, robotnikom doradzali późniejszy były prezydent RP Lech Kaczyński i jego brat Jarosław (trochę może mniej, ale jednak). Jeżeli zostanie kiedyś opisane jak ten drugi, będąc na początku drugiej dekady XXI w. najbardziej wpływowym polskim politykiem stworzył ustrojowo-instytucjonalny system pochlebczo-zatwierdzający, modelowo zbliżony do tego peerelowskiego, w całkiem sporym państwie Unii Europejskiej, to może być bardzo ciekawe dla przyszłych badaczy.
  Possibilizm na całego, można by nawet powiedzieć „Alleluja i do przodu”.

 10. „W piątek Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) poinformował, że LOT zdecydował o sporej obniżce pensji m.in. stewardess i pilotów. Wpłynęła na to sytuacja w lotnictwie związana z epidemią koronawirusa, m.in. całkowite wstrzymanie cywilnych lotów krajowych i międzynarodowych.
  – Propozycję obniżenia wynagrodzenia na 3 lata otrzymaliśmy w czwartek. Mielibyśmy otrzymywać 2,6 tys. złotych brutto; od tego trzeba odliczyć jeszcze podatek i ZUS. Udało nam się wywalczyć jedynie to, że obniżka będzie obowiązywać o pół roku krócej – mówi polsatnews.pl Agnieszka Szelągowska, wiceprzewodnicząca ZZPPiL.”
  To jest dopiero początek koszmaru jaki dotknie wszystkie kraje podporządkowujące się histerii globalistów, którzy narzucają rygory „pandemii” oglądaczom telewizji. Drukowany, wirtualny pieniądz, oferowany niewolnikom w postaci jałmużny, zdezorganizuje życie i doprowadzi do niepokojów społecznych, do kolejnej tragedii jaką będzie rewolucja. Czy o to chodzi tym globalnym macherom i ich kompradorom ?

 11. Wtedy Miller z Kaczyńskim ,spotkali się ,w sprawie fałszowania wyborów ,a dziś Czarzasty gra w to same zidiocenie.Ale do rzeczy.Jak pięknie żyć w czasie rządów geniusza.To On zbawca ojczyzny ,przewidział ,że będzie potrzeba dużo papieru i kazał ścinać świerki w parku narodowym?To on ,nie popełni błędu Gomułki ,że raz zdobyta władza ,jest ,nie do oddania.A władza oparta jest na narodowym socjalizmie, ,my pępkiem świata i my czynimy lud szczęśliwym rozdając kesz ,na prawo i lewo.Tylko nasza wizja jest słuszna ,i należy jej bronić ,nie słuchając Jankesa ,który mówi ,że wybory korespondencyjne ,to sposób na ich sfałszowanie.To my stAneliśmy przeciwko biskupom w sprawie uchodźców ,i lud boży nas poparł.To my nie dopuścimy do władzy socjalistów i liberałów ,dla dobra ludu pracującego miast i wsi.MY NARODOWI SOCJALIŚĆI.Każemy głosować ,nawet za cenę życia ludzkiego ,bo historIA uczy ,że należy umierać za wodza i jego wizje.Dlatego maj jest najważniejszy ,bo jest powtórką tamtego ,w którym zgineło 400 Polaków ,a pomnik wodza tamtejszego ,stoi w STOLICY.

 12. Panie Redaktorze, jeśli ta farsa wyborów dojdzie do skutków, to iść czy nie iść?
  Ja nie pójdę na pewno (jestem emigrantem, i tak nie mam możliwości), ale co z kandydatami tzw. opozycji?
  Jeśli będzie można na nich głosować, to znaczy, że wchodzą do gry. Jeśli pan D-a wygra (Sasin liczy głosy), będzie mógł powiedzieć, że pokonał konkurencję.
  Brakuje mi jasnego przesłania – nie uczestniczymy w tej komedii (może jednak dramacie)
  pozdrowienia

 13. Nie przypuszczałem, że przyjdzie mi kiedykolwiek , czegokolwiek i kogokolwiek nienawidzić , tak głęboko , tak przeogromnie i tak intensywnie . Adresat znany

 14. Fałszerstwo wyborcze jest niestety bardzo prawdopodobne, a metoda będzie jak znalazł na przyszłość. Gdzie to Sasin rządził, chyba w Wołominie – tam gdzie słynny SKOK kradł pieniądze. Przypadek?
  Lewica i PSL zachowują się przy tym bardzo dwuznacznie – nie wiem, czy z głupoty, czy też ubiegają się już o zaszczyt bycia koncesjonowaną opozycją Prezesa (żalił się Prezes, że opozycja niedemokratyczna jest i psuje mu idealne państwo). Kosiniak bajdurzy, że „nie odda pola” – jakby miał kiedykolwiek jakeś pole, nawet Biedroń się wzmógł, choć sam chyba nie wie czemu. Udział w wyborach, w których Sasin rozdaje karty, to jak gra w trzy karty na rynku w Wołominie.

 15. Szykuje się przepiękna katastrofa, ja już kupiłem popcorn 🙂

  Poczta Polska wysyła nocą maile do samorządów, domagając się przekazania baz zawierających dane osobowe i adresowe mieszkańców. Nie istnieje podstawa prawna, która by pozwoliła te dane Poczcie przekazać – natomiast mamy grube tomy przepisów poświęconych ochronie danych osobowych, karom za przekazanie ich nieuprawnionym osobom, jak również za nakłanianie do takiego działania.

  Z powodu RODO nie można pokazać list poparcia kandydatów do neo-KRS. No ale próba wyłudzenia danych ok. 30 mln wyborców, za pomocą wysyłanych nocną porą maili w „plain text” – nie wywołuje żadnych uwag ani rozterek Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Który, najpewniej przypadkowo, jest również członkiem PiS 🙂

  Dziś też przypomniano, że za brak skrzynki pocztowej przy domu grozi 10 tysięcy kary – chyba, że nazywasz się Kaczyński, to wtedy nie 🙂

  Pamiętacie niegdysiejszą „falandyzację” prawa? Jakie oburzenie wywołały wówczas manipulacje ministra Falandysza – zupełnie przecież amatorskie i niewinne przy tym, co się wyprawia obecnie. Oj daleką przeszliśmy drogę, z Europy pod kaczy kuper 🙂

 16. @kohoutek
  Pytanie retoryczne.

 17. Dziwny zbieg okoliczności … miałem dzisiaj sen …
  Wielki miejski plac (Kraków, Warszawa, Częstochowa…???) wypełniony rozentuzjazmowanym, choć już zniecierpliwionym mieszczaństwem… wczesna jesień, ale zimnawo… zegar na wieży oznajmił południe … nie na środku placu, ale po jego północnej stronie ustawiony szafot – dawny zapomniany mebel…
  Pierwszym, którego wyprowadzono nie był wcale ten najmniejszy, ale własnie on.
  Zaniedbany brudny z kilkudniowym zarostem – brzydszy od swojej karykatury – trzęsący się ze strachu, próbujacy coś mówić, ale straż – zgodnie z nową procedurą – nie daje mu żadnych szans.
  Głuchy dźwięk … dawno nie słyszany na tym placu, potem zalega – na chwilę – bezdenna cisza…
  I natępny przeklęty funkcjonariusz wyczytany przez mistrza ceremonii, z kilkunastu oczekujących na swoją kolej i sprawiedliwość…

  Sen… lata przełomu – dwudzieste/trzydzieste XXI wieku…

 18. @arkadia
  ,,Ciemny lud” był tu długo przed Balcerowiczem. W przełomowych wyborach czerwcowych 1989 r. nie brał udziału, w pierwszych prezydenckich głosował na Tymińskiego.

 19. handzia55
  Tak. Przetrzymali. My już od kilkuset lat przetrzymujemy i nie wygląda na to, żeby nas pociągała spokojna egzystencja. W tym sensie jesteśmy nierozumiani przez wiele nacji.

  I ten „zamach majowy” się dokona, ponieważ jest już odrobinę za późno. Dawno temu pisałem, że trzeba było walczyć, a nie kwękolić, gdy łamanie prawa w Polsce się rozpoczynało. Na samym początku. Zło, choć nie jest substancjalne ma jednak jakieś właściwości, ma, między innymi, tendencję do rozprzestrzeniania się i albo się je zdusi w zarodku, albo zalewa wszystko co napotka na swojej drodze. Jest jak czerniak, blisko 100 procent wyleczeń do wielkości 1 cm, potem rokowania są złe. PiS swoje robił, a reszta tylko mędziła jak stare skołtuniałe babska posunięte w latach i demencji. Teraz to my już mamy posprzątane tak jakby.

 20. @Redaktor
  W postach blogowych i mediach gadanych mało jest odniesień do czasów PZPR.
  Dla mnie rządy I sekretarzy, styl „i co mi zrobicie”, te wszystkie fasady i kłamstwa dzień w dzień, to jakiś koszmarny sen.
  Ale to się dzieje!
  W maju wybory zbojkotuję wraz z całą rodziną liberalnych demokratów.
  Ukłony.

 21. Zamiast narzekać zastanówmy się, co zrobić. Proszę zwrócić uwagę na ostatni sondaż. Pani Kidawa-Błońska bojkotuje wybory. Jej bardzo niski wynik pokazuje, że armia która za nią stoi jest karna i słucha, jeżeli przekaz jest konkretny i jest coś do zrobienia. Po prostu trzeba to wykorzystać. Proponuje po pierwsze dać sygnał, że wybory przeprowadzone w takich warunkach nie będą uznane bez względu, kto wygra. A zatem Pan Duda nie będzie prezydentem. Proponuję aby na wprowadzić to na poziom dyskusji na poziome poszczególnych wyborców. To jest presja na dół.
  Jeżeli konstytucjonaliści czy byli prezesi TK mówią, że tak przeprowadzone wybory są nieprawidłowe, to trzeba tą informację ubrać w formę prostego przekazu, tak aby każdy obywatel mógł ją użyć w dyskusjach.
  Jeżeli pisanie listów do prezydentów miast w sprawie braku zgody na udostępnienie danych dla Poczty Polskiej, i to jest z punktu prawnego mocne, to warto to zrobić i warto tej armii wydać polecenie aby taki manewr wykonała.
  Jeżeli wyjdzie zalecenia aby każdy obywatel rejestrował nieprawidłowości w trakcie wyborów, szczególnie braku możliwości głosowania to takie zaleceni trzeba wydać.
  Jeżeli będzie zasadna koncepcja aby wyjść na protest i stać w maseczkach w odległości 2 metrów od siebie, to trzeba będzie tak zrobić. Widać, że ludzie chcą coś zrobić. Czekają. Nawet oczekują takich zaleceń, bo to jest budujące.
  Po tej decyzji, Pani Kidawa-Błońska, udowodniła że jest właściwą i jedyną kandydatką na urząd prezydenta. Podjęła trudną decyzję, płaci za nią cenę, odparła krytykę części własnego środowiska. Tym samym udowadnia, że ma charakter, swoje własne zdanie, nie będzie sterowalna, i jako człowiek będzie stanowić właściwe zabezpieczenie obywatela przed zakusami władzy, bo taki jest sens rozdziału władzy, w tym istnienia urzędu Prezydenta.

 22. Przed laty pojawiło się w przestrzeni publicznej słowo „tupolewizm”. Oznaczało lekceważenie zasad , procedur, zdrowego rozsądku. Organizatorzy lotu do Smoleńska zapewne nie mogli przewidywać znanego nam jego finału. Postawili jednak załogę Tupolewa w sytuacji psychologicznego przymusu: musicie! musicie! musicie! Organizatorzy obecnych „wyborów” usiłują postawić nas w podobnej sytuacji. Mimo iż opozycja i Jarosław Gowin wołają: terrain ahead – uderzysz w ziemię! Organizatorzy obecnych „wyborów” muszą się liczyć z tym, że będą i zachorowania i może nawet ofiary. Ile ich będzie? 96, 1/n*96 czy może n*96. Czy przewiduje się na okoliczność wyborów, do rubryki „przyczyna” obok „koronawirus” i „choroby towarzyszące” dodać „tupolewizm”?
  Być może, nie biorąc udziału w „wyborach”, zmniejszę o jakiś promil narażenie kogoś przymuszonego do roznoszenia kopert/liczenia głosów .

 23. Pisbolszewia jest w stanie który można nazwać „widzeniem tunelowym”, czyli obrazowo : „mają końskie klapki na oczach.” To się zawsze kończy katastrofą. Zafiksowali się na tych wyborach i nic już nie dociera. Niech jadą na tę ścianę. Będzie piękna katastrofa. Adrian boleśnie to odczuje.

 24. Jaruzelski, stan wojenny, 40 ofiar.
  Piłsudski, zamach majowy, 400 ofiar.
  Kaczyński, majowa imprezka wyborcza, 1000?, 5000? ofiar.
  I kto jest debeściak?

 25. Smutna prawda. „Ciemny lud to kupi”. I kupuje, o czym świadczy poparcie dla PiS.
  Do wierzących (w PiS), nie trafiają argumenty merytoryczne.
  Jeszcze nie musimy przyjemnej pogody określać jako PiS (prezesowa) pogoda. Ale, kto wie. Była kiedyś Hitlerswetter.
  Musi nadejść katastrofa, by do wierzących przemówiła kieszeń, choć część ortodoksów będzie winić D. Tuska i jego „dziadka z Wehrmachtu”.

 26. @soa
  Nie godzi się licytować na liczbę ofiar śmiertelnych. Liczba dotycząca stanu wojennego jest różna w różnych opracowaniach, niewykluczone, że może być nawet dwa razy wyższa.

 27. @Stoczniowiec
  Podobnie, postanowiłam nie brać udziału w „pocztowych wyborach”. Przesłanką, która mnie do tego skłania są słowa Episkopatu (1953 r.), zawarte w memoriale będącym odpowiedzią na ataki wymierzone w Kościół i próby jego podporządkowania komunistycznym władzom. Parafrazując ostatnie słowa apelu, powiem tak: „Rzeczy Ojczyzny na ołtarzu cesarza składać nam nie wolno. Non possumus! (Nie możemy)”.

 28. Panie Redaktorze, Zgadzam się, że licytacja nie ma sensu. Bez względu na źródła (Raport Rokity np. ) Jaruzelski będzie daleko za Piłsudskim. Obu pobije w cuglach Pinochet. Reszta to sympatie polityczne.

 29. Jeszcze niedawno Pan Redaktor zatrzymywał mój każdy wpis, w którym próbowałem powiedzieć cokolwiek na temat generała Jaruzelskiego. Ale rzeczywistość niestety przegania wyobraźnię. Obawiam się, ze porównania już niedługo będą takie, jak powyżej. A potem jeszcze znacznie, znacznie gorsze. Tak, jak to właśnie dzisiaj przepowiada Roman Giertych na swojej oficjalnej stronie na FaceBook’u.
  https://www.facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/

 30. Na razie jest jeszcze lajtowo. Co tam żądania poczty o dane wyborców czy inne takie tam. Myślę, że kolejnym krokiem będzie zawieszenie działalności Sejmu i ustanowienie Naczelnika Państwa z uprawnieniami do zarządzania za pomocą dekretów. Nie wiem co będzie pretekstem, aby to zdobić. Wiem, że opór Samorządów już na tyle doskwiera prezesowi, że zrobi to – bez żadnego trybu czy podstawy prawnej. Cykl się domyka. Policja dostała podwyżki, kupuje sprzęt do walki z ewentualnymi protestującymi. Podobnie wojsko. Zanim ludzie zreflektują się, że rozdawnictwo się skończyło, a nastał zamordyzm – nie będą w stanie nic zrobić. Przecież nie pójdą „z gołymi rękami” na wojsko i policję. A opozycja przestanie istnieć na mocy dekretu.

 31. @narciarz
  Jaruzelski zniszczył najwspanialszy ruch społeczny w historii Polski, a może i świata. Tysiące niewinnych ludzi izolował w więzieniach, w tym i mnie. Miał na rękach krew górników Wujka i ks. Popiełuszki. Nie jest to jednak teraz tematem. A wizja Giertycha każe mi powtórzyć moją złotą regułę: w historii zawsze jest inaczej, niż myślimy że będzie. PRL i ZSRR nie planowały upadku w przewidywalnej przyszłości, wydawały się nie do ruszenia. Upadły pod ciężarem własnych błędów i niekompetencji, a nie z ręki zewnętrznego wroga.

 32. Adam Szostkiewicz
  25 kwietnia o godz. 8:42

  PRL i ZSRR nie planowały upadku w przewidywalnej przyszłości, wydawały się nie do ruszenia. Upadły pod ciężarem własnych błędów i niekompetencji, a nie z ręki zewnętrznego wroga.

  To prawda.
  Dobrze byłoby też przestać mówić o tym jak to bardzo pomogli Wojtyła i Regan.
  Dzisiaj jest sytuacja podobna.
  Upadek katobolszewi jest możliwy tylko pod ciężarem błędów szajki pislamistów i episkopatowców.
  Wszystko co może zrobić dzisiejszy „wróg” tej kliki, bo tak traktują opozycję, to przygotować się na przejęcie masy upadłościowej. Ale to jeszcze potrawa.

 33. Adam Szostkiewicz
  25 kwietnia o godz. 8:42
  Czy chce Pan czekać 45 lat ?
  Ani Pan, ani ja, nie mamy tyle czasu.
  Naprawdę, najwyższy czas wyjść na ulice. Od 2015 roku, powoli gotują nas, jak przysłowiową żabę.

 34. Jak można było ulegać pispropagandzie i pokładać w Szumowskiem jakiekolwiek nadzieje?
  Jak można było oczekiwać normalności – inteligencji, rozumu i honoru – od zwykłego członka zakonu maltańskiego?
  ——————-
  Nie ma ratunku… mendowaci „szulerzy” mają swoje pięć minut.
  Płonne nadzieje na zwycięstwo przyzwoitosci i uczciwości w życiu publicznym.
  Edek jest królem, a ordynarna hucpa królową.

 35. „Zamach majowy” by się przydał, ale nie taki, jak sugeruje Redaktor, i wymierzony w druga strone:)))
  Pisze Pan: „Przecież każdy wyborca i sympatyk PiS wie, że wybory organizowane nie przez Państwową Komisję Wyborczą, ale przez rząd i Pocztę Polską, to standard uczciwości i norma w demokracji.” Otóż nie, wcale wyborcy PiS w większości tak nie uważają. Po prostu godza się na grande, bo grandę mają we krwi. To społeczeństwo jest do cna zdemoralizowane, a demokracje ma w głębokim powazaniu. W swojej genetycznej ciemnocie nawet lekcewazy zdrowie swoje i rodziny.

 36. @andrzej52
  Ależ oni tylko na to czekają, aby mieć pretekst do użycia siły.

 37. @kalina
  To była ironia.

 38. Polska – państwo bezprawia i niesprawiedliwości

  (…)
  Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski – zwolennik i praktyk nocnych przesłuchań – odpowiedzi od prof. Małgorzaty Gersdorf żąda w trybie pilnym.
  – Forma tego pisma jest niezwykła, niespotykana. Od I Prezes SN żąda się wyjaśnień natychmiast – mówi Onetowi rzecznik SN sędzia Michał Laskowski.

  – Prokurator Krajowy stawia się w tym piśmie w roli obrońcy praworządności, według niego to I Prezes SN narusza zasady trójpodziału władzy. Cóż, jest to zjawisko nowe, niespotykane, zwłaszcza w ostatnich dniach kadencji I Prezes SN – podkreśla sędzia Laskowski.
  – Treść tego pisma mnie zmroziła – mówi. – Zdradzę, że pani prezes podpisując to zarządzenie dot. Izby Dyscyplinarnej zastanawiała się, czy nie będzie w związku z tym jakichś konsekwencji. Ja odpowiedziałem wtedy, że w ogóle sobie tego nie wyobrażam.
  Okazało się, że moja wyobraźnia najwyraźniej jest w jakiś sposób niepełnosprawna, a w Polsce dzieją się rzeczy, o których „nie śniło się filozofom” – by zacytować klasyka. Przekraczane są kolejne bariery i granice a my w tym stanie osłupienia i zdumienia pozostajemy od lat – stwierdza rzecznik SN.
  —————-
  Lepper wiedział czego chce: celem moim i Samoobrony jest rządzenie Polską i to jest kwestia czasu.

  Lepper wytyczył szlak pisowi i ustanowił skuteczne standardy uprawiania polityki polskiej i kariery:
  Wie pan, czym się różnimy? Że pan jest inteligentny, ale pan inteligencji się uczył, a ja inteligentny urodziłem się”.

  Mnie już grozi tyle lat (więzienia), że się nie przejmuję

  Polityk taki jak ja musi dbać o dwie dziedziny: więziennictwo i szpitalnictwo. Prędzej czy później trafi w jedno z tych miejsc„.

  L. był inteligentniejszy o całe niebo od dzisiejszego naczalnika sekretariatu.

 39. @Adam Szostkiewicz
  25 kwietnia o godz. 12:48

  Trudno mi zdobyć się na poczucie humoru widzac sondaze

 40. @andrzej52
  25 kwietnia o godz. 12:00

  Osobiscie wolałabym, żeby ta sprawą zajeli się zawodowcy

 41. arkadia
  24 kwietnia o godz. 15:09

  Pani Szanowna powołując się na autobiografię ojca premiera najwyraźniej zgadza się z zawartą w niej tezie, że wszystkiemu winien Balcerowicz. No cóż, wolno było Morawieckiemu pisać bzdury, wolno Pani je powtarzać, więc zamiast oponować przypomnę tylko, że w 1989 roku Polska była bankrutem. Bankrutem nie tylko niezdolnym do spałacania zaciągniętach przez siebe długów ale nawet odsetków od nich a inflacja wynosiła pond 250% aby w 1990 wrosnąć do blisko 600%. Nie wiem czy droga obrana przez Balcerowicza była jedyna ale to że była słuszna, to widać na każdym kroku, w każdej dziedzinie gospodarki. A ten „ciemny lud“ to był w Polsce zawsze i nie wynalazł go ani Balcerowicz, ani tym bardziej Jacek Kurski. To ten sam „ciemny lud“ grabił zwłoki powstańców w noweli Żeromskiego, donosił i własnoręcznie mordował Żydów w i po II WŚ, latał z wywieszonym jęzorem na zebrania komitetów partyjnych i urządzał radosną popijawę gdy sąsiadowi zdechła krowa. Pod tym względem nic się od stuleci nie zmieniło.

  Jedyne co można (i trzeba) zarzucić polskim decydentom ostatniego ćwierćwiecza to to, że nigdy nie starali się poprzez szeroko pojętą edukację dotrzeć do tej części polskiego społeczeństwa.

 42. @@@
  Będę powtarzał, narażając się na zarzut, że nudzę.
  Wybory majowe powinniśmy olać!
  Jeśli się odbędą w wersji „głosowanie”, to niech Jarek rządzi, niech udaje Orbana, Putina, czy innych autokratów.
  To jedyna szansa na eliminację tego szkodnika z polityki. Idą ciężkie czasy, a armatki wodne pokolenie X, Y, Z powinno poznać. Mnie oblewali i mam dość.
  Pozdrowienia.

 43. Tak dla porownania dzisiejsze PSL zachowuje sie jak Stronnictwo Ludowe za PRL-u,a Lewica jak uwczesne SD[Stronnictwo Demokratyczne].I to jest nasmutniejsze ze Elity polityczne zadnej lekcji z historii nie wyciagnely.

 44. @ Lubicz56
  Naszym nieszczęściem jest bowiem, przekazywana genetycznie, uwarunkowana kulturowo, niereformowalna przez kolejne pokolenia, POLSKA GŁUPOTA NARODOWA. Biologiczna, wrodzona głupota, utrwalana od setek lat przez Kościół zwany katolickim…

 45. Żyjemy w takim kraju i w takich czasach, w których wikicytaty z Leppera przekraczają „objętościowo” ilość cytatów z Szymborskiej i innych polskich noblistów.

  ————–
  Dyktatura ciemniaków ustanowiła swoje prawa jakości.
  Obserwowana rzeczywistość to rezultat.

 46. @ Adam Szostkiewicz 24 kwietnia o godz. 18:11

  Panie Redaktorze ! Ma Pan w 100% racje , był to wielki sygnał że z polskim społeczeństwem , jest coś nie tak… Niestety sygnał ten zlekceważono…

 47. @kwant25
  OK….No i co dalej …?? Dekretami i modlitwą ką Kaczynski zapełni miche suwerena …??! To już przerabialiśmy po grudniu 1981 z wiadomym rezultatem….

 48. @ Kalina
  To społeczeństwo jest do cna zdemoralizowane, a demokracje ma w głębokim powazaniu. W swojej genetycznej ciemnocie nawet lekcewazy zdrowie swoje i rodziny….To społeczeństwo jest w swej masie tępe ciemnie i głupie , totalnie zaczadzone od setek lat przez KRK …. Które wcześniej wymrze niż zmądrzeje… 🙁

 49. Ciemny lud był za sanacji. Teraz jest „zbiorowa mądrość ludu pracującego” i „kolektywny rozum partii, PIS-u”.

 50. Dobrze to ujął MSz:

  (…) Dziś wybory są przygotowywane nie zgodnie z przepisami, lecz zgodnie z polityczną wolą. Co gorsza, jest to zarazem wola jednego człowieka, który na zakładnika wziął nie tylko swoją partię i państwo, ale też 30 mln uprawnionych do głosowania obywateli.

  Robi się trochę śmiesznie, a trochę strasznie. Śmiesznie, bo wprost uderza groteskowość ministrów tłumaczących się ze swych nie do końca legalnych działań (przypomnijmy, że Konstytucja RP mówi w artykule 7, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa, a przepisów umożliwiających przeprowadzenie wyborów nie rozpatrzył jeszcze Senat).

  Ale jest też strasznie, bo te działania prowadzić mogą do uderzenia w samo sedno demokratycznego procesu, w społeczną, polityczną i prawną legitymację mandatu prezydenta RP wybieranego, jak stanowi konstytucja, w wyborach „powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym”. Pod tym względem znaleźliśmy się na progu najgłębszego kryzysu od 1989 r.”

 51. Andrzej 52
  Więc – na barykady! A co dalej?
  Roman Dmowski pisał (o powstaniach):
  „Nikt z tych , którzy je wywołali i nimi kierowali, nie umiałby odpowiedzieć na pytanie, w jakiej postaci Polska będzie odbudowana w razie powodzenia. ”
  Pan doskonale wie, że Polakom najbardziej pasuje emerytura obywatelska a jeszcze bardziej „każdemu według potrzeb, od każdego – według jego możliwości”.
  My starzy możemy sobie pogadać.Działać będą młodzi.

 52. Bardzo smutne czasy. Teksty sa zawsze bardzo dobre moim zdaniem.

  @Jacek2, Pan pisze ze z polskim spoleczenstwem jest cos nie tak. Moim zdaniem z wyborcami PiSu jest cos nie tak. Mysle ze w kazdym kraju sa ludzie ktorzy po prostu sa glupi albo zli albo wierza slepie ze w TV mowia zawsze prawde, Roznicy miedzy ludzmi w jednym kraju sa zwykle wieksze niz te miedzy narodami. Polska nie jest tu wyjatkiem a w Polsce akurat widac dzis ze to co pisze jest prawda jak najbardziej.

 53. handzia55 24 kwietnia o godz. 14:37

  „Polacy przetrzymali zabory, hitlerowską okupację, komunę to przetrzymają również szaleństwo żoliborskiego satrapy i jego kamaryli. Dłużej klasztora niż przeora ! Tylko odrabianie szkód trwać będzie przez pokolenia. I to jest najsmutniejsze.”

  33 lata temu leżałem no Ojomie. Ordynator wpadał kilkanaście razy dziennie i opowiadał nam półtruposzom jakieś dykteryjki. Zapamiętałem jedną. Był pacjent, co na pytanie jak się czuje odpowiadał niezmiennie „Byle nie gorzej” choć zostało mu ze dwa dni życia. Powarzał to do końca a przetrzymał jeden dzień. Nie ma to jak dobra nadzieja.

 54. @Stoczniowiec
  O tym co dalej, powinni zadecydować przywódcy opozycji, zjednoczonej.
  Protesty, na razie w skali mikro, już się zaczęły. Proszę prześledzić doniesienia z zachodniej i połowy południowej granicy. I to protestuje raczej młode i średnio mlode pokolenie. A chodzi o pełną miskę. I od tej miski zacznie się w kraju. Tak jak w 1980 roku.
  Młodzi zadzialaja , tak jak z ACTA, jak im wyłączą internet.
  PS. To czy jesteśmy starzy, czy młodzi, to nie kwestia metryki, a stanu ducha.

 55. @Stoczniowiec
  Opozycja (zjednoczona) powinna dogadać sie z Gowinem, spróbować przeciągnąć na swoją stronę kilku w miarę rozgarniętych i nie umoczonych posłów PiS, gwarantując im coś w rodzaju statusu „świadka koronnego”, następnie przegłosować konstruktywne wotum nieufności, stworzyć rząd techniczny i dogadać się do terminu wcześniejszych wyborów.
  Ale do tego potrzebujemy prawdziwej opozycji, a nie zgrai przedszkolaków w piaskownicy, nawzajem obsypujących się piaskiem.

 56. andrzej52
  25 kwietnia o godz. 12:00….”Naprawdę, najwyższy czas wyjść na ulice. Od 2015 roku, powoli gotują nas, jak przysłowiową żabę.”

  A na jaką ulicę Ty chcesz wyjść????!!! W Hamburgu, Londynie czy Amsterdamie??!!
  Bohaterowie z Hotelu „Lambert”……dobrze, że historia się powtarza jako farsa. I taki to „powstaniec” z andrzeja52. Zupełnie się nie boi dostać w MOJĄ doopę. Co za odwaga.
  Absolutnie nie pozdrawiam

 57. @Adam Szostkiewicz 25 kwietnia o godz. 8:42
  PRL i ZSRR nie planowały upadku w przewidywalnej przyszłości, wydawały się nie do ruszenia. Upadły pod ciężarem własnych błędów i niekompetencji, a nie z ręki zewnętrznego wroga.
  To @Autor nie rozczytuje się jak widzę w całkiem bogatej literaturze poświęconej dowodzeniu jak to tzw. przemiany ustrojowe były drobiazgowo i od bardzo dawna zaplanowane w najwyższych ośrodkach władzy ZSRR a przede wszystkim w KGB?
  Jest kilka wariantów, w jednym z nich przebiegające do pewnego momentu w całkowicie sterowany z Kremla sposób zmiany wymykaja się ich organizatorom z rąk i następuje to, co sie zdarzyło. Ale wariantów jest bardzo wiele a w Polsce panowie Michalkiewicz, Braun i wielu, wielu innych sa od lat głosicielami podobnych teorii.

  Sekunda googlowani ai oto jest artykuł w rp.pl:

  https://www.rp.pl/Plus-Minus/308189935-Upadek-komunizmu-sterowana-rewolucja.html

 58. @zza kaluzy
  O nie, w tych autorach i wypocinach innych speców od teorii spiskowych nie będę się rozczytywał. Chce pan wierzyć, zaspokaja to jakąś potrzebę poznawczą u pana, proszę bardzo. Ja dziękuję i czytam innych.

 59. @Herr Jarek
  Chcesz zaprotestować ze mną ? Zapraszam we wtorek, Hamburg Bahrenfeld, Schützenstraße 107, 8.30-9.30. Wybierz temat zaprotestujemy razem.
  Moin, moin.

 60. @ThomasZNiemiec
  Ma Pan rację w każdym narodzie są głupcy…Tylko w polskim jest ich wyjątkowo wysoki procent ! Ze zdumieniem konstatuje kontynuację polskie cech ( genetycznych …? ) . które doprowadziły do rozbiorów…Chciałbym przypomnieć że gdyby niejaki W.Kosiniak -Kamysz poszedł w bloku ZJEDNOCZONEJ opozycji do ostatnich wyborów parlamentarnych ( zamiast kretyńskiej koalicji PSL z szansonistom Kukizem ) dzisiaj PIS już by nie rządził… Dramatem jest to że na tak ciężkie czasy mamy rząd dyletantów i karierowiczów…

 61. @ Adam Szostkiewicz
  Totalna kompromitacja TVN24 w dzisiejszym wydaniu Loży prasowej… Na litość boską , dlaczego , nie prowadzono transmisji od poszczególnych uczestników w zależności od jakości i przepustowości łącza..??! Tzn tam gdzie było słabo powinno się zrezygnować z video przekazując tylko audio i zamiast przekazu video pokazując tylko zdjęcie wypowiadającego się…Najlepsze łącze ( światłowód …? ) miała D.Wielowieyska…Ręce i nogi opadają… 🙁

 62. @jacek2
  :{ Może za tydzień pójdzie lepiej.

css.php