Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Lekarz

19.03.2020
czwartek

Hejt z wirusem w tle. Opamiętajmy się

19 marca 2020, czwartek,

Tragiczna historia czasu epidemii. W Kielcach znany i ceniony lekarz odebrał sobie życie. Był zakażony koronawirusem. Jednak szpital, w którym pracował, zaznaczył, że to nie przez wirusa. Adwokat mający zająć się sprawą zgłosił gotowość zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. I wniosku do policji o zabezpieczenie danych na forach internetowych. Bo chce ustalić, czy lekarza popchnęła do samobójstwa fala nienawiści przeciwko niemu w sieci.

Co mogłoby być przyczyną hejtu? Prawdopodobnie przypuszczenie, że tragicznie zmarły lekarz poszedł zakażony do pracy i mógł roznieść zarazki po szpitalu. Ale póki nie ma na to dowodu, nie można było go oskarżać. Ani nikogo innego. Hejt niczego nie naprawi ani nie załatwi. Za to może mieć takie tragiczne skutki jak w Kielcach. Opamiętajmy się.

Że zdarzy się, iż lekarz, lekarka, pielęgniarka rzeczywiście przyjdzie do pracy, choć wie, że jest chora na wirusa, to niestety możliwe. Oczywiście takie przypadki nie powinny mieć miejsca i są nieakceptowalne. Na szczęście jak dotąd słyszeliśmy o jednym: na Śląsku lekarka, mimo że objęta kwarantanną po niedawnym powrocie z Hiszpanii, przyjmowała pacjentów w szpitalu, gdzie pracuje.

Pomyślmy jednak ciepło o tych lekarzach i lekarkach, o całym personelu medycznym, który robi to, co do niego należy. Mimo skrajnie trudnych warunków i braków zaopatrzenia. Mimo niepewności, czy nie czeka nas jednak wariant włoski.

Jeszcze niedawno, kiedy wybuchły lekarskie protesty pracownicze, całkowicie uzasadnione, machina rządowej propagandy pracowała pełną parą. Na lekarzy szedł hejt taki, jak na sędziów broniących swej niezależności od polityków. Ze złej woli politycznej niszczono zaufanie do kolejnej grupy zawodowej.

Dziś władza dziękuje lekarzom, z mównic słyszymy skrzydlate słowa. Ale ludzie pamiętają o wcześniejszych niegodziwych kampaniach. Widzą, jak krótkie nogi ma taka polityka, bo władza nigdy nie wie, czy ci, których kłamliwie zniesławia, nie będą jej jutro rozpaczliwie potrzebni. Może obecny kryzys otworzy oczy obecnej władzy. Może zrozumie wreszcie, że dzielenie obywateli i grup zawodowych na „sorty” uderza w końcu rykoszetem w rządzących.

Lekarze i szpitale są dziś w oku wirusowego cyklonu. Z Włoch i Hiszpanii płyną ostrzeżenia, że służba zdrowia jest na granicy załamania. Media obiegło zdjęcie pielęgniarki, która śmiertelnie zmęczona zasnęła, oparłszy głowę na szpitalnym krześle. I inne zdjęcie: kolumny włoskich aut wojskowych wiozących trumny ze zmarłymi na wirusa z przeładowanego krematorium do innego.

Kiedyś to będą symbole, teraz to jest wołanie o pomoc władz i solidarność w walce z epidemią ponad podziałami i granicami. I tego nam dziś potrzeba, a nie hejtu na kozły ofiarne i samochwalstwa rządzących. Właśnie zachorował kolejny członek rządu. Chory jest pierwszy ksiądz. Tylko patrzeć, a będą pierwsze ofiary nieodpowiedzialnej, na siłę prowadzonej kampanii prezydenckiej. To samo dotyczy obrad parlamentu.

Jak uwierzyć w oficjalne liczby zakażeń, skoro nie prowadzi się masowych badań przesiewowych i zakazuje publikacji danych wojskowych? A wiarygodność władzy jest niezbędna w skutecznej walce z każdym kryzysem. Niestety, nie mamy dziś głowy państwa, która cieszyłaby się autorytetem królowej brytyjskiej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 52

Dodaj komentarz »
 1. Redaktorze, jest jeszcze jedna ofiara bezmyślnosci pisiego rządu.
  Dzisiaj w wypadku na A12 Berlin – Frakfurt/O w korku spowodowanym blokadą granicy, zginął polski kierowca.
  Nie bylo by bezmyślnej blokady, nie było by korka, nie było by wypadku. Czlowiek by żył.

 2. Płonne nadzieje. Po wysłuchaniu dzisiaj niejakiego min. Muchy chciałoby się rzec straszną prawdę „po trupach do wyborów”

 3. Dobrze, że nie dali rady obuć medyków w kamasze za poprzedniej IV RP bo teraz medycy byliby ,,uchodźcami” w .,,starej UE”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @andrzej52
  19 marca o godz. 21:46
  To tylko dowód na ich chciejstwo sięgające odklejenia od rzeczywistości oraz niekompetencję urzędników Ministerstwa Transportu. Ci wykazali się kompletną nieznajomością specyfiki jednej z głównych branż naszej gospodarki. Branży z której żyją setki tysięcy Polaków jak i będącej znaczącym komponentem gospodarki całej UE. Nie zgłosili veta i ewidentnie nie przewidzieli skutków prostej decyzji: zamykamy granice. Można było sobie to teoretycznie wyobrazić jadac choćby do Koroszczyna. Dziesiątki tysięcy pojazdów utknęły z towarem: szybko psujacym się, komponentami na linie produkcyjne. Co zabawniejsze opuszczenie III RP odbywa się ,,as usual”. ZROBILI TO, BO IMPOSYBILIZM JEST IM OBCY. Cysorz kazał – oni zrobili bez zbędnych dywagacji. Finalnie kierowca po 40h wjedża ze ,,strefy zapowietrzonej”, zdejmuje, ładuje i wraca na…,,ziemię zapowietrzoną”. I co dały te kontrole poza spotęgowsniem chaosu i wzmocnieniem psychozy? Ale władza pokazała, że ,,pod kontrolą” ale ,,co”? ,,Wszystko”?
  Ps. Najskuteczniejszą metodą zwalczania wirusa jest minimalizowanie ilości testów go wykrywających.

 6. Polecam istotne dla treści felietonu informacje przybliżające nieco tę smutną historię:

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020031912108029-kielce-lekarz-zarazony-koronawirusem-popelnil-samobojstwo-przez-hejt-w-internecie/
  —————-
  Świat dzisiejszy, a szczegolnie świat mediów to często obrzydliwe szambo, gdzie mob i pospolita miernota załatwia bezwstydnie swoje potrzeby fizjologiczne i topi poczucie swej niższości.

 7. @casuarius
  Sputniknews!uwaga!

 8. Polecam istotne dla treści felietonu informacje przybliżające nieco tę smutną historię:

  https://natemat.pl/302891,nie-zyje-prof-wojciech-rokita-bliscy-przyczyna-hejt-nie-koronawirus
  ——————————-
  Świat dzisiejszy, a szczegolnie świat mediów to często obrzydliwe szambo, gdzie mob i pospolita miernota załatwia bezwstydnie swoje potrzeby fizjologiczne i topi poczucie swej niższości.

 9. „Są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek 19 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 32 osób. Tylko w czwartek odnotowano 70 nowych przypadków. To dotychczas największy dobowy przyrost zakażeń. Łącznie w Polsce odnotowano 355 przypadków zakażenia koronawirusem

 10. Bardziej niż lekarzy potrzebujemy teraz objazdów niejakiego Dudy i telewizyjnej propagandy PiS, tym się wyleczymy!??
  Może niektórzy wreszcie wyleczą się z PiS-u.
  Takim co doprowadzili do tego, powinni zrezygnować z usług lekarzy.
  Dotyczy to również z całego PiS-u i jego zwolenników a wziąć 13- pensja i 500+ ale tak naprawdę na własne trumny.

  Teraz za to że w wyborach wybrano PiS zapłacimy wszyscy własnym życiem i zdrowiem, nie tylko chodzi o zakażonych wirusem, ale o cała resztę pacjentów począwszy od onkologi a kończąc choćby na położnictwie. Brakuje personelu medycznego, a ten co jest już został , jest przeciążony a jeszcze najgorsze nie przyszło.

 11. Obawiam się, że ten kryzys niczego Polaków nie nauczy (podobnie jak Smoleńsk), a tego, że PiS będzie dalej zachowywał się podle jestem pewien – oni to mają w DNA. Jak opadnie bitewny kurz i policzymy zmarłych oraz oszacujemy katastrofę w gospodarce, dobrozmianowe „elity” znów zaczną szczuć na UE, Tuska, Żydów i cyklistów.

 12. @andrzej52:
  Obiły mi się o uszy zastrzeżenia Państw Bałtyckich, że Polska je odcięła od UE swoim zamknięciem granic.

 13. @misio
  Polacy w kryzysie zwykle stają na wysokości zadania, ja mam na myśli rządzących. Podzielam pański pesymizm.

 14. @ponętnymisio:
  Jak słyszę o nieodpowiedzialności w różnych krajach, to Polacy zachowują się zaskakująco dobrze. Nie, że wszyscy — tu widzę lokalnych pijaczków, którzy wirus nie wirus, muszą razem na piwo wyjść; tam słyszę o Kaczyńskim z ochroną, szwendajacym się mimo zaleceń, po kościołach; albo jeszcze nie tak dawno o wizytach prezydenta. Zasadniczo jednak, unikają tłumów, utrzymują dystans, także w kolejach do sklepów, msze oglądają i słuchają zdalnie…
  Oczywiście, to pierwsze dni — z czasem będzie coraz trudniej — ale ta trudnosć nie tylko Rodaków będzie dotyczyć.

 15. @PAK
  Czytalem, że Niemcy otwierają dla promów z krajów nadbałtyckich jeden z malych portow.
  Oprócz dobrej opinii o nas, stracimy na tym finansowo.
  Kolejki na granicach znikaja, po prostu gospodarka staje. Duże firmy pracuję w systemie „just in time”.
  Zreszta ja sam, choć jestem naprawde mikro, nie mam w zapasie żadnego drewna. Jak przywiozę , całość idzie prosto z auta do produkcji, tak samo gotowe wyroby, prosto z warsztatu na auto i do Niemiec. Jeśli ktoś mi zablokuje granicę, ani nie przywiozę surowca (CZ), ani nie sprzedam produkcji (NL, DE)
  Ten co wydał ten zakaz, powinien natychmiast trafić do pierdla.
  @Slawczan
  Transport miedzynarodowy żywi jakieś 6-7 mln ludzi.
  Wojskami Macierewicza należało by otoczyć granice, dać im siatki na motyle, niech łapią wirusy. skuteczność byla by taka sama, jak działania pisiego rzadu.
  A co do hejtu.
  Takich przypadków moze byc wiecej, przeciążeni pracownicy służby zdrowia, pracujący 24/7, w koncu nie wytrzymają.

 16. Całe kierownictwo Min. Rolnictwa poddane kwarantannie.
  Sami sie wybiją. To kara za dziki.

 17. Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Przyjął ponad 140 pacjentek. Lekarka w Gliwicach złamała zalecenia sanitarne i leczyła, mimo objęcia jej kwarantanną. Policjanci odkryli, że przyjmowała w swoim gabinecie w szpitalu w Knurowie! Jak się okazało, kobieta ma koronawirusa. Bezmyślnie naraziła swoich pacjentów na wielkie niebezpieczeństwo. I oto jest odpowiedzialność lekarza. Dajcie im darmowe jedzenie, idioci

 18. „przeciążeni pracownicy służby zdrowia, pracujący 24/7, w koncu nie wytrzymają.”

  …to „przeciążenie” jest też częścią samouszkodzeń, jakie rząd zafundował społeczeństwu. Tu chodzi konkretnie o ukaz wedle którego na oddział izolacyjny przyjmowani się nie tylko wszyscy zakażeni covid-19 (co samo w sobie jest nonsensem), ale i wszyscy z podejrzeniem zakażenia.

  Obecnie w Polsce jest de facto kilkudziesięciu pacjentów z Wirusem którzy istotnie wymagają opieki szpitalnej. Skąpe środki zmarnowano na doglądanie ludzi, którzy w znakomitej większości powinni sobie pokasływać po domach.

  Do tego dochodzi szpitalny paraliż wywołany paniką – te wszystkie zamykania onkologii, itd itd.

 19. @Jacek, NH
  O przypadku poznańskim wiem za mało, by przesądzaç winę. O lekarce na Śląsku wspomiałem. W sumie to dwa przypadki. Generalizacja niedopuszczalna.

 20. turpin
  20 marca o godz. 11:40
  To wszystko, to brak opracowanych wczesniej procedur. Podobnie jak z zamknieciem granic.
  Mozna to było zrobić „z glowa”, nie utrudniając w takim stopniu zycia.
  Na wszystkich byłych przejsciach autostradowych sa byle terminale celne, przeksztalcone w duże parkingi. Wystarczyło nakladem kilku(nastu) pachołków (nawet tych od Macierewicza) skanalizować ruch, a na parkingu zrobić kilkanaście równoległych stanowisk do kontroli.
  Jedynie w Jedrzychowicach parking jest po niemieckiej stronie, ale to sprawa dogadania się.
  A już ironią losu jest fakt, że Polakom na niemieckiej A4 ciepłe posilki serwowała Bundeswehra.

 21. hejt jest plagą naszych czasów a ilość kliknięć przekłada się na pieniadze. wydaje się , ze w przypadku hejtu wolność słowa powinna być zawieszona. to nie jedyne samobójstwo z tego powodu. internet daje nieograniczone pole do niszczenia ludziom życia. niestety, możecie się ze mną nie zgodzić ale jestem za cenzurą w necie. nawet gdybym nie mogła komentować na moim ulubionym blogu. komentarze w sieci to zbyt często jest bluzg. na ulicy pewne zachowania są nieakceptowalne, dlaczego tych reguł nie przenieść do netu. szczególnie odpowiedzialności za słowa.

 22. Od 1 stycznia do 16 marca br. w Polsce na grypę zachorowało wg danych PZH 1 735 965 osób z czego 47 zmarło.
  Na dzień dzisiejszy mamy 378 chorych na koronawirusa w tym 6 zmarło.
  Inaczej – na jednego chorego na koronawirusa przypada 4 593 chorych na grypę a na 1-go zmarłego z powodu koronawirusa przypada 8-miu zmarłych na grypę !
  Poczekajmy jak będzie wyglądał bilans roczny.

 23. @andrzej52
  to nie zakrawa na ironię, to sprawiedliwość dziejowa! 🙂

 24. @kaesjot:
  Tylko, że Polska wybrała strategię stłuczonego termometra. Jak Białoruś, czy Rosja. To obniża liczbę zachorowań w statystykach i — póki co — się sprawdza, bo nie ma paniki (choć i tak bezrobocie szybko rośnie…). Tylko… jakoś nie bardzo wierzę w dłuższą skuteczność strategii polegającej na przymykaniu oczu na problem.

 25. W czasie zarazy ,mamy wszystko ,skolko ugodno.Mądrość ,debilizm ,,przyzwoitość ,podłość ,strach ,poświecenie ,przerażenie ,wszystko to ,co siedzi w głowie człowieka ,i w chwili próby wypływa na zewnątrz.Jednak wyżej mienione przypadki są niczym wobec szaleństwą próby, utrzymania władzy,.I mając to na uwadze ,należy pamiętać ,że wirus odejdzie ,a szaleńcy zostaną ,i uczynią więcej zła.

 26. Więcej Polaków zza granicy sprowadzać. Więcej. A z lotnisk jadą w całą Polskę środkami komunikacji zbiorowej. Pociągi, autobusy, tramwaje, taksówki. Taka kwarantanna…

 27. „Istnieje jednakowoż prosty i sprawdzony od lat sposób, aby lud trzymać za pysk i jednocześnie wywołać spontaniczny zachwyt dla działań władzy. Ten sposób to zarządzanie strachem, niezawodny model sprawowania autorytarnej władzy”. Ot i cała prawda

 28. Parafrazując Gogola : Z czego się śmiejecie ? Z siebie się śmiejecie! Tak można by opisać smutne i groźne zajście w Łukowie, gdy kilku smarkaczy – łobuzów zaatakowało mieszkankę miasta pochodzącą z Wietnamu. Przykład hejtu naśladującego dorosłych. Forumowicze, oczywiście winią za wszystko rodziców tych małych „patriotów”, którzy chcieli tylko „przepędzić nosicielkę koronawirusów”…
  Od tego zaczyna się nienawiść do ludzi !

 29. „Więcej Polaków zza granicy sprowadzać. Więcej. A z lotnisk jadą w całą Polskę środkami komunikacji zbiorowej. Pociągi, autobusy, tramwaje, taksówki. Taka kwarantanna…”

  ???

  (rozwiń te złote myśli, Jacusiu szerzej, chętnie przeczytam)

 30. andrzej52

  Niesmaczny wpis… Ba, prostacki. Zrezygnuj chopia z uczestnictwa na tym zacnym forum !

 31. Dżonas
  20 marca o godz. 16:31
  Dwa lata temu zaproponowaliśmy synowi szwagra (dobre liceum, 17 lat wtedy), żeby pojechał z nami na tydzień do Tyrolu latem. Jest miejsce w aucie i mieszkaniu.
  -Nie pojadę, bo tam są uchodźcy.
  Padła odpowiedź.
  Mnie o mało z nóg nie zwaliło.
  To efekt bliskich kontaktów z moją teściową przez jego cale życie. Teściowie należą do sekty Rydzyka.

 32. @turpin:
  Jacuś szydzi z zarządzeń PiS. A ja rozmawiałem we wtorek z dziadkiem dzieci, które wróciły przed epidemią z Irlandii. Ojciec dzieci też wrócił. Ale matka nie zdążyła. Jacuś chyba sobie nie zdaje sprawy, że są to realne problemy podzielonych rodzin.

 33. andrzej52

  Raz jedyny w mych podróżach po świecie „doświadczyłem” pilnej obserwacji i „namierzania”. Było to na prowincji na Tajwanie. A działo się to dlatego, że tam nigdy nie widziano białego z Europy. Dziesiątki lat w Niemczech, w Europie Zach., ba, nawet w Rosji, nie spotkałem się z aktami nienawiści do Polski i do mnie. Wprost przeciwnie – na Sri Lance pomagano, gdy nawalił samolot. W Indiach pomagano dotrzeć do Tamilnadu. W Niemczech, nigdy nie postrzegano mnie jako „polnisch…”
  Polska, to taka dziwna kraj – jak mówił Zulus Gula. I taką jest.
  A u nas ? A u nas jest „miłość” chrześcijańska”, wskazania Jana Pawła II – tu szwabska kula, tu rany zadane Polakowi, nie będzie Szwab pluł nam w twarz….
  A, my ? My możemy wszystko ! Za nami Bóg i Ojczyzna !

 34. Andrzeju 52
  pisząc o Twym wpisie miałem na względzie następujący tekst:

  Całe kierownictwo Min. Rolnictwa poddane kwarantannie.
  Sami sie wybiją. To kara za dziki.

 35. kaesjot
  20 marca o godz. 13:58
  Naprawdę wierzy pan pisowskiej propagandzie?
  Oficjalnie dzisiaj jest 411 przypadków i 6 śmiertelnych w kraju 38 milionowym . Granice przekroczyło w ostatnich tygodniach 80 tys. z terenów zakażonych.

  Deník.cz dla porównania na godzinę 19-ta , podaje zakażonych, w 10 ,5 milionowej Czeskiej Republice, 833 przypadki i jeszcze bez ofiar śmiertelnych, pięć w stanie ciężkim. Tylko statystycznie pozostaje nie wykrytych blisko 2 tys. przypadków a mogą oni zakażać dalszych !
  Zamiast poważnych testów mamy objazdy i głupkowate uśmieszki tresowanej cyrkowej małpy Kaczyńskiego za 2 miliardy.

  PS.
  Tym co myślą o głosowaniu na coś takiego to życzę boleści zębów tak żeby szlak trafił i nie znalezienia żadnego stomatologa , bo jest kwarantanna ,może głupowaty uśmieszek Dudy za 2 miliardy pomoże w bólu.

 36. „Od jutra nowe zasady komunikacji.
  Wszystkie połączenia zostaną nagrane.
  Wszystkie rekordy połączeń telefonicznych są rejestrowane.
  Wszystkie wiadomości i połączenia z Whatsapp są rejestrowane.
  Monitorowanie na Twitterze.
  Monitorowanie na Facebooku.
  Monitorowanie Wszystkie sieci społecznościowe i fora.
  Niech ci, którzy nie wiedzą.
  Wszystkie urządzenia są podłączone do departamentalnych systemów obsługi podsłuchów oraz rządowego i rządowego CDMX.
  Uważaj, aby nie wysyłać niepotrzebnych wiadomości lub informacji sprzecznych z prawem i moralnością.
  Unikaj udostępniania poufnych informacji znajomym i krewnym. Powiedz swoim dzieciom i bądź bardzo ostrożny! Bardzo ważne jest, aby przekazać tę wiadomość tylko dzisiaj. Ponieważ od jutra w kraju jest już inna forma obserwacji.
  Niesamowite, ale prawdziwe.
  Wystarczy wysłać go dzisiaj do wszystkich swoich bliskich i przyjaciół.
  „Wszystko, co piszesz lub mówisz, może być użyte przeciwko tobie, nawet każdy żart!”
  ———————————
  Is it true?
  Czy to kolejny fakenews?

 37. @casuarius
  Mam nadzieję że fn.

 38. Polecam zapoznać się z tym, proroczym, oby nie, tekstem:
  https://antymatrix.blog.polityka.pl/2020/03/20/andrzej-duda-prezydent-stanu-paranormalnego/?nocheck=1
  No, qrva, co robić?, sorrki!

 39. @ casuarius
  Ludzie z nudów i nadmiaru wolnego czasu wypuszczają takie konfabulacje noszące wszelkie cechy ” Łańcuszka Św Antoniego” Co to znaczy „wszystkie urządzenia podłączone do departamentalnych systemów obsługi podsłuchów” Jakich departamentów ? Jakich systemów ? Jeżeli miałby to być Departament Alpes-Maritimes położony w regionie Prowansja-Alpy- Lazurowe Wybrzeże to jestem w całości za ! A nawet jeszcze bardziej.
  A tak na serio czy ktoś zna odpowiedż na pytanie dlaczego pan Łukasz Szumowski ( Mateusz Birkut obecnych czasów ) z uporem godnym lepszej sprawy, odmawia wdrożenia programu masowego testowania szerokich grup społeczeństwa, szczególnie osób z kręgu podwyższonego ryzyka zarażenien CoV 19 Lekarze , sanitariusze, handlowcy, służby municypalne itd itp W obronę jego koncepcji „nietestowania tak długo jak się da”, zaprzęgnięto cały prorządowy aparat propagandowy z TVP na czele. Wbrew stanowisku WHO. Testować, testować, testować W tym miejscu legenda miejska głosi : A. Po zrobieniu 200.000 testów 10 minutowych może okazać się iz nosicieli wirusa CoV 19 jest kilkadziesiąt tysięcy Zarażają innych sami nie mając objawów . Ma o tym jakoby wiedzieć J.E Premier Mateusz Morawiecki który we wczorajszym wystąpieniu poinformował o spodziewanym piku zachorowań za kilka tygodni a następnie nawrotowi epidemii za kilka miesięcy. W skali ……. ..tu pojawia się cyfra, której dla spokoju wewnętrznego czytających nie wymienię.
  B. Najlepsze testy 10 minutowe przesiewowe ( 1 kropla krwi na pasek ) o skuteczności 97 % robią w CHRL a zakupów na tym rynku nie życzą sobie amerykańscy sojusznicy bowiem to będzie wzmacniac potencjał finansowy Chińczyków , którzy od 18 bm ruszyli z produkcją pełną parą jak przed kryzysem. a przecenione aktywa amerykańskich firm przemysłowych w Chinach wykupili za przysłowiowe grosze. Na marginesie, media światowe doniosły, iż Mossad na polecenie premiera BN dokonały tajnego zakupu chińskich testów dla 300 tys mieszkańców Izraela.
  Prawda li to czy fałsz ?

 40. @casuarius:
  Ale w czym rzecz?

  FB, twitter, email są obserwowane przez służby, co ujawniła sprawa Snowdena. (Bywają tu ograniczenia, np. służby USA nie mogą obserwować bezkarnie obywateli USA, ale już Polaków — tak. Mogą też dzielić się ustaleniami ze służbami.)
  Polskie prawo dotyczące rejestracji połączeń telefonicznych, SMS, transmisji sieciowej, o ile to potrafiłem na szybko zweryfikować, nie obejmuje rejestracji pełnej treści rozmowy. Pozostałe dane (kto, z kim, skąd, kiedy, jak długo itp.) są przechowywane przez 12 miesięcy i udostępniane po zwróceniu sie służb z zapytaniem drogą prawną.

  Formalnie bym jeszcze zauważył, że ciężar obsługi danych jest głównie skupiony na operatorach telekomunikacyjnych, a nie służbach. Twój news to więc fakenews, tyle że ciekawe, że wzbudził on Twoje większe zainteresowanie niż prawdziwe informacje.

  Zasadniczo pojęcie prywatności z XX wieku w XXI wieku już nie obowiązuje.

 41. @Gospodarz
  „A tak na serio czy ktoś zna odpowiedż na pytanie dlaczego pan Łukasz Szumowski ( Mateusz Birkut obecnych czasów ) z uporem godnym lepszej sprawy, odmawia wdrożenia programu masowego testowania szerokich grup społeczeństwa,”

  Z tego prostego powodu, że nawet jakby nakupić testów (a zdaje się obecnie nie za bardzo ma od kogo), to i tak nie ma ich gdzie zapuścić. Nie dziwią Pana informacje o tym, że jakieś – skądinąd – Duże i Sławne Centrum Uniwersyteckie ‚już’ uruchomiło ośrodek diagnostyczny, w którym będą testować – ach! – trzydzieści próbek na dobę?

  O ile machinę do „quantitative polymerase chain reaction” da się dość łatwo wytrzasnąć z uczelnianego składzika, o tyle uruchomić – lub powiększyć – lab ze stosownym poziomem „biosafety level” jest już znacznie trudniej. Jest to możliwe, ale wymaga żwawości umysłu i mentalności „da się zrobić”, które to cechy w polskiej Akademii i Administracji nie są specjalnie promowane.

  Zaś co do szybkich testów, to są one – jak wszystko co szybkie – szybkie, i tyle. Niemce testują rygorystycznie za pomocą qRT-PCR, a Niemce zwykle wiedzą, co robią.

 42. @Dżonas
  W Polsce też nie spotkałem sie nigdy negatywnym traktowaniem mnie bo jestem Niemcem. Koledzy z Niemiec i z innych krajów też nie.

  @casuarius
  Jeśli nie wiem czy prawda czy nie, wykazuję od razu.

 43. @casuarius

  Info o wzmożonej inwigilacji to kolejny FN. Ta sam informacja z jest tutaj z roku 2017:
  https://www.reddit.com/r/southafrica/comments/79xpjj/just_got_this_message_looks_like_a_hoax_i_cant/

 44. PAK4
  21 marca o godz. 8:06

  @PAK4

  Jak często Paku na tym forum nie czytasz uważnie i szukasz dziury w całym by potem wcisnąć swoje banalne 3 grosze…

  Zaznaczyłem cytat czyli to nie jest „mój news” i zadałem 2. proste pytania.
  Inteligentni forumowicze (vide na przykład Adam Szostkiewicz 20 marca o godz. 23:19 czy chris de O 21 marca o godz. 0:29) wyrazili swoje zdanie albo przeszli nad nią obojetnie.
  Półinteligencja radzi sobie, jak widać inaczej, i jeszcze wytyka innym niewłaściwe „zainteresowania”.
  PAK4 wyluzuj … nie zdązysz zweryfikować wszystkich swoich „odkryć” w wikipedii…

 45. chris de O
  21 marca o godz. 0:29
  Prawda li to czy fałsz ?

  Takie czasy, że tego się nie wie (poza garstką zainteresowanych rozprzestrzenianiem takiej informacji i jej ewentualnym zaprzeczaniem) – to gra „bossów” tego świata albo tych, którym się wydaje że nimi są albo bardzo by chcieli nimi być…

  Pozostają domniemania i prawdopodobieństwo…
  Można mniemać, że jeśli pisze o tym NYT:
  https://www.nytimes.com/2020/03/16/world/middleeast/israel-coronavirus-cellphone-tracking.html

  czy Bloomberg:
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-19/israel-s-mossad-spy-agency-nabs-100-000-coronavirus-test-kits

  to coś jest na rzeczy

 46. Po trupach do celu.
  tylko, że tym razem może to nie być 96 ofiar, a tysiące.
  czy jest ktoś, kto może tego psychopaty łączącego cechy Hitlera i Stalina zatrzymać ?
  https://wyborcza.pl/7,75398,25809370,kaczynski-zabral-glos-w-sprawie-koronawirusa-wybory-10-maja.html#sortBy:Popularity-Desc

 47. Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście do lokali wyborczych w warunkach pandemii (DT).

  I tym zbrodniarzem może byćt karzeł…

 48. „Pandemia koronawirusa unaoczniła, że w czasach prawdziwego kryzysu to właśnie suwerenne państwo narodowe nadal pozostaje jedyną wspólnotą, na którą mogą liczyć Europejczycy. Sama UE z kolei okazuje się być kolosem na glinianych nogach. W decydujących momentach ludzie automatycznie kierują się w stronę rządów narodowych. Unia to imperium, które istnieje tylko teoretycznie”. Taka prawda

 49. Martin L
  20 marca o godz. 20:44
  Ja się opieram na oficjalnych danych – cotygodniowych publikacji danych z PZH dotyczących grypy i bieżących, oficjalnych komunikatów w sprawie koronawirusa.
  Ale jak się popatrzy na te nasze dane na tle danych z innych krajów Europy można domniemywać, że jesteśmy narodem wyjątkowo odpornym właśnie na tego wirusa. Zachorowań mamy na poziomie Luksemburga mającego ponad 60 razy mniej ludności.
  Każdy kto się choć trochę zna i samodzielnie myśli powinien dojść do takich samych wniosków jak Ty !
  Nasze dane ( zwłaszcza dotyczące ilości zachorowań ) znając nasze codzienne praktyki medyczne wyciągania wniosków tak jak ów „radziecki uczony badający stonogę ” należy określić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością , że są zaniżone !
  Pytanie tylko gdzie – u góry czy na dole ? Ilu z tych chorych 1,736 mln chorych na grypę w rzeczywistości jest zarażonych koronawirusem ? Nawet jeśli to tylko 0,1% to już chorych jest 4 razy więcej !
  A może jest to 1% i mamy prawie 18 tys. chorych!
  Jeszcze jedna , ciekawa i zastanawiająca informacja. We Włoszech, w regionie , gdzie występuje wyjątkowa koncentracja zachorowań i zgonów na koronawirusa na kilka tygodni przed wybuchem epidemii przeprowadzono akcję szczepień przeciw grypie szczepiąc ponad 100 tys. ludzi starszych w wieku 65+ .
  Nie ma w tym żadnego związku ?

 50. @jacek
  Kto tak twierdzi albo jest ruskim trollem, albo pożytecznym idiotą zamordyzmu.I nie ma pojęcia, na czym polega Unia. Unia nie może ingerować w suwerenne kompetencje państw członkowskich, np. w politykę zdrowotną. Może koordynować pomoc. I właśnie asygnowała 7,6 mld euro dla Polski. Gdyby Polska była w strefie euro, byłaby dziś bezpieczniejsza, ale wszystkie rządy nie zdobyły się na szczerą rozmowę o tym z obywatelami. Teraz zbierzemy tego żniwo w naszej gospodarce.

 51. @Gospodarz

  „I nie ma pojęcia, na czym polega Unia”

  – dożyjemy może kiedy Zjednoczonych Stanów Europy?
  Niechby i nawet Wirus pomógł…

 52. Do Andrzej52. Wypadek polskiego tira na A2 to oczywista tragedia. Zginął polski kierowca. Czy gdyby zginął Niemiec byłaby to też wina polskiego Rządu czy może Rządu Brandenburgii? Nie wiem czy niemiecka policja monitorowała sytuację (bo teraz pewno tak) choć powinna a korek powstał już sporo czasu temu. Oczywista jest konieczność wprowadzenia ruchomego punktu (czy nawet kilku) z pulsującymi światłami ostrzegawczymi. To przecież jeden z głównych europejskich szlaków komunikacyjnych. Nie znam szczegółów wypadku ale winienie polskiego rzadu za zaistniałą sytuację jest mówiąc delikatnie, niepoważne. Wybaczy Pan ale wygląda to na kolejny przykład hejtu.

css.php