Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Beata Szyd?o

11.07.2019
czwartek

To nie zemsta, tylko demokracja

11 lipca 2019, czwartek,

PiS w Parlamencie Europejskim nie ma większości, więc przegrywa. Proste. Zgłaszani kandydaci PiS albo nie przekonują do siebie głosujących, albo nie są w stanie zapewnić sobie dostatecznego poparcia w innych frakcjach.

Kandydaci Platformy przechodzą bez kłopotu. Wiceprzewodniczącą Parlamentu została Ewa Kopacz, kandydaturę Zdzisława Krasnodębskiego na to stanowisko odrzucono.

To się nazywa demokracja parlamentarna. Ale pisowcy wiedzą lepiej: to zemsta za sukces z zablokowaniem Timmermansa. Cóż, nie trzeba było zadzierać z socjalistami, którzy go popierali. A to, mimo gorszego wyniku w ostatnich eurowyborach, wciąż druga po chadecji (EPP/EPL) siła w Parlamencie. PiS działa w drugiej od końca, jeśli chodzi o liczbę deputowanych, grupie parlamentarnej, która jeśli dojdzie do brexitu, skurczy się jesienią.

Niech się PiS nie dziwi, że zbiera teraz żniwo swej dywersji. Wprawdzie nie odegrał roli tak ważnej, jak się chwali na użytek krajowy, lecz przyłączył się do akcji politycznej wymierzonej w Timmermansa. Nie dlatego, że on nie rozumie naszej części Europy, jak insynuował m.in. uwikłany w zarzuty korupcyjne premier Czech, tylko dlatego, że traktuje serio swoje zadanie, czyli obronę rządów prawa w państwach członkowskich UE. Bali się Fransa i boją dalej, a do polexitu jeszcze sił nie nabrali.

Naturalnie cieszylibyśmy się, gdyby Polacy zdobywali poparcie eurodeputowanych. Zdobył je np. pisowiec Karol Karski na funkcji kwestora Parlamentu Europejskiego, więc rzekoma zemsta nie jest taka mściwa.

Ale nie można z jednej strony nazywać flagi europejskiej szmatą i łajać z trybuny europarlamentu krytyków niszczenia rządów prawa w Polsce, a z drugiej skarżyć się, że kandydaci PiS na prestiżowe stanowiska przegrywają w głosowaniach. PiS zasłużył na krytykę głównych sił Parlamentu Europejskiego, które uważają partię Kaczyńskiego, Waszczykowskiego i Szydło za problem, a nie partnera. Setki deputowanych widziało, jak Szydło, Zalewska, Waszczykowski, Saryusz-Wolski zachowali się podczas inauguracji nowego PE, gdy zagrano „Odę do radości”. Takie rzeczy się pamięta.

Jak dotąd dwa nasze największe sukcesy w UE to Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej i prof. Jerzy Buzek jako szef Parlamentu Europejskiego. Obaj związani z PO. I to PiS-owi działa na nerwy, bo wie, że nie ma nikogo, kto miałby szanse na zajęcie tak wysokich stanowisk. Takie kadry.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 19

Dodaj komentarz »
 1. To nie koniec bezwstydu:
  – delegacja PiS w Europarlamencie nie wyklucza, że – w ramach i przy wsparciu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) – będzie ponownie, jeszcze w lipcu, forsować kandydaturę byłej premier na szefową jednej z kluczowych komisji w PE; niektórzy twierdzą, że frakcja konserwatystów może zamiast Szydło wystawić jako kandydatkę na przewodniczącą… Elżbietę Rafalską,
  – tak Szydło przedstawiała swoją kandydaturę przed głosowaniem: „całe moje życie zawodowe było związane ze sprawami społecznymi, pochodzę z regionu, który nauczył mnie wrażliwości społecznej; najważniejsze jest chęć porozumienia, rozmowy, konsultacji” …
  Dla porządku:
  – Witold Escobar Waszczykowski (PiS) został pierwszym wiceprzewodniczącym komisji spraw zagranicznych w PE,
  – Zdzisław Krasnodębski (PiS) został natomiast wybrany na wiceprzewodniczącego komisji przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) PE,
  – Ryszard Czarnecki (PiS) został dziś wybrany na wiceprzewodniczącego komisji petycji w PE…

  O jakie zemście mowa, czy „kordonie sanitarnym”?

 2. Pan Ryszard Czarnecki kandydował kiedyś na szefa PZPN. Do dzisiaj nie mam zdania czy to dobrze czy źle że tego celu nie osiągnął. W komisji petycji w roli wiceprzewodniczącego może być bardzo użyteczny. Do takiego wniosku może skłaniać kilka jego soczystych i niezwykle logicznych uzasadnień prezentowanych przed dziennikarskim mikrofonem i kamerą. Opisując np.. NIEZWYKŁY SUKCES PANI PREMIER SZYDŁO W BRUKSELI którą wysłał tam Prezes aby upokorzyć Tuska..w głosowaniu. w stosunku 27…:1 Pan Ryszard potrafi w krótkim czasie rzucić taka masę słów z widoczna egzaltacją..że brak jest czasu i momentu na zadanie jakiegoś sensownego pytania uzupełniającego…wywiad.Redagując odpowiedź na ew.petycję może się okazać niezwykle kompetentny.Pan Ryszard to troszkę jakby przeciwieństwo w formie ekspiacji jaką prezentował pan premier W.Pawlak…Minimum treści jednak łączy obydwóch polityków. Pan premier jednak jak przystoi jego partii oszczędzał powietrze ,krtań i ..język polski. Pan europoseł Czarnecki…kordonów nie uznaje..może jakiegoś Saryusza uwiedzie…On zupełnie nie ,,pawlaczy” uroku dodaje mu niekiedy zacinanie sie na sekundę czy kilka sekund. Płuca domagają się bowiem odrobiny powietrza.. Płuca nie uwzględniają żaru politycznego…i dlatego organizm reaguje jak karabin maszynowy Diegtariewa ..którego zamek się zacinał…i kulomiot przestawał ,,pluć ogniem”.
  – Waszczykowski Pierwszy Wiceprzewodniczący..być może otrzyma zadanie z wyłączeniem terenów ..Karaibskich”. ..Spokojny dobrobyt na unijnym etacie …Kto mógł pomarzyć o takim ,,obrzydliwym ”poniżeniu..przez Europę…Kosmopolityzacja patrioty… a tfuu… Nigdy!!

 3. Pani Szydło jest przykładem, że państwem może rządzić kucharka – jeśli tylko Prezes ją wysunie na stołek. To osoba potwornie niekompetentna, pamiętam, jak wypowiadała się o gospodarce niedługo przed 2015: kiedy zmalał wzrost gospodarczy, mówiła, że mamy kryzys, myliła elementarne pojęcia, a była wówczas oficjalną pisowską specjalistką od gospodarki w Sejmie. Sądzę, że na polityce zatrudnienia zna się tak, jak na gospodarce i na hipopotamach. Porównajmy ją choćby z prof. Buzkiem – jakby zero stanęło obok jedynki. PE ma swoje mechanizmy, nie do końca transparentne, ale p. Szydło jest nieatrakcyjna pod każdym możliwym względem. PiS lubi sobie raz na jakiś czas na dnie z honorem lec.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PIS miałby szansę obsadzenia swoimi posłami komisji, gdyby takowe były:
  – do spraw handlu dewocjonaliami : B. Kempa
  – do spraw innych zastosowań wazeliny: R. Czarnecki
  – do spraw stomatologii i zgryzu : A. Zalewska
  – do spraw satyry : B. Szydło
  – do spraw tańca : B. Mazurek
  itp. itd

 6. PiS nie chce zaakceptowac woli europejskiego suwerena i wyniku wyborów do PE. Ciekawe kiedy podejmą próbę przeprowadzenia puczu za pomocą kanapek (na frukta jak widać nie mogą liczyć) i czy zaproponują większości w PE ograniczenie czasu swoich wystąpień do 15 sekund, ograniczenie diet poselskich o 20% oraz wprowadzenie kar regulaminowych odpowiadających tym w polskim Sejmie.

 7. ..obywatelu Polaku ślepota polityczna jest szkodliwa dla naszego pieknego kraju !
  Demokracja w stylu PIS dostała cios w same jądra od demokracji UE, a to dopiero początek walki o prawo i sprawiedliwość ( nie mylić z PIS )

 8. Logiczne – przedstawiciele partii dla której UE to ,,wyimaginowana wspólnota”, głosząca ,,cywilizację śmierci” i wynosząca unijną ,,szmatę” precz powinni być traktowani jako persony non grata.
  Koryto wypełnione ełrusami to tyle i aż tyle co im się należy
  Ps. Ilu z kmiotów co zapewnili tym głąbom dostęp do eurożłoba, miało choćby cień refleksji gdy jechało oddać głos na PiS widząc przy drodze niebieskie tabliczki z gwiazdkami ,,eurosajuza”? Pewnie niewielu – im się te drogi, wodociągi etc. po prostu należały

 9. Kropla ,do kropli i przebierze się wanna odwetu.Czyli wyjścia z UE.

 10. „Naturalnie cieszylibyśmy się, gdyby Polacy zdobywali poparcie eurodeputowanych.”

  🙂 Ja nie cieczę się że np. von der Leyen ma poparcie w parlamencie. Albo dużo gorzej że ten durnowaty Oettinger siedzi w Komisji. Chciałbym żeby przegrali. Ważne że polityk nie słucha lobbistów, pilnie pracuje, jest uczciwy itd. Nawet lewica vs prawica jest mniej ważne gdyby był uczciwy i mądry.

 11. Tam w tym PE jest paru świadomych gości, tam materializuje się – słuszne skądinąd – hasło „… PiS!” i po prostu …
  A swoją drogą ta wzajemna kmieca nienawiść członków zapowiada marne widoki na przyszłość.
  EU w taki wydaniu jest passé…
  Szkoda zachodu…

 12. @teng
  o nie, nigdy nie szkoda zachodu, bo jaka jest alternatywa?

 13. “Rumunia – dramat znikomosci.”
  E.M Cioran

  Po lekturze ostatniego postu J.Hartmana w miejsce Rumunii wstawilem Polske – pasuje jak ulal.

  I tegoz samego autora:

  „Wczoraj wieczorem. Mala uliczka w okolicy Hal. Polacie czarnego muru liszajowatego domu. Wysoko w gorze dziura, w ktorej migoce gwiazda.”

  Tak sie maluje slowem.

 14. nie myslalem ze na stare lata wstydzic sie bede za tych tam gamoni PiS-owskich. Chwalic boga, ze w EU I poza jest dostatecznie duzo rozumnych ludzi ktorzy wiedza ze duzej czesci spoleczenstwa polskiego blizej do pp. Tuska, Lewandowskiego, Buzka, czy Pan Thun i Hubner niz do Waszcza, Kempy, Broszki, Riharda czy tej, chyba nie do konca jednak normalnej, Zalewskiej.

  Najzalosniejsza postacia polskiej delegacji jest imc Saryusz-Wolski, ktoremu, jak mowia Rosjanie „krysza so vsiem pojehala”. Kiedys znany jako wybitny znawca Europejskiej polityki, swietnie zaprowadzony na brukselskich salonach, dzisiaj jest zgorzknialym msciwym … Kaczynskiego.

 15. Czy ktoś naprawdę myśli, ze Szydło chce pełnić jakiekolwiek funkcje w UE? Po tym jak jej nie wybrali odetchnęła z całą pewnością z ulgą. Mam tłumaczyć dlaczego? Teraz będzie mogła bredzić o spiskach, zemście itd… o tym co pisowcom najlepiej wychodzi.

 16. pawel markiewicz
  13 lipca o godz. 5:41

  … to, to… celne o Syriuszu polskiego nieba…
  Ну у него совсем крыша поехала!

  I niestety nie tylko u niego z tych przy władzy…

 17. Aborygen
  13 lipca o godz. 1:42

  … wracasz znowu Abory do Emila C. piewcy „znikomości” i „daremności”… jak do źródła, ale też szukasz błysków nadziei i „konstruujesz” sensy.
  Pisał przecież:
  Zaatakujmy rzeczywistość u jej podstaw, przemieńmy ją w kompozycję i sens„.

  Albo to:
  Słuchając dziś w radio Ruggiera Ricciego grającego ‚Partitę nr 1’ Bacha, poczułem, że nie wolno rezygnować, że nie mamy prawa dać we wszystkim za wygraną (…)”

 18. Caro Torfo

  W wykropkowane miejsce po Rumunii wpisalbym przede wszystkim siebie, potem wszystkie nacje, cywilizacje, ziemie, Droge Mleczna, skupiska galaktyk, caly wszechswiat lub wszechswiaty, a na koniec samego autora tego calego burdelu jezeli tylko takowy paleta sie gdzies po obrzezach czasu i przestrzeni.

  Oj czuje, ze dostane miarka po uszach od gospodarza za nihilizm.

 19. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-rydzyk-krytykuje-tvp-za-za-filmy-ktore-zle-przedstawiaja-rodzine/2ep4b17
  – Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale ważny jest duch narodu – mówił na zakończenie mszy na Jasnej Górze o. Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja krytykował część działań obecnego rządu, mówiąc, że ” ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra”. – Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami – stwierdził.
  ………………
  Jawne nawoływanie do „zaostrzenia kursu” po jesiennej wygranej. Wtedy będzie „lepsza zmiana”. Coś mi się zdaje, że to matołowate społeczeństwo samo sobie chce nałożyć chomąto na plecy.
  Potem potrzebna będzie rewolucja francuska. Jak mawiał E. Kant, takową trzeba było powtarzać co jakiś czas, aby ludzie nie zapomnieli o człowieczeństwie.

 20. Optymatyk:
  Rydzyk popiera PiS cynicznie, tak jak cynicznie popierał LPR. I gdy zbliżają się wybory sygnalizuje, że może porzucić PiS, jeśli nie zostanie wystarczająco wynagrodzony.

css.php