Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

25.06.2018
poniedziałek

Odarli sędziów z szat

25 czerwca 2018, poniedziałek,

Nawet prof. Rzeplińskiego potrafili wyprowadzić z równowagi.

Instalują system autorytarny
Były szef Trybunału Konstytucyjnego zachowuje zwykle w mediach stoicki spokój. Tym razem w rozmowie z Moniką Olejnik nie krył oburzenia. Zmiany wprowadzane przez obecną władzę w naszym sądownictwie ocenił jako instalowanie u nas systemu autorytarnego. A nie mają prawa tego robić – mówił – nawet jeśliby jeszcze więcej ludzi na nich zagłosowało w 2015 r.

Upokarzają Sąd Najwyższy
Potraktowanie Sądu Najwyższego nazwał zdarciem z sędziów ich tog i postawieniem ich nago na widoku publicznym, czyli uznał je za symboliczne pohańbienie niezależności sędziów.

Niech posłuchają Rzeplińskiego w Brukseli
Gdyby to było możliwe, wystąpienie prof. Rzeplińskiego powinno być pokazane podczas wtorkowego wysłuchania Polski na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich. Rząd zjednoczonej prawicy będzie usiłował zbyć krytykę wykazywaniem rzekomych błędów popełnionych przez Unię w jej raportach na temat tego, co się dzieje z praworządnością w Polsce.

To stały fragment pisowskiej gry z Unią: nikt im nie wmówi, że białe jest białe, a czarne czarne. Delegacja warszawska będzie udawała greka. Zignoruje dramatyczne wezwania płynące z Polski, aby Unia nie zawierała z pisowską Warszawą zgniłego kompromisu w sprawie rządów prawa.

Obecna władza zignoruje nie tylko głosy polityków, w tym byłych prezydentów, ale także autorytetów i ekspertów prawnych. Dąży przecież do celu całkowicie sprzecznego z podejściem Unii i opozycji w Polsce. Cała tak zwana reforma sądownictwa ma w gruncie rzeczy uchronić obecną władzę od odpowiedzialności za naruszanie prawa i dać jej narzędzie pacyfikowania opozycji parlamentarnej i obywatelskiej. To właśnie jest autorytaryzm i na to nie może być zgody w systemie demokratycznego państwa prawa.

Zgniły kompromis skompromituje Unię
Zgniłe kompromisy w sprawie rządów prawa kończą się tak jak z Węgrami. Po uchwaleniu ustawy grożącej więzieniem za udzielenie pomocy nielegalnemu imigrantowi nie zdzierżyła komisja swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Wyraźną większością głosów poparła złożenie wniosku o odpalenie artykułu 7 przeciwko Węgrom.

Bo albo Unia się skompromituje, nie stając w obronie własnych zasad, albo do niej mężnie stanie. Tak w przypadku Węgier pod rządami Orbana, jak Polski pod rządami Kaczyńskiego.

Unia nie może chować głowy w piasek, gdy jej obywatelom odbiera się w którymś z państw członkowskich ich podstawowe prawa. Unia ma ich bronić i chronić przed autorytaryzmem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 26

Dodaj komentarz »
 1. Nikt, a ZWŁASZCZA sędziowie nie mogą być niezależni od sprawiedliwości i zdrowego rozsądku. Przypadek łódzkiego drukarza dobitnie pokazał, do czego zdolna jest mafia sędziowska.

 2. Kłamstwo.Były szef Trybunału Konstytucyjnego szalejew mediach z nienawiści

 3. Final polityki zagranicznej obecnej ekipy (vide Mundial 2018).

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pytanie do Dezertera83 – Gdzie sie chowa Jehowa?

 6. Bardzo by mnie rozczarowali, gdyby nas tak zostawili na łup pokręconych osobowości.

 7. UE gra na zwłokę, chcąc przeczekać okres rządów PiS-u w Polsce, bez podejmowania radykalnych decyzji.

 8. Unia się nie skompromituje, bo to nie Unia łamie prawo. I to nie Unia powinna walczyć o praworządność i Konstytucję, tylko Polacy. Unia może, wobec braku dialogu z polskim rządem, ograniczyć się do izolacji Polski i zabezpieczenia się przed zakażeniem własnego systemu prawnego, ale to los Polski jest niepewny. Francja czy Niemcy nie przegrywają swojej przyszłości, tylko my.

 9. „Jeżeli chodzi o Unię, to powinniśmy obawiać się głupoty UE. Powinniśmy bać się bezsensownej polityki Brukseli, która prowadzi do rozpadu Wspólnoty. Nie należy bezkrytycznie ufać słowom Donalda Tuska, bo on jest częścią reżimu, który nie jest w stanie sam siebie odnowić. To jednak nie znaczy, że mamy zniszczyć UE. Jako ludzie racjonalni powinniśmy przejąć instytucje unijne i spowodować, żeby zaczęły pracować dla nas a nie przeciwko nam” – powiedział lewicowy polityk

 10. „Unia nie może chować głowy w piasek” – to tak zwany „wishful thinking” Panie Redaktorze.

  Chowanie glowy w piasek to jest unijny sposob na zycie. Patrzac na ostatnie 10-20 lat, zdarzenia, ktore wymagaly jasnej deklaracji ze strony Unii i Unia taka deklaracje zlozyla, mozna policzyc na palcach jednej reki.

  Nie ma powodu oczekiwac, ze Unia obrazi sie na Orbana czy Kaczynskiego. Bo tak naprawde za co mialaby sie obrazac? Za to, ze te dwa kurduple robia co chca w swoich krajach za przyzwoleniem wiekszosci wyborcow?

  Unia trzeszczy i chyli sie ku upadkowi i nie ma zadnego dowodu na to ze cokolwiek w metodach Unii moze sie zmienic w najblizszej przyszlosci. Nastepnym krokiem w kierunku przepasci bedzie przyjecie Serbii i innych krajow balkanskich. Wtedy to juz bedzie szysbki sprint do katastrofy.

 11. Unia ma bronić…..To zależy, co się Unii opłaca. Ostra, adekwatna reakcja na łamanie zasad unijnych w Polsce może przyspieszyc Polexit, skoro szajka znajdzie kolejny argument za wyjściem z Unii. Ciemny Lud zostanie ostatecznie przekonany, ze ta Unia to sam diabel:)))

 12. @nowa huta
  No proszę, nacjonalista bluzgający tu na ,,lewactwo” podpiera się słowami przedstawiciela lewicy.wszystko z nienawiści do integracji europejskiej i do demokracji. Unia przetrwa, najwyżej zrzuci zbędny balast, jaki stanowią państwa idące w stronę autorytarną. Nawet nacjonaliści i wrogowie Europy kiedyś zrozumieją, że mogą być bezpieczni tylko w państwie praworządnym, jeśli nie łamią prawa. rzekoma reforma sądownictwa w naszym kraju polega w istocie na tym, by obecna władza była zabezpieczona przed odpowiedzialnością za łamanie konstytucji i żeby mogła w majestacie prawa przez siebie narzuconego pacyfikować opozycję parlamentarną i obywatelską, w tym tak zwanych narodowców.

 13. To nie Unia się skompromituje, choć tak się stanie – ma za dużo grzechów na sumieniu. Do robienia grzechów jest stworzona.

  To będzie nasza kompromitacja, Polaków, że nie ma w naszym narodzie energii do walki o praworządność, i nie tylko…
  To z braku świadomości, wiedzy, rozumu…umiejętności myślenia,
  przewidywania skutków swoich działań — wynika.

 14. Atakujący Polskę w debacie w Strasburgu dobitnie pokazali, że nie chodzi im o wymiar sprawiedliwości w Polsce, a oto, że nie podoba im się demokratyczny wybór Polaków. Za całą akcją stoją czyste względy międzypartyjnej walki politycznej, w wymiarze polskim i unijnym

 15. A historia wraca jako farsa.Przypomnijcie, co rzekł ludobójca od koktajli ,o Polsce?

 16. Ciekawe, jak by wyglądała Unia bez Polski…..

  Polska bez Unii…. ?

 17. @nowa huta
  upór z jakim unika pan najmniejszej refleksji jest godny robota. Chodzi o nadużycie mandatu wyborczego, a nie o to, że ktokolwiek, włącznie ze mną, kwestionuje wynik demokratycznych wyborów. Tak trudno to pojąć?

 18. Odarli sędziów z szat, wstydu nie mają.

 19. Adam Szostkiewicz
  26 czerwca o godz. 14:41

  Wdaje się Pan w dyskusję z robotem, a ten odpowiada jak robot. Te roboty tak już mają, że wedle ich pojmowania świata demokracja to dyktatura większości nad mniejszością i ten dyktat wynika już z samego faktu zdobycia większości w Sejmie. Nie jest ważnym, czy jest to większość dająca możliwość zmienienia konstytucji w trybie przewidzianym prawem. Wiadomo, że tej większości nie ma, a więc trzeba konstytucję łamać, obchodzić, rozcieńczać, co – wedle robotów – jest uzasadnione tym, że PiS ma większość w Sejmie z woli wyborców. A tym czasem większość w Sejmie (50%+1) to jedno, większość kwalifikowana, wymagana do zmiany ustawy zasadniczej to drugie. Jak widać nie każdy robot ma wbudowany moduł AI.

  Poza tym robot nie pojmuje (albo nie chce pojąć), że w Polsce prawie 60% wyborców nie poparło partii Kaczyńskiego, zaś faszyzujący plankton prawicowy, z którym utożsamia się nowohucki robot, to mało znaczący procent wyborców stojących po stronie PiS. Innymi słowy przyczepiło się g… pisowskiego wraku i krzyczy, że płyniemy w sensie posiadania legitymacji do majstrowania przy konstytucji.

  Cas tego planktonu się skończy. Tak czy inaczej, ale się skończy. Sprzątać trzeba będzie długo, ale warto będzie wykonać ten wysiłek.

 20. Szanowny Pan Redaktor nie dyskutuje z nową hutą, a Saryuszem-Wolskim: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/jacek-saryuszwolski-atakujacy-polske-w-debacie-w-strasburgu-dobitnie-pokazali-ze-nie-chodzi-im-o-wymiar-sprawiedliwosci,13261147/
  PS. Przypominam Panu, że wszystko, co powyżej jednego zdania, to zawsze, bez wyjątku, w przypadku tego jegomościa, jest bezczelnym plagiatem. Q.e.d. I to wielokroć.
  Czyżby narodowcy byli kretynami?

 21. @warszawa
  „Chodzi o nadużycie mandatu wyborczego” – Przedstawiciele PO w 2014: „Wygracie wybory to sobie wszystko przegłosujecie!”. Przedstawiciele PO w 2016: „Nie wolno wam przegłosować wszystkiego co chcecie!”

 22. Niemoc instytucji UE jest porażająca. Gra PiS sprowadza się do – „co mi zrobisz jak mnie złapiesz?”
  Co by UE nie zrobiła będzie to dużo za późno, Sąd Najwyższy wpadnie w łapy PiS.

 23. Płakać się chce, gdy się pomyśli, dokąd Polska doszła za rządów PiS-u…
  Niewybaczalne.
  Bruksela nie może przyjąć interpretacji praworządności wg. prezesa.

 24. Aborygen
  26 czerwca o godz. 5:23
  „Gdzie się chowa Jehowa?”

  Jehowa uczynił m.in. gwiazdy — w tym także średniej wielkości obiekt, jakim jest nasze Słońce. Czy chciałbyś kiedyś się do niego zbliżyć ? Chyba nie. Większość ludzi unika choćby spoglądania na nie lub wystawiania skóry na długotrwałe działanie jego silnych promieni. Temperatura we wnętrzu Słońca wynosi około 15 000 000°C. W każdej sekundzie ów piec termojądrowy zamienia w energię jakieś cztery miliony ton masy. Do naszego globu dociera w postaci ciepła i światła zaledwie mała cząstka tej energii, ale to wystarczy do podtrzymania tu wszelkiego życia.

  Przypomnienie tych podstawowych informacji, powinno nam uświadomić zdumiewającą potęgę Stwórcy. Całkiem słusznie Izajasz napisał, iż dysponuje On „obfitością dynamicznej energii — jako że jest również pełen werwy w swej mocy”.

  Pamiętając, że to Bóg uczynił Słońce, łatwiej zrozumiemy, dlaczego powiedział Mojżeszowi: „Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”(Wyjścia 33:20).

 25. Rada Europy wysłucha nie głosu Polski, ale rządu PiS-u.

 26. @azur
  w zasadzie tak, ale skutki polityki tego rządu odbiją się na wizerunku całego społeczeństwa, niestety.

css.php