Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

31.03.2018
sobota

Sosnowski na Święta

31 marca 2018, sobota,

Przepowiedzmy sobie to raz jeszcze (?yczenia na nadchodz?ce ?wi?ta)

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Szanownemu Gospodarzowi i Współwpisowiczom
  Życzę świąt pełnych zadumy nad stanem ducha naszego nadwiślańskiego plemienia. Zgodnie z sugestią pana Sosnowskiego, zastanówmy się nad tym, co by było, gdyby Chrystus pojawił się teraz w Polsce. Jaka byłaby jego ocena polskiego Kościoła? Komu najbardziej by się oberwało? Hipokrytom wśród hierarchów? Tak, jak kiedyś oberwali faryzeusze. Jaki byłby komentarz Chrystusa po wysłuchaniu ostatniego kazania abpa Jędraszewskiego: „Judasz też się bał ulicy i zagranicy”? Czy obecna ingerencja Kościoła w to, co casarskie, otrzymała by pełną aprobatę Syna Bożego?
  Co by było, gdyby ten polski Chrystus urodził się w rodzinie polskich Żydów? Albo, gdyby miał skórę o ciemnej karnacji?
  Zadumanego Alleluja!

 2. Errata: Piłat, a nie Judasz.

 3. kapitan Nemo
  30 marca o godz. 13:07
  „Twojemu Jahwe nie chodziło tu los dzieci, tylko o to, że były składane w ofierze immym bogom”.

  1. Z punktu widzenia Jehowy, ofiara z człowieka — równoznaczna z morderstwem — w ogóle nie wchodziła w rachubę.

  O Kananejczykach powiedziano w Psalmie 106:37,38: „I składali w ofierze swych synów oraz córki swoje demonom. Przelewali więc krew niewinną, krew swoich synów i córek, ofiarowanych bożkom Kanaanu; i ziemia ta splugawiła się przelewem krwi”.

  Jehowa wymagał od Izraelitów, żeby stronili od takich praktyk, W Powtórzonego Prawa 12:31 powiedział: „Nie wolno ci tak czynić Jehowie, swemu Bogu, gdyż one czyniły swoim bogom wszystko, co obrzydliwe dla Jehowy i czego on nienawidzi, bo nawet swoich synów i córki palą w ogniu dla swych bogów”.

  Kiedy królowie judzcy Achaz i Manasses uprawiali bałwochwalczy kult, obejmujący palenie w ogniu swoich synów, takie ich praktyki napawały odrazą Boga. Dlatego oświadczył, iż ‛nie nakazał tej obrzydliwości i nie zrodziło się to w jego sercu’.

  2. Ani Abraham, ani Jefte, nie odebrali życia swoim dzieciom.

  Jehowa polecił wprawdzie Abrahamowi ofiarować Izaaka, ale widząc jego wiarę i posłuszeństwo zadbał o to, by patriarcha zamiast syna złożył w ofierze barana. W relacji z tego niezwykłego wydarzenia, w Biblii czytamy, że „Bóg poddał Abrahama próbie”. Czyn Abrahama symbolizował to, co Jehowa zamierzał uczynić w przyszłości — ofiarować swego Syna, Jezusa Chrystusa.

  Jefte składając swój ślub, nie zamierzał złożyć swojej córki w ofierze. Wiedział on, że Jehowa brzydzi się ofiarami z ludzi — czymś, co należało do niegodziwych praktyk Kananejczyków.

  Dlatego postanowił, że w razie odniesienia zwycięstwa – o zapewnienie którego błagał Jehowę – przeznaczy osobę, która pierwsza wyjdzie mu na spotkanie, na służbę dla Boga, w Jego przybytku. Z relacji biblijnej wynika, że po dopełnieniu ślubu przez jej ojca, usługując w domu Jehowy, córka Jeftego pozostała dziewicą. Dlatego „rok w rok córki Izraela przez cztery dni w roku chodziły udzielać pochwał córce Jeftego Gileadczyka”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Masakra w Wielki Piatek:
  – 17 zabitych ponad 1400 rannych w tym dzieci, a w Polityce ostoi demokracji, wolnosci i wzajmenej adoracji – jak to pisal swego czasu piewca PRLu , D.P . – nudy i niema oczym pisac.

 6. Borgenicht
  2 kwietnia o godz. 11:42
  A gdzież ta masakra z 1400 rannymi?
  Poza tym zalecam powrót do nauki polszczyzny, bo póki co, to obciach.

 7. anur
  31 marca o godz. 13:02
  ” zastanówmy się nad tym, co by było, gdyby Chrystus pojawił się teraz w Polsce. ”
  Odpowiedź jest bardzo prosta.
  Zostałby ukrzyżowany, lub w najlepszym wypadku wygnany.

 8. @Borgenicht

  „Polityka” ostaja demokracji nad Wisla a nie w Eretz Isroel – a tu terror Hamasu
  i wyrazne ostrzezenia IDF (armia izraelska).

 9. @andrzej52
  Informacje o zmartwychwstaniu Wiadomości TVP skomentują tak: „W kraju panuje epidemia halucynacji (omamów). Stwierdzono ok. 500 nowych przypadków tej choroby psychicznej.”

css.php