Życzenia dla opozycji w Sejmie

Składam serdeczne życzenia posłom Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy protestują przeciwko pisowskiemu zamachowi sejmowemu, pozostając w sali plenarnej na święta.

Są tam w imieniu i zamiast tych, którzy do ich protestu dołączyć się nie mogą, a mają podobne zdanie o poczynaniach obecnej władzy. Posłom PO i Nowoczesnej należy się uznanie za słuszny akt obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Propaganda pisowska próbuje ich zdyskredytować. Porównuje ich do obrońców Leppera. Czy to nie z Lepperem współpracował Kaczyński?

Propaganda PiS zrównuje posłów Samoobrony, broniących Leppera, któremu groziło odebranie immunitetu, z posłami dzisiejszej PO i Nowoczesnej, broniącymi praworządności ostentacyjnie łamanej przez PiS. Tam chodziło o prywatę, tu chodzi o konstytucję.

Propaganda PiS atakuje grudniowe protesty obywatelskie pod Sejmem, a milczy o blokadzie Sejmu przez Piotra Dudę, szefa obecnej Solidarności. PiS wtedy nie protestował, tylko dziękował Dudzie.

Za rządów PO-PSL marsze i wiece pisowskie odbywały się bez przeszkód, choć często zamieniały się w seanse nienawiści przeciwko ówczesnym rządzącym.

Dziś Kaczyński i jego ministrowie grożą karami uczestnikom pokojowych protestów obywatelskich w słusznej sprawie. Pokojowe obywatelskie nieposłuszeństwo jest całkowicie dopuszczalne, jeśli władza łamie prawo. To jest broń bezbronnych.

Łamię się symbolicznie opłatkiem z posłami opozycji w sali plenarnej Sejmu. Dziękuję Wam za budujący przykład, że nie jest Wam obojętne, co dzieje się z Polską pod obecnymi rządami. Nieważne, ile procent poparcia mają oni, a ile Wy. Ważne, że w tym sporze macie rację.