Startuje tabloid polityczny

Pod rządami totalitarnego Tuska wystartował do wyborów ,,tabloid polityczny”? litego demokraty Sakiewicza. Kolejny dowód, jak III RP dyskryminuje prawych i sprawiedliwych. Że tabloid ma wesprzeć ich partię w kampanii wyborczej, wydaje się oczywiste. Z jakim  efektem – mniej.

Ale ignorować tego faktu prasowego nie można. 200 tys. nakładu to dużo. Profil ,,konserwatywno-patriotyczny” obficie podlany sportem i plotkami wskazuje, że tabloid jest adresowany do mas. Ale do mas adresowane są też inne polskie tabloidy. Ciekawe, jak będą się bronić przed nowym konkurentem? Być może odbiją w stronę ,,konserwatywno-liberalną”, a to byłaby dobra wiadomość dla obozu Tuska. Jak  tabloid pisowski wpłynie na wynik wyborów, wkrótce się przekonamy.

Po tabloidzie Sakiewicza spodziewam się wszystkiego najgorszego. Ale z zasady tabloidów nie czytam, odmawiam publikowania w nich, i po ten nowy też nie sięgnę. Niech truje podatnych na truciznę.

Spoty reklamujące GPC spotkała odmowa emisji w niektórych mediach. Obejrzałem jeden. Myślę, że odmowa była słuszna. Nie narusza ona wolności słowa, bo nie wszystko nadaje się do emisji zwłaszcza w mediach publicznych i w trakcie kampanii wyborczej. Tabloid i tak znajdzie się w centrum uwagi. Mam nadzieję, że nie na długo.