Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Kaczy?ski

13.11.2020
piątek

Nie nasza wina, tylko opozycji, „lewactwa” i „cywilizacji śmierci”

13 listopada 2020, piątek,

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, usiłuje obarczyć opozycję winą za burdy podczas tzw. Marszu Niepodległości. Ten żałosny wybieg ma zdjąć odpowiedzialność z organizatorów tego nalotu na Warszawę.

Ich szef Robert Bąkiewicz, były działacz skrajnie prawicowego ONR, nazywa demokrację najgłupszym systemem stworzonym przez człowieka. Na zlocie zagrzewał swoich zwolenników do wielkiej wojny z lewactwem. Ultranacjonalistów swego typu przedstawiał jako naśladowców Chrystusa, którzy dźwigają krzyż prześladowań ze strony liberalnych mediów, „lewactwa”, policji i Unii Europejskiej, a także pisowskiego rządu premiera Morawieckiego i wicepremiera do spraw bezpieczeństwa J. Kaczyńskiego. Lista długa, razy wymierzone precyzyjnie. Pozostaje tajemnicą Nowogrodzkiej i Macierewicza, jak ktoś taki może funkcjonować w życiu publicznym.

Podczas nieszczęsnego „marszu” policja zaatakowała pracowników mediów. Ale nie na wezwanie Bąkiewicza. Są tu dwie możliwości, obie kompromitujące. Albo działo się to na rozkaz dowódców, albo było wynikiem braku profesjonalizmu. A jeśli na rozkaz dowódców, to powstaje pytanie, czy za wiedzą i zgodą nadzorujących ich polityków obecnej władzy. A wtedy byłby to sygnał, że rządzący przyjmują ostrzejszy kurs wobec mediów z nimi niesympatyzujących, czyli standardy Łukaszenki.

W obronie poturbowanych dziennikarzy, reporterów i fotoreporterów płci obojga wydała oświadczenie „Gazeta Wyborcza”. Ponad podziałami, w imię wolności słowa i standardów demokratycznych. Ujęła się i za swoim spałowanym fotoreporterem, i za dwojgiem dziennikarzy „Newsweeka”, i za trafionym policyjnym pociskiem fotoreporterem bynajmniej nie liberalnego „Tygodnika Solidarność”. Czy doczekamy się podobnej solidarności ze strony mediów prorządowych?

Wątpię. Tak samo wątpię, że polscy biskupi rzymskokatoliccy i kościelne media potępią heretyckie i jątrzące słowa organizatora marszu nacjonalistów. Nie jemu zrównywać się z męczennikami za wiarę i z Chrystusem.

Na szczęście istnieje jeszcze społeczeństwo i zorganizowana opinia publiczna. To do niej i do obywateli należy ostatnie słowo. Zwalanie na opozycję fatalnych skutków polityki obecnej władzy przestaje działać. Ludzie po pięciu latach rządów „zjednoczonej prawicy” zaczynają wyrabiać sobie odporność na wirusy pisowskiej propagandy. Nie kupują już tak chętnie bajdurzeń o najlepszości Kaczyńskiego i jego partii.

Naturalnie, wciąż są wśród nas i tacy, którzy dalej mu bezgranicznie i ślepo ufają, ale tendencja przeciwna: coraz większej nieufności, rozczarowania, złości – jest już wyraźna. Kaczyński jest liderem rankingu polityków, którym Polacy nie ufają, a PiS zalicza kolejne spadki w sondażach poparcia.

To samo dotyczy Kościoła. Wierni, szczególnie młodzi, głosują nogami. Wychodzą z kościołów, żeby więcej nie wrócić. Tak kurczy się baza społeczna PiS i biskupów. Ale tonący chwyta się brzytwy, więc trudno przewidzieć, co czeka opozycję i coraz mniej milczącą większość, która na Kaczyńskiego nie głosuje. Tak czy inaczej, zbliża się przesilenie. Oby na lepsze.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 90

Dodaj komentarz »
 1. Komu jak komu ale Panu chyba te akordy pisiej propagandy coś przypominają – za kłopoty socjalistycznej ojczyzny odpowiadały nędzne knowania elementów antysocjalistycznych a więc i antypolskich idących na postronku Regana.
  Cokolwiek bym nie wymyślił to nie dam rady pobić głupoty tego co się dzieje za oknem.
  Ps. Podobno to lewackie mieszkanie zaatakowało ten pokojowy zlot młodzieży patriotyczno-katolickiej. Młodzież nie miała wyboru i w samoobronie odpowiedziała ogniem.

 2. @Jagoda
  Przepraszam panie Adamie, że trochę zbaczam, ale nic nie moge dodać do tego co pan napisał, bo zgadzam się ze wszystkim, a chciałbym sie odnieść do tego co w poprzenim temacie napisała Jagoda.
  Otóż Jagodo, całkiem się zgadzam z Tobą. Z ludźmi uwikłanymi, uzależnionymi od dzieciństwa, należy postepować delikatnie. Ośmieszanie, wyzywanie, pokazywanie języka to zwykłe prostactwo. Z tego powodu odeszłaś z LA niegdyś, a ja dużo później. Nie potrafiłem przekonać niektórych ateistów, że ateista tez powinien być mądrym człowiekiem, empatycznym. Co oczywiście nie znaczy, że rezygnuje ze swojej ateistyczności i zgadza się z rzeczami, które są dla niego absurdalne,, nie do zaakceptowania.

 3. Tumanowata pycha gebelsówy … obrzydliwe typiszcze rzecznictwa partyjnego…
  Ale co się nachapie to jej… niczym się zatem nie rózni od nieobyczajnych, ale każących sobie słono bulić za usługi…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. A miało być tak pięknie ! Cyt.: „Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą.
  Źródło: Exposé premier Beaty Szydło – stenogram, premier.gov.pl, 18 listopada 2015”
  Zacytuję jeszcze główne hasło strajku kobiet. Panie i panowie z PiSu uprzejmie proszę ,,wypie….ć,,!

 6. Adam Szostkiewicz

  Jeśli policja działała na rozkaz dowódców, to pytanie o to, czy za wiedzą i zgodą władzy , jest zbędne . To oczywiste, że bez wytycznych obecnej władzy pisowska policja jest jak dziecko we mgle

 7. Kurwizja ma jeszcze jednego winnego
  To prezydent Warszawy Rafal Trzaskowski. Czyli Tusk bis.
  Obwiniają go za nie panowanie nad służbami. Tak jak by policja podlegala prezydentowi miasta.
  Coś mi się wydaje, że będzie dobra okazja do zmiany komendanta głownego policji. Nie, nie za 11. listopada. To tylko pretekst dla swoich. Za jego brak zdecydowanej akcji w rozpędzaniu marszu Kobiet.
  A dla równowagi Kurwizja pokazała najpierw zamieszki w Szwecji prowokowane podobno przez islamskich imigrantów, a dzisiaj walki tych samych imigrantów w Berlinie.

 8. @lemarc
  Moim zdaniem rzecznik, obojętnie czego, powinien mieć nie tylko wysoką kulturę oraz wiedzę, ale także wygląd zewnętrzny nie odrzucający potencjalnego słuchacza.

 9. Bez wyraźnego rozkazu z góry, bez wcześniejszego wyznaczenia odpowiedniej strategii – policja nie mogłaby tak brutalnie i z taką nieodpowiedzialnością używać siły w trakcie Marszu Niepodległości, a tak pasywnie postępować podczas marszów Strajku Kobiet. Jednym z wytłumaczeń może być, to, że „sypie się”, targany konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi obóz władzy i nie panujący już nad niczym. Ale to tylko jedno z wytłumaczeń, jakie znajduję. Prawda może być bardziej złożona

 10. A w Częstochowie zgromadzenie szubrawców pod przewodnictwem obrońcy koloratkowych pedofili Deca wznosi niewinne oczęta ku niebiosom w intencji zwycięstwa ich prawdy i niewinności Dziwisza.
  Kto dziś zrobił większą ladacznice z logiki, pisowate, czy wielebni?
  Na deser pan Polak (przynajmniej z nazwiska) zapodał porcyjke komunalow podlanych sosem z poczucia absolutnej bezkarności.
  Wszystko to przy niemym zachwycie atrapy dziennikarza przepytujacej pana prymasa w przykleku.

 11. Kaczynski od co najmniej 20 lat jest liderem rankingow na polityka niegodnego zaufania:))))

 12. @andrzej52
  Tak jest! A postrzelony przez policję fotoreporter Tygodnika Solidarności podobno oskarżył o to właśnie Trzaskowskiego! Niebywałe.

 13. Adam Szostkiewicz
  Myślałem, że z racji wieku (74) ma trochę rozumu w glowie.
  Na przykładzie tego pana widać, że z PiS-u się nie wyrasta.
  Naziści też za spalenie Reichstagu obwiniali Żydów. Czyli pisi biorą z nazistów przyklad. Tylko czekać na Noc Kryształową w ich wydaniu. Bojówki Bąkiewicza przygotowane przez byłych żolnierzy GROM za publiczne pieniadze już przebierają nóżkami.

 14. Amoniak jak przystało na „wolnomyśliciela” zestawia marsze Strajku Kobiet ze zbiegowiskiem zadymiarzy kibolstwa i innej bandyterki znudzonych bezpłciowością ich jałowej wegetacji…
  Amoniak w myśl swego powołania czy służby: „puszcza bąka, niech się błąka”…

 15. @ Jacek NH
  Policja to jest służba państwowa. Podlega rządowi, w tym wypadku wicepremierowi odpowiedzialnemu za aparat państwowej przemocy( nie odbieram samej idei państwowej przemocy negatywnie, ponieważ odpowiedzialne państwo musi mieć możliwość egzekwowania prawa , również przemocą) i jej działania , bądź zaniechanie działań obciążają rząd.
  Przy okazji:
  podczas jawnie antyrządowych demonstracji na przełomie października i listopada, gdzie również wznoszono hasła językiem daleko odbiegającym od mieszczańskiej poprawności jakoś nie dochodziło do poważniejszych starć ze służbami porządkowymi. Demonstracje przebiegały spokojnie i moge o tym powiedzieć z autopsji. Mysmy nie rzucali w policjantów kamieniami i petardami, wręcz przeciwnie, pozdrawialiśmy ich i biliśmy im brawo.
  Pseudopatriotyczna hołota( pasuje tu witkacowski termin „patridiotyzm”)
  krzyczała : ***** policję , czyli w wolnym tłumaczeniu także **** rząd. Czyli ci patridioci też są przeciw rządowi

 16. @ andrzej52
  @lemarc

  Racja, od dziesięcioleci wiadomo, że „Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”

 17. @ andrzej 52
  „Czyli pisi biorą z nazistów przyklad. Tylko czekać na Noc Kryształową w ich wydaniu. Bojówki Bąkiewicza przygotowane przez byłych żolnierzy GROM za publiczne pieniadze już przebierają nóżkami.”
  To znaczy przebierają już nóżkami, kombinując gdzie spier**** ?

  Przecież te bałwany to wypisz, wymaluj SA ! I nie potrafią wyciągnąć z historii wniosków, że SA manów a w Rosji trockistów i SRowców( czyli jednych i drugich radykałów) władza kazała wymordować albo zesłać do kacetów i łagrów

 18. @A Sz

  „Wierni, szczególnie młodzi, głosują nogami. Wychodzą z kościołów, żeby więcej nie wrócić”. A dlaczego tak się dzieje?
  -czyż pedofilia i homoseksualizm, nie występują w KK?
  -czyż wśród najwyższych hierarchów KK nie roi się od „księży” homoseksualistów i „księży” pedofilów?
  -czyż rzeczeni „księża”, nie wyrządzili niewyobrażalnych krzywd ludowi bożemu?
  -czyż biskupi i kardynałowie nie kryli sprawców tych krzywd
  -czyż kardynałowie, biskupi, księża nie czcili „złotego cielca” ponad Boga swego?
  A któż za to odpowiada?

 19. PiS tak się wdzięczył do narodowców, a tu taki despekt ich spotkał. Okazało się, że ta „patriotyczna młodzież” to zwyczajne bandziory. Pisowcom przez gardło nie przejdzie, że się pomylili w ocenie, więc plotą głupoty i szukają winnych wszędzie tylko nie u siebie.

 20. @NH
  Ci, którzy wiedzieli, a milczeli. Ci, ktörzy zaprzeczali, że to siē dzieje. Ci, którzy uważali, że dobrostan instytucji jest ważniejszy niż obrona skrzywdzonych i wyrwanie zła z korzeniami.

 21. „Tak czy inaczej, zbliża się przesilenie.” Napisał Redaktor.
  ……………..
  Zgadza się, że się Pan wreszcie ze mną zgadza, bo bez tego siłowego rozwiązanie nic nie będzie. Samo przesilenie, zawiera w sobie użycie siły. Przecież obecna władza i sklejony z nią kościół, nie łudźmy się, sami nie ustąpią. To jeszcze trochę potrwa, ale już niebawem, paradoksalnie, bez użycia siły demokracji nie obronimy. Na tym polega każde „przesilenie”. Ważne, żeby po tym wszystkim na takie zakusy nie poważył się już nikt. A wszyscy winni takiej sytuacji trafili tam, gdzie ich miejsce, zakłady karne lub/i zaklady psychiatryczne (Maciarewicz).

 22. @Adam Szostkiewicz
  13 listopada o godz. 23:57

  Amen…..
  Tylko kto dziś zostanie nowym Lutrem ???
  (11 listopada mija kolejna rocznica Jego urodzin)

 23. Poczekajcie na żyg, jaki tryśnie w niedzielę z ambon. Patriotyczny rosół i schabowy na deser, po mszy. I podbite oko żony, bo ten rosół był za słony.

  Ukochany kraj, umiłowany kraj….

 24. Jacek, NH
  13 listopada o godz. 22:59
  Tak panie Jacku. Popatrz na tego niechluja Jarka. Do sieci wrzuca zdjęcia z obsikanymi spodniami*, występując przed kamerami nawet nie potrafi strząsnąć łupieżu i założyć prosto krawata. Ale drzeć się ze sejmowej mównicy potrafi.
  Czy w biznesie ktoś osobnikowi o takim wyglądzie zaufa ?
  *Nawet jak by te spodnie nie było posikane, to takie zdjęcie nie powinno zostać upublicznione, a skasowane.
  Ten paranoik w niedzielę 8. listopada, po mszy, jeździł po kościołach i sprawdzał czy policja ich pilnuje.
  Więcej w Wyborczej.
  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26508968,kaczynski-nie-ufa-policjantom-na-zoliborzu-mial-sprawdzac.html?_ga=2.134857905.1903661040.1604506659-546270102.1589607030#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly

 25. Adam Szostkiewicz
  Ci którzy wiedzieli, a milczeli, tak samo odpowiadają karnie , jak sprawcy.
  Oczywiście nie dotyczy to kleru i lepszego sortu.

 26. Dlaczego nie ,,zadbano” o własciwe przeliczenie głosów w AMERYCE?
  Przecież R.P. posiada kadry ,,właściwie” myślących ludzi nie ulegajace zgubnemu wpływowi Nełomarksizmu i Nełolewicy?..Gdyby Antoś M.. ,,SPRAWDZIŁ” może nie byłoby tak smutnych …https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26475636,wyniki-wyborow-w-usa-pierwsze-exit-polle-biden-czy-trump.html?_ga=2.135452721.1895638933.1597259516-1301137568.1572802968#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Drodzy Państwo : zadawanie pytań czy..Episkopat wiedział..czy Wojtyła wiedział..czy …niczego nie zmieni..Może jedynie podnieść poziom cukru lub ciśnienia poprzez dynamikę emocji.
  Posiadacze władzy ZAWSZE ZNAJDĄ USPRAWIEDLIWIENIE SWOICH POCZYNAŃ…I DECYZJI..
  Poniżęj bardzo ,,bardzo stary przykład z bardzo starej księgi..Wpływowy duchowny i lud i ofiara.. i lud i opozycja..i ..
  ,,. Wtedy żołnierze i dowódca wojskowy oraz żydowscy strażnicy pochwycili Jezusa i go związali. Najpierw zaprowadzili go do Annasza, bo był on teściem Kajfasza, który tego roku sprawował urząd arcykapłana. To właśnie Kajfasz doradził Żydom, że byłoby dla nich korzystne, by jeden człowiek umarł za lud…”

  ONI SAMI BYLI TAK BARDZO ŚWIĘCI że nie weszli do domu poganina Piłata…aby się ,,nie skalać” Posłali tam innych.

  ,,Wcześnie rano Żydzi poprowadzili Jezusa z domu Kajfasza do rezydencji namiestnika. Sami jednak do niej nie weszli, żeby się nie skalać i móc zjeść posiłek paschalny. Piłat więc do nich wyszedł i zapytał: „O co oskarżacie tego człowieka?”. Odpowiedzieli mu: „Jest przestępcą! Gdyby było inaczej, nie wydalibyśmy go tobie”. Na to Piłat powiedział do nich: „Weźcie go sobie i osądźcie według swojego prawa”. Żydzi odrzekli: „Nam nie wolno nikogo zabić”
  Nam nie wolno ale innych skłonimy ..nakręcimy przesmiewców,uzbroimy łajdaków ,pokropimy kiboli u Paulinów Niech bronia ,,polskości i Koscioła..
  Czy jest róznica miedzy ułaskawionym zbójem narodowym żydowskim Barabaszem…. a tym rzucajacym petarda i kostką brukową w ludzi?

  Ewangelia Jana…to nie y.t.. Wali szczerze fakty ..kler zydowski też potrafił z swoistym wdziękiem manipulować władzą i osiagać swoje.”

 27. @Jacek, NH:
  O protestach na Białorusi się mówiło, że gdy na ulice wyszły kobiety, to OMON zwątpił, czy może pałować.
  Masz protest kobiet, w gruncie rzeczy pokojowy, czasem nawet dbający by nie zadeptać trawników. I masz marsz młodych, pijanych mężczyzn, którzy zaopatrzyli się w race i pałki do walki. Nawet więc jeśli policja nie zawsze zachowywała się neutralnie, to ja różnicę w jej nastawieniu bym absolutnie i też zupełnie apolitycznie rozumiał.

 28. @Lewy

  🙂

  Znalezione na LA

  wujaszek wania. 13 listopada. 12:09

  A wracając do wstępniakowych baranów.
  Funkcyjni krk zdegradowali Jezusa bardziej niż Kaczyński Dudę.

  Duda jest przynajmniej operatorem długopisu. I zawsze może sobie chociaż zażartować, że nie podpisze.
  A taki Jezus co? Nie podskoczy. Kler i tak zrobi co zechce, twierdząc, że robi to w imieniu Jezusa.
  Kapciowy mówił, że „takie jest życzenie JPII”. Każdy pośrednik pana B., mówi, że takie jest życzenie PB.
  Nawet nie czekają na podpis.

 29. @lemarc

  Mam dobrą wiadomość. Twoja choroba (wścieklizna polityczna), jest już uleczalna. Są właściwi lekarze. Tylko musisz chcieć się leczyć

 30. @ Jacek, NH
  14 listopada o godz. 10:35
  Jak rozumiem sam Pan się udał do odpowiedniego specjalisy ?
  Proszę też podać jego adres kolegom z Wydziału Propagandy
  np Mauro z Rosji, Quentin t et consortes .

 31. Ten trafiony kulą fotoreporter z „Tygodnika Solidarność” już zdążył obciążyć winą pospołu komendanta warszawskiej Policji i… Trzaskowskiego. Solidarność to duże słowo als czasami warto się zastanowić czy warto nadstawiać głowy.

 32. Na marginesie tego skądinąd miłego wydarzenia (wojna albo przynajmniej utarczka między barbarzyńce), należałoby się chyba poważnie zastanowić nad likwidacją tzw. święta niepodległości.

  Jedenastego listopada 1918 r akurat nic takiego specjalnego się w Polsce nie wydarzyło, w okresie skądinąd w wydarzenia historyczne nader bogatym.

  Według jednej wersji Józef Piłsudski otrzymał zwierzchność nad zaczątkiem wojska polskiego od Rady Regencyjnej. Takie podejście legitymizuje Radę Regencyjną (skoro coś dała, to to coś miała), zatem nakazywałoby świętować jej inaugurację lub jeszcze wcześniejszy akt dwóch cysorzy, który dał do niej asumpt.

  Według innej wersji – jakby bardziej prawdopodobnej – Piłsudski, nikogo o zdanie nie pytając, sam się mianował wodzem naczelnym tego, co tam wówczas było do dowodzenia i chciało go słuchać (bo nie wszyscy chcieli). To w sumie okoliczność jeszcze mniej przystojna do świętowania w kraju aspirującym do miana demokratycznego. Szczególnie wziąwszy pod uwagę ujawnione później talenty strategiczne i organizacyjne Marszałka.

  No i pogoda jest wówczas zwykle parszywa.

  Trzeba to święto wymyślić całkiem od nowa.

 33. https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/jak-dokonac-apostazji-pedofilia-i-prawa-kobiet-czyli-historie-polek/rr8gj4l
  – Od wielu lat polityka była zapraszana do Kościoła, albo Kościół do polityki. Do tej pory odpowiadało to jednak hierarchom, bo było na ich zasadach. Teraz my im odpowiadamy. Działamy w miejscu, które steruje zza kurtyny. To nie jest tak, że hordy innowierców napadają na biednych katolików w kościołach. Większość z protestujących jest katolikami i nawet mimo apostazji nimi, zdaniem Kościoła, zostanie. To jest protest wiernych przeciwko działaniom instytucji, która ma dawać przykład miłosierdzia do bliźniego, ma być miejscem pokrzepienia, a nie ciągłych wyrzutów i kontroli strachem. Płacimy za ten Kościół wszyscy, ale wejść i zaprotestować nam już nie wolno. Daj kasę i siedź cicho? Władza i Kościół oburza się na zabazgraną ścianę, a nie oburza się prawami ludzi, którzy żyją i czują – mówi Hanna.
  …………………………………….
  Wypada przypomnieć zdanie Corlo Sforzy (1872-1952) (włoski dyplomata):
  „Żądam pełnej swobody od demokracji na podstawie jej haseł; ale skoro tylko mogę, zabraniam wszelkiej swobody na podstawie moich zasad.”

  Nawet o. Górzyński (cholera, czyj ojciec?) ostatnio w TVN24 powiedział, że kościół to monarchia absolutna, czym hameryki nie odkrył.
  Więc o jakiej demokracji może być mowa na styku tych dwóch wykluczających się, stylów rządzenia?
  Czy politycy w Polsce, zdawali sobie kiedykolwiek sprawę z tego? Najwyraźniej nie, i to z samym dwukadencyjnym prezydentem Kwaśniewskim, który podobno jest ateistą a woził się z JP2 jego kuloodporną karocą na pokaz, nie zdając sobie w ogóle sprawy, ile tym zła wyrządza, chociażby samej lewicy. No bo Jola, jego połowica, już nie.
  Związki takie są w naszym kraju na porządku dziennym, jakoś da się połączyć jedno z drugim, ale wprowadzać demokrację do kościoła to zakładać krowie siodło.
  Dlatego trzeba co jakiś czas przypominać słowa C. Sforzy.

 34. Wzorowa akcja policji przy empiku…
  Tylko dlaczego nie kładli pokotem z gładkolufej tych bandytów…?

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26509546,mswia-publikuje-nagranie-z-marszu-niepodleglosci-to-tvp-nie.html#s=BoxOpMT

 35. To paranoiczne gadanie nie zostanie zapomniane.I ogarnia mnie ciekawość ,jak une będą funkcjonować w śród ludzi ,po upadku prezesowej wizji.?Do dziś pamiętam ,dziennikarza ubranego w mundur w, czasie stanie wojennego.Potem mundur zdjął ,ale hańba została do końca życia.

 36. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aborcja-w-polsce-kompromis-najwieksze-lgarstwo-iii-rp-opinia/6yeqfew,79cfc278
  – Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę „wyjątkowa sytuacja” – dodawał.
  ………………………………..
  Takie to właśnie jest obłudne oblicze katolicyzmu. Oni są przeciw, ale tylko wtedy, gdy ich samych to nie dotyczy. To „dzieło”indoktrynacji, tak potwornej obłudy i zakłamania, która wynika wprost z kleszego pomieszania zmysłów.
  Przydałoby się ujawnić nazwisko tego obłudnika.

 37. Czy uważa Pani/Pan wybór Joe Bidena na prezydenta USA za korzystny z perspektywy Polski?

  Tak – 37.1%
  Nie – 22.6%
  Nie mam zdania – 25.5%
  To nie ma znaczenia dla Polski – 14.8%
  (SW Research)

 38. „Donald Orange Trump zapowiedział, że planuje otworzyć własny kanał telewizji internetowej, która mogłaby być konkurencją dla sympatyzującej z Republikanami stacji Fox News.
  Dostęp do kanału miałby być płatny, a użytkownicy musieliby wykupić miesięczną subskrypcję.
  I tak np. użytkownicy należącego do stacji Fox serwisu streamingowego Fox Nation, z którym planuje rywalizować Trump, płacą za miesięczny dostęp do kanału 5,99 dolarów”.

  Mówią, że chce zrujnować Fox…
  A u nas kaczalnik ma TVPInfo darmo…

 39. A amoniak dalej smrodzi… puszcza za bąkiem bąka, a ten się błąka i błąka…

 40. Ciekawe w jaki sposób następna władza przystąpi do sprzątania po pisie, jeżeli ze sprzątaniem po własnym psie bohaterski naród polski nie jest w stanie się uporać, a co jest przedsięwzięciem o wiele łatwiejszym, niż ewentualne sprzątanie po pisie . Skoro niesprzątanie po własnym psie oraz pis to tzw. stany umysłu, to czy ci, którzy nastąpią po obecnej władzy będą dokonywać masowych lobotomii, przeprowadzać masowe i obowiązkowe zajęcia reedukacyjne, izolować zapisiałych w ośrodkach odwykowych dotąd, aż odczadzieją ?

  Pisowski i kościelny przekaz jest na tyle uniwersalny i wzmocniony przez kościół, że brzmieć on będzie jeszcze przez dziesięciolecia o ile nie więcej. Pisowski ryj da się odciąć od koryta, ale kościelny ? W przeciwieństwie do Irlandczyków czy Quebeków, którzy szybko i sprawnie wyzwolili się spod buta kościoła katolickiego, ustawiając funkcjonariuszy tego samozwańczego Ministerstwa Miłości bez teki do pionu tak, że teraz nawet nie kwikną, a jeśli już to pisną coś jak myszka pod miotła, nasz bohaterski naród polski na wieki wieków śnić będzie o wolności (nie mówiąc o potędze) nie mając na tyle odwagi, żeby tej wolności wreszcie zakosztować. „Bo Jezus…”, „Bo Maryja..”, co to nas od nieszczęścia chroniła i przed bolszewikami obroniła (nie, nie odwaga i spryt militarny, ale Maryja), no i „No bo ojciec święty..” – tego typu argumenty – argumenty utrwalające stan zniewolenia umysłu, jak piwo po wódce, uznawane za moich czasów jako „utrwalacz”. Nie mówię, żeby wypędzić diabła zinstytucjonalizowanej wiary z każdego, w kim siedzi ten diabeł, ale raczej o to, żeby zaszczepić z umysłach ideę, że religia to sprawa prywatna, a nie państwowa, że owszem, kiedyś, w historii naszego bohaterskiego narodu, wiara była ważnym elementem świadomości zbiorowej, a przywiązanie do niej zwornikiem, ale czasy się zmieniły, a wiec państwo i społeczeństwo obywatelskie nie potrzebują już wiary i kościoła jako fundamentu. Ten fundament, tradycja jak kto chce, to dziś kamień u szyi. Pańszczyzna też była elementem polskiej tradycji (elementem solidnie umacnianym przez wiarę i kościół), ale jakoś dziś nikt (może poza Wielomskim czy Korwinem-Mikke – wiem, przesadzam) nie robi z pańszczyzny wielkiego halo, a więc okazuje się, że bez wszędobylstwa pewnych elementów polskiej tradycji da się żyć. Dokąd nikt nie odważy się dać kopa w zmurszały, przegniły fundament polskiej tradycji, dotąd bohaterski naród będzie śnić o wolności snem niewolnika, którem w sumie dobrze jest u ludzkiego pana.

  Pis nie ma wyjścia i musi nadawać szyfrem zrozumiałym dla swoich i dla kościoła. Tak, jak pies nie ma wyjścia i robi na trawnik. W obydwu przypadkach efekty są aż nazbyt widoczne.

 41. Mam nadzieję, że Biden, lecąc do Polski w wizytą, nie pomyli się i nie wyląduje w Mińsku.

  Mazowieckim oczywiście.

 42. @ optymatyk :
  „Przydałoby się ujawnić nazwisko tego obłudnika.”
  Chazan ?

 43. @ lemarc”
  „Tylko dlaczego nie kładli pokotem z gładkolufej tych bandytów…?”

  Po pierwsze, to z gładkolufowej. Po drugie, do czego wzywasz? Do strzelania, mordowania Polaków? Ty jesteś chory niebezpiecznie dla otoczenia. Takich trzeba izolować

 44. @Nh
  @lemarc
  Już skończmy tę pyskówkę. Nikt na serio nie może tu wzywać do strzelania.

 45. Ogladam nagrania z zadymy pod empikiem. Race leca w strone ksiegarni, szpaler policji staje pod witrynami, nic nie robi przeciwko holocie, ktora sie miota I skanduje: zdrajcy, zdrajcy…Czyli uznawali policje za sojusznikow I srodze sie zawiedli:))) Co sie dzieje w szeregach tego gangu, Bog raczy wiedziec

 46. „Same kluby boją się zadzierać z bandytami. Boją się bojkotu trybun, boją się burd. Boją się wreszcie, że bandyci będą – co zdarzało się wielokrotnie w przeszłości – wchodzić do gabinetów prezesów, będą zastraszać czy nawet fizycznie atakować piłkarzy”. (KB)

  „Wy, grupa od szmat wywieszanych przed czyimś domem, jesteście zakałą tego sportu. Jesteście czymś, co piłka nożna stworzyła najgorszego. Niepożądanym efektem ubocznym”.(KS)

  https://www.youtube.com/watch?v=Vf7eKgmuMTc&ab_channel=SuperwizjerTVN
  https://www.youtube.com/watch?v=XaCa5c-SLXA&ab_channel=SuperwizjerTVN
  Świat pseudokibiców jest wyjątkowo brutalny i hermetyczny. Bohater naszego reportażu nie był przeciętnym, szeregowym kibolem. Łukasz B. ps. Baluś to w przeszłości jeden z liderów Psycho Fans, swego czasu najgroźniejszej kibolskiej bojówki w Polsce. Odpowiadał w niej między innymi za rozpracowywanie konkurencyjnych grup i organizowanie ataków na innych kiboli. Był dopuszczony do wszystkich najgłębiej skrywanych tajemnic świata pseudokibiców: brutalnych morderstw i pobić, rozbojów, szczegółów okradania klubów piłkarskich i zwykłych kibiców, a także handlu narkotykami na masową skalę. O tym wszystkim Łukasz B. postanowił opowiedzieć reporterom Superwizjera Michałowi Fuji i Szymonowi Jadczakowi.
  ————————-
  Amoniakalne mendy precz!

 47. ADAM MICKIEWICZ..
  ,,Gęby na lud krzyczące — sam lud wkońcu znudzą
  I twarze lud bawiące — nakońcu lud znudzą.
  Ręce za lud walczące — sam lud poobcina,
  Imion miłych ludowi — lud pozapomina …
  Wszystko przejdzie! Po huku, po szumie, po trudzie
  Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.”

 48. Bandyci bohaterami trybun i marszów ulicznych „narodowych”…

  https://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-wojna-gangow-lata-ktore-niosly-smierc/wgmdm0g

  „Podczas środowego Marszu Niepodległości jeden z uczestników manifestacji rzucił racę w kierunku jednego z lokalu. Do incydentu doszło około godziny 15 przy al. 3 Maja. Jak się później okazało, mieszkanie, do którego trafiła raca należy do Stefana Okołowicza, witkacologa i znawcy dzieł Stanisława Witkiewicza.

  Funkcjonariusze ustalili tożsamość 36-latka między innymi dzięki nagraniom monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem, a w sobotę rano przewieziony do Warszawy.
  Podejrzewany o podpalenie był przeszłości notowany m.in. w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, udziałami w bójkach oraz niszczeniu mienia. „Zatrzymanie miało miejsce w ostatniej chwili, gdyż 36-latek szykował się do wyjazdu do jednego z krajów Beneluksu. Jego samochód był przygotowany do drogi, rzeczy spakowane i włożone do auta”.
  ——————-
  Krzysztof Bosak z Konfederacji pisał o „wspaniałej łunie” unoszącej się nad marszem.

  „Naprawdę taką Polskę wymarzył sobie Jarosław Kaczyński? Czy cieszy się z tego, co widzi teraz w ekranie swojego telewizora? Czy obóz Zjednoczonej Prawicy jest dumny z bandytów w biało-czerwonych barwach? Czy premier powie jutro, że w porównaniu z resztą Europy wypadamy świetnie?” (Sz Hołownia)
  ——————-
  A karłowaty wicepremier ds. bezpieczeństwa państwa – przetrwał w rządowym schronie, mówią, że tylko ogłuchł…od huku.

 49. @Jacek, NH
  14 listopada o godz. 16:59
  Gumowymi kulami ciężko kogoś zabić.
  Zaś chuliganów należy tępić i przemawiać do nich językiem, który oni zrozumieją , czyli pałką, gazem albo w razie potrzeby kulką, jak się zbytnio rozzuchwalą to nawet ( w ostateczności )śrutem
  Jak pisał Wieszcz : ” Gwałt niech się gwałtem odciska”
  Państwo pozwalające na przemoc na ulicach samo padnie ofiarą tej przemocy.

 50. Panie Redaktorze

  Współczuję p. Gutremu odniesionych ran, ale jego oskarżenia w stosunku do działań policji nie są w porządku.

  Oglądałem feralne zdarzenie z dwóch ujęć i mam wrażenie, że p. Gutry był tak pochłonięty pracą, iż zapomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kręcił się w tę i z powrotem pomiędzy walczącymi stronami, w konsekwencji czego, został przypadkowo postrzelony. Do podobnych wniosków doszli także dziennikarze portalu wPolityce, których nie można chyba posądzić o stronniczość w tej sprawie.

  Sama interwencja policji w Bitwie pod EMPIKIEM była nad wyraz spokojna jak na warunki w jakich przyszło im pracować. Nie było nadmiaru agresji z ich strony pomimo obrzucenia ich flarami. Po prostu zablokowali pasaż, zapobiegając dewastacji i strzelali do podbiegających z flarami harcowników.

  Na jednym z pierwszych protestów Strajku Kobiet, kiedy naparliśmy na chroniacych archikatedrę w Katowicach policjantów, ci użyli gazu łzawiącego i oberwało się kilku ludziom na pierwszej linii. I to też było ok, bo mogliśmy zrobić krzywdę chroniącym się za szpalerem policji członkom Młodzieży Wszechpolskiej.

 51. Robert Bąk… do marszowników:

  „Musimy zrobić tak, jak mówił Chrystus, zaprzeć się siebie i wziąć krzyż na własne plecy. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy tacy sami jak Zachód, będziemy zgniłym Zachodem. Mówię to również do kibiców, którzy mają ogromny potencjał, dlatego że mają zasady, w świecie bez zasad oni mają jakiegokolwiek zasady. (…) To wy dzisiaj możecie stać się prawdziwymi rycerzami, to wy możecie zdobyć Jerozolimę!” – takie kwiatki, kwitki i kwiki… dochodziły z warszawskiej ulicy.

 52. @ lemarc
  14 listopada o godz. 19:24

  Bandyci bohaterami trybun i marszów ulicznych „narodowych”…

  Mam nadzieję, że właściciel podpalonego mieszkania pozwie tego *******
  na drodze cywilnej o zniszczenie mienia i bedzie musiał ten patridiota zapłacić z własnej kieszeni za remont. Plus odpowiednio wielką nawiązkę na cel społeczny, czyli najlepiej na Strajk Kobiet albo na WOŚP

 53. @ Jorge75
  14 listopada o godz. 20:30

  Dziennikarz, który chcąc uchwycić dobre ujęcie z samego srodka zadymy musiał sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństwa, które mu grozi. I tak dostanie niemałe pieniądze za zdjęcia. Taka praca. To jak strażak, który idąc gasić pożar musi się liczyć z tym, że zostanie poparzony albo zaczadzony a nawet może zginąć.

 54. „(…)
  Bunt młodego pokolenia wskazuje, że z polskim konserwatyzmem jest nie tylko coś nie tak, ale że brak mu jakikolwiek poważniejszych podstaw. Robi wrażenie, jakby wśród jego zwolenników ostali się tylko bojówkarze „strzegący” coraz bardziej pustych kościołów, w których straszy duch Jarosława Kaczyńskiego i abp. Marka Jędraszewskiego. Okrzyki Jędraszewskiego, Antoniego Macierewicza i Kaczyńskiego w obronie cywilizacji nie są przekonywujące, bowiem niby jakiej cywilizacji chcą bronić, skoro cały Zachód uważają za dekadencki i zepsuty. Przypomina to trochę „obronę cywilizacji” przez Władimira Putina. Wielkie słowo cywilizacja, ukrywa pustkę myślową i znamionuje agresję.

  W Polsce, w latach 90-tych, było miejsce na konserwatyzm i nurt konserwatywny mógł się ukształtować. Miał szansę być istotnym, a nawet może dominującym, nurtem polskiej kultury politycznej. Tak się jednak nie stało. To, co mogło być polskim konserwatyzmem, dało się uwieść żądzy władzy i ambicjom politycznym Kaczyńskiego, jego prymitywnemu myśleniu podporządkowanego manipulacjom w walce o władze. A także nie zadbano o stan polskiego katolicyzmu, który ześlizgnął się w episkopalny klerykalizm, ciążący dziś przede wszystkim prawej stronie jak kamień u szyi.
  (…)
  Tę grupę twórców polskiego, nieudanego konserwatyzmu, nazywano żartobliwie pampersami – i nazwa ta okazała się prorocza. Ich konserwatyzm nigdy nie dojrzał, wciąż był w pieluchach, które zaczął im podsuwać partyjny opiekun (czasem wraz z dotacjami i apanażami). Nim intelektualnie się ukształtował wszelka głębsza i poważniejsza myśl, została podporządkowana partyjnym dyrektywom PiS. Tymczasem twórca tej partii żadnym konserwatystą nie jest, jest jedynie człowiekiem chorym na władzę.
  (…)
  Polskiego konserwatyzmu dziś nie ma. Jest prymitywny populizm. Jego głosicielami są osoby takie jak Zdzisław Krasnodębski, długoletni niemiecki rezydent, kopiący dziś rowy między Niemcami, Unią Europejską i Polską, bezowocnie łasy prestiżu, którego odmawiają mu atakowane przez Kaczyńskiego rzekome „łże-elity”, czy historyk z ZMS-u, dziś czciciel patriotyzm na umór Jan Żaryn, różni geopolitycy i „wstający z kolan”, by wejść po kolana w błoto. Spektrum jest szerokie – od tych co mają się wciąż za antykomunistów, po tych którzy są już wyraźnie tkwią w prokremlowkim nurcie, w imię obrony cywilizacji przeciw „dekadenckim” wartościom i kulturze Zachodu. Wszyscy razem stworzyli mętlik intelektualny, odpowiedzialny za obecny kryzys polskiego życia, dostarczając języka i paliwa do agresji, którą rozpala Kaczyński.
  Na koniec „chcieliby-być konserwatyści” znaleźli się w jednym obozie z takimi gigantami intelektu jak Jacek Sasin, Przemysław Czarnek, Krystyna Pawłowicz no i sam Kaczyński, otaczany od samego początku działaczami PAX-u, sierotami po Bolesławie Piaseckim. Tak kończą się sny o konserwatyzmie tych niegdyś młodych idealistów, marzących o odtworzeniu polskiej tradycji. Takich „konserwatystów” w pułapce Kaczyńskiego jest więcej, ja zaś wciąż myślę o karierach pampersów… (KW)

 55. https://www.onet.pl/informacje/respublica/rogowska-rewolucja-to-sztuka-opinia/j04rcgh,30bc1058
  Mimo karnawałowej atmosfery, to, co dzieje się na polskich ulicach, to nie zabawa. Niezwykle kreatywne hasła protestów, pokazują, że na polu bitwy stanął nowy uczestnik – młody, energiczny, twórczy. I właśnie o prawo do wyrażania siebie, do samostanowienia, do projektowania własnego życia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, celami i wyobraźnią upomina się najmocniej. Przyzwyczajony do ołowianych żołnierzyków zastęp starych polityków i moralistów w tej wojnie nie ma szans. Na tle młodzieńczej energii i twórczej inwencji, przy salwach szczerego śmiechu, kończy się właśnie mit wielkiego stratega.
  …………………………..
  No cóż, trzeba do tego dodać „Jebać PiS ” i Wypierdalać”, „Rewolucja jest kobietą”.
  Tego nikt się nie spodziewał, że :

  Kaczyński, ty matole,
  PiS obalą kobiety, nie kibole.

 56. PiS-owa podróbka Pol Pota (udana jak wszystkie działania tej bandy nieudaczników) wydaliła z siebie list do klubów GP.
  Wuc dziekuje za bezprzykladne bohaterstwo narodowych strażników i wieszczy kolejne próby, na jakie wystawi nasze rodzime SA lewactwo sterowane przez Hupke, Czaje i innych rewizjonistow.
  Genialny strateg pilnie potrzebuje pomocy psychiatrycznej, w razie braku chętnych trzeba szukać wolnego proktologa.

 57. Jeśli chodzi o policję atakującą dziennikarzy, to stawiam przede wszystkim na brak profesjonalizmu. No ale kto tych policjantów miał szkolić, skoro PiS szybciutko wyrzucił lub skłonił do odejścia mnóstwo doświadczonych funkcjonariuszy i oficerów, skażonych współpracą z poprzednią władzą? Zostali ludzie niedoświadczeni, którym zakręciło się w głowie od szybkich awansów za lojalność. Nie mówię, że wszyscy funkcjonariusze tacy są, ale dostatecznie wielu, aby rzutowało to na całą formację.
  Po drugie, do policji, zwłaszcza do oddziałów prewencji i służby patrolowej, często idą ludzie niewiele różniący się od tych drabów z Marszu Niepodległości: kiepsko wykształceni, bez perspektyw życiowych, za to lubiący pokazać, kto tu rządzi. Praca w policji jest pewna, etat, ubezpieczenie, emerytura, jakiś prestiż społeczny, choć coraz mniejszy, a do tego ostatnio obniżono kryteria wykształcenia i wiedzy ogólnej (a nawet kryteria sprawnościowe!) przy rekrutacji, bo w przeciwnym razie zabrakłoby kandydatów.

 58. Jesteśmy już Rosją putinowską, czy Bialorusią Łukaszenki. Władza w celu osiągniecia własnych celów nie przebiera w środkach.
  Za Wyborczą :
  „”Latem 2020 r. postanowiono przedłożyć Czarneckiemu ostateczną propozycję. Albo zgodzi się wreszcie na nadzorcę z PiS w swoich bankach i jego majątek będzie grać w drużynie PiS, albo władza się z nim ostatecznie rozprawi” – twierdzi adwokat bankiera, mecenas Roman Giertych”
  https://wyborcza.pl/7,75398,26511009,szokujac-oswiadczenie-giertycha-czarneckiemu-zlozono-kolejne.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
  Jak teraz Zero przepchnie ustawę umozliwiającą konfiskatę majatku tylko w wyniku podejrzenia o przestępstwo skarbowe, mogą przyjść do każdego z nas.
  Pisiemu spodoba sie nasz dom, warsztat, sklep, przyjdzie kontrola, wykryje jakieś „uchybienia w PIT, VAT, i na poczet „zaległych podatków”, oraz przyszlych kar, zabierają majatek. Lub wprowadzają do firmy przymusowy zarząd z takim wynagrodzeniem, że dla własciciela nic nie zostanie.
  Bolszewicy ze swoimi „domiarami” byli chyba świętoszkami.

 59. @lemarc
  Otworzyłem „Myśli Nowoczesnego Polaka” Wydawnictwo Młoda Polska 1981 ze wstępem Aleksandra Halla. Hall usiłuje złagodzić „darwinistyczną wizję relacji zachodzących pomiędzy narodami” wypływającą ze stwierdzeń typu: „Jestem Polakiem-więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”, na jego zdaniem łagodniejszą, wynikającą z broszury programowej ONR „Kościół, Naród, Państwo”. Pisze więc: W tej pracy wyrażał przekonanie, które zawierać musi każda, godna tego miana, dojrzała idea narodowa powstała na gruncie cywilizacji łacińskiej. Dmowski wyrażał ją następująco: „rozwinie się i pogłębi zrozumienie szczerego i uczciwego współdziałania narodów, zwłaszcza narodów związanych wspólną wiarą wspólną cywilizacją, zrozumienie wypływające z należenia szeregu narodów do jednego Kościoła”
  Wspólnota narodów budowana na fascynacji zdelegalizowanym ONR, nazywanym Obozem Wielkiej Polski , kiedy od lat funkcjonowała EWG.
  Czy z takiej ramoty, mógł urodzić się zdrowy konserwatyzm? Wiceminister kultury jest najlepszym przykładem.

 60. Ze strony oko.press:

  Problem z Kościołem katolickim nie polega na tym, że piękną religię miłości niszczą pazerni księża zaangażowani w politykę. Przemoc, przekraczanie granic, to nie dewiacja, w którą wpadł główny nurt kościoła w Polsce, ale porządek wprost wynikający z dogmatów tej instytucji.
  Dlatego moje doświadczenie wychowania religijnego nie jest z pewnością uniwersalne, ale nie jest też zupełnie wyjątkowe. Wynika z samego kanonu katolickiej doktryny i nie wierzę, żebym była jedyną osobą, która widzi je po latach jako przemocowe.

  https://oko.press/7-toksycznych-tresci-wychowania-katolickiego-krzywda-ktora-boli-tak-ze-rozpieprza-od-srodka/

  Jeden z komentarzy:

  Ja bym sie moze i zgodziła z powyższym ale jest sporo warunków do spełnienia: KK nie werbuje dzieci, nie indortrynuje ich zanim naucza sie myśleć i nie utrudnia wyjścia. Jak narazie jestem formlanie w organizacji, ktora spełnia warunki „organizacji przestępczej”.

  Czyżby?

  Mam nadzieję, że będzie to początek szerokiej, pogłębionej i merytorycznej dyskusji nad tym co najważniejsze.
  Dotychczasowe dyskusje koncentrowały się głównie wokół problematyki: prawdziwych i rzekomych ataków na Krk (obrona uczuć religijnych, obrona kościołów), możliwości „naprawy” Krk.

  I nawet dyskusje na temat miejsca Krk w strukturze państwa rzadko dotykały tego, co najistotniejsze: wpływu ideologii Krk, wdrażanej na mocy prawa państwowego i opłacanej z pieniędzy podatników, na zdrowie psychiczne indywidualne i społeczne obywateli RP.

  Chorzy ludzie tworzą chore państwo. Bez takiej dyskusji nie ma mowy o uzdrowieniu dobra wspólnego, państwa.

 61. Ksiądz zgrzeszył, parafianie – nowi – będą pokutować:

  https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-ksiadz-z-czernikowa-wyszedl-do-protestujacych-z-bronia-trafi-do-nowej-parafii-6575684531313632a

  Dobry przepis na „święty kościół grzesznych ludzi” 😉

 62. @Adam Szostkiewicz
  Wysłuchałem rozmowy u Passenta. Wielka klasa, głebokie analizy.
  Wielki szacunek dla pani Dąbrowskiej, pana Passenta i Pana.

 63. @pfg
  ditto.

 64. @dziękuję.

 65. Ja tez z przyjemnością wysłuchalem tej rozmowy. Mistrz w akcji jednym słowem. Widać, ze pana mocno dotykają aktualne zmiany w kościele. W sumie choć jestem o połowę młodszy od pana, to jakoś nie potrafię cieszyć się z tego, że na naszych oczach zmienia się to w co tak mocno kiedyś się wierzyło, upada cały twn gmach. No ale, niestety, zamykać na to wszystko oczu nie można! Pozdrawiam serdecznie!

 66. @Chandra Unyńska
  15 listopada o godz. 9:07

  Sorry, ale Obóz Narodowo-Radykalny nie był tozsamy z Obozem Wielkiej Polski. OWP miał być strukturą ponadpartyjną, jednoczacą organizacje o charakterze narodowym, która miała stać z daleka od bieżących sporów politycznych, kształcic przyszłe elity ruchu narodowego i przygotowywac je do przejęcia władzy w państwie. ONR byla to mlodziezowa, radykalna secesja z OWP. Już chyba z racji wieku, a i sytuacji w oswiacie i publicystyce, nie doczekam sie, ze o ideologii nacjonalizmu w XIX/XX w. ludzie zaczna dyskutować na bazie faktów oraz źródeł pisanych i drukowanych:))) Szkoda, bo dyskusja mogłaby byc interesująca, a tak mamy sieczkę bez ładu i składu.

 67. @ pfg
  G**** prawda! Mam syna w prewencji. Jest po studiach, przeszedł szczelne sito weryfikacji, jest jednym z wielu chłopaków od niewdzięcznej roboty za małe pieniądze, bo na synekurach siedzą synkowie polityków i…dziennikarzy, możesz mi zarzucać stronniczość, ale w tym układzie popieracie z Redaktorem zdrowy profil moralny posła Macierewicza.

 68. Stas jest facetem naprawdę bardzo całuśnym.. ,,sexy”. Od tylu lat całuja go mężczyźni i kobiety.. w kraju i za granicami.
  https://www.newsweek.pl/polska/polski-kosciol-sie-chwieje-gangrena-moralna-siega-gleboko/7vk6hss?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_source=

  Może tajemnica tkwi w tym stroju i wyposażeniu?

 69. @ Jagoda
  15 listopada o godz. 10:27

  Ksiądz zgrzeszył, parafianie – nowi – będą pokutować:

  Nie chcę być złośliwy, ale ci parafianie mogą po prostu nie przychodzić do kościoła (jak ktoś koniecznie musi to można iść do innego) Jak klecha nie dostanie tacy to nie będzie miał za co żyć i sam zrezygnuje.

 70. @Lewy
  15 listopada o godz. 11:01
  @Adam Szostkiewicz
  „Wysłuchałem rozmowy u Passenta. Wielka klasa, głebokie analizy.
  Wielki szacunek dla pani Dąbrowskiej, pana Passenta i Pana.”
  Zgadzam się z przedmówcą. Też słuchałem.

 71. @Chandra
  Z całym szacunkiem, ale to nieporozumienie. Ani @pfg, ani ja nie popieramy z góry tezy o nieprofesjonalnym działaniu policji, tylko stawiamy, uzasadnione przebiegiem tzw. MN, pytania w tej sprawie. Nie wiem, o jakich dziennikarzach pan pisze, ja takich nie znam. Nie można zwalać winy na innych z powodu osobistego. Trzeba patrzeć szerzej, także w kontekście zachowań policji podczas innych, prawdziwie obywatelskich, manifestacji, np. w obronie praw kobiet czy mniejszości seksualnych. Przykładem może być potraktowanie przez policję ,,Babci” chcącej przejść na drugą stronę ulicy i zgarniętej do policyjnej suki.

 72. @mopus
  Dziękuję.

 73. @cukiertort
  Dzięki. Tak, nie można wzroku kierować na niebo, gdy na ziemi dzieje się zło, i to w instytucji, która chce być strażnikiem moralności jednostki, społeczeństwa i państwa. To nie może cieszyć ani wierzących, ani niewierzących, cierpiących wskutek tej uzurpacji.

 74. Po światłych tyranach ,władze przejmują nieudacznicy i durnie ,a po nich kanalie.

 75. Kościół (jakikolwiek) to wierni, którzy się z nim identyfikują. Identyfikują nie tylko jako wierzący, ale głównie jako przynależący, nawet jeśli z wiarą ma to nie wiele wspólnego. I choć w nosie mają przykazania, to i tak ochrzczą dzieci i wywalą kasę na I komunię, bo tak wypada, z rozpędu. Bo co ludzie powiedzą ? To jeszcze gorsze, niż szczerze wierzący, bo tych można wytłumaczyć istnieniem wewnętrznej potrzeby, którą jakoś trzeba zaspokoić, syndromem sztokholmskim lub zwykłą niezdolnością do samodzielnego myślenia i idącą w ślad za tym robotyzacją postępowania (…” Bo tak mówi pismo święte / ksiądz / Gość niedzielny”). Konformistów wytłumaczyć się nie da, a to przecież oni stanowią większość. Na tym gruncie zdemoralizowany kler jeszcze długo będzie kwitł i rozmawiał się z rozkoszą.

 76. Walkę z KK trzeba kontynuować konsekwentnie. Trzeba brać przykład od najbardziej prężnych cywilizacji zachodnich. Zacząć skromnie od legalizacji marihuany, a potem dalej przejść do legalizacji twardych narkotyków, co powinno ożywić wymianę handlową z sąsiadami. Zamiast salek katechetycznych otwierać kasyna gry podwórkowej. Aborcja na życzenie zamiast śródków antykoncepcyjnych, powinna być szeroko propagowana jako walka o ochronę środowiska. Dla rozerwania znudzonej tymi wolnościowymi ułatwieniami młodych ludzi, powinno się w prowadzić transmisje telewizyjne z walk gladiatorów, z kastetami na rękach i nogach. Jedną z propozycji wolnościowych, powinno być wprowadzenie obowiązku pozbywania się umiętności czytania ze zrozumieniem. Celebryci telewizyjni powinni wygłaszać „słowo na niedzielę”, dzieląc się z młodzieżą przeżyciami z gorącej sobotniej nocy w klubach przeznaczonych dla elit. Wolność brania kredytów i zadłużania się, bez konieczności spłaty kredytu, powinna być zapisana w nowej konstytucji obywatelskiej. Wyniki tych inowacji by zaskoczyły nawet polskie lemparcice, nie mówiąc już o medialnych guru, pozostających na utrzymaniu wolnościowych fundacji. A więc, do roboty, panowie covidowi inteligenci.

 77. „Imperium zmieniało skórę jak wąż, weryfikowało powszechne totalitarne wyobrażenia, dyskutowało, pozornie zmieniało prawa i warunki życia, improwizowało na temat hierarchii wartości. Imperium igrało z wolnością, sądząc, że w ten sposób przetrwa w odnowionej postaci. Ale nie warto było zmieniać skóry. Okazało się, że nie było drugiej. Więc teraz, wylazłszy z poprzedniej, stare kurwiszcze kona w mękach„.

  (Jurij Andruchowycz, Moscoviada. Powieść grozy; Московіада ukr.1993)

 78. „Światu grożą trzy plagi, trzy zarazy.

  Pierwsza – to plaga nacjonalizmu.
  Druga – to plaga rasizmu.
  Trzecia – to plaga religijnego fundementalizmu.

  Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik – jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność.

  Do umyslu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje. Żebyś mu przytaknął, przyznal rację, podpisał akces. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż. Nie ma ludzi – jest sprawa.
  Umysł tknięty taką zarazą to umysł zamknięty, jednowymiarowy, monotematyczny, obracający się wyłącznie wokół jednego wątku – swojego wroga. Myśl o wrogu żywi nas, pozwala nam istnieć. Dlatego wróg jest zawsze obecny, jest zawsze z nami”. (Ryszard Kapuściński, Imperium, 1993, wytłuszczenia w tekście: lemarc)

 79. @ecres
  A po kanaliach?

 80. @woytek
  Stek nonsensów wyssanych z skrajnie prawicowego palucha. Zakłamana, zmanipulowana, narracja strasząca ludzi nie mających wiedzy o dzisiejszym świecie, karmionych z ambon i mównic obrazem jakiejś apokalipsy. Wojna kulturowa z postępem, rozumem, prawami człowieka, wolnością i demokracją. Mówi pan językiem Rydzyka, Macierewicza, Czarnka, Jędraszewskiego. Mentalność skansenu i oblężonej twierdzy, w których chcą oni zamknąć społeczeństwo. Ale to już było w historii i zakończyło się katastrofą i dla tych ,,żołnierzy i obrońców’ antywolnościowej krucjaty, i dla ich chorych ideologii. Hitleryzm, frankizm, salazaryzm, faszyzm włoski, ludobójczy stalinizm, maoizm, polpotyzm, wszyscy trafili na śmietnik idei i historii. Na krótką metę mogli dojść do władzy, wykorzystując sprzyjający im splot okoliczności, na długą metę zawsze dochodzi do buntu większości przeciwko sekciarzom u władzy, albo władza sama upada wskutek swoich błędów, walk frakcyjnych, zmiany sytuacji międzynarodowej. I tego naleźy im życzyć, a nie popierać zło, które czynią.

 81. woytek
  15 listopada o godz. 15:28
  Ta tyrada, niby ironiczna, to właściwie przeciw komu ? Przeciw lemaprcicy.
  A co ci takiego zrbiła ta Lemparcica.
  Dobrze by bylo jakby ktoś w realu wziąl cie za uszy i kazał długo patrzeć w jedną stronę
  Patrz uważnie ; oto Dziwisz, widzisz,, no patrz, nie widzisz jak ten człowiek klamie, jak nie chce sie przyznać do krycia pedofilów…Patrz uważnie..
  Albo patrz na Rydzyka…patrz ile on już zgarnąl pieniędzy…patrz jak ten „ojciec” pluje na Unie Europejską, od ktorej za pomocą koalicjanta pisu, wyłudza miliony z kasy brukselskiej.
  A nie ględź o jakichś marihuanach, o braniach kredytów przez jakichś onych (Rydzyk), celebrytach, którzy demoralizują młodzież w tv. Bo ojczaszkowie gwałcący dzieci umykają twemu ironicznemu, bystremu oku.

 82. @ lemarc
  14 listopada o godz. 22:24
  Czekam kiedy TVPIS zacznie wychwalać Władimira Władimirowicza , za to że jest ostatnim obrońcą wartości chrześcijańskich białego człowieka ….https://www.newsweek.pl/polska/polityka/koronawirus-w-polsce-pis-odrzuca-propozycje-pomocy-z-niemiec-dlaczego/tj2f3f7?tpcc=fb_newsweek&utm_campaign=post&utm_medium=social&utm_source=fb_newsweek&fbclid=IwAR3vqOCOAle2iskckFgctQ

 83. @Adam Szostkiewicz
  Policja jest dziś chłopcem do bicia dla wszystkich stron konfliktu, ale strajkujące kobiety, pomimo politycznych nacisków, były chronione. Hodowla stadionowych orków, zaowocowała nazistami w sejmie, dlatego mnie poniosło, jeżeli uraziłem -przepraszam. Policjanci na dole, w przeciwieństwie do oszalałych polityków, nie mieli żadnych złudzeń z kim mają do czynienia, dostają cięgi i odpłacają pięknym, za nadobne. Nie bronię , lizusów i krętaczy, których wyniosła brudna, PiS-owska piana.

 84. @Kalina
  Książkę Dmowskiego dostałem od kolegi działającego w Ruchu Młodej Polski. Moje poglądy były lewicowe i hippiesowskie, jego wiadomo jakie, więc dyskusja, a jeszcze podlana trunkiem, bywała ciekawa. Z tym ONR-em to mnie poniosło, bo nie nienawidzę nazioli, w sumie jeden diabeł, lepiej zapomnieć.

 85. Zauważyłem że Woytek z tym ironicznym przesłaniem wszedł również na blog Hartmana. No cóż misjonarz jakiś czy co?

 86. 15 krajów Azji i Pacyfiku podpisało w niedzielę umowę o wolnym handlu, której inicjatorem były Chiny. Porozumienie zostało zawarte na zakończenie 37. szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), który odbył się w stolicy Wietnamu Hanoi.
  Według analityków porozumienie, określane jako regionalne kompleksowe partnerstwo gospodarcze (RCEP), staje się największą na świecie umową handlową pod względem produktu krajowego brutto (PKB) i obejmie ponad 2 miliardy ludzi, czyli ok. 30 proc. światowej populacji. Jej celem jest stworzenie gigantycznej strefy wolnego handlu między 10 państwami ASEAN – Indonezją, Tajlandią, Singapurem, Malezją, Filipinami, Wietnamem, Birmą, Kambodżą, Laosem i Brunei – a Chinami, Japonią, Koreą Południową, Australią i Nową Zelandią.

  Umowa, której idea sięga 2012 roku, przez ekspertów jest postrzegana jako chińska odpowiedź na wstrzymane obecnie negocjacje handlowe z USA. Jej siła może być jeszcze większa, jeśli przystąpią do niej Indie, dla których pozostawiono „otwarte drzwi”. Rząd w Delhi wcześniej wycofał się z negocjacji z powodu wewnętrznego sprzeciwu wobec wymogów otwarcia rynku”.
  ———————
  Świat się dzieli strefami wpływu i interesów… nie czeka na zgodę Trumpów, Putinów czy Bidenów…

 87. @chandra :
  „Policja jest dziś chłopcem do bicia dla wszystkich stron konfliktu, ale strajkujące kobiety, pomimo politycznych nacisków, były chronione. ”

  Z autopsji mogę potwierdzić, choć nie jestem kobietą . Ale byłem na demonstracji i uważam, że przynajmniej u nas (Wołów) policja zachowywała się w pełni profesjonalnie. Demonstracja, pomimo oficjalnego zakazu odbyła się a policja nas chroniła (fakt, że nie było ani pół członka tzw straży narodowej) i wstrzymywała ruch na skrzyżowaniach na trasie przemarszu. Nie próbowała też konfiskować transparentów z hasłami, które są omijane w słownikach.

 88. @lemarc
  „Świat się dzieli strefami wpływu i interesów… ”
  A PiS się dzieli bankami w Polsce.
  https://wyborcza.pl/7,75398,26512314,misja-monako-giertych-ujawnia-nagranie.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
  Ciekawy dzień jutro się zapowiada.

 89. @Chandra Unyńska
  15 listopada o godz. 19:31
  Podobne uczucia mam wobec tych…tu sobie wpisz: nacjonalistów, nacków, nazioli.
  Tym co mnie przygnębia, że u mnie na blokowisku w latach 90tych takie poglądy to był syf, obciach, łajno. Nawet drechy wstydzili się takie mieć…o ile jakieś mieli a teraz rządzący nie krępują się…

 90. @wojtek
  Swiat jest niebezpieczny, ma Pan racje. Najlepiej w ogole nie wychodzic z domku bo wszedzie jest zlo.

css.php