Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Jaros?aw Kaczy?ski

25.10.2019
piątek

Rekomendacje Kaczyńskiego

25 października 2019, piątek,

A więc kontynuacja. Morawiecki na premiera, Witek na marszałek Sejmu i Karczewski na marszałka Senatu. Takie rekomendacje przedstawił prezes Kaczyński na naradzie parlamentarzystów PiS w Ożarowie Mazowieckim. Nie zaskakują, zapowiadają forsowanie „dobrej zmiany”.

Rekomendacje Kaczyńskiego kończą spekulacje, kto z ramienia PiS obejmie kluczowe stanowiska w Polsce. Ziobrowcy i gowinowcy na razie wciąż w poczekalni. Wątpliwe, by zakwestionowali wskazania Kaczyńskiego.

Kontynuacja, czyli co? Dalsze ograniczanie niezależności sądownictwa, samorządności, oświaty publicznej, mediów, kultury, osłabianie świeckości państwa. Klientelistyczna względem Ameryki Trumpa polityka zagraniczna. Dalsza etatyzacja i centralizacja gospodarki, kolejne daniny podatkowe na realizację rozdętych obietnic socjalnych.

Kaczyński chce pozostawić po sobie scentralizowaną Polskę narodowo-katolicką. W warstwie symbolicznej opartą na kulcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i „żołnierzy wyklętych”. W kontrze do Polski otwartej na dialog i współpracę w ramach Unii Europejskiej. W opozycji do sił demokratycznych, liberalnych, nowocześnie konserwatywnych.

Tak zaprojektowana i przebudowana Polska ma trwać dłużej niż PRL pod rządami PZPR. Narodowo-katolicka w formie, monopartyjna i antywolnościowa w treści.

Pod tę wizję Kaczyński wraz z Morawieckim zaprojektują nowy skład rządu „zjednoczonej prawicy”. Kto liczy na zmiany w resortach kultury, oświaty, zdrowia, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obronnych, ten się przeliczy.

Kaczyński przede wszystkim ceni bezwzględną lojalność. Na krytykę reaguje wyłącznie pod presją i w taki sposób, by kryzys przeczekać, rozmyć, a w końcu odwrócić na swą korzyść, a sprawców kłopotów ukarać. Jest pamiętliwy. Po złym rządzie przyjdzie więc kolejny zły, a może jeszcze gorszy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 29

Dodaj komentarz »
 1. To się nie uda. Procesy społeczne mają charakter obiektywny. Ostatnie wybory pokazały wymownie iż w kolejnych latach „rabacja” będzie tracić swoją moc i bazę wyborczą. Stwierdzenie Pana prezesa, iż w ostatnich latach PIS stał się partią polskiej wsi będzie tracić na znaczeniu, choćby ze względów demograficznych. Z 8.000.000 pisowskiego elektoratu corocznie będzie ubywać ok. 0,5 mln w sposób naturalny. a i w ostatnich wyborach gdyby PIS uzyskał 1 % mniej głosów to przełożyłoby się to na 10 mandatów mniej i …….no wiemy jakie to miałoby konsekwencje. Sprawa prezesa NIK, to na dziś ten właśnie jednoprocentowy „klucz do Rebeki” a w następnych dniach po ujawnieniu kolejnych powiązań biznesowo towarzyskich z jednym adresem w tle, dużo większych przepływach finansowych niż obecnie ujawniane, tajemniczych lukach w życiorysach bohaterów czy powiązaniach z demonami przeszłości, będzie nadawać sprawie nową dynamikę. Piwot właśnie się dokonuje. Czas już zaczyna grać na korzyść demokratycznej opozycji.

 2. Banaś na dyrektora hotelu Forum, czy jak się teraz ten hotel nazywa. Duży gmach, sporo pokojów. Kuchciński na organizatora lotów dla Kaczyńskiego i Szydło. Czy są jeszcze jakieś inne ciekawe stanowiska do obsadzenia?

 3. Maja to co „se” wybrali. Nie podobal sie PRL to bedzie kolonia Watykanu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Wczoraj w „Czarno na białym” pokazano reportaże z pisowskich bastionów. Pokazano suwerena z Podkarpacia. Z gminy Godziszów na Lubelszczyźnie, gdzie PiS uzyskał ponad 88 procent głosów, tyle samo było przeciw wejściu do UE w roku 2003.
  Oni nie mają wątpliwości. PO to „mafia i złodzieje”, „Tusk budował orliki, żeby odciągnąć młodzież od kościoła”, „PiS kradnie, ale się dzieli”.
  Jak na razie to ci ludzie decydują o tym, kto w Polsce rządzi.

  Jeżeli nie wygramy wyborów prezydenckich, (my wszyscy, zwolennicy państwa demokratycznego, praworządnego), to na długo wpadniemy w czarną dziurę. Kisielewski miał na nią odpowiednią nazwę.

 6. Wracając do reportażu o feudalnym księciu krk, Głodziu. W roli jedynego sprawiedliwego wystąpił tam ksiądz profesor Adam Świeżyński zatrudniony na UKSW, zwanym potocznie łuksfordem. Feudał Głódź jest doctorem honoris causa tejże uczelni. Na niej też doktoryzował się geszefciarz Rydzyk z samego siebie.
  Wyszyński będzie niebawem błogosławionym. Z pewnością czarni mają go za co błogosławić.
  Pozostali feudałowie, łącznie z „otwartym” Rysiem, twierdzą, że nic o sprawie nie wiedzieli. Ot taka „boża wspólnota” w moralnym i mentalnym q …

  Jeżeli mamy rozmawiać o przyszłości, to nie można pomijać roli nieformalnej partii politycznej, jaką jest instytucjonalny krk.

 7. To jest władza strukturalnie niezdolna do reakcji na jakiekolwiek wyzwania: wystarczy większy wiatr, a okaże się, że nie ma kto pomagać strażakom, służby potrafią się tylko modlić i stawiać posągi św. Michała Archanioła. Odwołanie ministra zajmuje Prezesowi rok albo dłużej – jak to było z Szyszką czy Macierewiczem. Prezes poskłada te puzzle, ale i tak nie ma kto rządzić, organizować, orientować się w sytuacji międzynarodowej. Jesteśmy ślepi, głusi i niesprawni jako państwo. Jak wspaniale zorganizowali państwo ci przebrzydli liberałowie, że się jeszcze nie rozpadło po czterech latach rządów „patriotów” i ciągle płyną podatki, a w sklepach jest nie tylko ocet. Ale wszystko do czasu, dobra zmiana dotrze wszędzie i wtedy będzie naprawdę niewesoło.

 8. Tak dokładnie będzie. Chyba ze Suweren nie wytrzyma i przegoni szajkę w bardziej dosadny sposób niż kartką wyborczą. Kartka wyborcza jest instrumentem odpowiednim dla społeczeństw świadomych i odpowiedzialnych. W tej części Europy to jedynie gadżet jak mini-gra komputerowa.

 9. Nikt PiS-u nie przegoni poki sam si enie nadzieje na grabie. Polska jest taka wlasnie jak na Podkarpaciu. Nie cala oczywista tyle ze tej „normalnej” Polski jest mniej niz tej ktora za kielbache i kufel piwska zrobi wszystko.

 10. @chris
  Myślę podobnie. Elektorat pis w przeważającej większości to 50+, wykształcenie zawodowe, małe miejscowości i wieś, jeśli młodzi po studiach to głównie bezideowi karierowicze. Z takim elektoratem chce Kaczyński modernizować Polskę? Chce tylko władzy dla władzy – przecież niczego innego w życiu nie osiągnął. Następuje też w społeczeństwie „zmęczenie materiału” pisowskim przekazem – już chyba tylko fanatycznych pisowców porywa chociażby „antkowy zamach smoleński”. Trudno będzie też znaleźć kolejne pieniądze na przekupstwo ludu – a łaska tego na pstrym koniu jedzie! Kaczyński jest na równi pochyłej – przegra wcześniej niż myśli.

 11. olakier
  26 października o godz. 9:51
  Najlepszy przykładem sprawności państwa, była budowa mostu pontonowego pod rurociąg w W-wie.
  Trzy dni im to zajęło, w pokojowych warunkach, przy dobrej pogodzie.

 12. @Jagoda
  26 października o godz. 9:50
  Bardzo cenne przypomnienie – nie wolno myśląc o przyszłości i o tym co się obecnie dzieje w naszym kraju, pomijać matecznika każdej faszyzującej kliki w tym czyli KRK. Było tak przed wojną tak jest i teraz. Jak widać opozycyjność Krk w czasach komuny nie wynikała z jego prowolnościowości czy prodemokratyczności ale z konkurencji ideologicznej. Walka szła nie o jakąś wolność ale kolor zamordyzmu- czarny czy czerwony.
  To oni nadają ,, nadbudowę” temu antydemokratycznemu obstalunkowi jaki nam kroi ,,dobra zmiana”

 13. @andrzej52
  26 października o godz. 12:06
  Czepiasz się. Zajęło ile zajęło bo chcieli robotę wykonać solidnie i uniknąć zbędnych ofiar. Z oboma czynnikami podczas wojny nie mamy do czynienia.
  Oddalam też podejrzenie, że w razie ,,W”…to będzie słabo. Nie mają wprawy bo obecna władza wybudowała tyle mostów że zwyczajnie nie ma gdzie i po co ćwiczyć.
  Mosty pontonowe podczas ,,W” to przeżytek a my ich nie będziemy potrzebowali bo Wołga jest zbyt szeroka…

 14. @mwas
  26 października o godz. 11:53
  Mie wiem tylko jak podejść do twojego postu – optymistycznie czy pesymistycznie bo moim, skromnym zdaniem gdy zadziałają prawa biologii (wymieranie) i fizyki (erozja) to nie wiem dlaczego (wiem, wiem) ale intuicja pidpowiadami, że postpisią padliną nie pożywią bynajmniej siły demokracji, otwartości i tolerancji ale…Konfab…pardon: Konfederacja.

 15. @Kalina
  26 października o godz. 10:07
  Suweren na razie jest bardzo kontent a jak zacznie odczuwać dyskomfort, że ,,coś mu tu nie gra” to mu się wytłumaczy lub ,,wytłumaczy” że jest OK.

 16. Komitet Centralny ten sam.Kilku najlepszych towarzyszy zostalo skierowanych do innych zadan[zeslani do Brukseli na dobra kase] ,najwierniejsi zostali na swoich stanowiskach i beda wdrazac mlodych do odpowiedzialnej pracy dla kraju.Reakcjonisci [totalna opozycja] zostana przepedzeni i dopiero bedzie dobrobyt.Jaroslaw,Jaroslaw.W 1969 roku na V zjezdzie PZPR tez skandowano Wieslaw,Wieslaw i po pol roku zostal obalony.Moze historia sie powtorzy.

 17. „Tak zaprojektowana i przebudowana Polska ma trwać dłużej niż PRL pod rządami PZPR. Narodowo-katolicka w formie, monopartyjna i antywolnościowa w treści.”

  Jak suwerenowi pasuje taplać się w tym kaczym dołku to po co cokolwiek zmieniać?

 18. Tak bez ładu i składu. Panie Redaktorze, jakie ma Pan wizje związane z piratem drogowym Zawiszą. Co by nie pisać, jest on w „kręgu prawych i sprawiedliwych”. Jeśli mu wymiar sprawiedliwości odpuści, karząc mandatem, to kaj my som ?

 19. @dżonas
  Negatywne.

 20. Slyszalem wczoraj wywiad z p prezydent Gdanska Dulkiewicz. Po angielsku. Serce roslo. Spokoj, kompetencje, usmiech. A kiedy sluchalem p Dulkiewicz to mi sie rzygac chcialo na o Szydlo, Czarneckim, Mazurek, Wojciechowskim czy Cymanskim. Te egzemplarze reprezentuja nas przed swiatem

 21. Dżonas
  26 października o godz. 21:23
  „to kaj my som ?”
  W rzici, od października 2015 roku.
  W tym przypadku, może dostać zawiasy, ale najbardziej dotkliwą karą będzie dla niego, zapłacenie za leczenie potrąconej rowerzystki.
  Przy braku uprawnień, OC nie działa. (Chyba, że ma w pisim PZU).
  Takich Zawiszy widuję codziennie setki na mojej ulicy.
  Zabudowa sprzed wojny, domy 3m od krawędzi jezdni, ograniczenie do 40 km/h, 90% jedzie 60 km/h, a jakieś 10% 80-90 km/h. Nawet domy się trzęsą. Dosłownie.
  Pisie kulsony z powiatówki mają to dokładnie w rzici, żadne donosy nie pomagają.
  Niestety, rządzący dają nam przykład, jak łamać prawo i czuć się bezkarnym. Np. Banaś.
  A co do kadr Kaczyńskiego, zaprzęgu nie zmienia się w połowie brodu. Poza tym, trudno znaleźć w tej partii następców.” Najmądrzejsi” zostali wysłani po kasę do Brukseli.
  Miłej niedzieli, również dla Redaktora.

 22. @Kalina
  Jeśli w wyniku postępującego kryzysu gospodarczego, suweren będzie się czuł jak powoli gotowana żaba, wybuchu nie będzie.
  Tylko nagłe załamanie gospodarki, a tym samym dobrobytu suwerena, spowoduje wybuch niezadowolenia.
  Ale obawiam się, że główni winowajcy wtedy będą już w krajach, z którymi nie mamy umowy ekstradycyjnej.

 23. Tak sobie myślę, jakie znaczenie ma kto stoi na czele rządu/ministerstw, jak wszystkie decyzje muszą być przyklepane przez Komitet Centralny i Pierwszego Sekretarza ?

 24. Na jakiej opoce te rządy>?cZY NIE NAJWIĘKSZą PODłOŚCIĄ W POLTYCE ,jest kupowanie głosów i u biednych i bogatych ,nie za swoje?Kandydat na radnego ,kupujący głos u menela, za flaszkę ,idzie siedzieć.Czy kupowanie przychylności u jednej z grup społecznych ,powodujące wstrzymanie rozwoju energii odnawialnej ,to nie zdrada stanu i zbrodnia przeciwko ludzkości.?

 25. @Dżonas
  26 października o godz. 21:23
  Pan Zawisza jak każdy prawak zapewne jest zwolennikiem bezwzględnej egzekucji bardzo surowego prawa. Zobaczymy jak w praktyce będzie wyglądała ta surowość…
  Ps. Podobno tłumaczył się, że jechał bez uprawnień bo ,,działał w stanie wyższej konieczności,”. Pewnie dostał cynk, że ruskie czołgi podchodzą pod Pragę, więc niepomny niczego i wszystko poświęcając runął Ojczyznę ratować. Nie wiem tylko bić się czy witać…No i ten spisek lewacki – podsunęli mu ten ,,element obcy polskiej tradycji (wraz wegetarianami)” by mu w Ojczyzny ratowaniu przeszkodzić…

 26. Jagoda
  26 października o godz. 18:14
  A jak urwie?

 27. maciek.g
  27 października o godz. 22:41

  oby jak najszybciej 🙂

 28. Sam nie wiem dlaczego z wczorajszej dyskusji w Loży Prasowej TVN24 z udziałem szanownego Gospodarza tej strony pozostało mi w pamięci spostrzeżenie o stanie polskiej rzeczywistości wyrażone w formule: ” i tak dalej, i tak dalej”. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć co w tej pisopatycznej rzeczywistości ma oznaczać „tak” oraz co ma oznaczać „dalej”, i tak w ogóle co to miało znaczyć w logicznym sensie ogólnie przecież bardzo interesującej dyskusji.

 29. @artur702
  i tak dalej oznacza zwykle niechęć do powtarzania oczywistości.

css.php