Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

7.07.2017
piątek

Wyniosą Wałęsę?

7 lipca 2017, piątek,

Donald Trump wie, że Lech Wałęsa to dobro globalne. Nie ma kraju, w którym by nie słyszano o Wałęsie i Solidarności, natomiast o Kaczyńskim, Dudzie i PiS słyszał znikomy ułamek ludzkości. Propisowska gawiedź zwieziona na plac Krasińskich nie zna świata i nie wie, że gwizdy z Wałęsy to gwizdy z Polski, a przemoc wobec Wałęsy to przemoc wobec wizerunku Polski w świecie.

Czy elita obecnej władzy po geście Trumpa pod adresem Wałęsy pozwoli policji – lub bojówkarzom – żeby mimo to Lecha obezwładnić na kontrmiesięcznicy smoleńskiej 10 lipca? Wyniesienie Wałęsy oznaczałoby, że jesteśmy na kolejnym, „potrumpowskim”, etapie likwidacji naszego państwa demokratycznego i instalowania reżimu autorytarnego.

Jak popularny jest Wałęsa, sam się nie raz przekonałem, jeżdżąc po świecie. Mogą przekręcać jego (trudne) nazwisko, ale wiedzą, że to przywódca zwykłych ludzi, którzy upomnieli się pokojowo o swoją ludzką godność i prawa. Jak Gandhi czy Martin Luther King.

Pokojowe protesty pod wodzą Mahatmy pomogły wybić się na niepodległość Indiom. Marsze na czele z pastorem Kingiem pomogły w zrównaniu praw czarnych obywateli USA z prawami białych. Ruch Solidarności pokazał światu, że w państwie doktrynalnie robotniczo-chłopskim prawa robotników i obywateli są deptane. To odebrało moralną legitymizację ówczesnej peerelowskiej władzy i ułatwiło zmianę ustroju na demokratyczny. Gandhi, MLK, Wałęsa świętymi nie byli, lecz dobro w ich życiorysach mocno przeważa nad złem. Dlatego są bohaterami etycznymi w walce o prawa człowieka.

Scena z wynoszeniem Wałęsy z pokojowej kontrmanifestacji smoleńskiej z pewnością byłaby hitem światowych mediów i ciosem wizerunkowym w obecny obóz władzy w Polsce, konsumujący teraz sukces wizyty Trumpa w Warszawie. Przemoc użyta wobec Wałęsy musiałaby wywołać reakcje potępienia ze strony przywódców demokracji zachodnich, a także noblistów, do których grona Lech należy. Zareagować musiałby i Trump.

Ale czy to dobry pomysł, by Wałęsa demonstrował w Warszawie 10 lipca? W opozycji jest różnica zdań. Zrozumiała, bo właśnie dlatego, że Lech jest dobrem narodowym i międzynarodowym, wielu uważa, że trzeba go chronić, nie narażać, obsadzić w roli ojca założyciela odrodzonej demokracji i niepodległości, który czasem grzmi do narodu ze swego gdańskiego Olimpu.

Tylko że Wałęsa ma prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa, jak każdy z nas. I ma do tego znacznie większy tytuł: PiS niszczy dorobek Wałęsy i pokolenia twórców III RP. To do Wałęsy należy ostatnie słowo. A on zapowiada od dawna, że się włączy.

Mało który lider w Polsce zaznał od PiS tyle nienawiści co Wałęsa, choć to on wypromował politycznie braci Kaczyńskich. Wyniósł tych ludzi do władzy, teraz oni, na wzór królobójców, usiłują go wynieść z polskiej historii. Mimo to jego znaczenie historyczne jest wciąż większe niż Jarosława. W końcu nawet Trump nie spotkał się w Warszawie z posłem Kaczyńskim.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 54

Dodaj komentarz »
 1. Pełna zgoda Panie Redaktorze. Jak zwykle śpietnie Pan to ujął. Oby te słowa dotarły tam gdzie trzeba.

  @ Aborygen
  Program z Rachel Maddow w MSNBC jest najwyżej rated w tej Tv, też go lubię. Działa podobnie jak investigative reports. Znacznie więcej konkretów niż gdzie indziej, oprócz tego jest zawsze rys historyczny.

  Dzisiaj Duda-Duda napisał na Twitterze, że też walczy z Fake News. Widać podlizywanie się trwa.

 2. .

  — Paciorki —

  .

  Gdyby się ktoś odrobinkę wysilił
  i pogadał z American native Indians,
  lub przyglądnął się ciutek historii
  podboju kontynentu, mógłby nabyć
  trochę dystansu do ostatniej
  wizyty of Great White Father z DC

  Geronimo, Crazy Horse, Sitting Bull,
  i inni, wszyscy bardzo waleczni jak ci ’44
  podpisali niezliczoną ilość traktatów
  z Białym Ojcem i każdy z nich został
  złamany, czasem jakieś Custer i jego
  7th cavalry dostali w doopę bo im
  się należało

  Tym walecznym zostały się ino paciorki,
  woda ognista, choróbki paskudne na które
  nie mieli odporności i ugory rezerwatów
  Trójmorza, ale co ja tam wiem, nic

  Krwawe paciorki heroizmu, paskudnej
  historii przegranych powstań i moralnych
  wiktorii, realnych klęsk, trójmorze przedmurza,
  Grunwaldów, Świętej Panienki Częstochowskiej,
  to paciorki najmilej widziane nad Wisłą

  Większość textów sprzedawanych przez
  różnych Białych Ojców z okazji wizyt nad
  Wisłą, tranzytem na jakąś inną większą
  zbiórkę, miała i mieć będzie te same elementy,
  Polish check list consist of:

  • dużo krwi i ofiar – √
  • heroicznie a głupio – √
  • JP2 – √
  • moral superiority – √
  • Polak urodzony obalacz – √
  • Rosja i Niemcy – √
  • powstania przegrane – √
  • przedmurza rozmaite – √
  • tradycja i zapyziałość – √
  • Częstochowy z Panienkami Najświętszymi – √
  • ostoje Chrześćjaństwa – √
  • Odsiecze przeróżne – √

  And now merchandising, Patriot Time,
  a do Europy koorva coraz dalej, hmmm

  .

  ~

 3. Wałęsa stracił wiele lat temu przymiot dobra narodowego, angażując się w walkę o władzę. Przez to stał się celem ataków politycznych od tego czasu do dziś. Blokowanie miesięcznicy utwierdzi tylko ten stan rzeczy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @glos
  Protest obywatelski nie jest walką o władzę, tylko wyrazem sprzeciwu wobec politycznego kultu smoleńskiego Lecha Kaczyńskiego zamaskowanego jako zdarzenie religijne. To protest uzasadniony. Walka o prezydenturę też nie jest w demokracji grzechem. Na dodatek wyniosła do władzy braci Kaczyńskich, więc powinni mu być wdzięczni.

 6. Zdecydowanie zgadzam sie z tym, ze Walesa jest naszym dobrem narodowym i nalezy go chronic. Na poczatku wieku zdarzylo mi sie byc w Quito, a tam przypadkowo spotkany czlowiek, raczej skromnie wygladajacy, natychmiast zapytal o Walese, kiedy dowiedzial sie, ze jestesmy z Polski. Walesa wyprzedzil u niego Jana Pawla II chociaz ten tez cieszy sie w Ameryce Lacinskiej wielka popularnoscia.

 7. Kilka uwag odnośnie wczorajszego spotkania.
  Trump ładnie przeczytał przemówienie. Gratulacje dla osoby, która je napisała. Na tzw. konferencji prasowej już miotał się (bo nie napisane odpowiedzi). Raz mówił, że Rosja wtrącała się do wyborów, ale Obama nie reagował jak trzeba, to znowu, że nie jest pewny, bo to może ktoś inny (żeby nie urazić Putina). To znowu, że nie bardzo wierzy we własne służby wywiadowcze i w to co na ten temat mówią ( nie powiedział tego wprost, ale tak wyszło).
  Powiedział, żeby Rosja przestała ingerować na Ukrainie. Przecież oni zabrali część Ukrainy i dalej walczą. To tak jakby ktoś był w wielkim bólu, a mówił, że go swędzi.
  Nie wiem jak Duda-Duda rozmawiał sam na sam z Trumpem. Trump nie zna Polskiego, a Ten nie mam zaufania do jego angielszczyzny. Na konferencji prasowej Trump zażartował, że tłumy przyszły do Dudy, a nie dla niego, na co Duda nawet nie mrugnął, jakby nie zrozumiał.
  Zabawne było jak obaj nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania i u obu obsesja o poprzedników i niechęć do mediów.
  Bardzo mi się podobało jak Trump wymienił Siedłoł. Ciekawe czy się zorientowała o kogo chodzi?
  Podobała mi się Pani Agata. Brdzo zgrabna i świetnie ubrana, elegancko i skromnie zarazem. moim zdaniem znacznie bardziej prezydencka nią modelka Melania.
  Tłum napuszczany przez lata na Wałęsę nie zawiódł i zachował się jak prawdziwy tłum. Zabawne, że na świecie wszyscy podkreślali, że ludzie byli zwożeni autokarami za darmo, żeby zapewnić Trampowi dobre widowisko. Oczywiście przy okazji mówiono, że obecny rząd niszczy niezależne sądy, niezależną prasę, że niszczy demokrację.
  Pozdrawiam

  Ps. Pan Wałęsa chce czynnie stanąć po stronie demokracji i Polski, dać przykład młodszym. Rozumiem go doskonale. Najgorsze, że ja nie bardzo w tych młodszych wierzę. Zobaczymy, co będzie. Mam nadzieję, że się mylę.

  Ps. Tv Trwam jest za darmo w Ameryce i bałamuci ludzi. Stąd głosują jak głosują. Twierdzą, że profesorowie td. ale jak Szyszko to profesor, to ja się czuję jak biskup.

 8. Zadam inne pytanie: Czy policja obroni nietykalności fizycznej obywatela Lecha Wałęsy, kiedy stoczniowcy, narodowcy, wszechpolacy, związkowcy lub jakieś inne bandy będą chciały wynieść protestującego w majestacie Konstytucji byłego prezydenta?

 9. @vertigo
  Grzywaczowi ktos znajacy Polske i Polakow podpowiedzial czym najlatwiej nam pochlebic i napisal mu przemowienie. Mozliwe jednak, ze przemowienie zostalo skierowane glownie do amerykanskiej polonii, o ktorej rodacy zza oceanu czesto pisza, ze jest histerycznie patriotyczna. Wiadomo – glosy. Co moze Trump wiedziec o dzisiejszej Polsce? W amerykanskich mediach mowia, ze on w ogole bardzo malo wie.

 10. Mam nadzieje, ze Wałęsa się pojawi jutro na Krakowskim Przedmiesciu i ze zostanie wyniesiony przez osiłków policyjnych! Krzywdy mu nie zrobią, a reperkusje – bezcenne!!! Ide tam z tabletem i będę rejestrować wszystko, co będzie potem godne puszczenia w internecie:)))

 11. Wałęsa – Ghandi …. Mocne, ale nie pozbawione sensu.

  Byle by Wałęsa nie skończył jak Ghandi.

  Na razieb buczą.

  Nie ma litości. Buczeć na Kaczyńskich. Koniec z ciszą nad tą trumną. Nie popuszczać cwańszemu bliźniakowi, który na trupie swego brata buduje swoją karierę.

 12. Polecam obejrzeć
  „Inequality for All” https://www.youtube.com/watch?v=fjYlr5G22IY

 13. Nie jestem wielbicielką Wałęsy lecz popieram jego protest. Gdyby liczebność protestujących przewyższyła liczbę policjantów, sytuacja by wyglądała inaczej. Z mojego miasta pojechał pisowski autokar na powitanie Trumpa, a ja czekam, aż ktoś z opozycji zorganizuje wyjazd na kontrmanifestację smoleńską.Mam nadzieję, że się doczekam.

 14. Panie Adamie ja uważam, że nie zasłużyliśmy na miano państwa prawa i dobro narodowe, które przykrywa fakty jest fikcją. Należy punktować PiS za nadzór nad administracją. Pokazywać fakty, że PiS nie radzi sobie z rządami opartymi na prawie i sprawiedliwości. A nie, że było coś, czego dziś już nie ma. Ludzie widzą, że nie było praworządności ,za Wałęsy, za Sld, PO i nadal nie ma. To jest lepsza droga niż dalsze rozmienianie na drobne mitu Lecha Wałęsy.

 15. Jeśli chodzi o sądy, ale nie tylko sądy, bo adwokaturę, radców prawnych. prokuraturę, administrację, naukowe gremia prawników, to nigdy nie osiągneli oni poziomu, gdzie można mówić o standarcie cywilizacyjnym. Należy więc postulować jego wprowadzenie, a nie obronę. W przeciwnym razie będziemy manipulowani przez obce państwa, jak w I RP.

 16. Mamy problem, przyszło nam żyć w kraju, gdzie swastyka jest symbolem słońca, a białe róże są symbolem nienawiści i skrajnej głupoty. W kraju, gdzie KK sprzedał Boga i za nic ma wers „Byłem głodny,…, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie”. Może jakiś dobry psychiatra podpowie nam, co w takiej sytuacji robić? W Nowej Hucie swego czasu uczestniczyłem w manifestacjach, krzycząc „Zwolnić Lecha”, jakby co, znowu Panie Lechu dołączę do takiej manifestacji.

 17. Przyznaję ,że jestem przeciwko tej akcji.
  Po tych latach niszczenia Wałęsy słowem boję się ,że ta dzicz będzie Go szarpać w sensie fizycznym.
  Jeszcze coś złego się stanie.

 18. Te gwizdy pod adresem Walesy na Placu Krasinskich to kwintesencja pisowkiego dranstwa. Przez moment chcialem napisac polskiego, by po chwili refleksji na czyim jestem blogu zrezygnowac z tego zamiaru. One has to be fair and distinctions must be drawn.

 19. Panie Redaktorze, o skali upadku tego rządu świadczy sam fakt, że musiał Pan zadać takie pytanie.
  A czy wyniosą? – jeśli tylko Wałęsa da im coś co uznają za pretekst, to myślę, że zrobią to z mściwą satysfakcją – rękoma swoimi lub podjudzonego motłochu za plecami którego bohatersko się schowają. Sposób się znajdzie – wczoraj redaktor Pytlakowski opisał kilka realnych scenariuszy. A potem Kuwetowy i/lub minister/magister Zero bedą pobełkocą sobie o równości wobec prawa.

 20. Wraz z Wałęsą i Frasyniukiem powinni przyjść byli prezydenci, byli premierzy i liderzy wszystkich partii opozycyjnych – każdy z białą różą, wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i różańcem, i wszyscy powinni usiąść na trasie miesięcznicy. Błaszczakowa psiarnia stanie przed dylematem.
  Będzie jak w greckiej tragedii.

 21. Z Wałęsą czy bez nadal będziemy mieli model państwa rządzonego przez siermiężnych katolików. Państwa bez oznak świeckości idącego w Kaczystan bo do tolerancyjnego Lechistanu daleko. Tak sobie myślę,że jesteśmy świadkami przepychania się katolików do władzy w oparach proboszczowego kadzidła. Katolicyzm w Polsce nie jest reformowalny na państwo świeckie a istniejące partie to wielka ściema bo stosują w życiu klauzulę sumienia.

 22. Symbol i sam Walesa to dwie rozne sprawy… mam przypomniec wszystkie epitety jakie na Walese rzucalo srodowisko GW i POLITYKI…?

 23. ..TO CO KIEDYS NAZYWANO PLEPSEM I CHAMSTWEM DZIS NAZYWA SIE ELITAMI !
  CZY WYKSZTALCENIE DAJE NAM INTELIGENCJE RAZEM Z DYPLOMEM ? CHBA NIE CO WIDAC KAZDEGO DNIA W TVP,KOSCIELE ,PLITYCE NA ULICY ,W SZKOLE I PRACY !

 24. Moim zdaniem jeszcze jeden argument przeciw to taki, że jeśli Polsce się poszczęści i dzisiejsza opozycja wygra następne wybory, to te dranie z dzisiejszej władzy nie będą miały żadnych skrupułów, żeby zakłócać wszystkie możliwe uroczystości państwowe, powołując się na casus Frasyniuka i Wałęsy blokujących miesięcznice. A „ciemny lud” to oczywiście kupi, nie bacząc na tę subtelną różnicę między blokowaniem władzy, która drastycznie łamie prawo a blokowaniem władzy, która tego nie robi.
  Waham się między ZA i PRZECIW, ale… raczej jestem ZA. Jeśli jednak uda się powrócić do władzy siłom demokratycznym, to błagam ich, żeby tym razem nie zaniedbali dwóch spraw:
  1) osądzenia winnych nadużywania władzy (najlepiej przed Trybunałem Stanu, bo wtedy nawet prezydent nie może zastosować prawa łaski), a nie jak to było ze sprawą Ziobry, że nagle paru posłom PO, włącznie z ówczesną panią premier, nagle wypadły jakieś ważne sprawy i nie mogli biedacy zagłosować;
  2) edukacji młodych; tę sprawę ewidentnie zaniedbano i mamy to, co mamy – „patriotów” będących kompletnie na bakier z poprawną polszczyzną i mylących powstanie warszawskie z listopadowym oraz „katolików”, według których najważniejsze przykazanie brzmi: „będziesz nienawidził bliźniego swego, zwłaszcza cudzoziemca”.

 25. @falicz
  Jak zwykle, słabe. Czy przypomnieć panu poparcie Braci K. dla Wałęsy?
  W kampanii prezydenckiej Wałęsa kontra Mazowiecki byłem członkiem sztabu wyborczego Mazowieckiego. Ubolewaliśmy nad jego stylem i językiem, ale kiedy wygrał nie wdeptywaliśmy go w ziemię, jak od lat robią to jego ówcześni zwolennicy. Po dojściu PiS do władzy to polityka Kaczyńskiego zjednoczyła prawie wszystkie demokratycznie nastawione środowiska polityczne i niezależne od PiS media wokół obrony demokracji, praworządności i Wałęsy jako symbolu Solidarności, z którą większość tych środowisk czuje się związana.

 26. Wynoszenie Wałęsy będzie próbą generalną przez usuwaniem pomników Żołnierzy Armii Czerwonej.Armii narodów ZSRR.Jeżeli nie ACz to kto miał pogonić katolicki wehrmacht z Gott mit uns ! na ustach. Antykomunizm prowadzi do rehabilitacji wehrmachtu na prawach wyklętego bo walczył z ACz. Tak sobie myślę,że Kaczyński powinien dla zasday zrzec się doktoratu komunistycznej uczelni.

 27. @ Andrzej Falicz
  8 lipca o godz. 9:47
  „mam przypomniec wszystkie epitety jakie na Walese rzucalo srodowisko GW i POLITYKI…?”

  Przypomnij, Andrzeju. Oczywiście, że przypomnij. Tylko… żebyś sam się nie zdziwił, gdy zauważysz, że te „epitety” to były delikatne prztyczki w porównaniu z hektolitrami pomyj wylewanymi obecnie na Wałęsę przez fanatyków towarzysza Ярославa Раймундовичa Качыньскoгo.

 28. PIS umacnia swoją władzę szerząc strach wśród ludzi, których dochody, praca i kariera zależy od aparatu państwa. Oportunizm albo masz problemy. Wałęsę łatwo opluwać, gdy siedzi w swojej willi i (słusznie) grzeje się w blasku chwały i popularności. Ale Wałęsa stojący na ulicy to dla kaczystów wielki problem, bo mimo plucia to dla większości wciąż symbol pewnej ważnej idei. Dlatego imho jego wyjście z willi to świetny ruch. Na blef władzy która chce być dyktatorska a jest na to zbyt słaba Wałęsa mówi „sprawdzam”. Mówi też ludziom „gdy jesteśmy razem nie musicie się bać”. A ludzie którzy nie boją się władzy są dla niej wielkim zagrożeniem.

 29. „Wyniosą Wałęsę?”

  E tam, wyniosą, nie wyniosą. To dziecinada, którą Lech Wałęsa publicznie odgrywa, aby nie dać o sobie zapomnieć. Jest inny, znacznie ciekawszy, głębszy i donioślejszy problem, któremu warto by się przyjrzeć. To, co się dzieje w Hamburgu. Te spazmy nienawiści, to palenie samochodów, demolowanie sklepów, walka z policją jak z najgorszym pod słońcem wrogiem. Co to jest? Kto napędza te zdziczałe tłumy i w jakim celu? Do czego ci młodzi ludzie dążą? Czy to da się jakoś wyartykułować? To jest temat na felieton.

 30. @waldi
  E, tam ,komentować nie ma czego, to stały fragment gry tak jak za zimnej wojny marsze pacyfistów przeciwko amerykańskim rakietom w Niemczech. W obu przypadkach na rękę propagandzie kremlowskiej. Co nie znaczy, że problem stale rosnących nierówności jest wyssany z palca Putina. Ci młodzi, którzy dziś niszczą i rabują albo kiedyś zmądrzeją, albo zostaną na zawsze podklasą, przeciwko czemu teraz protestują.

 31. Wystarczy wymienić gdziekolwiek na świecie nazwisko „Wałęsa” (powiedziane na wszystkie możliwe sposoby, najczęściej tak, jak jest napisane w cudzysłowiu) i natychmiast wiadomo o kogo chodzi: Wałęsa ?? Aaa ! Poland/Polonia/Pologne !…. etc.

  Katchinsky ??? Eeee …… ???????? WTF ????
  I tego presji nie może strawić

 32. „….to stały fragment gry tak jak za zimnej wojny marsze pacyfistów przeciwko amerykańskim rakietom w Niemczech. W obu przypadkach na rękę propagandzie kremlowskiej. Co nie znaczy, że problem stale rosnących nierówności jest wyssany z palca Putina.”

  Sadze, ze jesli jest „na reke propagandzie krmlowskiej” to chyba za tym stoi Putin. A swoja droga, czy Pan rzeczywiscie w to wszystko wierzy?

 33. waldi
  8 lipca o godz. 15:08
  ”Kto napędza te zdziczałe tłumy i w jakim celu? Do czego ci młodzi ludzie dążą? ”

  Tam gdzie G20 ,a także w Davos zawsze to samo.Najwyżej natężenie różne.
  Zawsze to są młodzi tzn ,że w końcu z tego wyrastają.

 34. @marian
  O tak,mocno wierzę, że polityczna Rosja zawsze miała interes w osłabianiu Polski i Europy. Stąd terminy Fellow travellers czy useful idiots.

 35. Wałęsa dziś trafił do szpitala. Czyżby to było dyplomatyczne wyjście z kłopotliwej sytuacji? Coś w stylu „duch silny jeno ciało mdłe”?

 36. Andrzej Falicz
  8 lipca o godz. 9:47
  ” mam przypomniec wszystkie epitety jakie na Walese rzucalo srodowisko GW i POLITYKI…?”

  Jest różnica między krytyką ,a gnojeniem człowieka. Pisi są specjalistami w tym drugim.
  Przypominam ,że Cenckiewicz ,historyk, którego dorobek naukowy skupia się tylko na jednej
  postaci,próbował wkręcić Wałęsę w wybuch bloku.
  Sakiewicz i Kania ,wzór rzetelności dziennikarskiej,zawołali na pomoc nawet
  gangstera zwanego Masą, co to każdemu wynajmującemu opowiada historie wg.zamówienia.
  Mam przekonanie ,że posuwali by się dalej gdyby nie zależało im na kontaktach z Trumpem.
  W pewnym momencie ,zostało nawet wstrzymane wydanie kolejnej książki Cenckiewicza
  o Wałęsie .
  To ostatnie świadczy ,że niszczenie Wałęsy to zaplanowana,kierowana z Nowogrodzkiej
  operacja. Cenckiewicza uderzyło to po kieszeni i na pewno dostał rekompensatę.

 37. @handzia
  Też mi to przyszło do głowy, proszę pani.

 38. handzia55
  8 lipca o godz. 16:50
  Adam Szostkiewicz
  8 lipca o godz. 17:28

  Wałęsa ma rozrusznik serca.

 39. @Jacobsky
  8 lipca o godz. 15:59

  W USA to jeszcze się chyba kojarzy:
  – Kaczynski, Kaczynski… Unabomber?

 40. Och, dyplomatyczna choroba Wałęsy ? A co jeśli zarówno szpital (dziś), jak i manifa 10-go ?Jeśli nie miesiączka lipcowa to sierpniowa ? Okazja nadarza się co miesiąc i skoro Wałęsa się zadeklarował, no to powinien zachować się odpowiednio.

 41. @@Gospodarz, handzia
  Mnie pierwsze, co przyszło do głowy, to – żeby tylko nic poważnego. Jak się ma 74 lata, to każde „podniesienie ciśnienia”, jako to spowodowane przeżyciami na placu Karsińskich, może być groźne.

 42. @handzia 55, 8.7, 16.50,
  Walesa ma 75 lat. To nie mlody chlopak, ktory wytrzyma wszystko, co sie w Polsce dzieje…Powstrzymalbym sie z rozwazaniami o „dyplomatycznym wyjsciu”…Czego jak czego, ale odwagi Walesie raczej w zyciu nie brakowalo. PiS moze mu naskoczyc. Wiecej, paradoksalnie, jakby go „wyniesli”, to mialby nastepne swietnie oplacane wyklady w USA…
  @Szostkiewicz,
  Dziwie sie, ze i panu”przyszlo to do glowy”…

 43. Prawdopodobnie ktoś Wałęsie wytłumaczył, żeby nie robił z siebie idioty, no i Wałęsa, żeby wyjść z twarzą, wymyślił sobie chorobę dyplomatyczną (z sercem ma kłopoty od dawna, więc nikt się nie będzie czepiał).

  A poza tym zamiast odstawiania szopek, które tylko pompują poparcie dla PiS, opozycja mogłaby się zająć sprawami ważnymi dla Polaków. Na przykład dziś Duda podpisał skandaliczną ustawę, która przyznaje wszystkim tzw. represjonowanym działaczom opozycji antykomunistycznej, niezależnie od dochodu i sytuacji życiowej, dożywotnie renty w wysokości 400 złotych miesięcznie, począwszy od września br. Ustawę tak skandaliczną, że trudno w nią uwierzyć. Plującą w twarz milionom uczciwie pracujących Polaków. Nieuzasadnioną niczym oprócz chęci przekupienia kolejnej grupy potencjalnych wyborców.

  Jakoś dziwnie nie słychać, żeby opozycja protestowała przeciwko temu bandyckiemu posunięciu rządu PiS. A szkoda, bo do takiego protestu chętnie bym się przyłączył. Może jednak pan Frasyniuk zorganizuje odpowiednią manifestację? Albo pan Wałęsa ostentacyjnie zrezygnuje z „należnego dodatku” i zaapeluje do wszystkich kolegów z byłej opozycji, żeby nie okradali polskiego społeczeństwa?

 44. Panu Prezydentowi Walesie wypada tylko zyczyc dobrej kondycji i zdrowia
  – reszty nie potrzebuje.

 45. Przepraszam , że tak obok. Zdecydowanie nie wyniosą Niestety Włęsa w szpitalu Zapewne pomogły mu wyrazy zadowolenia okazywanie w trakcie przemówienia Donalda Trumpa

 46. O dopiero teraz przeczytałem . Tez podobnie pomyślałem ( o dyplomatycznym wycofaniu się LW) Może jednak to co napisałem wyżej też wplyw miało.

 47. Panie Redaktorze, pisze Pan „Propisowska gawiedź zwieziona na plac Krasińskich nie zna świata i nie wie, że gwizdy z Wałęsy to gwizdy z Polski”
  To przecież nie jest żadna gawiedź, to jest powtórka z gomułkowskiego „aktywu robotniczego”. Pisiewicze zwiezieni autobusami, w których poinstruowano ich, że gdyby Wałęsa się odezwał, pokazał albo został wymieniony przez mówcę – to mają gwizdać, buczeć, wymyślać Wałęsie.
  Każdy totalitaryzm tworzy swoje bojówki. Hitlerowskie SA, putinowscy Czeczeńcy itd. itp. Kaczyński dopiero zaczyna.

 48. Sceptyczny
  8 lipca o godz. 21:50
  to jest powtórka z gomułkowskiego „aktywu robotniczego”.
  —————————————-
  Nie pamiętam co to aktyw robotniczy ale z tego co dało się zobaczyć na filmach z telefonów
  atakowanych osób wnioskuję ,że wszystkie dotychczasowe aktywy nie sięgają im do pięt.
  Osoby w poważnym wieku wymachujące pięściami,wrzeszczące,wykrzywione twarze.
  Fanatycy na haju rządni krwi.

 49. Przygladalem sie wczoraj temu calemu cyrkowi pod nazwa G20. Te nic nie znaczace miny, gesty, pokretne wypowiedzi, usmieszki, zarciki,poklepywania sie po plecach (kto pierwszy klepnie ten wazniejszy), grupowe zdjecia tych wszystkich „cardboard cut-outs” zaniepokojonych odglosami tlumow scierajacymi sie z policja i przypomnialy mi sie slowa Woltera – „nous laisserons ce monde-ci aussi sot et aussi méchant que nous l’avons trouvé en y arrivant.” (Odejdziemy z rownie glupiego i zlego swiata jak ten jaki zastalismy w dniu narodzin).

 50. @ Adam Szostkiewicz

  1.W USA od dziesiątek lat jest przepis federalny ,ze dwie przeciwne demonstracje muszą zachowac odległość 100 jardów czyli około 100 m co wprowadził pisowaki reżym.
  2.Od wielu lat obowizazuje przepis ,że demonstrujacy nie moga zbliżyc sie na odległosc 100 jardów od przedmiotu demonstracji jak np sklepy ,firmy czy budynki organizaji społecznych samorzadowych czy rządowych.
  3.W ciagu ostatnich 4 lat najwiekszy Demokrata swiata Noblista pokojowy Barack Obama wprowadził nowe DEMOKRATYCZNE udogodnienia w celu demonstrowania.Protestowało ACLU ale Barack był nieugięty. .Czyli udogodnienia następujace:

  3.1 wbiegniecie na trawę Białego Domu to przetepstwo Federane jak również lot larawca ,balonu czy samolotu sterowanego przez dziecko czy osobe dorosła.
  Wzorem tym poszły inne administracje samorzadowe miast gdzie urzeduja demokraci w tym w Chicago z słynnym kolego Baracka Obamy Emanuelem.
  3.2 Demokraci bazujac na punkcie 3.1 wprowadzili obowiazek zgloszenia demonstracji z wykupem ubezpieczenia $ 1 mln.Dodatkowo baner niesiony prrzez dwójke demonstrantów musi byc dodatkowo ubezpieczony na sumę też na $1 mln.Przepis ten bezwzględnie egzekwowany i osoby organizatorzy płaca wysokie odszkodowania w procesach cywilnych.

  Sytuacja z jaka mamy do czynienia w Polsce w przypadku blokowania w poprzek ulicy aby inna demonstracja sie nie odbyła ten problem w Chicago by rozwiązano w następujący sposób.Wydano polecenie olożyc sie Wałesie i Erasyniukowi rownolegle do hodnika czy nawet na chodniku aby nie blokowac przejścia innej demonstracji.Po zmuszeniu ich do umieszczenia na chodniku lub blisko chodniku policja ustawila by ciasny szpaler konny aby chronić Wałese ,Erasyniuka aby jego stocznioewcy nie poturbowali.Gdyby Wałęsa czy Frasyniuk zachowywal sie tak jak ostatnio pan Frasyniuk byłby skuty kajdankami i wrzucony do budy policyjnej.Wszyscy tu sa traktowani równo wg prawa nawet jeśliby to był nawet Noblista Barack Obama.Każdy policjant tu sie zapisać jako ten który eresztował znanego pollityka ,sędziego czy celebrytę i nie ominelo to by Baracka Obame czy Szefa SN sedziego Robertsa.

  Jeśli ktos ma watpliwosci ,ze przesadzam czy pisze nieprawde to prosze wejsc na You -Tube i zobaczyć jak policja konna bronila w apogeum KOD -wskiego wzmożenia demonstrację KOD w Chicago na wąskim odcinku ulicy Michigan.50 KOD -wcow umieszczono na chodniku zaś na przeciwnym umieszczono oszołomow PiS których zebralo sie około 5 tys.
  Policja ustawila szpaler konny wzdłuz ulicy oddzielajac dwie wrogie grupy.

  W 2012 szczyt NATO podarował Chicago Barack Obama.Przewidujac najazd globalistow rok przygotowywano policje .Kamery i centrum dowodzenia w całym Down Town.Zakup poteżnych teaserow dzialajacych na duza odległosć.Amplifajers dżwieku ,że demonstracja wieje gdzie pieprz rośnie a demonstranci pozbawieni woli i łatwo ich powiązać.Biznesy od frontu pokryta sklejka a mieszkańców poproszono aby nie wychodzili na ulice i domu oglądali widowisko.Nie było wiele do ogladania gdyż mimo najazdy hord globalistów nawet z Niemiec policja sprytnie poustawiała barykady tak że posztkowano ich uniemożliwiając ucieczkę.Potem powiązano im rece plastikowymi tay wraps i poukladano ich na Boiskach aby soBie odpoczywali.Przypuszczam ,że Chicago im sie zapisało jako malo goscinne gdyż nie spalili jednego samochodu czy kosza na śmieci.

  Z demokracji amerykańskiej Z wioski Palatine Illinois – Jerzy Zakrzewski

 51. Poniżej link, gdzie jest m. in. mowa o obecnej Polsce, wizycie Trumpa, jego długach w banku niemieckim, o próbie podłożenia informacji, żeby zniszczyć program, itd.

  The Rachel Maddow Show 7 8 17 LOCATION LOCATION LOCATION
  https://www.youtube.com/watch?v=Ml2Dm6LiLlo

 52. Rachel Maddow Show 7/8/17 WORDS WITH FRIENDS
  https://www.youtube.com/watch?v=MYFhkC1MHNo

  Tu jest link, o którym pisałam wcześniej, ale ten poprzedni też jest interesujący

  Pozdrawiam

 53. Choroba jest karą boską za grzechy.Katolicy w ramach klauzuli sumienia powinni rezygnować z leczenia w świeckiej służbie zdrowia. Dla zasady. Jaka to ulga dla finansów państwa. Pozostaje modlitwa,datek na tacę i rozmowa z parafialnym egzorcystą. Tak sobie myślę,że tylko człowiek bez grzechu nie choruje. Sytuacja w Polsce jest porażająca przez choroby a potem kolejki do świeckich egzorcystów.

 54. Romaszewska potwierdza kolaborację z „łamaczami” konstytucji organizującymi żałobnice mimo wiedzy,że w sprawie był udział Boga. Przeciwko Bogu też nie można demonstrować bo jest nieomylny.A Bóg sprawił ,że samolot do Smoleńska nie doleciał bezpiecznie.Tak sobie myślę,że pomroczność polityczna dopada byłych rzekomych opozycjonistów bo teraz są przeciw zasadom legalnej opozycji.Łamanie konstytucji nie jest legalnym działaniem a doradzanie w tym zakresie kompromituje.

 55. geozak
  9 lipca o godz. 4:12

  No i co z tego. Co kraj to obyczaj. Akurat te obyczaje, które pan opisał
  zostały wypracowane w kraju gdzie obywatele są odstrzeliwani tysiącami przez swoich
  współplemieńców .
  Uczciwie trzeba zauważyć ,że w sytuacji kiedy można nosić broń maszynową
  spacerując ulicą, te tysiące odstrzelonych ,to nie jest zbyt wiele.

css.php