Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

23.12.2015
środa

Po likwidacji TK. Co nas jeszcze czeka?

23 grudnia 2015, środa,

Nic dobrego. Oto co ćwierkają w stolicy polityczne wróble na dachu. Oby się myliły:

1. Uchwalenie nowej ustawy o TK to pierwszy akt pisowskiej „demokracji”.
2. Dalej idą likwidacja urzędu rzecznika praw obywatelskich lub jego wymiana na zaprzyjaźnionego z Kaczyńskim.
3. … likwidacja niezależności mediów publicznych i zduszenie niezaprzyjaźnionych mediów prywatnych.
4. … nałożenie politycznej kontroli państwowej na kulturę, naukę i sztukę, wreszcie na organizacje pozarządowe.
5. Ustawa antyterrorystyczna pozwoli na inwigilację internetu i innych prywatnych środków komunikowania się bez zgody sądowej.
6. Sądownictwo zostanie podporządkowane rządowi.
7. Potem przyjdzie czas na szukanie w biznesie i na kontach prywatnych pieniędzy potrzebnych na „dobrą zmianę”. A w końcu…
8. … „wygaszanie” polskiego członkostwa w UE. Idziemy w stronę Rosji putinowskiej, Białorusi, Węgier Orbána. Fasada demokratyczna, treść antyliberalna.

Rosji Polska antyzachodnia, antyauropejska pasuje. Łatwiej ją będzie znów zwasalizować pod hasłem jakiegoś nowego panslawizmu, albo zwyczajnie wziąć pod but. I zawsze w naszej historii znajdowali się Polacy, którzy służyli rosyjskim interesom, a w Sejmie krzyczeli o Targowicy.

9. PiS dąży do zmiany charakteru państwa i ustroju. Jego wizja to silne państwo narodowe i antyobywatelskie. PiS dużo mówi o obywatelach i wspólnocie, ale to tyle samo warte co kiczowaty filmik bożonarodzeniowy, reklamujący ekipę pani Szydło. Prawdziwa Szydło to ta, która w stylu propagandy PRL mówi o obywatelskiej inicjatywie KOD, że to grupa interesu (wtedy się mówiło „warchoły”). Nie mieści się jej w głowie, że ktoś może nie mieć innego interesu niż interes obywatelski: chcę się czuć w Polsce bezpiecznie.

10. Ale elektorat pisowski nie ceni demokracji obywatelskiej, liberalnej. Istotą obywatelskiej demokracji liberalnej jest troska państwa o prawa jednostek, nawet nietypowych, ale nie łamiących prawa, i o prawa legalnie istniejących mniejszości. Oraz niezależna od rządu i większości parlamentarnej kontrola instytucjonalna nad ich działaniami. Nie ma takiej kontroli, nie ma demokracji konstytucyjnej. Jest ściema, a może być prześladowanie.

11. Oczywiście tak jak wszędzie również w Polsce jest mnóstwo ludzi, którzy to mają w nosie. Propaganda pisowska odwołuje się do tej części społeczeństwa. Obiecuje stabilność, siejąc chaos. Obiecuje zdobycze socjalne, ukrywając ich konsekwencje dla polskiej gospodarki i finansów. Odwraca znaczenia słów, takich jak wspólnota – wspólnota to tylko ci, którzy są z PiS, tak jak patriotami i obywatelami pełnoprawnymi są tylko ci, którzy chodzą na marsze smoleńskie, a ci, co chodzą na manifestacje KOD, to komuniści i złodzieje. Prezydent już nawet nie udaje, że jest ponadpartyjnym strażnikiem konstytucji.

12. Prokurator stanu wojennego w imieniu PiS likwiduje kontrolę konstytucyjności prawa i poucza Sejm o demokracji. A pisowscy posłowie drwią z bezsilnej opozycji. To jest dobra zmiana dla PiS, nie dla Polski.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 36

Dodaj komentarz »
 1. Po likwidacji TK, jeszcze czeka was likwidacja radiokomitetu, brak płatnych, rządowych reklam. Ogólnie powolna śmierć finansowa.

 2. ” Prezydent już nawet nie udaje, że jest ponadpartyjnym strażnikiem konstytucji.”
  Moim zdaniem jest ten pan po prostu krzywoprzsiężcą. Wszak przysięgał stać na straży konstytucji. Wszak zakończył swoją przysięgę słowami „TAK MI DOPOMÓŻ BÓG”.

 3. Jaka „dobra zmiana”?!?!?!?
  Kłamali, kłamali, kłamali … o katastrofie pod Smoleńskiem, podczas kampanii wyborczych ….
  Kłamią i teraz, autor wyliczył w punktach możliwe działania kaczystów i prawdopodobnie …. nie, nie prawdopodobnie z pewnością będą realizowane. To jest ten pakiet ustaw.
  Machina pogardy dla prawdy, machina zakłamywania rzeczywistości działa na pełnych obrotach.
  Jeszcze zdziwimy się bezczelnością i pogardą dla demokracji, dla prawdy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. I jeszcze
  1. Absolutny zakaz posiadania, stosowania, rozpowszechniania środków antykoncepcyjnych.
  2. Absolutny zakaz stosowania aborcji.
  3. Zakaz jakiegokolwiek wspominania o życiu seksualnym człowieka, zwierząt, roślin, o seksie. Poznańskie osły zostaną należnie ukarane.
  4. W kościołach sprawdzanie listy obecności (obowiązkowej dla każdej osoby deklarującej polskie obywatelstwo i narodowość).
  5. Wprowadzenie ekspresowego postępowania sądowego dla naruszających dobre imię PiS, jego członków i sympatyków; naruszających dobre imię Kościoła Katolickiego, jego księży i dostojników. Dożywotnie przymusowe roboty dla obrażających uczucia religijne polskich katolików.
  6. Wprowadzenie Czarnych Ksiąg Parafialnych z kontami osobowymi wszystkich osób (od nienarodzonych po osoby do lat 120) zamieszkujących daną parafię i odnotowywanie m.i. nieobecności na mszach, procesjach, pielgrzymkach; niespowiadanie się z należną częstotliwością, nieprzyjmowanie kolędy.
  Lista zostanie rozszerzona i uzupełniona, wszystkie Komisje Obrony Katolickiej Polskości będą pracowały w trybie 24/7/365. Ich najwyższym zwierzchnikiem jest JK.

 6. Panie Redaktorze, uchwalenie ustawy o TK to raczej jeszcze nie koniec potyczki pisowskiej władzy z Trybunałem. Trybunał ma wsparcie wielu środowisk a przede wszystkim Krajowej Rady Sądownictwa. Ale zobaczymy przede wszystkim, kiedy niektórzy w tej zwartej pisowskiej drużynie zaczną pękać. Na razie się trzymają, ale wszyscy tego nie przetrawią, co Kaczyński uszykuje. Natomiast jeżeli Kaczyński przystąpiłby do realizacji tego, co Pan przedstawił, to myślę, że po utracie władzy albo podzieliłby los Janukowycza albo spędził ostatnie lata życia w kraju, w warunkach więziennych.

 7. Panie Redaktorze, proszę popuścić nieco wodze fantazji, te punkty wyglądają bardzo blado. Czemuż by PIS nie miał sięgnąć do historii i nie skopiować znanych i już sprawdzonych wzorów ? 82 lata temu Niemcy mieli swoje Ermächtigungsgesetz (po polsku „Ustawa o pełnomocnictwach”), u nas też możemy mieć swoją polską wersję tej ustawy. Ogłoszą przerwę świąteczną w obradach, i gdy tylko posłowie opozycji udadzą się do rodzin na święta, w noc wigilijną zwołają nadzwyczajne posiedzenie, i uchwalą ją 99,9% głosów.
  A potem to już tylko noc długich noży i Endlösung der PO-PSL-Nowoczesna.

 8. Późno do szkoły, wcześniej na emeryturę, minimum 5 stów na rękę, resztę można u Bauera w Niemczech dorobić. Toż to żyć, nie umierać.

 9. A może tak jak niecny 7 lat okresu przejściowego dla uchodźców.

 10. To jest tak straszne, że aż prawdopodobne.

 11. Boję się o przyszłość mojej rodziny, a widzę ją czarno jak nigdy wcześniej. Obserwuję arogancję i chamstwo władzy, jakich nie doświadczyłem nawet w schyłkowym PRL-u, w którym dorastałem. Widzę ryje pełne nienawiści i kłamstwa, widzę gęby otwarte w oczekiwaniu kilku stów jałmużny. Widzę pyski chlapiące na lewo i prawo spienioną w ataku wściekłości śliną, mlaskające z zadowolenia, że nie one jedne mają do dupy. Widzę upadek mojej ojczyzny, którą – pierwszy raz mam to potrzebę powiedzieć – kocham. A kocham ją na zabój. Dlatego zacznijcie uważać sukinsyny…

 12. Bez Berezy Kartuzkiej się nie obędzie,
  kombatantów więcej będzie.

 13. biorac pod uwage skale pisowskich zmian bardzo bym sie zdziwil gdyby nie planowali ataku na ordynacje wyborcza

 14. Bardzo smutna prognoza nie uwzględniająca cudów, które mogą się zdarzyć. Nie muszą, mogą.
  Potrzebny jest plan powrotu do tego co lepsze od tego co jest. I chęć podjęcia wysiłku jego realizacji. Samo nie przyjdzie.

 15. Scenariusz ataku PiS na demokrację jak z „Gwiezdnych wojen”. Nic złego się nie dzieje. Żeby zmieniać świat trzeba tworzyć ścieżkę realizacyjną takiego zamysłu.
  Gdyby ustawy leżały w TK miesiące albo lata , to ten rząd byłby autorem transformacji „science fiction”. Trzeba dać PiS-owi dwa lata , żeby zobaczyć ile da się zmienić w tym globalnym kołchozie. JAK SIĘ NIE SPRAWDZI , to naród zmieni ten rząd, tak jak zmienił mafię psudokomunistyczną na nową mafię pseudokapitalistyczną. Okazuje sie , że tylko same zmiany mają urok demokracji.

 16. .

  —HOSTILE TAKEOVER—

  .

  Jaki PISS jest (& has been all this time)
  każdy widział, śmiesznośćą wydaje
  mi się oskarżanie PISSu że jest PISSem
  dziś gdy został wybrany w demokratycznych
  wyborach przez SUVERENA NIKIFORKA
  by mu kraj jego zaaranżować od nowa

  Nikiforka któremu wędrowny snake oil
  salesman potrząsnął przed nosem garścią
  szklanych paciorków i butelką okowity jak
  analfabecie indianinowi w zamian za podpis
  na kontrakcie który odbiera mu jego ziemie,
  wypasione stada bizonów i jego kraj

  Hostile takeover Nikiforka ojczyzny jest
  faktem i dokonał się zgodnie że wszystkimi
  regułami prawa wyborczego, przejęcie
  firmy pt. POLSKA w prywatne władanie
  prezesa odbywa się w ramach programu
  code name „DOBRA ZMIANA”

  Osobiście sądzę że suverenowi należy się
  reedukacja by zaczął szanować swój kraj,
  by zaczął być jego obywatelem, tyle że najpierw
  prezes i jego drużyna sprawiają mu manto,
  tak by popamietał „ruski miesiąc”

  Nie ma jednakowoż gwarancji że manto
  jakie prezes planuje będzie miało pozytywny
  edukacyjny outcome, ci od „DOBREJ NOWINY”
  walą go po głowie kropidłem, ziemie mu zagrabili,
  odprawiają czary i bajki sadzą o takim co to
  po wodzie chodził, bedzie już dobre tysiąc lat
  i co i nic…

  Suveren sprawia wrażenie ocieżalego umysłowo
  „a slow study”, czyżby chroniczny niedobór jodu
  w karmie ?..

  Patrząc z perspektywy vatykanu „DOBRA ZMIANA”
  to wspaniałe uzupełnienie „DOBREJ NOWINY”,
  teraz polska katolicka jest dziełem skończonym

  Moje szczere gratulacje dla
  mądrości dziejowej SUVERENA

  And Happy Winter Solstice !!

  ..)

 17. Co nas czeka? Jedno-osobowa dyktatura w środku Europy w XXI wieku. Analogia historyczna to upadek Rzeczpospolitej w końcu XVIII wieku. A mówią, że historia się nie powtarza.

 18. Dzisiaj, 24 grudnia 2015 r.,parę minut po godzinie 4 rano, 58 senatorów PiS zagłosowało za przyjęciem bez poprawek noweli do ustawy o Trybunale Konstytucyjnej. Po przyjęciu tej ustawy marszałek Senatu przekazał ją marszałkowi Sejmu – też z PiS, który jeszcze dzisiaj przekaże prezydentowi III RP dr. Andrzejowi Dudzie, który jako – według własnych słów – człowiek niezłomny, najprawdopodobniej natychmiast ją podpisze i przekaże do publikacji w Dzienniku Ustaw. I tak oto w Wigilię Bożego Narodzenia skończy się w Polsce demokratyczne państwo prawa i zacznie się nowy etap najnowszej historii Polski. Miejmy jednak nadzieję, że nie zacznie się „demokratura”. Nasi obywatele do tego nie dopuszczą. No pasaram!!!

 19. Przerażająca wizja ale ….niestety prawdziwa. Bliżej nam mentalnie do Rosji niż Europy zachodniej

 20. Elektorat PiSowski to 15-20 % wyborców. Reszta dała się nabrać, że dostaną 500 zł i że wszystko jedno, kto rządzi, albo że Kukiz jest fajny, bo umiał rymować po częstochowsku (jest jeszcze Korwinek wizytujący Krym).

  Nocna zmiana PiSu zniechęci resztę wyborców do PiS, a gdy zaczną się kłopoty finansowe (rosnące stopy procentowe na świecie), to i elektorat PiSowski będzie miał problem z tłumaczeniem, co się dzieje. Ta impreza, inaczej niż za I RP, nie potrwa długo.

 21. „A pisowscy posłowie drwią z bezsilnej opozycji. To jest dobra zmiana dla PiS, nie dla Polski”
  Polska jest przesiąknięta rosyjską agenturą. PiS jest tylko widocznym wierzchołkiem góry lodowej. Celem działania tej agentury jest dezintegracja, niszczenie Polski we wszystkich aspektach życia – narodowym, państwowym, społecznym.
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sad_Najwyzszy_RP_Wzywam_Panstwa_do_osadzenia_i_powstrzymania_dzialan_degradujacych_waetosci/?canCYjb

  http://leszekm.blogspot.com/2015/10/kaczyzm-jak-hitleryzm-niszczy-narod.html

 22. Przesilenie zimowe mamy za sobą, dnia zaczyna przybywać. Tylko nad Polskę nadciąga cień arogancji, tupetu i bazarowego cwaniactwa. To jeszcze nie ciemność, ale z daleka słychać echa nowych pisowskich ustaw. Kiedy z bibliotek zniknie „Zniewolony umysł” Czesława Miłosza? Na razie zniknął Trybunał Konstytucyjny.
  http://palyska.blogspot.com/2015/12/ciemno-sie-robi.html

 23. Wlasciwie to tylko jedno, wszyscy ci ktorzy nie zaglosowali, powinni wiedziec, ze w ten sposob wybrali „zwycieska” partie milosci i pokoju (PiS bracie). Kazdy ktory zaglosowal powinien im za to podziekowac.

 24. Zgadzam się całkowicie. Zresztą sukces PIS daje wytłumaczenie, dlaczego w Sejmie nie ma lewicy. Ludzi z sentymentem do PRL przejął właśnie Kaczyński. Tego elektoratu dawnego SLD, nikt inny mu nie odbierze. To są ludzie dla których jakakolwiek obietnica socjalna, nawet za cenę wolności, jest istotna (nie lubię tego słowa – tzw. „lumpenproletariat”).

 25. Za moich czasów mówilo się „bananowa młodzież”. Dzis mówi sie o tych, co zostali „odstawieni od koryta”. A ja od lat twierdzę, że to sa rosyjscy agenci. Po owocach ich poznacie…

 26. starzy to znają Trzeba przez to przejść.”Pisokracja nie ma racji,bez powszechnej …kopulacji”

 27. Niestety,nie jest to zły sen,tylko prawda…i nie ma w krótkim czasie wyjścia z tej sytuacji.Pozdrawiam p.Szostkiewicza,mimo wszystko wesołych Świąt.Ale,ale…a gdzie jest współtwórca sukcesu PiS…..polski Kościół?

 28. 13. Wyrzucic absolutnie wszystkich i zewszad gdzie sie da i obsadzic swoimi, co tam ze z PZPR-owskim rodowodem, czy z wyrokami, byle z Tuskiem nic wspolego nie mieli :)))
  codziennie budze sie z nadzieja ze to tylko sen… ale niestety… :)))
  Wesolych Swiat!

 29. Oburzonym tym, co się obecnie dzieje w Polsce wokół tzw. Trybunału Konstytucyjnego, przypominam, że Haiti – kraj w którym władza państwowa ogranicza się w praktyce do pałacu prezydenta i kilku ulic wokół, kraj w którym praktycznie zawsze rządziły i rządzą gangi, kraj w którym stopień bezprawia, biedy i demoralizacji przekracza pojęcie Europejczyka i karaibskich sąsiadów a przeraziłoby ono także Ukraińca, a nawet przeciętnego obywatela skorumpowanych państw Afryki, ma konstytucję prawie identyczną jak Francja (zostawmy tu na boku to, czy lubimy Francję, czy też nie) a faktycznie jest państwem upadłym i to było długo przed ostatnim trzęsieniem ziemi, które po raz kolejny zrujnowało Haiti.

 30. Może to nie jest jakiś wielki sukces, ale udało się nie zrobić Prezesowi prezentu pod choinkę w postaci „nowelizacji”. A tak dworzanie się starali, dzień i noc w Sejmie i Senacie, aby Prezes mógł się cieszyć… A tu niestety. Tylko dziwne – że ten Waszczykowski nagle wymyślił jakiś trybunał w Wenecji! Udało się pominąć Sąd Najwyższy, Prokuraturę, a tu nagle jakaś Wenecja – ma opóźniać marsz w kierunku Dobrej Zmiany. Oj, trzeba sprawdzić, czy to czasami nie sabotaż… panie ministrze.

 31. System prezydencki – parlament już niewiele będzie miał do gadania.

 32. Spokojnie.
  W naszym kraju nic się nie może do końca udać. Np Sanacja niczego nie uzdrowiła, stan wojenny nie spełnił zapowiadanych zmian, socjalizm był najbardziej rozlazły ze wszystkich demoludów. Zatem PiSowi też się wszystko rozlezie.

 33. PO dalo pretekst Krasnalowi do zmian.
  Po co bylo ich prowokowac ?
  Teraz spojrzcie w lustro,szukajac sprawcy zmian w TK.

 34. Bez pretekstu tez by PiS to robił , nie szukajcie takiej winy w PO. Wina PO jest ze PiS nie został zdelegalizowany jako partia antydemokratyczna, od dawna…

 35. „Co szykuje PiS…” – zabrakło jeszcze co najmniej 16 innych planowanych przez jego szefostwo przedsięwzięć.

 36. Wreszcie, na deser ludzie prezesa zdecydują, kto jest Polakiem i jakiego sortu. A do Kodeksu Karnego wprowadzi się nocą – a jakże! – paragraf z karą śmierci za ukrywanie Żydów, Syryjczyków, Cyganów…

 37. > Ale elektorat pisowski nie ceni demokracji obywatelskiej, liberalnej.
  A ja bym chciał wiedzieć, jak to jest.
  Bo spotkałem wyborców PiSu, którzy nienawidzą PO obwiniając ją o spowodowanie katastrofy smoleńskiej i innych nieszczęść. Ale to postawa rzadka.
  Widziałem też jednak wyborców PiSu (i to postawa częsta), których irytowały problemy socjalne, arogancja PO, tempo (nawet bardziej niż sam kierunek) zmian „obyczajowych”.
  Nie chcę pisać, że jest dobrze, bo widziałem też ludzi nie głosujących na PiS, ale mimo to przepełnionych autentyczną nienawiścią do demokracji (dali im przykład Kukiz z Korwinem, niestety, na ich tle wyborczy PiS był umiarkowaną partią środka…).
  Widząc tak różne postawy i brak ich przełożenia na wyniki wyborcze, nie ośmieliłbym się powiedzieć, jak to z tym poparciem elektoratu dla zamachu na demokrację jest.

css.php