Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

31.05.2009
niedziela

Zwiefka kontra Rydzyk

31 maja 2009, niedziela,

Europoseł PO Tadeusz Zwiefka żąda procesu w trybie wyborczym. Twierdzi, że został nieprawdziwie pomówiony przez prof. J.R. Nowaka na antenie Radia Maryja. To efekt niemieckiego reportażu TV, z którego rzekomo wynikało, że Zwiefka bierze poselskie euro za nic i jest gburem. Teraz Nowak w swych radiomaryjnych pogadankach przedwyborczych powtórzył zarzuty wzięte z niemieckiego materiału.

Zwiefkę pamiętam jako sympatycznego prezentera wiadomości w TVP.Wyróżniał się kulturą bycia i polszczyzny, a to towar w mediach coraz bardziej deficytowy. Panuje moda na werbalny szybki karabin maszynowy.

Później jego drugiego życia w Parlamencie Europejskim nie śledziłem. Mam wrażenie, że poseł robił swoje, a nie szukał rozgłosu jak niektórzy polscy sarmaci w Brukseli. Ktoś może pomylić ten brak rozgłosu w mediach z brakiem aktywności.

Mam nadzieję, że do procesu w trybie wyborczym dojdzie. I że wygra go Zwiefka, a kara będzie dotkliwa. Proces przypomina znów o skandalu, jakim jest tolerowanie przez Kościół instytucjonalny Radia Maryja jako politycznej tuby propagandowej dla prawicy, nie tylko PiS-owskiej, lecz także narodowo-katolicko-rasistowskiej.

Sam Rydzyk i jego współpracownicy w sutannach, owszem, wyhamowali odrobinę z polityczną agitacją. Taktyka jest teraz taka, że robotę polityczną, czyli dezawuowanie politycznych przeciwników, odwalają świeccy zapraszani do studia, tacy jak Nowak, kiedyś autor esejów o Norwidzie i dziejach Węgier, a dziś prawicowy aktywista polityczny wzywający do ,,przełomu narodowego”, co w moich uszach brzmi faszystowsko. Redemptoryści Rydzyka ,,tylko” zadają pytania. 

Zwiefka i tak jest łaskawy, bo w istocie mógłby pozwać także właściciela RM, czyli zakon redemptorystów, że toleruje na katolickiej antenie nieuczciwą walkę polityczną.      

Gdyby Zwiefka wygrał, powstałaby kolejna okazja do powiedzenia ,,dość” politycznym ambicjom Radia Maryja. Tak, wiem, że nic z tego, dopóki są biskupi pokroju Głodzia, no i prawicowi politycy i wspierający ich publicyści, którzy będą zawsze bronić RM w imię ,,wolności słowa” i walki z ,,terrorem” politycznej poprawności.A tak naprawdę chodzi o wojnę z liberalizmem i Europą.Media Rydzyka i częściowo TVP to dziś najsilniejsze przyczółki tych fobii kulturowych i politycznych. Niech więc sędziowie działają bez lęku przed Rydzykiem i jego zapleczem.   Subito! Szybko!     

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 29

Dodaj komentarz »
 1. Czy są jeszcze sędziowie w Najjaśniejszej Pomrocznej?

 2. Nowak, kiedyś autor esejów o Norwidzie i dziejach Węgier, a dziś prawicowy aktywista polityczny. Jak to? Za PZPRu byl na tych Węgrzech aktywista pezpeerowskim, komunistycznym. Sama „Polityka” o tym pisala. To juz sie nie liczy? IPN mialby tu wiele do zbadania.

 3. Wprawdzie nic Pan nie wie o sprawie, ale ma Pan wrażenie

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dlaczego TVP tak lekceważy społeczeństwo polskie, zwłaszcza ludzi starszych ? Dla tysięcy obecnych emerytów 4 czerwca 1989r. był jedny, z najważniejszych dni w życiu. Dlaczego odbiera im się możliwość przypomnienia sobie wydarzeń, w których uczestniczyli ? W archiwum TVP spoczywa np. film dokumentalny „Pamiętny rok 1989” Ireneusza Englera, w którym b. dobrze zarejestrowano atmosferę kampanii wyborczej i wyborów sprzed 20 lat. Tego filmu, ani innych dokumentów TVP 4 czerwca nie pokaże, jedynie późnym wieczorem w Dwójce będzie program „Tu studio Solidarność”. W najlepszej porze oglądalności pokazany zostanie za to koncert muzyki rozrywkowej, a w Jedynce amerykański thriller. Będzie też transmisja ze spotkania polityków na Wawelu.

 6. Wypowiada się Pan odważnie i z nieskrywaną pogardą o przedstawicielach kościoła katolickiego per „Rydzyk i jego przedstawiciele w sutannach”, a nigdy nie czytałem w pańskich publikacjach słowa krytyki przedstawicieli judaizmu. Oburza pana o. Ryzyk w sutannie, ale rabin w mycce urządzający modlitwy dla żołnierzy Izraelskich przed atakiem na Gazę, czy określający ten atak jako misję religijną „get rid of the gentiles who disturb us from conquering the holy land.” (przegońmy tych pogan, którzy przeszkadzają nam w opanowaniu ziemi świętej) to dla Pana najwidoczniej gitara koleżka. To dość oryginalna wrażliwość.
  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/03/20/AR2009032003463.html

 7. @ Marek :

  Czlowieku! Stuknij sie w czolo. Dlaczego nie masz pretensji, ze nie pisze sie tu o polinezyjskich szamanach, ktorzy zjadaja dzieci? I jeszcze o tysiacach innych strasznych rzeczy. A swoja droga sekundowalem Izraelczykom w wojnie z terrorystami z Gazy, ktorzy az sie prosili wysylajac swoje rozklekotane rakiety na Izrael zeby ich pogonic. Hamasowi nie zalezy na zyciu Palestynczykow. Czym wiecej przelanej palestynskiej krwi tym lepiej dla Hamasu. Taka jest prawda o tej organizacji terrorystycznej. Hamas szykuje zaglade samym Palestynczykom i stuknieci rabini niewiele maja to do zdzialania.

 8. „Później jego drugiego życia w Parlamencie Europejskim nie śledziłem. Mam wrażenie, że poseł robił swoje, a nie szukał rozgłosu jak niektórzy polscy sarmaci w Brukseli. Ktoś może pomylić ten brak rozgłosu w mediach z brakiem aktywności.”

  Komentarz zbyteczny. Dobrego samopoczucia nie trzeba zyczyc.

 9. @ Kecaj

  Może i powinienem stuknąć w czoło, ale Ciebie, wtedy być może robiłbyś lepszy użytek z jęzora, korzystając z niego w należytej kolejności, tj. po gruntownym przemyśleniu tego, co chciałbyś wyrazić, a nie przed.

  Nie chcę tu wdawać się w opis zbrodni Izraela. Temat dotyczy kleru, dlatego wyraziłem swoje zdziwienie tak selektywną wrażliwością p. Redaktora, który nie jest skłonny do krytyki w przypadku, kiedy konsekwencją działań tamtejszego kleru jest śmierć niewinnych ludzi, kobiet i dzieci, natomiast na o. Rydzyku używa sobie, jak na stare kobyle.

  Powiem jedynie, że twoja wizja agresji na Gazę, nie pokrywa się z wizją większości obywateli świata, którzy uważają ją za ludobójstwo.

 10. Jak zwykle Rydzyk robi co chce i jak zwykle jest nietykalny. Gdyby zwykły obywatel powtórzył publicznie to, co się gada na antenie Rydzyka, miałby, za przeproszeniem, przesrane. A tu nic. Najsmutniejsze, że dostojnicy KK akceptują ten stan rzeczy, więcej, można odnieść wrażenie, że jest im to rękę. W końcu jak dzięki Rydzykowi wybory wygra kto trzeba, KK znowu dostanie trochę ziemi i innych dóbr (a propos, sprawa komisji majątkowej jest dla mnie po prostu ,,amazing”). Cóż, ,,business is business”.

 11. prof. J.R. Nowak – PROF? jak to z nim jest naprawdę? chyba w Polityce czytałem, że raczej nie jest „prof”…

 12. DO MOR i MAREK!
  Sadze Szanowni Panowie, ze nie umiecie rozlaczyc wiary i odklepywania OJCZE NASZ od pierdol i dyrdymalow emitowanych z ambon koscielnych do wiernych.Jeszcze przy tym kojarzenie pewnych spraw z zydami i ich modlami jest juz bynajmniej delikatnie mowiac dowodem na to, ze Wasze uszy przykleily sie do Radia Maryja i cokolwiek i oczymkolwiek z Wami dyskutowac w kwestii ekonomii , polityki bedzie praktycznie niemozliwym. Z Panem Bogiem Panowie, sluchajcie dalej tego kukulczego gniazda wrogosci,zawisci, klamstwa – wszystkiego wbrew przykazaniom bozym.
  PANIE REDAKTORZE!
  Z pewnoscia jesli nie Zwiefka to znajdzie sie z czasem ktos dostatecznie silnmy intelektualnie i z niezbitymi argumentami, kto przed obliczem Temidy sprowadzi Radio MAryja do tzw, parteru.Zywie taka nadzieje, ze stanie sie to szybko, tak samo jak zywie nadzieje, ze epoka KAczynskich w polskiej polityce zakoczny sie rowniez szybko i bez[prowotnie dla tych bliznaczych szakali, ktorzy nieczgo nie zrobili tylko sklocili narod, przyhamowali rozwoj gos[podarczy i skompromitowali Polske wszedzie tam, gdzie jest to mozliwe.Obu Kaczynskich tez postawilbym przed Trybunalem i domagala sie baaardzo surowego nakazania..Coniektorzy na tym blogu dziwnie nie widza bylych pezetpeerowskich aparatczykow w szeregach PiS i to dosc wysoko ulokowanych. Nie szykajcie drogi do prawdy przez IPN, a otworzcie szerzej swoje oczy i mozgownice zasiedzieli przy Radiu Maryja skostniali dyletanci

 13. @ Marek :

  A uparte wysylanie katiuszy na Izrael to taka zabawa. No nie? Ciekawe co bys powiedzial jakby te katiusze spadaly na Pustynie Bledowska. Tez bys liczyl na to, ze zadna nie spadnie na Katowice? Ja akurat z Dabrowy Gorniczej.
  A co do rabinow, ktorzy maczaja w tym palce to chyba jasno napisalem, ze sa stuknieci. Tylko dlaczego ma sie o tym pisac w tym blogu? I teraz?

 14. @ Marek
  Odpowiadasz na zarzuty jak przysłowiowy radziecki komputer amerykańskiemu na pytanie dlaczego w Sojuzie nie ma demokracji…
  „A u was Murzynów biją!”
  Ojciec Muchomor w otoczeniu Stowarzyszenia Łysych to plama na czystości religijnej i etycznej KK. Tu nie ma się o co kłócić. Wystarczą fakty. A RM od lat znajduje się na liście „rozgłośni nawołujących do nienawiści” wg. Radia Holenderskiego.
  Teraz jak skończysz z Toruniem będziesz mógł zabrać się do Gazy, tylko jaki to ma związek z krytykowaniem antysemityzmu RM? To zjawisko czysto polskie a w dodatku historyczne, wrogów im wybito a niedobitki się spolonizowały… tylko uparty entuzjasta przemówień W. Gomułki może wracać ponownie do tego tematu… czyżby szykowano nowego świętego patrona szkoły medialnej?
  Pozdrowienia dla wszystkich

 15. @Roman56PL

  Ewangelię nazywasz dyrdymałami?? Oj, nieładnie. Nie wiem, co Ty ?klepiesz?, że taki z Ciebie brutal, chociaż chyba mogę się domyślać (rączki na kołdrę!). Romanie56PL, nie idź tą drogą, ogranicz próżny wysiłek, gdyż nic się z tego zrodzić nie może, a nadmierne emocje ewidentnie zaburzają Ci zdolność komunikacji.

  W jednym muszę Ci jednak oddać sprawiedliwość, masz trochę racji odnośnie pp. Kaczyńskich.

 16. @ Kecaj

  Czy to Palestyńczycy okupują ziemie Izraela? Czy trzymają Izraelczyków w gettach, pozbawiają wody i lekarstw, strzelają dzieciom w piersi?
  http://www.youtube.com/watch?v=AfT4QrqOnYM

  A pisze się na tym blogu, gdyż kler nie jest jedynie domeną Polski i jeśli na krytykę zasługuje o. Rydzyk (choć różne są opinie), to tym bardziej rabin nawołujący do wojny.

 17. @ poltiser

  Jak powiadasz z tym demokratycznym komputerem, murzynów biją? Świetny dowcip. Obśmiałem się jak norka, normalnie baki zrywać.

  Jest pewien problem z definicją antysemity, ktoś na blogu p. Szostkiewicza, lub p. Passenta podał swego czasu dość trafną: ?kiedyś, antysemitami byli ci, którzy nienawidzili Żydów, teraz są ci, których nienawidzą Żydzi.?

  Z radiem holenderskim daj sobie spokój, oni nawet polskiego nie znają.

 18. Kolego Marku, co ma red. Szostkiewicz do kwestii jakiegoś rabina w Izraelu? Toczysz tu własną krucjatę, tak jak by red. Szostkiewicz był niemal współwinny temu co się dzieje w Gazie. Z równym sensem można jeszcze zapytać dlaczego red. Szostkiewicz nie pisze o polityce chińskiej w Tybiecie i paru innych sprawach. Jego prawo pisać o tym, co go interesuje.

 19. Przy okazji – dostaję odruchów wymiotnych jak słyszę o rozgłośni z Torunia. Nie słucham, nie interesuje mnie co tam mówią, nie wiem kim jest p. Nowak i czy jest, czy może nie profesorem. Równie dobrze mogą tam głosić, że zbawienie przyniosą nam kosmici, którzy przylecą w srebrnych spodkach lub że apokalipsa nastąpi w maju 2010 roku…

 20. Roman56PL pisze:

  2009-06-01 o godz. 18:22
  … Z pewnoscia jesli nie Zwiefka to znajdzie sie z czasem ktos dostatecznie silnmy intelektualnie i z niezbitymi argumentami, kto przed obliczem Temidy sprowadzi Radio MAryja do tzw, parteru.Zywie taka nadzieje, ze stanie sie to szybko, tak samo jak zywie nadzieje, ze epoka KAczynskich w polskiej polityce zakoczny sie rowniez szybko i bez[prowotnie …

  Szanowny Romanie 56PL

  rozumiem Twoją irytację i niecierpliwość, obawiam się jednak, że chociażby ze względu na własne zdrowie, powinieneś się uzbroić w cierpliwość.

  Rydzyk i Kaczyńscy to tylko symptomy polskiej niedojrzałości tak psychicznej, jak i społecznej i obywatelskiej. Nikt ich nam z nieba nie zrzucił jak amerykańce stonkę w czasach PRL, ani też nie przywiózł na ruskich tankach. Oni są krew z krwi nasi, niestety!!!

  Oczywiście należy żądać poszanowania prawa przez wszystkich obywateli, również tych w sutannach, ale to tylko leczenie objawowe. Tych objawów jest każdego dnia sporo. Chociazby dzisiaj: zaproszenie na Lednicę przez o.J.Górę, na zlot młodzieży prezydenta w czasie ciszy wyborczej i planowane przez prezydenta przemówienie; komentarz Dziwisza do opublikowania korespondencji z JPII przez jego wieloletnią przyjaciółkę, samotność prezydenta Krakowa w przeciwstawianiu się przejmowaniu ziemi przez zakony, etc., etc…
  Gdzie są OBYWATELE? Gdzie są członkowie koscioła?

  Niestety. Zbitki: Bóg = religia = kościół katolicki= kler ; Polak = katolik, mają się dobrze i stanowią znakomite narzędzie zniewalania umysłów. Idpowiedzialność za to, żeby nie było żadnej wątpliwości, ponoszą OBIE strony. Ot, różne są formy „ucieczki od wolności” i rózne są formy zniewalania.

  Czyli zacząć trzeba od siebie. Od własnego dojrzewania i dorastania do odpowiedzialności, odwagi cywilnej. Nie ma innej drogi. „Mozemy zmieniać swiat tylko o tyle o ile zmieniamy samych siebie”. Żaden sąd tego za nas nie zmieni. To od nas ostatecznie zależy kogo będziemy wybierać i jak będziemy ustalać zasady współżycia społecznego obowiązujące WSZYSTKICH obywateli.

  To niestety musi potrwać. Optymistyczne jest to, że ten proces już się zaczął i nie ma takiej siły, która mogłaby go zatrzymać na stałe 🙂

 21. Jakimi słowami komentować kłamstwa i brednie Roman56PL ?

 22. DO MAREK!

  Chyba juz dostatecznie sie przekonalem, ze Jest Pan osoba w sutannie.Jesli tak, to prosze o chwile uwagi.
  Kler katolickie w Polsce chyba nie bardzo zdaje sobie sprawe z tego ze przelom 1989 roku stworzyl dla niego wrecz cieplarniane warunki dla funkcjonowania.Kler katolickiw Polsce bardzo szybko zapomnial,ze jego powolanie i nauki nim gloszone nie maja nic wspolnego z zasadami i prawami ekonomii i zasadami i normami wspolistnienia ludzi, w tym ludzi roznych religii.l przyjete przez Polakow chrzescijanstwo prawie 2 tys late temu nie daje legitymacji do traktowania Polski jako czysto katolickiego panstwa.W szeregach kleru katolickiego zbyt wielu pojawilo sie ludzi ze skrzywieniem moralnym. Ja juz nie mowie o seksualnych dewiantach i innych zboczencach.Budzi we mnie wstret to, z jakim stylem wyciaganie niejednorktonie od ludzi biednych tzw. ofiary, datki itp. donacje za pogrzeb, komunie ,slub, czy msze swieta. Pamiueta pgrzeby moich rodzicow i bliskich i ogromna pogarda patrze w Wasza strone.
  Jesli odsyla mnie Pan do modlitwy na poduszce, to chyba ma Pan na msylis zydowska poduszke rytualna,. Grubo sie Pan myli i przy okazji okazuje Pan swoj zajadly antysemityzm. Jestem katolikiem od chrztu, z krwi po rodzicach i dziadkach.Mam jednak szacunek do zydow i swoja opinie o tej narodowosci ( a nie grupie wyznaniowej).Dzieki wlasnie takim przedstawicielom kosciola katolickiego, o jakich wczesniej napisalem;sporadycznie uczestnicze we mszy swietej.Ponad wszystko jednak poczytuje sobie za komfortowe obcowanie z Bogiem w pustym kosciele, ciszy i zadumie i bez posrednictwa przebierancow przed oltarzem.
  Prosze wiec swoje sugestie zachowac dla siebie i ogladnac sie wokol siebie, a zobaczy Pan inny swiat.swiat ze[psuty do szpiku kosci, ciagnacy od biedakow, starcow inwalidow pienieadze jak sie da i gdzie sie da i na co te pieniadze ida? A czy Wy placicie podatki w tym kraju? A czym Wy przyczyniacie sie do rozwoju tego kraju – religiami w szkole? Oglupianiem narodu wywodami pseudopolitycznymi i ekonomicznymi z ambony? Prosze Pana Marka o zachowanie swoich nauk dla siebie i tych wiernych oszolomow sluchajacych Radia Maryja.
  Niech bedzie Pochawalony …….. !

 23. @ Marek :

  Moze ktos napisze o zastrzeleniu lekarza od poznych aborcji w USA. Ciekawe czy to jakis rabin do tego namawial.

 24. Tak, jotka, tak. Absolutnie podzielam. Jest nas wiecej.
  Wpadnij do Bobika – http://www.blog-bobika.eu
  Bedziuesz sie u nas czula jak w domu 😆 choc czasami sie klocimy i sprzeczamy.
  Ale tu tez pozostan.

 25. właśnie sąd w Poznaniu wydał wyrok na korzyść Zwiefki !

  Heleno, zaglądnęłam do Bobika, faktycznie urocza atmosfera 🙂 dziękuję za zaproszenie 🙂

 26. DO MAREK!

  Pana antysemityzm tkwi gleboko w sercu wiec, jako mieszkajaca osoba w USA informuje Pana, ze za zabojstwme lekarza opoznionych aborcji nie stosi zaden rabin , ani islamski mulla czy tez prawoslawny Pop. To tylko Pana wyobraznia i nienawisc do zydow stwarza takie wizerunki. Szkoda, ze w Polsce taka postawa jak Pana jest zbyt powszechna. Moze i dlatego nas Polakow w Europie nie bardzo lubia – o czym sobie trzeba powiedziec szczerze otwarcie i prosto w oczy.

 27. @ ff

  Pan redaktor Szostkiewicz nie jest prywatnym panem Szostkiewiczem, a jednym z bardziej znanych w Polsce dziennikarzy, zatrudnianym przez nie byle Dziennik, a Politykę, dlatego jego obowiązkiem, jako dziennikarza, jest pisanie prawdy także o rzeczach niewygodnych, a istotnych w świecie polityki. Nie można przymykać obu oczu na poczynania zbrodniarza, jedynie z uwagi na niegdysiejsze potworne cierpienia jego przodków, albo dlatego, że chciałoby się z nim żyć w przyjaźni – prawdziwy przyjaciel zawsze powie przyjacielowi prawdę prosto w oczy, a unikając prawdy, de facto przyjacielowi szkodzi, gdyż utwierdza go w mniemaniu, że ten grabiąc, mordując i burząc postępuje słusznie.

  @ Roman56PL

  Chłopie, Ty to chyba Sherlock Holmes jesteś! Aleś mnie rozgryzł bracie! No przyznaj się teraz, na pewno podglądałeś mnie wieczorem przez lornetkę, żeby zobaczyć, w jakim ubraniu (a może bez) siedzę wieczorem przed komputerem ? oj, świntuszek, świntuszek! No tak, a potem klepiesz, co klepiesz.

  Odniósłbym się merytorycznie do twego ostatniego wpisu, ale nie dostrzegłem meritum. Romek, jakość twojej twórczości, jej anarchiczna interpunkcja, nietuzinkowa, brawurowa konstrukcja zdań najnormalniej mnie przerastają, przepraszam, ja wymiękam.

  @ Kecaj

  I co ja mam Ci odpisać?

 28. @ Marek:

  NIC. Roman56PL juz wszystko napisal o godz. 20:03 .

 29. Marek pisze:
  2009-06-01 o godz. 21:49
  @ Kecaj

  Czy to Palestyńczycy okupują ziemie Izraela? Czy trzymają Izraelczyków w gettach, pozbawiają wody i lekarstw, strzelają dzieciom w piersi?
  http://www.
  ***
  Nie, tylko odpalaja „katiusze w terytorium Izraela i po wycofaniu sie izraelskich wojsk okupacyjnych wybrali rzad Hamasu ktorego celem jest likwidacja Izraela.
  Dokad to Zydzi z Izraela mogliby sie udac po jego likwidacji?
  Z powrotem do Polski w ktorej po pojnie byly pogromy? DoRosjii w ktorej krzyczano: Biej Zydow, spasaj Rosiju!
  Niech mi tu krytycy Izraela pdpowiedza.
  Stanowiska rakietowa Hamas umieszcza na terytorium zamieszkalym przez ludnosc cywilna z celem powodowania strat wsrod cywilow co z kolei jest wykorzystywana jako atut propagandowy.
  Czy ktokolwiek przejmowal sie bombardowaniem Niemiec lub Japoni w czasie II Wojny Swiatowej kiedy losy demokratycznego swiata byly zagrozone?

css.php