Straszny tweet księdza. Czy Owsiak ma wrócić?

Tak po ludzku Jerzy Owsiak miał prawo zrezygnować z dowodzenia Orkiestrą. Mówienie o tym jest dla niego cierpieniem, ale powiedział dostatecznie wiele. Łatwo sobie wyobrazić, jak mimo twardej skóry mogły go boleć ciągłe ataki ze strony ludzi, którzy nigdy niczego dobrego dla innych nie zdziałali.

Pojawiają się apele, żeby Owsiak zmienił zdanie i wycofał rezygnację.

Wielu nie mieści się w głowie, że hejterzy zmusili Owsiaka do zejścia ze sceny. Bo przecież cios wymierzony w prezydenta Adamowicza przeszył też Owsiaka. Prawica ma powód do podwójnego świętowania. I świętuje.

Hejt wylewał się z internetu już podczas agonii prezydenta. Nurzali się w tym łajnie ludzie nieznani i znani. Nawet bardzo znani i piastujący funkcje posłów na Sejm RP. Wszystkich przebiła pisowska TVP. SDP i Rada Etyki Mediów nie protestują. Prezes Kurski nadal zajmuje fotel.

Ale może najstraszniejszy przykład to tweet duchownego katolickiego ks. Dunin Borkowskiego: „Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?”.

Tak kapłan mówi do ludzi przejętych losem cierpiącego bliźniego i jego bliskich, do tysięcy opłakujących jego śmierć. Kuria biskupia, której podlega, zapowiada ukaranie księdza. Ale to autorytetu Kościoła w tej sprawie nie uratuje.

Pamiętamy, że od początku był źle nastawiony do dzieła Owsiaka. I do ludzi z nim sympatyzujących. Takich jak prezydent Adamowicz, który zginął ugodzony nożem na scenie WOŚP. Może to przeważyło u Owsiaka czarę goryczy? Może przeraził się nie tyle o siebie i własną rodzinę, ile o takich ludzi, którzy z jego dziełem gotowi są współpracować?

Jeśli Jerzy Owsiak nie zmieni zdania, prawica będzie to mogła przedstawiać jako zwycięstwo nad „lewactwem”. Ale gorsze jest co innego: że Orkiestra bez Owsiaka może tego nie przetrwać. Niemniej dajmy Owsiakowi wolność wyboru.