Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Dawny Woodstock

5.08.2018
niedziela

Czy niemieccy strażacy mogą polewać Polaków na prośbę Owsiaka?

5 sierpnia 2018, niedziela,

Straż państwowa odmówiła dyrygentowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdy sam poprosił o pomoc.

Chodziło o ulżenie uczestnikom festiwalu muzycznego (dawny Przystanek Woodstock), na których lał się tropikalny żar z nieba. Ludzie mdleli. Owsiak chciał, aby straż przyjechała do Kostrzynia nad Odrą i polała publiczność ze swoich wozów. Ale od szefa lubuskiej państwowej straży pożarnej i sympatyka PiS usłyszał: nie. I mało przekonujące argumenty, bo wcześniej, przed dojściem PiS do władzy, straż pożarna przyjeżdżała bez problemu.

Drobna rzecz, ale wymowna. Z takich drobnych rzeczy tworzy się zły klimat społeczny. Nie może być tak, by pod byle pozorem i to podszytym osobistą antypatią służby mające służyć obywatelom pomocy odmawiały. Owsiak, ile razy trzeba to przypominać, ma twardy charakter, w słowach czasem nie przebiera, ale jest wybitnym społecznikiem i w tym sensie dobrem narodowym.

Wkład, jaki wnosi w modernizację polskiej służby zdrowia, jest fenomenem na skalę międzynarodową. Podobnie jak jego Woodstock, o którym kręci się w świecie dokumenty, pokazujące, że można „wkluczać” młodzież w normalne życie i proponować jej uczestnictwo w kulturze i debacie o ważnych społecznie sprawach.

Żadna z polskich organizacji, także kościelnych, takim dorobkiem nie może się pochwalić. Rzucanie Owsiakowi kłód pod nogi jest głupotą i małością. Owsiak zszywa tkankę społeczną rozdzieraną dziś przez działania rządzących. Za to należy mu się wdzięczność, a nie hejt prawicy i Kościoła.

Tenże Owsiak podkreśla, że z policją współpraca w ochronie festiwalu przed naruszaniem prawa układa się dobrze.

To niejedyna dobra wiadomość z Kostrzynia. Na apel o pomoc w „schładzaniu” zareagowały pozytywnie lokalne obywatelskie straże pożarne i prywatni ludzie. Ostatecznie schładzała jednostka straży pożarnej z Niemiec. W końcu jesteśmy w tej samej Unii i to po sąsiedzku. No tak, ale czy niemieccy strażacy mogą polewać Polaków? Czekam na oświadczenie posła Mularczyka.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 18

Dodaj komentarz »
 1. Jedni olali, drudzy polali rzec by można. Festiwal kretynizmów rządzących Polską, mimo sezonu ogórkowego nie ma końca. Przypomina mi się radziecki dowcip z lat 50. ubiegłego wieku. Autorstwa Ilfa i Pietrowa, jeśli dobrze pamiętam. Otóż rysunek przedstawia restaurację, a przed wejściem do niej transparent o treści: piwo tylko dla członków związków zawodowych. (ten kto pamięta upalne dni w minionym ustroju, pamięta również zawsze przegraną walkę o „zabezpieczenie ludności w napoje chłodzące”) Zaadaptujmy radziecki dowcip na nasz grunt: woda tylko na członków PiS.

 2. Ja tam odliczyłbym koszt wody, paliwa, uposażenie strażaków i amortyzację sprzętu od potencjalnej kwoty odszkodowania, jaką wyszarpie od Niemiaszków zaMularczyk.

  PiS to jest stan umysłu. Ciekawa jest ta tendencja ogólna: straż pożarna tylko dla zwolenników władzy. Z czasem rozciągnie się to na inne służby. Kto wie ? Za kilka miesięcy nie przyjmą do szpitala bez świadectwa bierzmowania.

  Stan umysłu… A miała być Europa.

 3. Jednym z najstarszych miast Zagłębia Dąbrowskiego jest Będzin. Już pacholęciem będąc słyszałem, jak niektórzy mieszkańcy miejscowości ościennych mawiali, że wybierają się na targ do Będzinia lub też – o zgrozo – będą na targu w Będziniu. Tego dla starych mieszkańców Będzina było za dużo, zżymali się więc i kwitowali sprawę stwierdzeniem, że „nie mówi się w Będziniu, bo nie mówi się w dupiu”. Ale nad Odrą może jest inaczej, zwłaszcza że – jak powszechnie wiadomo – z Kostrzynia można spłynąć do samego Szczecinia. Albo odwotnie – w górę do Wrocławia i Oławą do Strzelinia. Ale to już się nawiosłować trzeba…
  😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Doskonały przykład , pokazujący jak mali ludzie nami dzisiaj rządzą.

 6. Myślę, że po wywiadach Morawieckiego – seniora dla agencji „Nowosti” I tygodnika „Sieci” wkrótce rosyjska straż pożarna będzie zraszać wodą pielgrzymki zdążające do Częstochowy i doroczne spotkania w Lednicy.

 7. „No tak, ale czy niemieccy strażacy mogą polewać Polaków?”
  I to z armat, no z armatek. 🙂

 8. Mularczyk to cwany obsesjonat.
  Nie czekam na żadne jego oświadczenie.
  Żałosny wybryk natury w stadzie.

 9. Poseł Mularczyk to odrażający typ.Szczucie jednych na drugich to jego specjalność. Teraz szczuje na Niemców ale jak przyjdzie nowy prikaz z Nowogrodzkiej, będzie szczuł na innych. Ten typ już tak ma.Prasa pisała, że z polskimi sąsiadami też popadał w konflikty
  Pomoc niemieckich strażaków oceniam jak najbardziej pozytywnie.Tak powinny wyglądać normalne, dobrosąsiedzkie stosunki, wolne od historycznych zaszłości. Historii nie zmienimy, lecz życie toczy się dalej.

 10. Informacja jak zwykle prawdziwa czesciowo.
  Odmowiono wjazdu w tlum ludzi, najczesciej nietrzezwych, czasami otumanionych narkotykami, wozem bojowym.
  ZAPROPONOWANO wystawienie wodnych kurtyn, ktore w ostatnich dniach wystawiono prawie we wszystkich miastach. Owsiak odmowil.
  Komendant byl przezorny. Zdjecia wozu strazackiego polewajacego tlum moglby w internecie sluzyc roznym celom. Tworzeniu fake newsow o kaczystowskim rezimie takze.

 11. „Wkład, jaki (Owsiak) wnosi w modernizację polskiej służby zdrowia, jest fenomenem na skalę międzynarodową”

  Doceniam zapał organizacyjny Owsiaka, sam się udzielam finansowo, ale jak mówi powiedzenie: znaj proporcjum, mocium panie! W tym roku zebrano rekordowe prawie 130 milionów zł, z czego trzeba odjąć jakąś sumę na całoroczne koszty funkcjonowania. Jeśli się to porówna z wydatkami budżetu (ok. 120 mld), to udział WOŚP wynosi około jednego promila.

 12. @lubat
  jak można porównywać wydatki budżetowe z akcją społeczną i to w warunkach jej ciągłego atakowania przez propagandę rządową?

 13. @mara
  pan powtarza niezdarne argumenty strażaków, gdy wybuchł skandal. Owsiak sam tłumaczył, że kurtyny byłyby w powstałej sytuacji nieprzydatne. Unika pan spojrzenia smutnej prawdzie w oczy: w majestacie państwa rzuca się kłody pod nogi imponującemu dziełu społecznemu.

 14. Pamiętacie oporniki noszone w stanie wojennym ?
  Można nabyć koszulki i naklejki na auto : „Konstytucja”, ja już zakupiłem, zróbmy masową akcję, może Kaczora z Brudzińskim szlag trafi.
  Naklejkami można oklejać biura poselskie PiS, znacznie szybciej niż pisać sprajem.

 15. @Adam Szostkiewicz, godz. 14:56
  „jak można porównywać wydatki budżetowe z akcją społeczną…?”

  Niestety nie da się inaczej dyskutować z nieprawdziwym stwierdzeniem o „wkładzie WOŚP w modernizację polskiej służby zdrowia”.
  Akcja jest naprawdę bardzo pożyteczna, ale ona nijak nie modernizuje polskiej służby zdrowia. Co najwyżej łata dziury.

 16. @lubat
  Nie rozumiem pańskiego uporu. Celem dzieła Owsiaka nie jest modernizacja polskiej służby zdrowia w takim sensie, w jakim jest to zadanie resortu zdrowia, który ma na to ogromne fundusze z pieniędzy podatników. Nazywanie akcji Owsiaka łataniem dziur wystawia złe świadectwo temu resortowi, a w stosunku do WOŚP brzmi lekceważąco i niesprawiedliwie.

 17. Co najwyżej łata dziury.

  Czy lubat wyrzuca oponę samochodową, kiedy złapie gumę i ma dziurę ? Chyba nie i jestem pewien, że idzie z tym do machera, który za kilka groszy załata dziurę, dzięki czemu lubat może dalej jeździć nie wywalając kaszy na nową oponę.

  Na miejscu lubata nie kręciłbym nosem na łatających dziury i nie bagatelizowałbym ich roli.

  No chyba, że luta z każdą złapaną gumą wymienia oponę, a najlepiej cztery.

  Jeśli tak, to pogratulować.

 18. To może być tak:
  Najpierw Szlezwikholsztajn (pisownia odpowiednia co by elementu patriotycznego obcojęzyczną pisownią nie przciążać) przybył do odwiecznie polskiego Gdańska z ,,kurtuazyjną wizytą” ciąg dalszy jest znany…
  Najpierw wóz strażacki z ,,ulgą” a co potem?
  To jest temat na kolejną komisję. Skład: Suski, Mularczyk, Tarczyński. Już ta trójca gwarantuje odpowiedni potencjał intelektualny. Swoim zapleczem eksperckim może posłużyć niezawodny Antoni Macierewicz…
  Gdy w 1984 roku w Jarocinie zespól Dezerter poprosił o podobną przysługę straż pożarną via organizatorzy, ci ostatni odmówili ,,przysługi” czyli polania placu na którym pogujące brudasy wzniecali potężne tumany kurzu argumentując, że pod placem przebiega kabel elektryczny i rak naprawdę ta odmowa to nie żadna złośliwość ale troska o tą cokolwiek zdziczałą (,, zagonić to bydło do kopalni bo zgłupieje do reszty”) ale jednak polską młodzież. Argument ,,a co w takim razie w razie deszczu” został łaskawie pominięty. Niestety wtedy odsiecz nie miała skąd przybyć…a Reagan nie zareagował…
  Zapewne komendant PSP działając tak a nie inaczej kierował się TROSKĄ o tą przeważnie ,,pijaną i naćpaną” (Mara571) ale jednak polską młódź. Znając życie jacyś kodziarze-zadymiarze by się rzucili pod wóz strażacki co by ich koledzy mogli głosić, że nie tylko policja ale i pisowska straż pożarna morduje albo (wariant optymistyczny) chce poprzezìębiać naszą wspaniałą acz ,,najczesciej nietrzezwą czasami otumanioną narkotykami” przyszłość narodu.
  Widok polewającego tłumy wozu strażackiego istotnie mógłby być wykorzystany przez wrogów Dobrej Zmiany jako ważki argument. Na szczęście komendant był czujny i ustrzegł się prowokacji. Swoją drogą ten Owsiak to skończona kanalia – upija i ućpuje młodzież a teraz jeszcze to – wóz strażacki jako ekwiwalent dobrze znanej z czasów tzw. komuny zomowskiej polewaczki. Takiego czegoś nawet na Nowogrodzkiej by nie wymyślili a przeca Prezes wielokrotnie widział takowe wozy nie tylko w filmach dokumentalnych powstałych po 1989r ale także zna ten widok z autopsji gdy zaPiSywał bohaterskie karty w swoim życiorysie.
  Drogi(a?) MARA571 mam nadzieję, że będziesz nam towarzyszyć nie tylko do wyborów ale także po nich aktywnie działać prostując fake newsy Owsiaka (czy innych hochsztaplerów) a kolportowane przez Gospodarza tego bloga.

 19. Panie Redaktorze a wystarczyło by ten wóz polał ,,najczesciej nietrzezwych, czasami otumanionych narkotykami” wodą święconą za którą by Owsiak uiścił we właściwej kurii stosowną opłatę i nie byłoby tematu…

css.php