Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

21.10.2017
sobota

Bo cała prawica to jedna rodzina

21 października 2017, sobota,

W dniu zgromadzeń „totalnej opozycji” spindoktorzy PiS zorganizowali pokaz siły i jedności zjednoczonej prawicy.

Język ciała panów Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry zaprzeczał przekazowi. Jeśli piarowcy i propagandyści czują, że trzeba organizować takie pokazy, to znaczy, że jedność się chwieje, a elektorat wraz z nią. Oczywiście na tle sporu o destrukcję niezależności sądów od władzy politycznej, czyli o tak zwane reformy sądownicze ministra Ziobry.

Podczas pokazu mogła kłuć w oczy nieobecność prezydenta Dudy. Bo przecież prezydent jest wciąż w obozie rządzącym, choć wszedł w spór z projektami ziobrystów. Prezes Kaczyński wyraził więc nadzieję, że i prezydent jest częścią prawicowej jedności i idzie w tym samym kierunku.

Może i w tym samym, ale na razie jakby troszkę z boku. Bo jaka ta jedność jest napięta, pokazują fakty – choćby wywiad Konrada Piaseckiego z Zofią Romaszewską. Bliska współpracowniczka prezydenta de facto wyrzuca do kosza tak zwane poprawki PiS do projektów ustaw sądowniczych.

I słusznie, bo te poprawki, jak wszyscy niezależni od PiS komentatorzy przewidywali, przywracają w istocie zawetowany sens ustaw. Jest nim poddanie kontroli jednej partii całego systemu sądownictwa.

Tego pani Romaszewska, choć z PiS od dawna sympatyzuje, jednak zdzierżyć nie może. Buntuje się w niej nie tylko dawna opozycjonistka, ale i demokratka: „Po prostu demokracja polega na tym, że ludzie się wzajemnie kontrolują, a ludzie, którzy no są z jednego, że się tak wyrażę, mamy coś przeciwko temu, że są korporacje sędziowskie, korporacje takie, korporacje, można założyć korporację pisowską i to też nie jest dobra korporacja. Żadna korporacja nie jest dobrą korporacją”. Słusznie.

Jednak z tego nie wynika, że prezydent Duda nie przyjmie choć części pisowskich poprawek. Sama Romaszewska to sugeruje. Daje do zrozumienia, że czerwoną linią jest dla prezydenta sprawa wyboru członków KRS w parlamencie: nie może ich wybierać jedna partia. Też słusznie.

Ale czy ktoś, kto nie jest wyborcą czy sympatykiem PiS, uwierzy, że obecne zgrzyty w obozie władzy wstrzymają deformę ziobrystów? Bez niej cały plan polityczny Kaczyńskiego zawisłby w próżni.

Prezes wie, że kolejne etapy demontażu obecnego porządku konstytucyjnego wymagają podporządkowania sądownictwa ministrowi (nie)sprawiedliwości. Zapalił Ziobrze zielone światło, Dudzie zapali żółte, a może czerwone. Przecież spory, a nawet dzikie awantury, w rodzinie się zdarzają.

A Polska? Nasz narodowy problem polega na tym, że w obozie pisowskim Polska to Kaczyński.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 67

Dodaj komentarz »
 1. Dłużej klasztora niż przeora. Polska przetrzymała wiele złego, przetrzyma i Kaczyńskiego.Tylko te szkody będą odrabiać pokolenia. A potem znów się trafi jakiś zbawca narodu i cała zabawa zacznie się od początku.

 2. Za Kuroniem należy powtórzyć – zamiast rozwalać korporacje, zakładajcie własne – lepsze!

 3. W przeciwieństwie do Redaktora , mam tradycyjnie wszelkiej maści prawicę polityczną w „głębokim poszanowaniu” i jedynego dobrego co sie po niej spodziewam , to jak najmniej szkód i tego najlepszym gwarantem, jak spojrzeć na zaplecze w Polsce , jest Kaczyński.
  Co się tu czarować ?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Platforma uciekła z konwencją do Łodzi, bo wstydzi się tego, jak rządzi w Warszawie. Nowoczesna i PO zakładają nową partię. Jak się będzie nazywała? PiS (Petru i Schetyna)

 6. „Co można zrobić przez osiem lat? Niewiele. Realne zmiany to rządzenie przez 71 lat – jak w Meksyku w wypadku Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej”

 7. Jarosławowi Kaczyńskiemu wydaje się od 2 lat, że Polska jest jego państwem. Kolejne etapy demontażu demokratycznego państwa prawnego, które trwają od sierpnia 2015 r. służą jednemu celowi – stworzeniu IV RP, w której Sejm, Senat, rząd i sądownictwo będą kierowane przez narodowo – katolicko – socjalną partię, jaką jest PiS. Ta tworzona IV RP nie będzie oparta na monteskiuszowskim trójpodziale władzy i będzie powrotem do czasów PRL, gdzie rząd rządził a partia kierowała , zaś Sejm był jedynie maszynką do uchwalania ustaw.

 8. Jacek NH, jaki mi się zdaje, został zbanowany. Ale chyba nie całkiem, skoro tu jest.

 9. Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Ten pisowski pokaz siły i jedności był takim zrobieniem sobie rodzinnej fotki. W codziennym życiu nie jest tak różowo. Ziobro przygotował reformę sądownictwa, która stała się kością niezgody z kancekarią (niby swojego) prezydenta. Gowin przez dwa lata przygotowywał reformę, którą nadprezes wyrzucił do kosza. Ziobro jest śmiertelnie obrażony na Dudę, a Gowin na Terleckiego. Zupełnie jak w rodzinie…

 10. Rodziną tylko na zdjęciu.Typowo katolickie demonstrowanie jedności jak na procesjach. A potem gdy wrócą do domu to istna Sodoma i Gomora.Co potwierdzają kroniki policyjne. Tak sobie myślę,że kolejna formacja nie ma pomysłu na świecką Polskę podobnie jak KK na owczarnię.Wszystko idzie na żywioł.

 11. Istotna jest obecność Gowina. Gowin wydaje się być uniwersalnym wyznacznikiem aktualnego układu sił. Dopóki trwał przy PO dopóty było jasne, że najbliższa przyszłość PO jest niezagrożona. Moment w którym Gowin zacznie się dystansować od Kaczyńskiego będzie potężnym sygnałem osłabienia obozu antydemokratycznego wyprzedzającym wyniki sondaży.

 12. @Bluenote
  Jacek NH nie został zbanowany. I dlatego tu jest

 13. Panie Jcku ,przestana płacić.Bo prezes ochraniany z ponad milion rocznie ,uciekł ze swoimi do Przysuchy.na obrady.Pan od wojny obstawiony brykami za miliony.Podobno pan Szmajdziński ,minister obrony ,przyjeżdzał do swego okręgu wyborczego jednym samochodem ,z kierowcą.Czego Jacusiu twoi idole tak się boją.?Podobno im większa dyktatura ,tym bardziej ochraniają dyktatorów?

 14. Niech ich wszystkich jasny szlag trafi. Wszystkich! Ani pani Romaszewska z demencja starcza, ani pan Duda usiłujący wybić się na niepodległość w nadziei, ze mu to zapewni reelekcje, nie budzą mojego zaufania, nie mówiąc o sympatii. To przezarte głęboka demoralizacją środowisko, które należy wypalić gorącym żelazem z przestrzeni publicznej, jeśli ma byc w tym kraju w miare normalnie.

 15. Nie powinni tak daleko stawać od Prezesa bo ich wytnie z tego zdjęcia któregoś dnia, tak jak to się robi w przysłowiowej rodzinie.

 16. Najsmieszniejsze (staszne) w tym wszystkim jest to , ze cala opozycja nieomal i suwerwen (ten gorszego sortu) nadzieje poklada w panu Dudzie(prezydent nie przechodzi mi przez klawiature w zestawieniu z nazwiskiem), ktorego inaguracja „sprawowanego”urzedu , bylo przestepcze, wielokrotne zlamanie konstytucji. Marna to postac !!!

 17. @PO
  Panie PO. Nie mam na imię Icek. Może to ktoś z Pańskiej rodziny? Mam na imię Jacek

 18. FILOZOFIA DZIAŁA WEDŁUG „CASSIDY” MORISS WEST,
  „ZŁUPIĆ UPRZYWILEJOWANYCH, A PROLETARIATU UŻYĆ DO OBRONY ZDOBYCZY”.

  Ta sama filozofia jest realizowana przez PIS.
  Książkę polecam. SUPER *****

 19. @Bluenote
  To, że jest, zawdzięczać musi p. redaktorowi, który w swym chrześcijańskim miłosierdziu zezwala Ickowi na wklejanie tekstów z prawicowych gadzinówek, vide copy-paste z g. 0.26 —> https://wpolityce.pl/m/polityka/363444-oto-jak-powinno-wygladac-przemowienie-grzegorza-schetyny-na-konwencji-po-w-lodzi

 20. Przepraszam.Informuję biznesmena z Torunia ,że pan Jacek to Icek.

 21. Przepraszam .DODać należy słowo NIE.

 22. Być może wystarczy zmiana kierownictwa partii (PiS).
  Cytuję jedno tylko zdanie z listu Piotra S, który dokonał aktu samowykluczenia przez podpalenie. Na tym rodzinnym zdjęciu Prawa i Sprawiedliwości są osoby predysponowane do rządzenia państwem. Ale nie zostaną dopuszczone przez wierchuszkę partii do podejmowania istotnych decyzji. Chyba, że ktoś usunie ze zdjęcia buźki umieszczone w samym centrum.

 23. @Jarek16 poruszył istotny wątek naszej polskiej „kremlinologii”, tj. czytania intencji władzy z zachowań komitetu politycznego.

  Ostateczym znakiem upadku tej ekipy bedzie pojawienie się sutann na marszach KODu:)

 24. Pani Romaszewska,z całym szacunkiem dla jej działalności opozycyjnej,to
  demokratka ale taka dwuustawowa. Bo ta wdrażana bardzo jej się podoba.
  W zawetowanych ustawach przeszkadzała jej wszechwładza prokuratora,
  a jednocześnie krytykuje tegoż prokuratora ,że w ramach ustawy o sądach powszechnych,
  działa za mało energicznie , niewielu jeszcze prezesów wybatożył, nie rozbija
  układów ,zwłaszcza tych rodzinnych.
  Pani Romaszewska pragnie rozbijania układów rodzinnych….no no i kto to mówi ?
  Zapytana o stan TK powiedziała ,że akurat to nie jest temat, który by ją interesował.
  Widać ,że fantastycznie czuje się w roli tarczy pana prezydenta.
  Pan Zbyszek na pewno pluje sobie w brodę,że nie on pierwszy wpadł na taki pomysł.
  Tym bardziej ,że ma większe możliwości aby nakarmić ego pani Romaszewskiej.
  Z lepiej odżywionym ego, mogła by zaświadczyć już w lipcu,że wszystkie trzy
  ustawy są dla Polski niezbędne i bardzo demokratyczne.

 25. „Nasz narodowy problem polega na tym, że w obozie pisowskim Polska to Kaczyński.”
  Redaktor niedwuznacznie sugeruje – usuńcie (usuńmy) Kaczyńskiego a w Polska stanie się szczęśliwym krajem. Bez niego PiS niewiele różniłby się od PO (to wynika z sugestii Redaktora). Dlaczego? No bo skoro Kaczyński „psuje” demokrację, to bez niego byłoby tak jak było. A wtedy np. ci, którym dobrze szlo w „biznesie” reprywatyzacyjnym w Warszawie, nadal mogliby to bez przeszkód robić. Jakoś Redaktorowi Szostkiewiczowi nie udało się dotychczas poświęcić choćby odrobiny uwagi temu, co działo się w Warszawie pod skrzydełkami pani Gronkiewicz-Waltz. Wygląda na to, że dobrze się działo.

 26. Chlopak z Legionowa, Mariusz Blaszczak, niby przesmiewcz i pogardliwie nazwal opozycyjna partie ,,opozycja totalna”, nie zgadzajaca sie z PiS w rzadnym projekcie. Jednak ojcem chrzestnym okreslenia ,,opozycja totalna” jest nie minister Blaszczak, lecz sam jego pryncypal, Kaczynski. Po ktorychs przegranych z Tuskiem i PO wyborach po ogloszeniu ich wynikow, nieprzychylnych dla PiS, stwierdzil wtedy glosno: Bedziemy opozycja. I to opozycja totalna!” I tak wlasnie bylo, ze to prezes i jego partia byli prekursorami opozycji totalnej. Gwoli przypomnienia ministrowi Blaszczakowi.

 27. ”Prezes Kaczyński wyraził więc nadzieję, że i prezydent jest częścią prawicowej jedności ”

  No własnie– ”nadzieję” —w związku z tym ,że Duda nie wyszedł na przywitanie
  prezesa przed Belweder ,pewności żadnej nie ma.

  Gorzej ,bo sprzeciwił się postawieniu pomnika LK na placu pod Pałacem Prezydenckim,
  który nie podlega jurysdykcji magistratu.
  Chyba byli pewni zgody ,bo Sasin ogłosił ,że będą przenosić księcia Poniatowskiego.
  Widać,że nawet w takiej prostej sprawie nie byli zdolni do kompromisu.
  A wystarczyło dogadać się ,że pomnik zostawiamy ,a wymieniamy co dwa lata głowę;
  raz prezydent ,raz książę.

  Prezes ustami Karnowskiego wytknął prezydentowi takie przewinienia jak zbyt mała tablica
  poświęcona pamięci brata ,brak konsultacji w sprawie przemówień smoleńskich,
  słowa prezydentowej ”ja się pana nie boję” i parę innych spraw o podobnym znaczeniu
  dla państwa i godnych wielkiego stratega.

  Jeden z oficerów usuniętych z dnia na dzień z BBN-u ujawnił ,że przeciwko prezydentowi
  i jego ludziom prowadzona jest operacja tajnych służb. Trudno im będzie podłożyć
  pieniądze , jak A.Lepperowi , ale może jakieś zdjęcia pedofilskie w komputerach ?

  Życzymy dobrej zabawy i trzymamy kciuki żeby trwała jak najdłużej.

 28. Jarek16
  22 października o godz. 9:15

  Gowin nie ma gdzie pójść,nawet do emerytury ma daleko.
  Dlatego przełknie każdą żabę,a ostatnie upokorzenie z powodu odrzucenia
  jego ustawy spłynęło po nim jak woda po kaczce.

 29. „Jezyk ciala” – hm ciekawa polszczyzna. Ide beknac kara za korner bo mi go odtoluja na jard.

 30. Polska Zjednoczona PRawica = nowa PZPR pod przewodnictwem niekwestionowanego przywodcy narodu, 1. Sekretarza KC PiS.
  Nastepny etap – wszyscy do urn wyborczych! Oddajemy nasze glosy na lista FJN.

 31. @pm
  proszę iść i zostać. Gdyby pan pilniej się uczył polskiego, wiedziałby, że pożyczki z języków obcych, np. łaciny czy francuskiego, a dziś angielskiego, wzbogacają i rozwijają polszczyznę. Tylko językowym nacjonalistom to może wadzić.

 32. @waldi
  jak zwykle wypacza pan sens mojego tekstu. Problem polega na tym, że polskość, mówienie o polskości i jej praktykowanie zostało zmajoryzowane przez jedną partię, która na domiar złego zachowuje się, tak jakby Kaczyński był inkarnacją polskości. Tak jakby poza PiS-em i Kaczyńskim nie było polskości. O sprawie reprywatyzacji warszawskiej pisali na łamach i na portalu Polityki wielokrotnie inni. Ja nie mam odpowiednich kompetencji, by się publicznie o meritum wypowiadać, a politycznie uważam ją za zaniechanie PO, które może ją drogo kosztować. Mimo to, Platforma powinna wspierać HGW, która jest zarazem przedmiotem politycznej nagonki pisowskiej. Partia, która nie broni swych liderów w trudnych dla nich sytuacjach, podważa zaufanie do siebie samej. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji jednoznacznie negatywnych. Pytanie, czy tak można już określić reprywatyzację. I proszę zachęcić redaktorów mediów pisowskich, by tyle samo czasu co warszawskiej poświęcili sprawom SKOK czy bilbordów Fundacji Narodowej.

 33. waldi
  22 października o godz. 16:27

  Jak wiadomo ,każdy kij ma dwa końce.Dzięki komisji Warszawiacy dowiedzieli się ,
  że lokatorzy mieszkań w centrum stolicy mieli naliczony czynsz 14 zł/.m2 a płacili 8zł/m bo różnicę dopłacało miasto z ich danin.
  Niektórzy nie płacili nawet tych ośmiu złotych i zamieszkiwali bez umowy najmu.
  Po dwie ,trzy osoby zajmowały 100 metrowe apartamenty.
  Trudno było się dowiedzieć jakie mają dochody, bo przy takich zapytaniach Jaki wyłączał
  mikrofony.
  I to własnie tym ludziom najbardziej zależy żeby było tak jak było.

  Wiadomo też ,że jeden pan co to zataił ważny dokument w sprawie działki na Chmielnej
  i został dyscyplinarnie zwolniony, dostał kierownicze korytko od partii PIS.
  Komisja zwraca miastu także te nieruchomości ,których miasto nigdy nie utraciło.

  Z tych i wielu innych powodów ,komisja ma poparcie w narodzie, nieco ponad 40%,
  czyli nie oszałamiające,co nawet mnie zdziwiło .

 34. Ilez juz czytalem tych prognoz w POLITYCE i u redaktora… po prostu PiS sie sypie w tym urojonym swiecie od mmoentu jak kon w Janowie dostal przez prezesa rozwolnienia.

  W realu poparcie raczej nie spada ale rosnie.

  Za pare tygodni bedzie juz nie o tym jak prezydent Duda wraz z Pania Romaszewska powstrzymali reforme sadownicta tylko…
  „A nie mowilem, ze bedzie tak jak chce PiS a wszystko to tylko byla gra…” itd itd.
  Jak ryba, ktorej zasieg pamieci siega paru minut.

  Ani slowa o pasjonujacej
  totalnej propozycji opozycji…
  czyzby byla za tak zenujaca…?
  Ktos przeciez musi wygrac zeby PiS mial przegrac a to przeciez „jak widac na zdjeciu to tylko kwestia godzin”…

 35. U mnie polszczyzne wzbogaca brak polskich liter… na podobnej zasadzie jak brak polskich slow.

 36. @ sprint …
  Rada Krajowa PO. Schetyna zaostrza przekaz:
  „Będziemy opozycją totalną! Najtwardszą z możliwych!
  26 luty 2016.

  https://wpolityce.pl/polityka/283147-rada-krajowa-po-schetyna-zaostrza-przekaz-bedziemy-opozycja-totalna-najtwardsza-z-mozliwych-bedziemy-w-sposob-totalny-walczyc-z-totalna-wladza

 37. @falicz
  Pis rządzi dopiero dwa lata. Zobaczymy za kolejne dwa. Jeśli premierem będzie JK nasze przewidywania, generalnie trafne, bo pokazujące to, co pan i propaganda pisowska przemilcza, nabiorą nowej treści.

 38. @Adam Szostkiewicz
  Coś jest nie tak z tym blogiem – na różnych przeglądarkach wyświetl się taki tytuł:”
  Millions of sports fans around the world tend to show their team spirit by sporting tees, jerseys and other types of app”

  I reszta też in English . Lubię ten język ale nie sądzę żeby to było zamierzone 😉

 39. Generalnie macie nietrafione prognozy.
  Bo raczej probujecie kreowac i zaklinac rzeczywistość niż ją obiektywnie analizować.

  Dokładnie pamietam jak według waszych prognoz:
  1 „Gospodarka sie załamie pod rządami populistycznych dyletantów”… tymczasem nigdy nie było lepiej. Gospodarka ma się lepiej niż kiedykolwiek.
  2 „Programy socjalne kupujące(?) poparcie rozwalą budżet „…budżet ma się doskonale a opozycja chce dać nawet ..wiecej.
  3 Szydlo przestawała być premierem…zanim jeszcze nim została i co miesiac traciła stanowisko.
  4 Ciamajdan miał być końcem rządów… od ciamajdanu opozycja traci poparcie.
  5 KOD to masowy ruch, który obali PiS… KOD wraz z ojcem opatrzności ( tak napisaliście…) sam sie de facto obalił
  6 „Kryzys imigracyjny i polskie stanowisko spowoduje retorsje UE aż zwyczajni ludzie to poczują i odwrócą się od PiS”…To UE się odwróciła.
  itd itd.
  Mogę wymienić kilkanascie takich zaklęć.

  Co miesięczny koniec PiS wróżony przez POLITYKĘ i GW okazywał się za każdym razem próbą kreowania wirtualnej rzeczywistości i z każdym kolejnym pękniętym wirtualnym balonem kolejna grupa czytelników odwraca się od was widząc, że król jest nagi.
  Nie próbujecie opisywać rzeczywistości ale chcecie ją naginać do swoich życzeń.

 40. @waldi
  22 października o godz. 16:27
  „Wygląda na to, że dobrze się działo.”

  Czy był taki prezydent Warszawy, o którym można powiedzieć, że za jego kadencji nie wystąpiły problemy lub nie można było czegoś zrobić lepiej ?
  Z takim zdaniem nie da się dyskutować – jest niemerytoryczne.
  Oceny polityków zwykle takie są: albo oni nam odpowiadają albo nie. Ja nie jestem w stanie powiedzieć czy gdyby prezydentem Warszawy był Jarosław Kaczyński to problemów by nie było lub czy te, które by wystąpiły byłyby większy czy mniejsze od tych które mamy teraz. @waldi, zdaje się, że znasz odpowiedzi na takie pytania. Zazdroszczę!

  To takie zdanie jak: Najlepszym prezydentem USA był Richard Nixon.
  Są tacy którzy by się zgodzili. I pewnie znacznie więcej tych, którzy by się nie zgodzili. Ale to postać historyczna.

  Nie dziwię się, że HGW nie stawia się na przesłuchania w komisji Jakiego. Gdyby tam przesłuchiwano Jezusa, też by został ukrzyżowany a na dodatek z użyciem paralizatora.

 41. Nie ma absolutnie najmniejszego sensu by prezes rzadzacy z drugiego szeregu mial wymieniac drugiego najpopularniejszego polityka w Polsce w momencie rekordowych notowan ?
  Wasze przewidywania sa jak zwykle… (?). Bez komentarza.

  Jezeli pojawi sie kryzys premierem zostanie Morawiecki ale prezes nie musi sie wystawiac bo i po co.

  Paru ministrow poleci.
  Moze Radziwill i Waszczykowski.
  Sa juz kandydaci.

 42. „Mimo to, Platforma powinna wspierać HGW, która jest zarazem przedmiotem politycznej nagonki pisowskiej.”

  No tak, swój to jest swój. Jego trzeba bronić ze wszystkich sił, choćby nie wiadomo co zrobił.

 43. Dwóch jeszcze lat ,wódz ,przewodziciel podkupionego suwerena nie wytrzyma.Bo ruch jak u Berstejna najważniejszy ,a nie cel ,jak u tego ,którego cytowal w swoich pracach naukowych bliźniak..

 44. @waldi
  tak jak Kaczyński broni swego Ziobry i swego Macierewicza, a ich sprawy mają o wiele poważniejsze skutki niż sprawa reprywatyzacji.

 45. @falicz
  wolne żarty. widać, że pan niczego w Polityce nie czyta, tylko komentuje swoje uprzedzenia. Polecam na początek nasz cykl Co po PIS? Tam pan zobaczy skalę problemu, jaką są obecne rządy.

 46. @zetus1
  to haker. Pracujemy nad tym.

 47. To są żenujące spektakle, z ustalonym rytuałem. Na zewnątrz po staremu, ale wewnątrz toczy się walką o schedę po Kaczyńskim.

 48. waldi
  23 października o godz. 11:0
  ”No tak, swój to jest swój. Jego trzeba bronić ze wszystkich sił, choćby nie wiadomo co zrobił”

  Wiadomo co HGW zrobiła .Uczyniła z Warszawy , w dekadę , światową metropolię.
  Patologie reprywatyzacyjne trwają od 27 lat,a komisja to teatrzyk za pomocą którego,
  PIS próbuje przejąć władzę w stolicy i zniszczyć kobietę.
  Może nawet by im się to udało ,gdyby na przewodniczącego nie dali dresiarza.
  Ten chyba nie ma szans sprzedać się Warszawiakom. Chyba ,że na żylecie.

  W chwili wybuchu afery ,Guział razem ze Śpiewakiem wysłali do Warszawiaków
  800 tys (osiemset tysięcy) listów z opłaconą zwrotką , z prośbą o podpis za odwołaniem
  HGW. Inwestor musiał być pewien sukcesu, bo to spora kasa.
  A tu klops. Wróciło 132 tys ,z czego kilka tysięcy z epitetami skierowanymi do adresatów.
  I to jest fakt.

  PS
  Pisiaki co prawda święci są,ale głowy do gospodarzenia nie mają.
  Leszek Kaczyński ,żeby muzeum nie zbudował ,to jedyne wspomnienie jakie by po
  sobie pozostawił jako prezydent Warszawy ,to …..700 donosów do prokuratury,które
  na dodatek się nie potwierdziły.

 49. Nie ma na tym blogu chyba nikogo z faliczami włącznie , wierzącymi w to , że zamiana Jarosława Kaczyńskiego na Ziobrę, Macierewicza , Błaszczaka, albo nawet profesorów Glińskiego i Gowina coś poprawią w polskiej polityce.
  Polskie , pisowskie elity to znaki czasów zaprzeszłych, teraźniejszych i przyszłych i niekończoncej się w ten sposób i ciągle powielanej polskiej tragedi narodowej ,o której Bismarck już przed wiekiem powiedział , że „jak chcesz Polaków pokarać , to daj im się samymi rządzić „

 50. Do Kalinki mojej miłości.Jak się człek denerwuje to popełnia niescisłości.Otóż pan z Belwederu na nic się nie wybija.Realizuje dokładnie i z wielką miłością plan wodza.Oszukać publikę i po woli ,już nie w nocy i na chybcika osiągnąć cel.Jaki, to wymyślił jego poprzedni szef i promotor.Mieliśmy kiedyś Gierka a teraz mamy gierki dla uspokojenia gawiedzi ,naiwnej i nie kumatej.Wszak nad tymi zabawami stoi potężny wódz nad wodzami z Torunia i armia jego zwolenników.A partia która przewodzi jest od 2 000 lat najbardziej sprawna i zdyscyplinowana organizacją .Kadrową ,bo to kadry decydują o wszystkim ,co widać na kolejnych spotkaniach plenarnych w Cżęstochowie.

 51. Andrzej Falicz. Odniose sie do wpisu o gospodarce a nie polityce ( bo mi sie nie chce komentowac szamba). Otoz z gospodarka to juz jest tak, ze efekty decyzji, wychodza po pewnym czasie. A wiec na efekty przyjdzie poczekac, to nie czajnik z woda, ze latwo sie gotuje i studzi. Ogolna swiatowa koniunktura jest dobra, nawet Polnocna Korea ma dobra koniunkture.

 52. A. Szostkiewicz

  „Nasz narodowy problem polega na tym, że w obozie pisowskim Polska to Kaczyński”.

  Podczas piłkarskich mistrzostw świata w 1974 roku (Weltmeisterschaft to się wówczas nazywało, nie mundial) narodowym problemem naszych przeciwników był trener K. Górski. 🙂

 53. antónio
  23 października o godz. 14:32

  „Wiadomo co HGW zrobiła .Uczyniła z Warszawy , w dekadę , światową metropolię”.

  Pokaż mi przyjacielu światową metropolię w której zwraca się nieruchomość w centrum miasta osobie od pół wieku nie żyjacej, która 45 lat po swej śmierci „ustanawia pełnomocnika”, a sąd nie dopatrując się tu niczego nadzwyczajnego pełnomocnictwo zatwierdza.

 54. zetus1
  23 października o godz. 10:36

  „Nie dziwię się, że HGW nie stawia się na przesłuchania w komisji Jakiego”.

  Ja również, iść w zaparte najlepiej milcząc, bo jest szansa, że nie pogubi się w zeznanich i nie usłyszy niektórych pytań, np. o kaminicę przy ul.Noakowskiego 16. Za kłamanie przed komisją grozi odpowiedzialność karna. W jej sytuacji chyba lepiej wydawać oświadczenia typu: „To nie moja ręka, to proteza, każdy może sobie taką kupić”. Tak się jednak składa, że HGW nadal jest wiceprzewodnczącą PO. Czy wyborcy mają tę partię traktować poważnie?

 55. czaro
  23 października o godz. 18:30

  ” Ogolna swiatowa koniunktura jest dobra …”.

  Jakbyś nie czarował UE rozwija się obecnie średnio w tempie 1,5 proc. rocznego wzrostu PKB, a Polska 4 proc.

  Zatem nie zwalaj wszystkiego na Unię i dobrą konunkturę.

 56. Mauro Rossi
  23 października o godz. 18:49

  Bijesz pianę przyjacielu. Nie znam prawa w tym zakresie ,ani nie znam akt sprawy.
  Z tekstu wynika ,że u Pana z wiedzą też słabiutko.
  Wiadomo natomiast ,że nawet prawomocne wyroki można wzruszyć jeśli
  podstawą wydania było przestępstwo. A to robota dla pana Zbyszka i jego
  dwudziestu wiceministrów.

  I to nie ma żadnego związku z tym jak wygląda i funkcjonuje dzisiaj Warszawa.

 57. ŻABY I ICH KRÓLE

  Rzeczpospolita żabska wodami i lądem
  Szerzyła się od wieku, a stała nierządem.

  Tam każda obywatelka,Mała czy wielka,
  Gdzie chciała, mogła skakać,Karmić się i ikrzyć.
  Ten zbytek swobód w końcu zaczynał się przykrzyć.
  Zauważyły, że sąsiednie państwa
  Używają pod królmi rządnego poddaństwa:
  Że lew panem czworonogów,Orzeł nad ptaki,
  U pszczół jest królowa ula;
  A więc w krzyk do Jowisza”Króla, ojcze bogów,
  Dajże i nam króla, króla!”

  Powolny bóg wszechżabstwu na króla użycza
  Małego jak Lokietek Kija Kijowicza.
  Spadł Kij i pluskiem wszemu obwieścił się błotu.
  Struchlały żaby na ten majestat łoskotu.
  Milczą dzień i noc, ledwie śmiejąc dychać.
  Nazajutrz jedna drugiej pytają: „Co słychać?
  Czy nie ma co od króla?” Aż śmielsze i starsze
  Ruszają przed oblicze stawić się monarsze.

  Zrazu z dala, w bojaźni, by się nie narazić;
  Potem, przemógłszy te strachy,
  Brat za brat z królem biorą się pod pachy
  I zaczynają na kark mu włazić.
  „Toż to taki ma być król? Najjaśniejszy Bela?
  Niewiele z niego będziem mieć wesela.

  Król, co po karku bezkarnie go gładzim.
  Niechaj nam abdykuje zaraz niedołęga.
  Potrzebna nam jest władza, ale władza tęga.”

  Bóg, gdy ta nowa skarga żab niebo przebija,
  Zdegradował króla Kija.
  A zamianował węża królem żabim.
  Ten pełzacz, pływacz i biegacz,
  Podsłuchiwacz i dostrzegacz,
  Wszędzie wziera: pod wodę, pod kamienie, pod pnie.

  Wszędzie szuka nadużyć i karze okropnie.
  Arystokracja naprzód gryziona jest żabia,
  Że się nadyma i zbyt się utłuszcza;
  Gryziony potem chudy lud, że nie zarabia
  I że się na dno biedy opuszcza;
  Gryzione są krzykacze, że wrzeszczą namiętnie;
  Gryzieni cisi, że śmią siedzieć obojętnie.

  Tak gryząc je swobodnie, wąż do dziś dnia hula;
  A rzeczpospolita żab bolesnymi skwierki
  Do dziś dnia woła o innego króla.
  Lecz bóg nie chce się więcej mięszać w jej rozterki.

 58. Oby to nie stało sie długotrwałym faktem

 59. @czaro
  Np.
  Jakoś tak sie ta koniunktura w spółkach skarbu zbiegła z wymianą zarządzających nimi „ekspertów PO na dyletantów w z PiS”…
  Im mniej tych pierwszych tym zyski spółek wyższe .

  Natomiast mafie paliwowe mają się znacznie gorzej niż za PO.
  Opóźniona dekoniuktura…
  @szostkiewicz
  poroponuje pisać prognozy o Polsce za 20 lat.
  Nikt w 2037 nie sprawdzi co pisała POLITYKA w 2017.
  Wróżąc od 2 lat upadek PiS w przyszłym miesiącu ( na przykład na podstawie tego jak Gowin ma zawiązany krawat a Ziobro drapie się po głowie…bo na tym poziomie są wasze analizy)…ośmieszacie się i tracicie śladowe resztki wiarygodności .

 60. @falicz
  śladowe resztki wiarygodności? kto to jest wy? jakie krawaty i drapanie się po głowie? Nie wiem, po co pan tu w ogóle zagląda i jeszcze ,,ubogaca”?

 61. @szostkiewicz
  Zabawne, że narodowym problemem nie jest to , że opozycja to Schetyna + Petru.
  Tylko jakoby Kaczyński jest problemem.
  Zgodzilibyscie sie na PiS w formie PO lite…wtedy „Polska nie mialaby problemu z PiS”

  Proszę mieć pretensje do Polaków i demokracji… że nie jest po waszej myśli…
  i oczywiście macie.

 62. @falicz,
  aha, czyli PiS-owi daje pan 20 lat rządzenia. To możliwe, niestety, lecz nieprzesądzone. A teksty o tym, co po PiS są chętnie czytane, bo na PiS-ie Polska się, na szczęście, nie kończy. Pańskie złośliwości temu nie przeszkodzą.

 63. @falicz
  to już brechty. Nie ma pan żadnych argumentów, to powtarza pisowskie sztance. Nie mam pretensji do Polaków ani demokracji, tylko do PO, że zlekceważyła PiS i do PiS, że izoluje Polskę od Europy, co zakończy się wielką narodową porażką. Pisowski rząd się wyżywi, ale Polska zasługuje na więcej.

 64. A pan ma argumenty.
  W kolko w kazdym felietonie przez ostatnie 10 lat to samo.
  Czy PiS w opozycji czy w rzadzie.

  A o tej izolacji wobec ostanich wydarzen i miedzynarodowych wizyt to prosze sie nie wyglupiac. wy naprawde wierzycie w ten swoj wirtualny swiat?

  Od czasu wyborow prezydenckich obrazeni jestescie na rzeczywistosc i wmyslacie sobie swoja z wlasnych „wiadomosci”. Nawet wywiady…robicie sami ze soba…

 65. @antonio Gowin zawsze ma gdzie pójść. To jest polityka. Dysydenci z przeciwnego obozu są zawsze mile widziani. Gowin ma już w głowie dwa albo trzy plany awaryjne. Jak on ucieknie to znaczy, że jest dobrze. Dopóki walczy w obozie władzy to niestety oznacza, że jest źle.

 66. nstw@falicz
  ma pan na myśli wizyty wymachującego wojennym tomahawkiem Trumpa i sułtana Erdogana bojkotowanego w Europie? A może naiwnej politycznie pary książęcej? W wirtualnym świecie scentralizowanego i izolującego się od świata państwa narodowo-konfesyjnego żyje obecna elita władzy, a złe skutki dotkną zwykłych obywateli.

 67. Podobno ma być rekonstrukcja (nie)rządu. Bardzo niedobrze. Ci ludzie powinni do końca być „twarzą” rzadzacej szajki, aby w odpowiednim czasie zostać pociagnietymi do odpowiedzialności karnej.

 68. Andrzej Falicz
  24 października o godz. 0:26

  ”A o tej izolacji wobec ostanich wydarzen i miedzynarodowych wizyt ”

  To szefermacher nie napisał Panu ,że na obchody państwowego święta
  na Litwie , rząd litewski zaprosił przedstawiciela Polski–Bronisława
  Komorowskiego.
  Niektóre panstwa radzą sobie jak tylko mogą ,żeby nie wyglądało ,że nas izolują.
  Litwini przetarli drogę dla innych.
  Niestety ,nie wyjawili dlaczego nie chcą mieć do czynienia z pisią szajką.

css.php