Bonus dla psychopaty

Po co NBC nadała film chorego psychicznie Cho? Nikt mnie nie przekona, że takie filmy są warte emisji w mediach. Ich miejsce jest w szkołach dla policji i psychiatrów. Tam mogą się przydać, ale poza nimi komu potrzebne jest zaglądanie do wnętrza chorej duszy? Jak mogli się czyć studenci Virginia Tech, rodziny zabitych. ,,Jacobsky” ma sto procent racji: to awans do Panteonu człowieka, który postanowił popełnić tak zwane rozszerzone samobójstwo.
Telewizja NBC uległa najgorszym instynktom – podglądactwu psychopaty mordercy. Na tę chorobę mediów nie ma niestety rady – dziś w Polsce kawałki filmu Cho pokazała TVN, można go obejrzeć na portalu Gazety Wyborczej, nie sprawdzałem gdzie jeszcze, bo mnie odrzuca.

Ale co ja się tak oburzam, naiwny, kiedy na takich psychopatycznych motywach buduje sięb dziś scenariusze filmów kinowych, które okazują się hitami i przechodzą do historii sztuki ekranu. No tak, ale co innego fikcja kinowa, a co innego real. Nie wierzę w cenzurę, ale wierzę w poczucie odpowiedzialności u ludzi w poważnych mediach, które powinny umieć odróżnić przydatną publicznie informację od żerowania na emocjach. Tym razem się zawiodłem. Ta wojna z internetem i tabloidami jest już chyba przegrana. Cho zastrzelił 32 ludzi – w nagrodę obejrzały i wysłuchały go miliony. Ilu z nich uwierzyło, że Cho faktycznie umarł ,,jak Chrystus” i zapragnęło pójść w ślady killera z urojenia?

PS. ,,G.Okon” – może i racja, że Jankesi mogliby się poczuć urażeni, ale chyba nie wszyscy Amerykanie są Jankesami; opowieść o Koreańczykach mrozi krew w żyłach, lecz chyba obaj nie wyciągniemy z niej i z historii Cho wniosku, że WSZYSCY Koreańczycy są tacy. W boks Okona z Jacobskym się nie mieszam, ale chętnie poczytam więcej o wyższości Kanady nad USA i vice versa. ,,Z innej paczki” – zgadzam się, niestety, i nie potrafię wyjaśnić, czemu jest tak, jak Pan/Pani pisze. ,,Grzes” – prawda, że Kaczyńscy są politycznymi dłużnikami, jeśli nie zakładnikami, Rydzyka, ale (może znów naiwnie) wierzę, że prawda ich wyzwoli :).