Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

8.01.2016
piątek

Czy TVP Kurskiego zaprosi KOD na debatę?

8 stycznia 2016, piątek,

Nominacja Jacka Kurskiego na szefa TVP to kolejny polityczny policzek wymierzony opozycji.

Głównie Platformie Obywatelskiej. PiS ciągle lekceważy Nowoczesną. Upokarza leżącego. To prostsze. No bo kto bogatemu (we władzę) zabroni?

Kontynuując orwellowskie wzory retoryczne, nowa władza i sam Kurski zapewniają, że dopiero teraz media publiczne będą rzetelne, obiektywne, profesjonalne. To oznacza, że będzie dokładnie odwrotnie.

Telewizja Kurskiego będzie stronnicza, propagandowa i we wszystkim posłuszna nowej władzy. Kurski ze swym dorobkiem politycznym i megalomanią („jestem silny i wyrazisty”) jako gwarant niezależności i wolności telewizji to mało śmieszny żart.

Bardzo bym chciał, by w Polsce udało się kiedyś stworzyć telewizję na poziomie BBC. Wiem coś o tym z osobistego doświadczenia, bo byłem pracownikiem redakcji polskiej BBC World Service. Niestety, z BBC jest jak z angielską trawą. Trzeba ją pielęgnować długie lata, a nie co kilka lat zaorywać i zaczynać od nowa.

Dziś pojawił się sondaż, w którym Nowoczesna wyprzedziła PiS. W sobotę odbędą się manifestacje KOD w obronie wolności słowa. Premier Gliński do komplementów pod adresem Kurskiego dołączył i ten, że nowy prezes TVP zapewni obywatelskość telewizji. No to czekam na debatę w studiu z KOD-owcami po sobotnich protestach.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 20

Dodaj komentarz »
 1. A czy poprzednie kierownictwo zaprosiło w kampanii referendalnej Ruch JOW na debatę i pozwoliło na wyważone i rzeczowe przedstawienie stanowisk za i przeciw? Nie. Tak więc nic się nie zmieniło. Telewizja jest nadal własnością grupek kumpli a nie instytucją publiczną z publiczną misją.

 2. Zbierajmy glosy w sprawie referendum dotyczcego rozwiazania parlamentu i rozpisania nowych wyborow , zanim ci hunowie wraz z tym megalomanem rozwala nam ojczyzne!!!

 3. Szkoda, że przez ostatnich osiem lat (nie) rządowi PO-PSL nie udało się stworzyć telewizji na poziomie BBC. Prawda panie były pracowniku redakcji polskiej BBC World Service.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dziś pojawił się sondaż, w którym Nowoczesna wyprzedziła PiS.
  Bez znaczenia. Wyborów nie będzie. Trzeba wymysleć, co zrobić w kraju, w ktorym nie ma wyborów.

 6. Nie da sie uczciwie dyskutowac nad stanem obecnym i nad przyszłoscią kraju bez jasnego stwierdzenia, ze totalitaryzm jest wprowadzany za zgodą, pod kuratelą, i na zamówienie Koscioła Katolickiego. Mozna Kosciół lubic, nie lubic, podziwiac, albo nie znosic. Ale nie mozna nie powiedziec, ze to oni czynnie popierają totalitaryzm. To nie wystarczy powiedziec. Z tego trzeba wyciągnąc jakies wnioski. Przy czym wnioski powinny byc realistyczne i uczciwe intelektualnie. Postulowanie zerwania stosunków z Watykanem nie jest realistyczne. Wyzwiska nie są uczciwe.
  .
  Bez jasnej diagnozy nie ma sensu rozmawiac ani o chorobie, ani o leczeniu. Kosciół to jest częsc problemu na równi z edukacją, szowinizmem, i dziedzictwem zaborów. Jakos trzeba te klocki poustawiac. Ignorowanie największego klocka nie jest dobrym sposobem stawiania diagnozy.

 7. Koniec złudzeń, moi państwo! Koniec złudzeń! O ile ktoś jeszcze je miał.

 8. „Dziś pojawił się sondaż, w którym Nowoczesna wyprzedziła PiS.”

  Firmy-sondażowni, która p. Komorowskiemu dawała 54%, p. Dudzie 26%; a w wyborach do sejmu p. Wiplera obdarzyła 19%.
  Nic tylko wszystko na tej sondażowni zbudować, tak jak na „prorockim” zdaniu pana Adama Michnika.

 9. Jak sie powiedzialo „A” /wybralo PiS/ to trzeba sie pogodzic z dalszym ciagiem alfabetu…

 10. No to się Pan Redaktor takiej debaty nie doczeka.
  Pan Kurski zasłynął już z połowicznie udanej propagandy (Pani Cugier-Kotka, Dziadek z Wehrmachtu itp.).

  Przeczytałem dziś na stronie Spiegla o zorganizowanej przez PIS akcji pisania emaili do członków parlamentu europejskiego, w których to zwykli obywatele Polski piszą, że w Polsce demokracja m się dobrze i nic jej nie zagraża. Autor artykułu wyśmiewa całą akcję.
  Ale to pokazuje jak głupią partią jest PIS. Myśli, że te głupoty, kupione przez ciemny lud w Polsce, będą też łykać zachodni politycy.
  Stawiam na to, że za pół roku nię będziemy mieć prawa głosu w UE (razem z Węgrami). Ewentualne obcięcie funduszy europejskich też pewnie będzie dyskutowane!

 11. Panie redaktorze.Nie policzek opozycji a kpina z rozumu ,i 35 milionów Polaków.Jeszcze jedna przyczyna do bojkotu i buntu..

 12. Kto i za czyje pieniądze zrobił ten sondaż w którym partia banksterów wyprzedziła PiS?

 13. Ale dlaczego „wymierzony opozycji”? Wszystkim! Każdemu przyzwoitemu człowiekowi, który pamięta jego kłamstwa i krętactwa, jego pogardliwe teksty o ciemnym ludzie. Ziobro, Waszczykowski, Kamiński, Kurski czy ten ogr ze śląskiej prokuratury (nazwisko mi wyleciało, Bogdan xxxkowski) to ludzie tak skompromitowani, wydawałoby się, że nigdy już nie mają szans w polityce, że powinni pokutować za swoje niegodziwości, jeśli nie w celi więziennej, to na pracach społecznych, na emigracji. Tymczasem oni wrócili, ich buta jest jeszcze większa, do tego jeszcze chęć odwetu za rzekowme „krzywdy”. A Kurski został już w ogóle panem ciemnego ludu i będzie wciskał ciemnotę w majestacie pisowskiego bezprawia. Oburzające to mało powiedziane, to niepojęte, świat stoi na głowie.

 14. Nie wiem i nie dowiem się, jaka będzie telewizja Kurskiego, bo nie zamierzam jej oglądac. Debaty z KOD-em nie będzie oczywiście. Natomiast może być Rzeczpospolita Równoległa z prywatnymi mediami, z własnym życiem społecznym i kulturalnym. Do czego wszystkich namawiam. Oczywiście bojkot tych z drugiej strony nieodzowny.

 15. KOD na debatę? Kurski będzie rozmawiał sam ze sobą, bo z bratem to już nie.

 16. Trafny, zwięzły i celny wpis Gospodarza, okraszony dramatycznie retorycznym pytaniem na koniec.
  Prowokacja-nominacja to, a nie policzek; to element mafijnej taktyki zastraszania i butnej agresji, metodą wpychania stopy w drzwi i zawłaszczania wolności strachem przez fakty brudne, dokonane.
  Ja mam nadzieję, że na naiwne prawdopodobieństwo debaty w tak władanych, d. publicznych a teraz partyjnie zniewolonych „mediach”, opartej na wolności słowa i zaufaniu do odpowiedzialności za słowo czy rzetelną relację, nikt przyzwoity i wolny nabrać się nie da i żyrować tego swym udziałem nie nie będzie.
  Co najmniej, póki jest dla tych obecnych pismediów wolna alternatywa, której nie możemy bez obrony i walki porzucić.

 17. Panie redaktorze Szostkiewicz,
  nie warto zadawać pytania o prawdopodobieństwo przyszłej debaty w telewizji publicznej między przedstawicielami strony rządowej z liderami Komitetu Obrony Demokracji. Prezes TVP Kurski jest zbyt dobrze przygotowany politycznie, jako członek ZChN, PiS, SP i znów PiS, aby nie rozumieć strat partii narodowo – katolicko – socjalnej, dowodzonej przez szeregowego posła na Sejm VIII kadencji Jarosława Kaczyńskiego w wyniku takiej debaty. Przez najbliższe miesiące „bulterier PiS” Kurski ma do wypełnienia misję zdobycia kadr dziennikarskich do utworzenia telewizji rządowej, która będzie „narodową” tubą propagandową objaśniającą „ciemny lud” o dokonaniach przez rząd premierki Beaty Szydło – wiceprezeski PiS w trakcie „Dobrej zmiany”. Nie uda się tej telewizji przekonać przeciwników Prawa i Sprawiedliwości do sanacji polskiej gospodarki, oświaty, kultury, służby zdrowia, mediów publicznych i innych sfer życia społecznego. Hasło prezentowane na wczorajszych wiecach Komitetu Obrony Demokracji „Damy radę dobrej zmianie” będzie głoszone w najbliższych tygodniach w miastach i miasteczkach w całym kraju. A zatem: „Zima wasza – wiosna nasza”. Niech rok 2016 nie będzie trwał 8 lat.

 18. slima11
  9 stycznia o godz.10:53
  Zgadzam się z Tobą, że wybór Jacka Kurskiego to „Nie policzek opozycji a kpina z rozumu 35 milionów Polaków”.
  Popatrzmy zatem kim jest nowy prezes TVP, zwany „bulterierem PiS”. Urodził się 22 lutego 1966 r., czyli za miesiąc skończy 50 rok życia. Swoją działalność polityczną rozpoczął w „zakonie” Porozumienie Centrum, które utworzone zostało w maju 1990 r. przez braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich. W następnych latach aktywnie działał w następujących partiach: Ruch Odbudowy Polski, Zjednoczenie Chrześcijańsko – Narodowe, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwość, Solidarność Polska i znów PiS, do którego powrócił „w postawie wyprostowanej” – jak mówił na wiosennym kongresie PiS do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jacek Kurski jest politykiem o wyrazistej osobowości o wysokim poziomie inteligencji z dużym IQ, który zasłynął wypowiedziami o „dziadku z Wermachtu” Donalda Tuska, a także frazą, która stała się słynna na wiele lat w mediach, że „ciemny lud to kupi”. Gdy został powołany przez Dawida Jackiewicza – ministra skarbu państwa w rządzie premierki Beaty Szydło, zapewnił na konferencji prasowej, po wyjściu z gmachu TVP w Warszawie na ul. Woronowicza, że jest gwarantem niezależnych mediów publicznych. Osobiście twierdzę, że zrobi on wszystko aby twórczo uczestniczyć w procesie opanowywania tych mediów w procesie przekształcania ich w media rządowe. Zrobi on w wiele, aby hasło PiS „damy radę” było skutecznie realizowane w czasie sanacji III RP na odcinku odnowy moralnej, klerykalno – narodowej, obywateli naszego kraju.

 19. Ja myślę, że nasz Kraj musi zaliczyć tzw. dno. Z IV RP mamy to gwarantowane, ale po tych rządach liczę, że Polacy naprawdę zrozumieją, że w demokracji musimy brać czynny udział w życiu politycznym, ponieważ pozostając biernymi pomagamy w dojściu do włądzy wywrotowcom.

 20. Liczę na to, że Unia Europejska pomoże nam rozwiązać problemy w Polsce…! Nadal czekają Nas kolejne poPiS-y manipulantów, arogantów i NIErządu…! To nie jest bój o żadną partię… KOD to walka o Wolność i Demokrację dla Wszystkich Polaków… Życzę Wszystkim Naszym Rodakom, żeby w roku 2016 otworzyły się im szeroko oczy na demolowanie Naszej Ojczyzny przez PiS…! Niech żyją Wolność i Demokracja…! Prędzej, czy później, dla dobra Wszystkich Polaków naprawimy błędy PiS…!

 21. PIERWSZYM ZE ZWOLNIONYCH Z MEDIÓW PUBLICZNYCH POWINIEN BYĆ JACEK KURSKI – za ciemny lud to kupi- takie wypowiedzi zasługują na właściwą reakcję- świadczy to o pogardzie dla paru-nastu milionów polskich obywateli – może niezbyt jasnych , może i brunetów czy szatynów ale niepotrzebujących epitetów – opluwających

css.php