Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza
Polska

26.07.2019
piątek

Już leje się krew

26 lipca 2019, piątek,

Najpierw Jarosław Kaczyński we Włocławku nazywa ruch LGBT zagrożeniem dla narodu i państwa. Potem zaczyna się ogłaszanie niektórych miast strefami „wolnymi od LGBT”. Następnie „Gazeta Polska” zapowiada, że dołącza do pisma homofobiczne naklejki, a w Białymstoku lokalni dygnitarze PiS „bronią” katedry przed marszem równości, choć jego uczestnicy świątyni nie atakują, za to sami zostają zaatakowani przez rozjuszonych chuliganów.

Wreszcie młody rozwydrzony bandyta bije do krwi we Wrocławiu Przemysława Witkowskiego, a w Gdyni jeszcze brutalniej zostaje pobity projektant Piotr Krajewski.

Witkowski wyraził sprzeciw na widok homofobicznych napisów na murze, Krajewski padł ofiarą bandytów, którzy uznali go za geja. W obu przypadkach policja zwlekała z zajęciem się sprawą. Te wszystkie mrożące krew w żyłach zdarzenia następowały jedno po drugim, na przestrzeni zaledwie tygodni.

Nie można mieć wątpliwości, że są efektem klimatu przyzwolenia na przemoc wymierzoną w społeczność LGBT. Przyzwolenie polega na braku wyraźnego, szybkiego i skutecznego reagowania służb państwowych. To na nich spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli, którzy nie robią niczego złego. To nie są incydenty, to już wzbierająca fala. Dziś wymierzona w LGBT, a jutro?

Tego nie można bagatelizować, rozmywać, kwestionować jako wymysłów przeciwników politycznych obecnej władzy. Przed tym należy się bronić wszelkimi legalnymi środkami. Kaczyński oczywiście nie wzywa do przemocy, ale mówi publicznie rzeczy, które mogą być tak odebrane przez różnych socjopatów.

Dlatego ukrócenie homofobicznych ataków wymaga osądzenia nie tylko chuliganów, lecz także zbadania zgodności z prawem zachowania działaczy PiS w Białymstoku i wszędzie tam, gdzie włączają się oni w różne akcje wykluczające część obywateli z życia publicznego.

Na domiar złego w mediach niezależnych od obecnej władzy pojawiają się materiały o rosnącej sile skrajnej prawicy. Dokumentalista Grzegorz Paprzycki przyznaje w rozmowie z „GW”, że kiedy zabierał się do filmu „Mój kraj taki piękny”, uważał, iż ostrzeganie przed zagrożeniem ze strony skrajnej prawicy może być przesadą. Dopóki nie zobaczył „gościa z wytatuowanym 666 na szyi i 88 na karku”, czyli symbolami nazistowskimi.

Paprzycki podaje niepokojący przykład braku reakcji policyjnej na udział w „szturmowym święcie pracy” (sic!) mężczyzny w koszulce z literami SS (sztafety szturmowe). To były hitlerowskie formacje mordujące masowo m.in. Polaków.

Przypomina, że za obecnych rządów wycofano podręcznik dla policji o przestępstwach z nienawiści. Zauważa, że na marsze niepodległości przychodzą też ludzie nastawieni patriotycznie, a nie agresywnie, ale ton nadają nie oni, tylko ci agresywni.

Czy nasze państwo ma kontrolę nad tymi środowiskami? Czy ma rozeznanie w ich międzynarodowych kontaktach i źródłach finansowania? Czy ma pełne rozeznanie w działalności różnych formacji paramilitarnych i wtłaczanej im ideologii? Oby miało. Na razie prokuratura nadzorowana przez min. Ziobrę umorzyło śledztwo w sprawie neofaszystowskiego zlotu „Orlego Gniazda”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 48

Dodaj komentarz »
 1. To, co daje się słyszeć teraz, dzisiaj, na POLSACIE w „Polityce na ostro”, ze strony pisówy
  pośliny, niejakiej J. Borowiak przechodzi ludzkie pojęcie. A dyskusja dotyczyła rodzinnego przelotu marszałka sejmu do Rzeszowa. Praktycznie babsko sterowało programem, przekrzykując wszystkich i nie dopuszczając do głosu innych lub włączając się do wypowiedzi jednocześnie z innym dyskutantem. Bo to jej, jak targowej przekupce, powinno być na wierzchu. I z tym charakterystycznym uśmieszkiem wyższości i pogardy na twarzy dla interlokutorów. Szkoda tylko, że Senyszyn (teoria kaczyzmu) dała się w to wciągnąć. Jakubiak też był wk…ny.

 2. @Szanowny Gospodarzu Redaktorze!
  Właśnie dotarliśmy na sam szczyt piramidy nienawiści Gordona Allpotra. Posłowie „wymiatają” językami w TV, natomiast szeregowi członkowie w terenie „targają po szczękach”. Kato-faszyzm ante portas.

 3. Przecież to świadome zarządzanie strachem… kolejny etap budowy państwa katofaszystowskiego…
  Nawet kamuflaże są prostacko przejrzyste albo nieudolne.
  Aparat propagandy, przy którym PRLowska praktyka to pikuś, nabiera rozpędu…
  Pogarda dla innego, przeradzająca się w fizyczną eksterminację inaczej myślących to naturalna konsekwencja klimatu pisdnego autorytaryzmu.
  Za chwilę będzie pozamiatane…
  Kolejny przykład jak mniejszość zdobywa i umacnia władzę nad resztą, panuje i … prowadzi do katastrofy…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W cywilizowanym świecie istnieje zasada, że Państwo posiada monopol na stosowanie przemocy i nie toleruje żadnego odstępstwa od tej zasady. Każde pozwolenie na naruszenie tego monopolu w konsekwencji musi doprowadzić do osłabienia państwa. Mam nadzieję, że w końcu ci chuligani, gdy skończy się PiSowski karnawał na kredyt i przyjdzie rachunki spłacać ( czyli wzrosną podatki, bezrobocie i inflacja) dzisiejszych swoich protektorów zaczną bić. Marna to pociecha ale zawsze jakaś 😉

 6. Polecam pouczającą lekturę – pogłębioną analizę neofaszyzmu za miedzą u braci Słowaków…

  … ‚to dowód pewnego rodzaju pamięci terytorialnej i skłonności do partii autorytarnych, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
  Ale to nie jest całe wyjaśnienie’.

  https://balkaninsight.com/2019/07/23/the-affluent-slovak-town-where-neo-fascism-is-vogue/
  https://balkaninsight.com/2019/07/04/slovak-anti-fascists-divided-over-how-to-fight-extremism/
  https://balkaninsight.com/2019/07/16/slovak-village-destroyed-by-nazis-finds-allure-in-fascism/
  https://balkaninsight.com/2019/05/22/resentments-fester-in-slovakias-land-of-nothing/

 7. Wstyd mi , że jestem Polakiem

 8. https://wroclaw.onet.pl/wroclaw-policja-publikuje-wizerunek-podejrzanego-o-pobicie-dziennikarza-przemyslawa/pjbvl1y

  A najgorsze jest to, że ludzie tak reagują, tzn. utożsamiają się z tym.
  „Partnerka Witkowskiego jest zszokowana wieloma nienawistnymi komentarzami, jakie pojawiły się w sieci po pobiciu jej partnera. – Dopiero nad ranem, gdy wróciliśmy do mieszkania, zobaczyłam setki komentarzy w internecie, w których ludzie piszą, że dobrze się stało albo, że się sam poobijał i jest to zwykła prowokacja. Ręce opadają, jak się to czyta – mówi Hoss.”

 9. Ten wpis zostanie skasowany, ponieważ zdaniem Redaktora, wszystko co dobre w „Polityce” nastało wraz z Solidarnością. Na szczęście żyję dostatecznie długo aby pamiętać, kim był Rakowski i ile szczęśliwych chwil spędziłem na płachtami starej „Polityki. W Białymstoku wymarła polska inteligencja, ponieważ w normalnym społeczeństwie pospolite draństwo nie może uzyskać takiej przewagi. Wolny naród wyzwolił ujarzmioną siłę i dał pokaz sztuk walki. Kopnięcie w głowę jest nadzwyczaj skuteczne, pozwala odnaleźć utraconą wiarę, przywraca hierarchię, co, jak wiadomo wzmaga przywiązanie do KK. Zapominamy o konkordacie, Falandyszu, watykańskich orderach Rzeplińskiego. PIS jest dzieckiem długiego procesu, destylacja trwała długo, a białostocki bimber jest produktem swojskim, nie ma co biadolić. Cała władza w ręce ludu, wyzwoli nas ekonomiczny kryzys, na pohybel uczonym.

 10. Niemcy od dawna finansują subwencja tamtejszą NPD – dzięki temu jej sytuacja jest transparentna co na marginesie jest zapewne strategia tamtejszych służb.

  Odnośnie sytuacji w PL podam przykład Marszu Niepodległości; PiSowcom nie w interesie były dymy na tych manifestacjach więc przestali wpuszczac do Warszawy i PLnajskrajniejsze grupy, dużo skrajniejsze od ONR i MW takie jak Szturmowcy, plus inne tego typu grupy za Wschodniej granicy. Problemem są natomiast rozproszeni kibole dla których „PiSPO jedno zło” i nad nimi podejrzewam nikt nie ma i nie będzie miał kontroli.

 11. Szanowny Panie Redakto rzedzieduje za Pana artykuly i bardzo trafne analizy.Chcialbym przypomniec ze to Kaczynski bezposrednio lub poprzez swoje tuby rozpoczal fale nienawisci.A to :dziadek z wermachtu Kurski,Uchodzcy z pasozytami Kaczynski[raczej to on jest pasozyt],drugi sort,animalne poglady,zdradzieckie mordy.kanalie,LGBT wszystko to Kaczynski do tego wtoruje mu dzielnie Szarlatan z Torunia z radiem Maryja plus duza czesc Episkopatu.Pytanie co zbawca narodu ten z Nowogrodzkiej chce przez to osiagnac,do wojny domowj wbrew temu co widac wcale daleko nie jest.Ostatnie pobicie dziennikarza we Wroclawiu za to ze grafitti namurze mu sie nie podobalo jest tego dowodem. Za chwile jezeli na ulicy wyrzisz inny poglad niz rzadzacy mozesz zostac pobity przez kiboli nazioli chuliganow ,nazwijmy jak chcemy.Czy przykazania dotyczace blizniego zostaly z dekalogu wykreslone ,to jest pytanie do kosciola bo po ostatnich awpowiedziach niektorych hierarchow i szarlatana z Torunia tak mozna sadzic.Czy przylatujac na urlop z bardzo daleka z mieszana rodzna bedze bazpiecznie rozmawiac np.w autobusie w innym jezyku niz Polski ,do tej pory sie z tym nie spotkalem ale kto wie.Partnerka red.Witkowskiego spotkala sie z nienawistnymi komentarzamiw sieci, pytam dokad zmierzamy.Refleksja emigranta z perspektywy 9tys. km od Polski:Kto sieje propagande nienawisci Radio Maryja i czesciowo KK,potrafia wyprac mozgi ludziom kompletnie ,dowod jak glosuje Polonia w Kanadzie i USA i to nie stara ale postsolidarnosciowa.[obserwuje od 31 lat] Dosc tych zalow tylko pytanie Quo Vadis Polsko.Pozdrawiamz daleka.

 12. Piszę to od lat.
  gdyby dzisiejsza opozycja za każde pomówienie, obelgę, bezpodstawne oskarżenie ze strony PiS ciągała pisich z Kaczyńskim, Macierewiczem na czele, po sądach, dzisiaj nie mielibyśmy tego problemu.
  Sami wyhodowaliśmy pisiego raka, który pożera zdrowe tkanki społeczeństwa

 13. A konserwatyści na prawicy, zapewne myślą, że wszystko jest pod kontrolą.
  Kiedy się zorientują, że neonaziści po wstąpieniu do służb mundurowych, nie zamieniają się w potulnych funkcjonariuszu, sumienie przestrzegających prawa i regulaminu, będzie już za późno.
  A trzeba być bardzo naiwnym, żeby liczyć, że skrajna prawica tam nie wstępuję.

 14. Dziękuję za skorzystanie z mojego zdjęcia.

 15. @andrzej52
  27 lipca o godz. 5:41

  „Sami wyhodowaliśmy pisiego raka, który pożera zdrowe tkanki społeczeństwa”

  Widze to inaczej. Nie ma „zdrowej tkanki”. Ludzie sa jacy sa. I to od tysiacleci. Urodzeni z „grzechem pierworodnym”, czyli obarczeni przez ewolucje. Nauka juz sie duzo na ten temat dowiedziala. A polityczni praktycy wykorzystywali intuicyjnie ludzkie predyspozycje juz od dawna. N.p. strategia panem et circenses.

  I tak PiS doszedl do wladzy: chlebem (500+) i igrzyskami (walic imigrantow, LGTB).
  To nie opozycja sobie PiS i spoleczenstwo tak wychowala. Opozycja po prostu przegrala z ewolucyjnym barbarzynstwem. Jak wiadomo nie pierwsza na swiecie i nistety na pewno nie ostatnia 🙁

  Nie wiem komu dziekowac, ale jestem nieskonczenie wdzieczny, ze moglem spedzic wiekszosc mojego zycia w cywilizowanych czasach. I jestem w 100% pewny, ze takie znowu nastana. Nie wiem tylko kiedy.

 16. Jakaś część Polaków (póki co mniejszość), ma poglądy czysto rasistowskie. Nacjonalizm miał się bardzo dobrze już u zarania II RP, a pod koniec lat 30tych Polska gwałtownie „brunatniała”. Owocem tego było Jedwabne i nie tylko, czy Kielce po wojnie. Rok 1968 w Polsce to też nie tylko wina komunistów. Skoro można było odczłowieczyć Żydów, co za problem z gejami, lesbijkami, cyganami,cyklistami, wegetarianami…… Na szczęście jest jeszcze silny opór porządnych mieszkańców tego kraju, co daje nadzieję.

 17. @116ave:
  > Chcialbym przypomniec ze to Kaczynski bezposrednio lub poprzez swoje tuby rozpoczal fale nienawisci.
  Jak pisali przedmówcy: to w ludziach tkwi. Kaczyński tylko się podpiął pod to, co ma duże wzięcie. Owszem, podkręcił, przyzwolił… Tak swobodnie samo by to nie rozkwitło.
  Zresztą, ogólniej jakoś ten obecny populizm, to właśnie przyzwolenie na bezwstyd. A nawet duma z bezwstydu.

  > Pytanie co zbawca narodu ten z Nowogrodzkiej chce przez to osiagnac
  Divide et impera.

  > Za chwile jezeli na ulicy wyrzisz inny poglad niz rzadzacy mozesz zostac pobity przez kiboli nazioli chuliganow
  Polska jest wciąż raczej bezpiecznym krajem. Oczywiście, są dzielnice, które lepiej omijać. Ale to nie jest nowa rzecz. Oczywiście, są i tacy, którzy będą bić w tych lepszych dzielnicach… Wróćmy jednak do pierwszego zdania: Polska jest wciąż raczej bezpieczna.

  > Partnerka red.Witkowskiego spotkala sie z nienawistnymi komentarzamiw sieci
  Typowe dla mentalności kibolskiej. Jak dla mnie ogromny brak w powszechnej edukacji etycznej — rzecz pominięta przez Kościół, omijana przez państwo…

 18. Lato 2019 staje sie symbolem strasznych podzialow, ktore w Polsce istnieja od dawna. Miasto vs wies i prowincja, bogaci vs biedni, postepowcy vs konserwatysci. A wszystko na tle globalnego ocieplenie, dobrej sytuacji gospodarczej, przepelnionych kurortow, rekordowych kolejek na Kasprowy i fascynujacych wydarzen na arenie miedzynarodowej.
  Musimy walczyc z agresja. Kazda. Rowniez slowna. Nie tylko fizyczna. Bol zadany piescia jest tak mocny dla wielu jak widok Matki Boskiej w weginie czy nienawistne grafiti na scianie. Czas na gleboki oddech. Nikt za nas tego nie zrobi.

 19. To jest katofaszyzm, a kim są osobnicy, którzy :
  „nie żyją nigdy, tylko umierają”?
  Poeta mówi tak:
  „Skrzeble biegną, skrzeble przez lasy, przez błonie,
  Drapieżne żywczyki, upiorne gryzonie!
  Biegną szumnie, tłumnie powikłaną zgrają,
  A nie żyją nigdy, tylko umierają-
  Umierają skomląc, szereg za szeregiem,
  Śmierć jest dla nich właśnie tym po lasach biegiem…”Bolesław Leśmian „Skrzeble”

 20. @Chandra Unyńska
  27 lipca o godz. 0:13

  Niewatpliwie może nas wyzwolić jedynie kryzys gospodarczy. I to jedyne sensowne zdanie w Pani wypowiedzi.

 21. @adamjasz
  Skrzeble nie umierają, maja się świetnie, są dobrze usytuowani, handlują narkotykami, a jeden z nich został uhonorowany tytułem ministra.

 22. Wszystkie reżimy mają datę przydatności do spożycia – te z konserwantami/chemią – śmiertelnie trujące i te na kroplówce, mają nieraz wydłużony czas przydatności, a niektóre są już przeterminowane

  A żyć się chce … choć fakty są takie, że średnio 14. Polaków dziennie popełnia udane – zakończone zgonem – samobójstwo…

 23. Myślę, że się Pan cieszy. Nareszcie, doczekał się Pan. Leje się krew!!!
  Na moje, wręcz proszące listy o wytłumianie zamiast podbijania napięcia była pogarda i zero zrozumienia.
  Pan wie lepiej.
  Kiedyś dawno pisałem o sąsiedzie geju. Zmarł, nie tak dawno, w wieku około 90 lat i nikt z sąsiadów, i znajomych nigdy mu nie dokuczał.
  Jeździłem na wakacje w latach pięćdziesiątych na wieś gdzie mieszkało i prowadziło gospodarstwo dwóch panów. Nikt im nie przeszkadzał a teraz wiem kim byli.
  Broni Pan chorej drogi do przyszłości.
  Owsiak – sympatyczny, kibicuję mu od pierwszych audycji /chyba były w czwartki wieczorem/. Ale czy właściwym jest uczenie kwesty?
  Ze swoimi harcerzami /prowadziłem drużynę mając 17 lat/ chodziłem na żniwa, grabienie siana i zrywanie wiśni. Zostało im, że zysk daje praca.
  Od „wyuzdanych parad równości” czego Pan oczekuje?
  Bo ja słyszę o szpitalu /brak dostępu bo nie rodzina/ o zawieraniu związków małżeńskich?
  A co to jest związek małżeński dobrze Pan wie. Bo wie Pan po co wiążą się pary odmienne płciowo.
  Serio chce Pan ze swoich podatków płacić „wdowcowi” emeryturę po „mężu”?
  Po co to piszę, przecież nie wierzę w debilizm osób stojących wiedzą i inteligencją wyżej niż ja, że tych absurdów nie dostrzegają.
  Piorą mózgi prawdziwym debilom. Pan też!
  Przykro mi, ale moim zdaniem robią to dla kariery i kasy bo tak niesie ich fala, fala idiotyzmów biorących górę nad zdrowym rozsądkiem.
  Konkluzja: Ci dwaj pobici faceci o których Pan pisze są /byli/ na szczycie tej fali i rozbili się o skały prymitywnego zdrowego rozsądku,
  być może podbudowanego klimatem stwarzanym przez Kaczyńskiego i innych z Pańskiego artykułu.
  Ale coś mi mówi, że nie, że nie mieli pojęcia o tym co Pan wylicza.
  Po prostu rozładowywali nieokreślone wewnętrzne napięcie wynikające z niezrozumienia wciskanych im zmian kulturowych.

 24. @Kalina
  27 lipca o godz. 17:59

  „Niewatpliwie może nas wyzwolić jedynie kryzys gospodarczy.”

  Niestety historia tego nie potwierdza. Wprost przeciwnie, kryzys gospodarcza wprost pogarszal i zaognial kryzys polityczny. Nawet az do wojen 🙁

 25. @Aborygen
  27 lipca o godz. 1:37
  Fantastyczne.

 26. @ryss
  Przeciwnie, ja się niepokoję, a pan udaje greka. Nie chodzi tu o to, że ktoś zna geja prywatnie i nie ma nic do niego, tylko o rozdmuchiwanie niechęci i nienawiści do napiętnowanej wybranej grupy ludzi. I to za, jak widać po ich milczeniu lub spóźnionych potępieniach, przyzwoleniem władz państwowych i kościelnych. To musi się jak najgorzej kojarzyć każdemu przynajmniej z maturą. Są to rzeczy nie do przyjęcia w każdym cywilizowanym kraju. Nawet znany z kołtuńskich wypowiedzi Trump nie rusza LGBT, a jego ambasadorka w Warszawie staje po ich stronie. Ale pan jak zwykle unika podjęcia tematu na poważnie, choćby roli odgrywanej dziś przez skrajną prawicę. To przecież oni przelewają krew niewinnych współobywateli. Pytanie: na czyje polecenie i za czyją zgodą? To powinno pana niepokoić tak samo jak mnie.

 27. @mały fizyk, 27 lipca 12:34

  Piękny wpis. Dodałbym tylko, że bez szaleństwa polskiego Kościoła barbarzyństwo nie zaistniałoby. Dla mnie to osobiście prawdziwy cios, ale też wszyscy ludzie zorientowani na tę instytucję milczeniem wyrażają zgodę na depawację, w tym własną.

  Co do „cywilizowanych czasów” jestem sceptyczny. Dzicz poczuła krew, a władza podlega prawu zachowania władzy, jest więc mało prawdopodobne, aby następni rządzący sami z niej zrezygnowali i poddali się kontroli.

  Możemy natomiast tworzyć enklawy cywilizowanego świata i rozszerzać je stopniowo. Moim zdaniem to praca na jedno pokolenie.

 28. @art63
  Jeśli dzicz będzie rządziła, zniszczy panu i innym wszelkie enklawy. Na tym polegają rządy motłochu. Nazizm w ciągu zaledwie 12 lat zniszczył przemocą wszystkie organizacje, partie, media, Kościoły, uczelnie, instytucje, które stawiły mu opór lub nie chciały się podporządkować.

 29. @Adam Szostkiewicz,

  Ma Pan rację, jest takie niebezpieczeństwo. Przyglądam się jednak Węgom i Turcji, bo to są wzorce obecnej władzy i stąd wniosek, że enklawy mogą istnieć. Dla wladzy spacyfikowane atrapy instytucji i słabe ruchy obywatelskie są korzystne do utrzymywania, że jesteśmy „enklawą wolności”.

 30. „Nazizm w ciągu zaledwie 12 lat zniszczył przemocą wszystkie organizacje, partie, media, Kościoły, uczelnie, instytucje, które stawiły mu opór lub nie chciały się podporządkować.”
  I po tych 12 latach i po przegranej wojnie Niemcy w ciagu jednej dekady (rok 1955) dokonaly cudu gospodarczego i staly sie liberalna demokracja. Problem polega na tym ze Polska i inne kraje bloku byly komunistyczne. i to przez 50 lat. Z tego tak latwo sie nie wychodzi. Ani cywilizacyjnie, ani kulturowo, ani ekonomicznie.

 31. https://www.youtube.com/watch?v=K_HgzX6y5q4
  Sojusz ołtarza z tronem
  Jest też kilka wypowiedzi naszego Redaktora. Ten sojusz będzie dla nas zgubny. Trzeba jak najszybciej po przejęciu władzy przez dzisiejszą opozycję doprowadzić do SEKULARYZACJI kraju na wzór Francji w 1905 roku. Nie ma to tamto! Obawiam się jedynie, że obozowi temu, może z wyjątkiem środowisk lewicowych, zbraknie odwagi na takie na działanie. I będzie jak było. Kościół jakoś, jak zwykle się otrząśnie i do następnego razu. Prof. Szczepański niestety będzie miał rację, twierdząc, że:
  „„Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku”.
  Obawiam się też, że jeśli nie zostaną przeprowadzone radykalne zmiany osuwające faszyzujące środowiska od władzy i spenalizowane, potrzebna będzie REWOLUCJA społeczna, która okaże się wojną domową. I tak źle i tak niedobrze. Bo religia jest narzędziem systemu do kontroli ludzi za pomocą wiary. „Jesteśmy w czarnej dupie” jak mawiał S. Kisielewski.
  https://studioopinii.pl/archiwa/170552
  No cóż? Tylko czy ten suweren ma świadomość, że sam się odwiedził? Że wybrał władzę, która łamiąc wszelkie prawa od Konstytucji poczynając — dokonała zamachu stanu i ustanowiła dyktaturę? Bo zamach stanu już się dokonał. Może się tylko pogłębiać, ale już jest dokonany. Powiedzmy to otwarcie: Polska nie jest już demokratycznym państwem prawnym. Jest bezprawną dyktaturą Jarosława Kaczyńskiego.

  Ale, jak to mawiał Stefan Kisielewski, „nie to jest najgorsze, że jesteśmy w czarnej dupie, ale to, że zaczynamy się w niej urządzać”. Wańkowicz nazwał to zjawisko „kundlizmem”. A kundlizm proszę państwa kwitnie. Mamy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich opanowane przez PiS-owców, którego zarząd wyraźnie się cieszy z niszczenia wolności mediów i nie protestuje. Może powinni pozbawić Stefana Bratkowskiego honorowego członkostwa i zmienić nazwę na: Konfraternię Lizusów i Klakierów, w skrócie KLiK.

  Mamy też nową Solidarność panów Śniadka i Dudy (Piotra), osobliwy związek zawodowy, który działa na szkodę kraju i interesów pracowniczych, pluje na własną historię i własnych bohaterów, za to ochoczo łasi się do dyktatorskiej władzy. Może też powinien zmienić nazwę, zamiast NSZZ (Niezależny Samorządny Związek Zawodowy) na Podległy Lizusowski Klub Klakierów (PLKK). No i nie Solidarność, tylko Uległość.

  Przejawów kundlizmu jest więcej. Tylko 6 księgarń w Polsce sprzedaje „Raport Gęgaczy”, ale w niemal każdej stoi „Porozumienie przeciw monowładzy”, czyli fałszywa autobiografia Jarosława Kaczyńskiego. W wielu punktach sprzedaży prasy nie ma już „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i „Polityki”, ale jest cała PiS-owska szczujnia. Strach, strach rany boskie… Tylko czy strach, czy kundlizm?

  Kiedy wprowadzono obowiązek rejestracji telefonów na kartę, czyli odebrano nam część wolności, natychmiast pojawiły się reklamy operatorów zachwalające, jak to wspaniale rejestrować się akurat u nich.

  Wyobrażam sobie, że jeśli właśnie ustanowiona dyktatura wyda nakaz dobrowolnego zakuwania się w kajdanki, natychmiast pojawią się reklamy producentów kajdanek. Będą zachwalać nowe modele, kajdanki z wbudowanym zegarkiem, z aplikacją na smartfona, z brylancikami dla pięknych kobiet. Zostanie tylko przemianować Bal Dziennikarzy na Bal Kajdaniarzy.

  Zapytałem, czy suweren ma świadomość, że sam się odwiedził? Pytam jeszcze, czy urządzając się po kundlowsku „w czarnej dupie” nie czuje obrzydzenia?

  Zamiast zastanawiać się, co to będzie, jak dyktator zabroni nam legalnie demonstrować, jak całkowicie zlikwiduje wolność słowa, trzeba powiedzieć jasno: Dyktatura jest nielegalna. PiS uzyskał mandat wyborców do rządzenia w demokratyczny i prawny sposób, a nie do popełniania przestępstw i dokonywania zamachu stanu. Jeśli dokonaliście zamachu stanu, to nie społeczeństwo przestało być legalne, to wy przestaliście być legalnie ustanowioną władzą.

  Krzysztof Łoziński

 32. https://studioopinii.pl/archiwa/194109
  Zbigniew Szczypiński: Faszyzm po polsku 2019-07-25

  Obecność polskich faszystów na krajowej scenie politycznej nie podlega dyskusji. Oni po prostu są tutaj i mają się dobrze. To jest prosty fakt, rzecz niepodlegająca dyskusji – musi to przyznać każdy, komu ideologiczne klapki na oczach nie odebrały zdolności do logicznego rozumowania i wyciągania poprawnych wniosków z oczywistych faktów.
  (…)
  Tu jeszcze lepiej. Kościół katolicki w Polsce, pretendujący do rządu dusz Polaków, wspiera i propaguje organizacje narodowców i kiboli nazywając je wprost emanacją polskiego ducha; a ich członków nazywa obrońcami wiary. Szczytowym wydarzeniem jest coroczna pielgrzymka tych organizacji i środowisk na Jasną Górę – do najważniejszego polskiego sanktuarium. To, co się dzieje na Jasnej Górze — przechodzi wszelkie wyobrażenia o całkowitym oderwaniu polskiego kleru od elementarnych wartości chrześcijańskich, od nauczania papieża Franciszka.
  …………………..
  Zgadzam się całkowicie z treścią tej wklejki. To potwierdza całkowicie moje twierdzenie, już od wielu lat, że religia jest narzędziem systemu do kontroli ludzi za pomocą wiary. To Kościół (z niewielkimi wyjątkami) w dzisiejszych czasach faszyzuje nam społeczeństwo, nie taka miała być rola wiary. Przesłanie NT ma zupełnie inny plan dla ludzi.
  Aż mi, człowiekowi areligijnemu, chce się głośno zakrzyczeć, Boże Ty to widzisz i nie grzmisz?

 33. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/proby-zagluszania-i-klotnie-podczas-wiecu-przeciw-przemocy-w-bialymstoku/7d6efbz
  W pobliżu pl. Piłsudskiego w Białymstoku, na którym odbywa się zorganizowany przez lewicowe partie wiec przeciw przemocy, pojawiła się grupa kontrmanifestantów. Pomiędzy nimi a uczestnikami wiecu wywiązała się żywiołowa sprzeczka. ”Przyjechaliście nas pouczać” – pieklił się starszy mężczyzna.

 34. ‎https://www.facebook.com/photo.php?fbid=362747871318041&set=gm.1074629442726452&type=3&theater
  No już lepiej nie można!

 35. @mały fizyk
  28 lipca o godz. 1:59

  Jak najbardziej ma Pan rację, ale przecież o to chodzi. Nie pozbędziemy się przestępczej szajki, dopóki ma wsparcie głupiego społeczeństwa. A głupie społeczeństwo zmieni zdanie, kiedy za 500+ będzie mogło sobie kupić co najwyzej loda:)))

 36. Można się tylko cieszyć, że Rzeczpospolitej Nr Trzy i Trzy Czwarte daleko jeszcze od ‚standardów’ – gloryfikowanej równie często co bezzasadnie – Drugiej Rzeczpospolitej. Ulice i uniwersytety nie są jeszcze na stałe opanowane przez korporantów z lagami naszpikowanymi żyletkami, ‚Gazeta Polska’ jest ciągle czasopismem raczej niszowym, a (nieliczne) dzisiejsze morderstwa o tle politycznym popełniane są jeszcze póki co wyłącznie przez klinicznie certyfikowanych pomyleńców.

  Jakaś nadzieja jest. Prezes Polski nieuchronnie posuwa się w zramoleniu, odżywia się raczej niezdrowo, rusza mało i nieuchronnie zbliża się do ‚oczekiwanej długości życia dla mężczyzn’. Owszem, nie pali i ponoć nie pije, co nieco smuci, ale wszak dłużej klasztora niźli przeora. Jak nieomal każdy dyktator otoczył się miernotami, więc można ufać, że po jego odejściu na Niebieski Kongres, PiS rozsypie się snadniej, niż mocarstwowe rojenia Panów Pułkowników z końca lat trzydziestych.

  I może wówczas sprawy potoczą się lepiej?
  Tak czy owak, cieszę się, że i ja i moi synowie obserwować to będą zza granicy…

 37. Państwo miało i ma świetne rozeznanie na temat ,,środowisk patriotycznych”. Z punktu widzenia rządzącej od 2005 prawicy lepsze coś takiego niż kwestionująca dominujące od 1989r społeczno-ekonomiczne aksjomaty (neoliberalizm i nadrzędna rola KRK) lewica.

 38. Dla mnie każdy polityk, który nie był dzisiaj w Białymstoku i nie poparł Marszu Przeciw Przemocy, jest skreślony. Wykrętne tłumaczenie Kosiniaka-Kamysza jest po prostu tylko tym, wykrętem małego człowieczka, a nie polityka. Bo on nie chce dawać zachęty prowokatorom. Już tyle narosło mitów wokół tego, co działo się tydzień temu w Białymstoku, już tak zblamował się rząd, nie reagując NATYCHMIAST, że głowa boli.
  Nie, to nie jest kraj, w którym można spokojnie żyć. Ale poczekajmy – stawiam banany przeciwko $$$, że za cztery lata nie będzie prezio stał, tam gdzie stał (jak zapowiadał…), ale będzie stał pan zbyszek. Oby się moje słowo w g…obróciło.

 39. p.s.Przeciętny suweren nie czyta gazet, a tym bardziej „Polityki”, przeciętny suweren słucha, co ksiądz z ambony powie i nakaże, mimo że dzięki dokumentowi bracie Sekielskich dowiedział się o, parafrazując Pink Floyd, ciemnej stronie księży.
  Czarno widzę, czarno…

 40. W naszym kraju zawsze decyduje drobnomieszczanin. Chłop o mentalności drobnomieszczańskiej czy mieszkaniec małego miasta. To on dokonuje zasadniczych wyborów, a jemu nie podobają się łysogłowi, bo się ich boi, nawet jeśli hasła, które wykrzykują, są mu bliskie.
  Inteligencja przegrywa teraz w konfrontacji z cieniami swych pańszczyźnianych przodków. I z grupami społecznymi, które – jeśli dostąpiły już jakiejś emancypacji – to tylko ekonomicznej i technicznej, nie kulturowej czy mentalnej.
  Jesteśmy więc dziś świadkami załamania pozycji nowych warstw oświeconych, inteligenckich, które w zderzeniu z przemożną siłą populizmu o agrarnych korzeniach przegrywają.
  Chociaż – co dobre i co może okazać się kiedyś płodne – przegrywają nie bez walki. (ZM)

 41. @Kalina
  28 lipca o godz. 15:24
  @mały fizyk
  28 lipca o godz. 1:59

  „Jak najbardziej ma Pan rację, ale przecież o to chodzi.”

  Zeby przegrana wojna (III Swiatowa?) nas wybawi jak II WS wybawila Niemcow? Chyba nie o to chodzi. I nie ma sie co ludzic nadzieja, ze inflacja wystarczy aby pokonac PiS. Oni juz wskaza winnych (do bicia) za inflacje.

 42. ZaczĘło się od precyzyjnych zaleceń wodza.Realizowane z zapałem i służalczością .zAPOWIEDZIAŁ ,ŻE MY TO PIERWSZY SORT I PANY ,WY DRUGI I KANALIE .Cel zawsze ujawniany przed wyborami.Tym razem trafiło na gejów.A przyład brany z lat trzydziestych za tamtejszego wodza.

 43. Dodam.JESIENNE WYBORY ,TO BYĆ ,CZY NIE BYĆ WOLNOŚCI DLA OBYWATELI.To dalszy los kraju.A sytuAcja tragiczna,.Geniusz ,,z premedytacją użył do dyskusji LGBT.I POZYSKAŁ SOJUSZNIKA ,OD KTÓREGO ZALĘŻY WYNIK GŁOSOWANIA.Sojusznik, z wdzięczności za zapomnienie o pedofili I KASĘ ,zrobi wszystko dla wodza.A z drugiej strony nie ma ani geniusza ,ani kumatego ,,tylko grajki polityczne ,na bulwarze beznadziejności i głupoty.Nawet nasz Noblista jest bezsilny i uwikłany ,bo Matka Boska, W KLAPIE ,CZYŻ NIE KAŻE POTĘPIAĆ GEJÓW?Co po wyborach ,cholera wie?Może zaczą zjadać własny ogon?Może UE OPUŚCI NAS ,I CI W KAPCIACH, W DNIU WYBORÓW ,OTRZEŻWIEJĄ ?a jedno powinno być pewne .WODZUSIE OPOZYCJI ,NA BOCZNICĘ ,A PULMANY ZAJMIE MŁODOŚĆ.Bo Czarzasty ,po mianowaniu na kandydata na posła ,KOlesia Jankowskiego i zdrajcy tysiąclecia ,wielbiciela mizerii JEST TAK WIRYGODNY JAK BIEDROŃ ,KTÓRY NIE ODDAJE MANDATU PROFESOR Płatek.

 44. @mały fizyk
  29 lipca o godz. 9:46

  Raczej widziałabym analogię w bankructwie władców PRL-u w latach 80. Równolegle został doprowadzony do bankructwa ZSRR przez Reagana:)))

 45. @Kalina
  30 lipca o godz. 17:56

  Implozja ZSRR bez wojny i przelewu krwi to byl raczej szczesliwy i pojedynczy przypadek w historii. Na tym zyskaly ich „kolonie” jak PRL. Ale w Jugoslawi juz nie mieli takiego szczescia 🙁

css.php