Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

10.04.2017
poniedziałek

Rocznica w cieniu wybuchu

10 kwietnia 2017, poniedziałek,

Nie ma zmiłuj. Siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej uczczono wiecem partii rządzącej i prezentacją filmu o wybuchu bomby termobarycznej na pokładzie prezydenckiego samolotu. Wymowa pisowskich obchodów smoleńskich nie pozwala większości społeczeństwa się łudzić: mimo przestróg przed nienawiścią i zemstą oraz wezwań do wzajemnego wybaczenia – PiS pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego idzie drogą konfrontacyjną.

Teza „wybuchowa”, powtórzona w ramach obchodów, nabiera rangi wytycznej dla władzy i wymiaru sprawiedliwości. Jej konsekwencje polityczne będą dwojakie: rozpoczęcie przygotowań do procesów polityków opozycji, których PiS obarczy odpowiedzialnością za katastrofę, oraz funkcjonariuszy państwowych działających na ich polecenie. Po drugie, dalsze pogorszenie klimatu w stosunkach polsko-rosyjskich. Rosja nie może zignorować zarzutów pod adresem kontrolerów lotu przyjmujących polski samolot. Zignoruje jednak zapewne tezę o wybuchu.

Autorzy „wybuchowej” prezentacji pilnowali się, by nie przypisać winy za katastrofę komuś konkretnemu. Nie oskarżyli nikogo o podłożenie i zdetonowanie ładunku wybuchowego. Tym zajmie się pisowska władza. Gdyby wskazała na Rosjan, musiałaby oskarżyć Moskwę, czyli wypowiedzieć jej wojnę zimną lub gorącą. Tego nie uczyni, ale będzie usiłowała grać kartą smoleńską w polityce wewnętrznej i międzynarodowej.

Jak puste i obłudne są pisowskie apele o empatię, pamięć i jedność, pokazuje niejako symbolicznie tablica odsłonięta ku czci ofiar katastrofy, pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wymienieni z nazwiska są tylko urzędnicy związani z PiS, innych pominięto.

Siódma rocznica smoleńska to kolejna zmarnowana okazja. Pisowska władza obchodzi ją sama z sobą i jej sympatykami. Poza nimi nikt nie bierze w tych obchodach udziału. Wielu obywateli na pewno by chciało, ale przecież nie na partyjnym wiecu, na którym dygnitarze krzyczą, a tłum skanduje imię zbawcy narodu. Tak się nie czci pamięci ofiar, tak się ją rani.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 42

Dodaj komentarz »
 1. Dzisiaj w konsulacie Wolski w Chicago pisowski ambasador Wilczek poinformował był uprzejmie media polonijnego getta o swoim jutrzejszym wyjeździe do Tennessee w celu „spotkania z firmą Sripps, która jest właścicielm Tefałenu”.

  Ciekawe:

  1/ po co amb. Wilczek fatygował się do centrali firmy Scripps?
  2/ czy dyrekcja TVN wie o tej wizycie?

 2. Gdy USA ujawnią materiały pokazujące, w jakim momencie doszło do katastrofy, to będziemy bliżsi wyjaśnienia tej tragedii. To by jednak wymagało ujawnienia materiałów z obserwacji satelitarnych przez Amerykanów

 3. Wszystkie miesiecznice i rocznice wygladaja coraz bardziej jak surrealistyczny film w odcinkach zrealizowany przez rezysera, ktory coraz bardziej oddala sie od realnego swiata.
  Oto jest Prawda, ktora jest coraz blizej. Jest nadkomisja, ktora zna wynik dochodzenia ale wciaz bladzi i wyciaga z kapelusza coraz bardziej absurdalne scenariusze. Pozostala im juz tylko malutka bombka termojadrowa z genetycznie zdradzieckim zapalnikiem.
  Ta Prawda jest zbiorowy obled Rzadu Naszego i Partii Naszej z Pierwszym Sekretarzem KC PiS.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Obled smolenski pogorszy nasze stosunki nie tylko z Rosja ale tez z naszymi sojusznikami. Kto bedzie bral panstwo polskie powaznie?

 6. Będę powtarzał do znudzenia.
  Gdyby przed laty, wszelkie Rydzyki, Gmyze za trotyl i inni prominentni funkcjonariusze PiS stanęli za swe słowa przed prokuratorem, a nastepnie przed sądem, nie było by dzisiejszych rządow PiS.
  A wystarczyło takiemu Gmyzowi powiedzieć : albo pokazujesz dowody, albo odpowiadasz za znieslawienie najwyzszych organów państwa.
  Tak konczy sie poprawność polityczna, chrześcijańskie nadstawianie drugiego policzka.
  do PiS-u należy podchodzic z kijem, a nie z wyciągniętą ręką, bo ja odgryzie przy przywitaniu.

 7. Jałowym jest ciągłe zajmowanie się symptomami choroby z pominięciem przyczyn choroby. Trzeba pytać dlaczego w Polsce nierządy nie mają w ogóle społecznej legitymizacji? Dlaczego nastąpiła prywatyzacja partii politycznych? Dlaczego państwo stało się prywatną własnością sprywatyzowanych partii politycznych? Dlaczego obywatele nie mają wstępu do koncesjonowanych i sprywatyzowanych partii politycznych. Itd, itp.

 8. Panie Redaktorze,
  Czekam na Pana komentarz dotyczący „występów” naszych niezawodnych biskupów…

 9. „Nowe szaty króla” to obowiązująca doktryna PiS-u. Widać, że nie czytali bajek Andersena.

 10. Pomieszanie z poplątaniem.
  antypisi tygodnik Polityka, reklamuje film Smoleńsk.
  przynajmniej u mnie w połowie komentarzy ta reklama sie wyświetla.
  A nikt nie robi takiej reklamy urojeniom Kaczyńskiego i spółki, jak wolne media.
  Zostawić ich, niech mówią do wlasnego suwerena, po co ich brednie naglaśniać.

 11. Panie redaktorze – nie chciał bym. Naprawdę. Jedyne czego chciałbym to zakończenia tej szopki. Gdzieś tam – chyba na Onecie – przewinęły mi się nawet zacytowane słowa Kaczyńskiego, od lat te same (w zasadzie mógłby je już zapisać na kartce i zmieniać tylko datę) od lat tak samo nienawistne i konfrontacyjne. Zdarta płyta, której jedynym celem jest utrzymywanie jedności „wyznawców”, która uświadamia też dobitnie jak pusta w środku i archaiczna w swej istocie jest ta cała pisowska ideologia.

 12. A. Szostkiewicz: „Siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej uczczono wiecem partii rządzącej i prezentacją filmu o wybuchu bomby termobarycznej na pokładzie prezydenckiego samolotu”.

  Ładunek termobaryczny brzmi intrygująco, ale proszę zajrzeć do Wikipedii angielskiej lub nawet polskiej, to w zasadzie rzecz prosta, używana do niszczenia wnętrz, np. bunkrów. Zaimprowizowany ładunek termobaryczny swojej roboty (propan butan plus benzyna) próbowali zdetonować dwaj terroryści na lotnisku w Edynburgu 30 czerwca 2007 roku i gdyby im wyszło mogło być groźnie, ale zaszkodzili głównie sobie. Jeden zginął, drugi przeżył i zarobił 32 lata więzienia.

  „Gdyby wskazała na Rosjan, musiałaby oskarżyć Moskwę, czyli wypowiedzieć jej wojnę zimną lub gorącą”.

  Proszę pamiętać, że samolot wyleciał z Polski po kontroli pirotechicznej BOR.

 13. Anioły trzymały samolot i załoga mogła wylądować bezpiecznie pomimo błędnych danych płynących z wieży kontrolnej, ale na bombę termobaryczną nie ma mocnych. Co prawda paru pasażerom udało się przeżyć pomimo tej bomby, ale jak wiadomo zostali dobici przez oddziały specjalne z broni krótkiej.

 14. Teoria wybuchu
  Nie ma innego wytłumaczenia decyzji o lądowaniu w warunkach urągających jakimkolwiek zasadom bezpiecznego latania. Teraz można mówić: „Warunki nie były takie złe, gdyby nie wybuch samolot wylądowałby bez problemu.” Taka teoria rozgrzesza osobę, która uparła się, żeby lądować.

  Sortowanie ofiar katastrofy
  Władza przechodzi już samą siebie – tablica w kancelarii premiera upamiętniająca niektóre tylko ofiary spośród członków rządu jest dzieleniem ofiar katastrofy na lepszych i gorszych Polaków. Pragnę tutaj wspomnieć prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, którego miałem zaszczyt spotkać w Londynie i rozmawiać z nim na temat sytuacji w kraju po 1989 roku. Myślę, że PiS zalicza go do ludzi gorszego sortu, ponieważ to prezydent Wałęsa otrzymał od niego insygnia władzy, a nie – prezydent Duda.

  Ja-ro-sław, Jabro-sław
  Skandowanie imienia prezesa zabrzmiało śmiesznie i przypomniało nam podobne zachowanie wobec Wiesława. Również pytanie pani premier „Damy radę?” jest odpowiednikiem słynnego pytania Edwarda: „Pomożecie?”.

 15. Jedno jest pewne, w czesci spoleczenstwa samo okreslenie „katastrofa smolenska” bedzie odbierana negatywnie.

 16. Jacek NH
  Prościej byłoby poznać treść rozmów telefonicznych braci

 17. Nie ma co deliberować. Bande trzeba odsunąć od władzy, ponieważ prócz tego, ze składa się ze szkodnikow państwowych, to jeszcze nie ma szans na jakąkolwiek z nia rozmowe.

 18. Wszelkie szczegóły techniczne są niczym innym jak mydleniem oczu i elementem wojny propagandowej. Kaczyński i Macierewicz to techniczni ignoranci i dla nich przymiotniki takie jak „termobaryczny” czy „termistorowy” znaczą tyle samo. Samolot na bazie bombowca, hel w mankietach, sztuczna mgła czy ślady trotylu to były kolejne fazy gonienia króliczka i utrzymywania uwagi swojego elektoratu.

  Wczoraj jedna z polonijnych sprzedawczyń reklam paraleków i kurzych nóżek po 49 centów za funt w swoim radiowym „tok szoł” obiecywała – na początku audycji – otwarcie anteny i wolną dyskusje polonijnych emerytów. Dyskusję, która jest dla nich bardzo atrakcyjnym ubarwieniem smutnego bo samotnego dnia w obcym im świecie.

  Oczywiście kłamała.

  Audycję wypełniła szczelnie transmisja smoleńskich przemówień pisowskich polityków oraz jej prasówka, czyli codzienna porcja lektury artykułów z portalu wpolityce.pl. Częto-gesto przetykane reklamami przecenionej żywności lub paraleków.

  Dyskusje o ciągle nowo wymyślanych i wrzucanych szczegółach i paratechnicznych zawiłościach służą temu samemu co owej paradziennikarki obietnice antenowej rozmowy ze słuchaczami. Służą przykuciu uwagi i zatrzymaniu słuchacza przy głośniku.

  Do następnych wyborów.
  Samorządom (chyba? – nie starcza mi wyobraźni) nie uda się przypisać współsprawstwa zamachu smoleńskiego, ale wina „Herr Tuske i Kopaczki” jest już „solidnie udowodniona” i Rosiewicz z Pietrzakiem już śpiewają odpowiednie piosenki.

  Ważne, że dobrze trafiają do adresata, czyli do ciemnegu ludu, który wszystkie te bzdury kupi. Nie tylko kupi, ale jeszcze gębę rozewrze w podziwie dla panaprezesowego absmaku czy ordo caritatis.

 19. Słuchajcie Maurycego, on wie, co w trawie piszczy, bo ma pewnie najwyższy stopień ze wszystkich piszących. PiS i Rosja chcą dokładnie tego samego: zrobić krzywdę Polsce. Pisowskie głosy „antyrosyjskie” są elementem tej gry i bez względu na oficjalną reakcję, czy jej brak, z pewnością przyjmowane są w Rosji z zadowoleniem.

  Maurycy wskazał kierunek: przyciśnie się funkcjonariuszy BOR, to któryś pęknie i zezna, że bombę kazał podłożyć Tusk. A nawet jak żaden nie zezna, to komisja klaunów tak ogłosi, Andrzej podpisze i też będzie dobrze.

 20. @Jacek, NH:
  Odpowiem brutalnie — gdyby wierzący w zamach, czy choćby w „wątpliwości” ruszyli głową, to uznali by sprawę za rozwiązaną.
  Ale wolą się lenić.

  @q602, andrzej52:
  Psychologicznie rozumiem potrzebę zamachu. To zresztą było jasne już te 7 lat i jeden dzień temu.
  Ja nawet rozumiem, że już od dawna w sferze publicznej nie traktowano z powagą ścisłości nauk przyrodniczych, traktując je jako przedmiot bezładnego mędrkowania niedouczonych głupców.
  Nawet mogę dodać, że u bardzo niewielu dostrzegam rozumienie używania rozumu, możliwie bezstronnego dociekania i nieustannego dokształcania się, jako nakazu moralnego.
  Jakoś rozumiem i widzę, że wszystkie elementy składowe teorii o zamachu były obecne wokół na długo przed Smoleńskiem. Zresztą nie tak dawno „odkryto” to pod nazwą „post-prawdy”.
  Ale nie potrafię tego zaakceptować. Właśnie dlatego, że postrzegam zapieranie się przed poznaniem prawdy, nieuczciwość intelektualną, jako winę moralną i to podstawową — „grzech przeciwko Duchowi Świętemu”, by nawiązać do pewnego określenia ewangelicznego.

  @andrzej52:
  Reklamy są generowane mniej lub bardziej automatycznie, więc to mnie nie dziwi. Mnie raczej dziwi, że należąca do Agory księgarnia ebookowa Publio sprzedaje Michnikowszcyznę Rafała Z.; książki Rotha i Wolskiego (m.in. o Smoleńsku).

 21. @snakeinweb
  11 kwietnia o godz. 5:39

  Poczytaj Jason Brennan, „Against Democracy”. Ciekawa analiza. Teza, ze jakosc wyborcow definiuje jakosc demokracji, wydaje mi sie bardzo sensowna. Co do zalecen autora, to mozna podyskutowac.

 22. „Siódma rocznica smoleńska to kolejna zmarnowana okazja.”

  A ósma i dziewiąta nie będą? Oczywiście że też będą. A dziesiąta? To już zależy od dwóch rzeczy:
  a) czy jesienią 2019 r. polski wyborca będzie mądrzejszy niż jesienią 2015; ale nawet jeśli będzie, to…
  b) czy jesienią 2019 r. towarzysz Ярослав Раймундович Качыньский dopuści do wolnych demokratycznych wyborów.

 23. W Smoleńsku widzę rękę Boga w karceniu pychy rządzących.Rodzaju plag egipskich.Wyroków boskich nawet Watykan nie komentuje bo wolę należy przyjmować z pokorą. Dewotki pisowskie wmawiają ciemnemu ludowi ,że był zamach co czyni Boga terrorystą.KK w Polsce też milczy.Tak sobie myślę,że Bóg rozszyfrował fałszywe intencje prezydenckiego lotu wyborczego.To nie był lot z gałązką oliwną do braci Moskali.Wszak Moskale to też dzieci Boga i na jego podobieństwo.Katyń miał być trampoliną wyborczą a po 10 kwietnia to Smoleńsk stał się trampoliną w ramach siermiężnego katolicyzmu uprawianego po obaleniu tzw.komuny. Starsza trampolina poszła w odstawkę. Będzie kolejna plaga egipska ?

 24. Czy jest chocby jeden jedyny czlowiek, ktory spodziewal sie/oczekiwal, ze Kaczynski powie cos innego, niz do tej pory mowil? W tym sensie panie redaktorze pana tekst jest banalny. Wszyscy wiedza, ze logika i psychologia tej wladzy jest niszczennie i dzielenie. I to robi. Wybuch? To jest dokladnie to, co niszczy! Dlatego tak lubia wybuchy. Proces niszczenia bedzie trwal, tak dlugo jak Polacy im na to pozwola. Czy beda nadal pozwalac? Wielki Inkwizytor u Dostojewskiego powiedzial wyraznie(trawestuje): „dajemy wam pelna miche, od reszty sie odpieprzcie– my myslimy za was”. Zdaje sie, ze to nadal dobrze funkcjonuje w 2017 w Polsce. Jesli tego chca wyznawcy sekty i jest im z tym dobrze, to Polska nie zasluzyla na lepszy los.

 25. Geniusz nie traci formy.Przecież cała jego tyrada ,oparta została na rewelacjach komisji Antonia,wygłoszonych wczoraj.Bez tych bredni ,nie mógł by bredzić ,że nie należy się mścić i nienawidzić.,opierając całą tyradę na bazie nienawiści.

 26. ..SZALENSTWO NIENAWISCI I DZIELENIA NARODU NA GORSZYCH I LEPSZYCH NADAL SZTANDAREM WALKI O PRAWDE KTORA TO PRAWDE OSZUKAL POSEL NA SEJM ZWANY PREZESEM ,SZALENIEC KTORY PROWADZI NAROD NA ZTRACENIE !!! A KOSCIOL KATOLICKI MILCZY A CICHACZEM BLOGOSLAWI SZTANSKIE WERSETY !!!

 27. Oj tam, oj tam, „zmarnowana okazja”?
  Kiedy wcale nie zmarnowana, tylko dokladnie i premedytacja wykozystana, do tego co niejaki Jaroslaw K. zaplanowal zrobic. On takich okazji nie marnuje i tym razem tez nie zmarnowal. Sam Pan redaktor zreszta o tym napisal, wiec skad ta niekonsekwencja z tym narzekaniem na „zmarnowanie okazji”?

 28. SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 kwietnia o godz. 13:37
  Będzie kara boska za to wszystko co pisi czynią.
  To kwestia czasu.

 29. Sowiecki profesor medycyny, Andriej Władimirowicz Snieżniewskij zrewolucjonizował psychiatrię, odkrywszy nieznaną poza ZSSR schizofrenię bezobjawową. Człowiek funkcjonuje niby normalnie, ale nie podoba mu się najlepszy z ustrojów, czyli obiektywnie rzecz biorąc – wariat. Podkomisja min. Macierewicza, wzorem sowieckiego akademika, dokonała kopernikańskiego przewrotu w fizyce. Wybuch bezobjawowy – opisanie tego bezprecedensowego zjawiska musi skutkować potrójną Nagrodą Nobla – z fizyki, chemii i medycyny.

 30. @ Jacek, NH 11 kwietnia o godz. 0:39 oraz anglista
  11 kwietnia o godz. 10:01
  Prawda, ale przede wszystkim nalezy odpowiedziec na pytanie „Cui bono?” Kto mialby skorzystac ze smierci Pana Prezydenta L. Kaczynskiego?
  Z perspektywy czasu widac, ze jedynym, ktory skorzystal z tego wypadku, jest p. J. Kaczynski i PIS. Inaczej podzielilby los swoich koalicjantow: LPR i Samoobrony.

 31. Bezgłośny wybuch – czego to ludzie nie wymyślą.

 32. @lonefather
  Zmarnowana okazja na wyjście z oblężonej twierdzy do większości, która na PiS ani na inne prawice nie głosowała

 33. @Gospodarz:
  Ale to wymaga założenia, że prezes Kaczyński tego wyjścia z oblężonej twierdzy chce. A wydaje się od początku tej kadencji sejmu, że w roli oblężonego czuje się dobrze.

 34. Nie spodziewam się postawienia zarzutów dla opozycji pod pretekstem Smoleńska.
  Już widać ,że prokuratura próbuje neutralizować szaleństwa AM.
  Np.włączyła doniesienie AM na D.Tuska do swojego postępowania w tej samej
  sprawie.
  Dzisiaj zwróciła się do komisji Berczyńskiego o udostępnienie materiałów,
  na podstawie których zmontowali ten film. Przeciąganie liny trwa.

  Jeden z czołowych pisich publicystów napisał ,że spadek notowań PIS jest bardzo groźny, bo przestaje działać zastraszenie urzędników z premedytacją
  przez PIS stosowane, aby poradzić sobie z machiną państwa . Teraz nie tylko ,że strach przestaje działać ale pojawi się
  ”antystrach” przed tymi którzy przyjdą po PIS.
  Podsumował,że państwo przestaje być sterowne.
  Nie można wykluczyć ,że postępowanie prokuratury podszyte jest właśnie takim ”anystrachem”
  Dzisiaj była też informacja o umorzeniu śledztwa w sprawie prezydent Łodzi.
  Oczywiście prezes może sobie głośno pokrzykiwać do klubów GP .
  Zawsze będzie miał z czego żyć w odróżnieniu od prokuratorów.

 35. zza kałuży
  10 kwietnia o godz. 23:11

  Ta informacja bardzo mnie niepokoi.

 36. Prezydent LK ,dwa razy chciał popełnić samobójstwo, jeszcze przed Smoleńskiem.
  Raz, kiedy nakazał pilotowi zmienić plan lotu z Gadżi do Tibilisi ,na zbombardowane
  lotnisko, w przestrzeni powietrznej kraju ogarniętym wojną.
  Drugi raz ,na froncie osetyjsko-gruzińskim,w nocy, pod ostrzałem karabinów maszynowych.
  Na filmie, z kamer lotniska na Okęciu widać ,że prezydent wsiada do TU154 prosto
  z limuzyny, bez kontroli na obecność materiałów wybuchowych.

  Macierewicz i dziwni ludzie Berczyńskiego, poprzez to jak traktują katastrofę,dali mi upoważnienie do takich żartów.

 37. @ mały fizyk

  O jakości wyborców można mówić po kilkunastu latach wybierania w warunkach wolnych wyborów i możliwości dokonywania wolnego aktu wyborczego.

  Gadanie o „jakości wyborców” w warunkach PRL-u czy III RP jest czystym absurdem. Wola wyborców, a więc ich „jakość” nie ma w systemach „centralizmu demokratycznego” najmniejszego znaczenia.

 38. Kiedy widzę jak prezes traci panowanie nad swoimi emocjami…
  Kiedy pani premier i prezydentowi udziela się chorobliwy stan ich zwierzchnika…
  Kiedy wyznawcy religii dobrozmianowej nie mogą się doczekać na powtórkę Fatimy…
  Kiedy naukowcy-zaklinacze z instytutu Macierewicz & Ska usiłują za wszelką cenę wyczarować jakiś cud…

  … to tak sobie myślę, że panowanie Prawa i Sprawiedliwości dobiega końca. Będzie to przyjęte z radością przez wszystkie partie. Szczególnie przez PiS, bo ta partia czuje się najlepiej w roli opozycji. Nawet kiedy rządzi to zachowuje się jak opozycja opozycji.

 39. Kaczyński idzie na konfrontację? Raczej na okresowe badania lekarskie.

 40. antónio
  12 kwietnia o godz. 0:23

  „Na filmie, z kamer lotniska na Okęciu widać ,że prezydent wsiada do TU154 prosto
  z limuzyny, bez kontroli na obecność materiałów wybuchowych”.

  Tusk lecąc trzy dni wcześnej do Smoleńska też nie był brany na kontrolę osobstą. Nie ma takiego zwyczaju ni procedury. Prezydentom i premierom nie sprawda się także paszportów. Kontrola pirotechniczna dotyczy samolotu.

  „Macierewicz i dziwni ludzie Berczyńskiego, poprzez to jak traktują katastrofę,dali mi upoważnienie do takich żartów”.

  Pracownicy naukowi uczelni amerykańskich (Nowaczyk, Binienda) to dziwni ludzie? Sam Berczyński pracował w amerykańskim przemyśle lotniczym. Proponuję zastanowić się nad poziomem swoich żartów.

 41. @antónio 11 kwietnia o godz. 23:52
  „Ta informacja bardzo mnie niepokoi.”
  Widzę dwie możliwości. Albo PiS chce kupić TVN i posłał Wilczka na wyniuchanie skłonności firmy Scripps do sprzedania albo nie planuje kupowania a tylko próbuje zastraszyć tę firmę za pomocą jakichś argumentów, których nawet nie próbuję sobie wyobrazić.

  W pierwszym przypadku mieściło by się to jeszcze w jakichś normach etycznych a w drugim było by próbą czegoś bardzo brzydkiego.

 42. Mauro Rossi
  12 kwietnia o godz. 13:12

  ”Tusk lecąc trzy dni wcześnej do Smoleńska też nie był brany na kontrolę osobstą. Nie ma takiego zwyczaju ni procedury.”

  Ściąganie Tuska do poziomu L.Kaczyńskiego po to aby zatuszować ” niestandardowe”
  zachowania tego drugiego, przestało być skuteczne.
  Pal licho służby kontrolne na lotnisku.LK i tak by nie pozwolił aby go sprawdzały.
  Jednak jakieś nieduże czerwone lampki w głowach chętnych do latania z prezydentem,
  po wydarzeniach w Gruzji, powinny się zapalić. Np. prezydent Juszczenko z Tibilisi
  wrócił już samochodem.

  Ten Berczyński został przez AM odwołany z emerytury na której przebywał
  przez ostatnie 14 lat ,a pozostali członkowie komisji chyba wszyscy pracują na jakiś
  uczelniach. Tam dużo ludzi pracuje.

 43. Chyba powinno być ” jakichś uczelniach”

css.php