Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

30.01.2016
sobota

Może by 20 mln przeznaczyć na głodne dzieci, pani premier?

30 stycznia 2016, sobota,

Premier Szydło nawet w Parlamencie Europejskim prosiła o pomoc dla głodnych polskich dzieci i dla bankrutujących polskich kopalń. Tymczasem rozgorzała dyskusja o dofinansowaniu medialnej szkoły kadr o. Rydzyka z budżetu rządu.

Toruński gorący kartofel wędruje od ministra do ministra, jakoś nie widać chętnego. Nawet bardzo prokościelny minister Gowin zasłonił się statutem swego resortu, że nie przewiduje takiej możliwości. Zresztą jak najbardziej słusznie.

Mam silne wrażenie, że pani premier i jej najbliższe, proradiomaryjne, otoczenie po prostu nie zdawało sobie sprawy, na jakie tu pole minowe wchodzi. Myśleli, że cała Polska to nie tylko zaakceptuje, ale i pochwali obecny rząd, bo przecież jego członkowie są w zażyłych stosunkach z o. Rydzykiem, a o. Rydzyk walnie przyczynił się do wygranej PiS.

Naturalnie pamięta o tym prezes Kaczyński i myślę, że 20 mln zł z budżetu rządu, którym prezes zdalnie kieruje, jednak pójdzie na prywatną szkołę medialną, która już zasiliła swymi absolwentami TVP („Wiadomości”). Kto bogatemu we władzę zabroni?

Ten gorszący spektakl z poszukiwaniem furtki prawnej i resortu, który wyłoży 20 mln na uczelnię o. Rydzyka, jest kolejnym przykładem „dobrej zmiany”. Po raz kolejny usłyszymy z ust pani premier lub jej podwładnych, że nic się nie stało. Suma niewielka, cel zbożny i pobożny.

Tylko co z tym głodnymi dziećmi, co z górnikami, którzy wkrótce mogą stracić pracę, co z 500+? Suma może i niewielka, ale bardzo by się im wszystkim przydała. Choćby symbolicznie.

Kukiz przytomnie przypomina, że jak PiS chce, to może dać Rydzykowi 20 mln z własnych funduszy partyjnych. Jakie by to było propaństwowe, gdyby Szydło jednak odpuściła. Słyszymy, że rząd jest gotów odpuścić. Ale co na to prezes?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 28

Dodaj komentarz »
 1. Dla chcącego nie ma nic trudnego.Pis znajdzie sposób aby dofinansować dobrodzieja. Głodne dzieci? Jakie dzieci, to tylko propagandowa ściema!

 2. No coz, tej sekcie a wlasciwie kierownikowi ,”naczelnikowi” jak go nazywaja we wlasnym gronie, ubzduralo sie, ze Polska jest juz jego wlasnoscia i pozostanie taka na zawsze.
  Zadziwiajace jest to, ze w historii swiata, sa liczne przyklady na to, ze nic nie jest wieczne. Te ustawy, uchwalone nocami na przekor prawu, zdrowemu rozsadkowi i dobrym obyczajom, wczesniej czy pozniej zostana wykorzystane przez nowy rzad przeciwko tworom tego balaganu. Za kilka miesiecy wprowadza te swoje 500 zl, glodne dzieci przestana byc glodne, jednak wszystko wskazuje na to, ze ten program uruchomi lawine, ktora zabierze resztki pokojowych protestow na ulicach i doda w kolejnych troche czerwieni. Nie jestem prorokiem, ale nie jest trudno przewidziec skutki glupiego rozdawnictwa pieniedzy bez liczenia sie z konsekwencja gospodarcza.

 3. A może dać na umierające? Dzisiaj czytałem wstrząsający tekst na temat dziecięcego hospicjum na Pomorzu. Kilka dni temu o podobnej o sytuacji na drugim krańcu Polski. Jesli ten rząd już utrudnia narodziny dzieci (vide finansowanie in vitro) to może przynajmniej zainteresuje sie losem tych nieuleczalnie chorych.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Marna naukowo szkoła należąca do fundacji o. Rydzyka połknęła już 1,5 mln zł za poprzednich rządów łaskawców-rozdawców z PiS. A cała fundacja Lux Veritatis („Światło Prawdy”!) miała dostać jeszcze dobrze ponad 30 mln zł, co się nie udało. Pieniądze są bardzo potrzebne, bo FLV nie stać na nadawanie przez multipleks, do którego się w końcu dorwała za drugim podejściem, przeksięgowawszy sprytnie 70 mln zł długu, który ciążył na niej za pierwszym.
  Ale nie tylko te przedsięwzięcia o. Rydzyka mogą liczyć na hojność państwa. Dopłaty IPN-u do „Naszego Dziennika” to pewnie nieduże pieniądze. Znacznie większe – kilkumilionowa opłata za zajęcia pasma, którego nie płaci Radio Maryja, bo ma nie nadawać reklam. Ale nadaje. Od 2007 r. jest za to upominane, a od 2010 r. karane finansowo przez KRRiT – widocznie za łagodnie. Przez 25 lat działalności RM zoszczędziło na 80 i 100% zniżkach dobre kilkadziesiąt mln zł.

 6. Dyr. Rydzyk na glodujacego nie wyglada, ale te 20 baniek z checia przytuli. Tak, jak nie waha sie wolac od skarzacych sie na brak pieniedzy na leki i jedzenie emerytek i emerytow. Musza jednak nie miec tak zle, jesli stac ich na sypniecie zawsze groszem swemu idolowi. Ze potem zabraknie na wazniejsze zyciowe potrzeby , to winien jest rzad i Tusk.

 7. Tracę wiarę, że kiedyś znajdą się politycy, którzy doprowadzą do rzeczywistego rozdziału Kościoła od państwa – zarówno w sferze materialnej jak i ceremoniału państwowego (zazdroszczę Francji). Zgniłe „kompromisy” władzy z Kościołem (pieniądze za ciche, a w przypadku PISu jawne poparcie), podlizywanie się każdej właściwie władzy Kościołowi (casus Kempa ) są rodem z XIX wieku. Polacy, paradoksalnie, niechętnie dają pieniądze z własnej kieszeni na Kościół, i po cichu( nie publicznie) narzekają na bogactwo księży. Niech ich PIS w tym nie wyręcza!

 8. Wychodzi jakieś 2,75 na dziecko… 2,75+ to raczej słabe hasło wyborcze, ale jestem gotowy odstąpić je opozycji, nieodpłatnie 😉
  Po programie 500+ płakał nie będę, ale może wypadałoby się upomnieć o kwotę wolną od podatku ? Ten postulat wydawał się być dość popularny w czasie kampanii…

 9. .

  —Co Łaska—

  .

  Urzędnicy pana boga maja wyjątkowe
  szczęście że Pan Bozia zatrudnił ich na
  tak ważnym, daleko na zachód wysuniętym
  przyczółku prawdziwego katolicyzmu
  jak polska

  można wyobrazić sobie parę rzeczywiście
  trudnych placówek na planecie jak Bangladesz,
  Etiopia, Soudi Arabia, z których wyciśnięcie
  paru groszy co łaska było by bardzo trudne

  Między Odrą a Bugiem mimo że krajobraz
  zasmiecony głodujacymi dziećmi, obdartymi
  emerytami w beretach o których Pan Bozia
  chwilowo zapomniał, jego urzędnicy maja
  się dobrze

  Wykwintne, złotem wyszywane koronkowe
  odzienia a’la Liberace, złote łańcuchy i pierścienie,
  wspaniałe plebanie wyposażone w młode gosposie,
  osiołki czterokolowe najnowszego modelu,
  a wszystko to niezbędne by głosić dobrą nowinę

  Frontier Christianity Enforcer – funkcja odpowiedzialna
  a wyczerpująca, zagrożona wieloma chorobami
  zawodowymi jak otyłość, cukrzyca, alkocholizm,
  „head problems” no i paroma o zgrozo !,
  ciągle socially nieakceptowanymi preferencjami
  for young boys, czy przystojnych panów

  DOBRO, jego niepoliczalna, gigantyczna, masywna,
  ilość generowana każdego dnia, włącznie z extra
  dniem w lata przestępne – free !
  Ludzie !!, taniocha, wyobraźcie sobie ile by kosztowało
  suverena utrzymanie PANI BOZI !, te wydatki na same
  tylko buty i torebki, majątek !, 20 milionów dla ojca nas
  wszystkich, ha śmieszne !, so, płacić nie rezonować !

  .

  FYI SUVERENIE,

  GE lotne brygady (Goodness Enforcement)
  właśnie są formowane przez ministra Ziobrę
  so …

  ..)

 10. .

  — Co łaska addendum—

  .

  Proszę mnie skorygować, ale jeśli
  pamięć mnie nie myli za panowania
  tchórzy & nygusów z PO w ciągu lat
  ośmiu suma ~44+ milionów of taxpayers
  money została bezpłatnie, bezzwrotnie,
  całkiem gratis, entuzjastycznie, całkiem
  jawnie, bezwstydnie, bez najmniejszego
  zażenowania, na klęczkach, z pocałowaniem
  w …., merdając przyjaźnie, z uśmiechem
  pytając „need more?”, bez pytania suverena
  o zgode, przekazana na potrzeby urzędnikow
  baśniowej postaci pt:

  .

  PAN BOZIA

  .

  ~

 11. Dzieci nie mają szans, bo nie glosują! Ich rodzice z reguły też. Chociaż, dzięki programowi 500 pójdą do urn. Co do głodnych polskich dzieci- w.g danych UNICEF w ubóstwie żyje w Najjaśniejszej 1.3 mln dzieci 0-17 lat, w skrajnym ubóstwie blisko milion. Nie chodzi tylko o dożywianie. One są zacofane edukacyjnie, ogólnie rozwojowo. Źle wykształcone powiększą kolejki w pomocy społecznej. Za kilka-kilkanaście lat gospodarka będzie potrzebowała ludzi wykształconych nawet na najniższe stanowiska. Słabi zarobią grosze. Od niskich płac niskie pochodne a ZUS bankrutuje. Normalne kraje starają się specjalnie inwestować w wykształcenie ubogich dzieci, bo to się bardzo opłaca. Co do o. T.Rydzyka- kasę dostanie poprzez jakiś konkurs np. z funduszy UE. To prosta metoda, mało medialna. Dziwię się, że ktoś dotację wciągnął do budżetu. Mało kto jest np. w stanie ocenić dotacje dla Caritasu idące w setki milionów złotych? Są rozproszone w funduszach, majątku trwałym itd.

 12. A 300 milionów na Muzeum Polskich Żydów? Było OK?

 13. Na razie cynizm i bezczelność triumfują, ale do czasu.

 14. Grunt to finansować Rydzyka, głodne dzieci niech sobie płaczą.

 15. Jakie głodne dzieci?
  Przecież niedawno dokonała się dobra zmiana!
  Głodujące dzieci przestały głodować.
  Dług publiczny nagle stał się niewielki.
  Gospodarka już nie jest w ruinie, tylko kwitnie.
  Podatki pośrednie przestaną być przerzucane na konsumentów.
  Nawet do wyjaśnienia Smoleńska wrak przestał być potrzebny.
  Same dobre zmiany!

 16. Za promocję trzeba płacić!
  I przypomnę tu słowa Prezesa Wszystkich Prezesów, iż nic nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne. Jeżeli Prezes Wszystkich Prezesów powiedział,że da to da.
  Przecież te miernoty w sejmie nigdy by nie zostali posłami bez poparcia kleru! Teraz te miernoty muszą się odpłacić i dopóki będzie taka sytuacja to nie mamy co liczyć na rozdział kościoła od państwa!!! Tak postępowały wszystkie partie począwszy od SLD ,PO,PIS i wszystkie inne twory które na kolanach i ze śliną u pyska łaszą się klerowi! Chociaż jak łatwo dostrzec to takie sypanie grosza nic nie daje. PO ze strachu przed przegraniem wyborów dawało wszystko a i tak kler miał całe to towarzystwo w wielkiej ciemni. Myślę,że PIS prędzej czy później sam doświadczy takiego potraktowania. Życzę im tego z całego serca! Gołym okiem widać,że PIS to nie jest partia czy sekta PIS to jest stan umysłu. Czy normalny człowiek tak bezrozumnie powtarza na kolanach wszystkie pierdoły które wypowie ich guru. Najlepiej widać to po zdalnie sterowanym prezydencie nie wspominając już premierzycę! Ostatnie wydarzenia związane z przyznaniem „człowieka roku” jest najlepszym przykładem ocipienia narodowego. Liczenie na racjonalne wydanie obiecanych 20 baniek jest złudną nadzieją! Chyba, że posłuchają Kukiza i wypłacą ze swoich dotacji partyjnych.

 17. Czy to z Funduszy zebranej przed laty na ratowanie Stoczni Gdańskiej, a następnie przekazanej je (nie wiadomo przez kogo) o. Tadeuszowi wybudowano tę Prawatną Uczelnię w Toruniu wybudowano? A przy okazji, ciekawi mnie ile środków finansowych i innych przekazują okresowo na tę Uczelnię bądź TV Trwam i Radio Maryja Parlamentarzyści i Eurodeputowani wywodzący się z Prawicy? Ile środków przekazuje osobiście wnioskodawca pomysłu Poseł Terlecki i Jego polityczny Przełożony Pan Jarosław K.

 18. A jak to było z kasą rządową na Świąd-tynię Opasłości ? Nie, to nie pisi rząd tak rozdysponował….

 19. A ile pieniedzy na glodne dzieci placila PO?

 20. .

  — Co łaska addendum 2—
  (for language purists)

  .

  „Alkocholizm” to właściwy spelling
  w odniesieniu wyłącznie do osób
  duchownych, („ch” stands for Christ)
  by odróżnić od wstydliwej przypadłości
  osób świeckich zwanej potocznie
  „alkoholizmem”

  .

  ..)

 21. No cóż pan Naczelnik musi spłacić długi. Bezczelność i buta posłów z sekty PIS jest porażająca. Jednak mnie to wcale nie dziwi. Tak robili wszyscy. Jak ma się w głowie siano to trzeba liczyć na poparcie kleru. Po wyborach jakoś trzeba się odwdzięczyć. Najlepiej z naszych podatków bo wg zwycięzców suweren sobie tego życzy. Ciemny lud to kupi i co nam k…wa zrobicie? Mam nadzieję, że suweren się wk….wi i popędzi te nocne ćmy tam gdzie ich miejsce. Czyli na śmietnik historii. Razem z naczelnikiem i jego pacynkami.

 22. Dyskusja o sposobie przekazania 20 mln. zł dla toruńskiej uczelni, której założycielem i rektorem jest redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk, trwa już od trzech dni. Jej uczestnicy dowodzą, że jest to odpłata za pomoc tego zakonnika w zwycięstwie w wyborach parlamentarnych z 25 października 2015 r. przez Prawo i Sprawiedliwość. Potwierdził to też prezes PiS Jarosław Kaczyński w swym wystąpieniu na konferencji w tej uczelni w tym tygodniu, dziękując o. T. Rydzykowi za tę pomoc. W sejmowej dyskusji nad budżetem na rok 2016 kwotę 20 ml. zł dla toruńskiej Szkole Wyższej posłowie PiS usiłowali znaleźć w różnych działach; początkowo w sferze kultury, później w finansach szkolnictwa wyższego. Próby te zablokowali wicepremierzy rządu Beaty Szydło, Gliński i Gowin. I w uchwalonym przez parlament budżecie państwa ostatecznie tej obiecanej o. Rydzykowi kwoty nie zapisano. Ale problem wywiązania się z tej finansowej obietnicy jest nadal aktualny. Może pora zakończyć tę żenującą dysputę i przekazać obiecane dyrektorowi Rydzykowi 20 mln. zł – jak radzi redaktor Szostkiewicz – na głodne dzieci w III RP, o których wspomniała w Sejmie VIII kadencji pani premier Beata Szydło?

 23. I znow zabawa w Czarnego Luda: a priori zly jest Rydzyk a jesli on to i uczelnia jaka zalozyl i zly jest rzad ktory niezgrabnie(nieudolnie?) usiluje odpowiedziec na prosbe o dofinansowanie tej uczelni.

  Czarny Lud na to ze nie trzeba od ust dzieciom odbierac by dofinansowac rydzykowa uczelnie. Wystarczy chocby okroic budzety Trybunalu Konstytucyjnego, finansowanie dzialalnosci bylych prezydentow RP czy kasujac chocby abonamenty Polityki w instutucjach panstwowych… PLN 20M tym sposobem bez problemu zie znajdzie.

  Mozna? Mozna pisac jak p.Szostkiewicz tylko au rebours? Mozna, tylko po co?

  Jesli POLITYKA wyobraza sobie ze takimi tekstami jak ten p.Szostkiewicza, osiagnie nawet nie porozumienie ale chocby i zrozumienie narodowe, to sie myli.
  To kolejny tekst z serii my-oni.
  To kolejny wysilek na rzecz dwoch kadencji PiS u wladzy.

  Moze, POLITYKO, czas zmienic przegrana strategie? Moze czas na konwergencje; na probe przejecia elektoratu odwolujac sie do JEGO wartosci, nie do twoich wlasnych?

  marcin lazarowicz
  nepospasmin.blox.pl

  PS. Tak na ,marginesie: bedac na miejscu p.Kaczynskiego spelnialbym bez gadania prosby p.Rydzyka czy raczej bym sie w nim w kotka i myszke bawil? Pokazujac ze i te PLN 20M to gest, nie obowiazek.
  Stad dywagacje jaki to goracy kartofel dotacji podrzucaja sobie wzajem ministerstwa wydaja mi sie naiwnoscia autora felietonu.

  ml

 24. UE na żywność dla ubogich Polaków przeznacza ok 1 mld zł. Widziałem rozdawanie takiej żywności na wsi. Kilkaset osób przed magazynami organizacji pozarządowej. Kilkaset aut na parkingu i sąsiednich ulicach. Niektóre całkiem drogie fury. Tak wygląda polska wiejska bieda. Na Lubelszczyźnie zresztą

 25. „Tylko co z tym głodnymi dziećmi, co z górnikami (…)”
  No wlasnie.
  Co z tymi glodujacymi dziecmi.
  Bo, szanowny panie redaktorze, glodujace dzieci pojawily sie w Polsce wraz z dniem przejecia parlamentarnej i prezydenckiej wladzy przez PiS.
  Wczesniej wogole ich nie bylo prawda?
  A jakiekolwiek sugestie ze strony swiezo wybranego pana Prezydenta, ze jednak byly, okazuja sie nikczemna plotka godna tylko ‚buczenia’ w izbie wyzszej naszego Parlamentu. Wiec skoro ich nie bylo to nic nie moglo stac na przeszkodzie temu, aby zagraniczne koncerny baknowe i handlowe wyprowadzaly od nas grube miliardy euro rocznie.
  Co z tymi gornikami?
  Ano wlasnie, co z tymi biednymi gornikami, ktorzy lada chwila straca prace?
  Bo podczas rzadow poprzedniej ekipy wogole nie bylo klopotow z kopalniami. Niestety, nie brak u nas zlosliwcow twierdzacych jakoby na poczatku ubieglego roku Kompania Weglowa wpadla w takie finansowe tarapaty ze az zagrozila zamknieciem kilku kopaln. I z pewnoscia nieprawda jest ze na negocjacie z przedstawicielami gornikow jezdzila sama pani premier Kopacz a juz szczytem bezczelnosci jest twierdzic jakoby sam pan prezydent Komorowski cos o tym wiedzial i na rozmowy na Slask wyslal… swoja zone.
  Podczas rzadow PiS nikt nie zmarnowal ani zlotowki. Afer (Amber Gold z umoczonym mlodym premierowiczem Tuskowiczem, hazardowa…) wogole nie bylo. Nikt nie dogorywal finansowo na ‚smieciowkach’. Podpisywane masowo rezolucje i apele (o szesciolatkach w szkolacj, o TV Trwam na multipleksie…) zawsze byly skrupulatnie wysluchiwane przez naszego przyjaciela, Prezydenta, ktory nigdy nie osmielilby sie wrzucic je do niszczarki i… a co tu duzo gadac… mielismy wspanialy, bogaty kraj bogatych ludzi i gdyby nie ten Kaczor i Rydzyk – Fizyk to szczescie trwaloby dalej.
  Co mysmy narobili!?

 26. Proszę bardzo, do potępiania rządu czasem nadaje się Gowin i Kukiz! Czyżby redaktor Szostkiewicz zapomniał, co ci dwaj w niedalekiej przecież przeszłości wygadywali? Jak są krytykami pewnych posunięć rządu, to już są OK?
  W świątecznej GW wywiad z profesorem UJ, z którego dowiadujemy się, że Polaków podzieliła kłamliwa propaganda GW i żeby skończyć z tym podziałem, należałoby usypać kopiec imienia JPII. Wedle „uczonego” ta kupa ziemi sypana pospołu przez prawdziwych Polaków ze zdrajcami i zaprzańcami, spowoduje pojednanie!!!
  Normalnie nie czytam wypowiedzi kogokolwiek z tamtej strony barykady, ponieważ z góry wiem, co mi zaproponują. Chyba miałem nadzwyczajnie dobry nastrój i strawiłem te dwie strony profesorskich wypowiedzi. Później, przez dłuższy czas zastanawiałem się, co też w głowie musi mieć taki człowiek i jaki jest stan jego ducha (umysłu). Jak to jest możliwe, że ktoś poświęca długie lata na zdobywanie wiedzy (tutaj historyka) i zupełnie nie potrafi jej wykorzystać w realnym życiu. Po co sobie zadawać taki trud? Czy on w ogóle wie, że mamy obecnie 2016 rok i co musi z tego wynikać? A przecież wiem, że takich ludzi nauki i zwykłych zjadaczy chleba naszego powszedniego jest kilka milionów. Ktoś przecież wybrał obecny rząd i prezydenta, którzy myślą tak samo. Zwolenników Rydzyka jest znacznie mniej, a gdyby w Polsce działało prawo, to jego rozgłośnia i biznesy nigdy nie rozwinęłyby się do obecnych rozmiarów.

 27. Nagle p. Redaktor przyznaje, iż w Polsce za czasów Złotej Dekady 🙂 jest bieda i niedożywione dzieci? Przecież miała być to tylko propaganda PiS, by dorwać się do władzy…

 28. Panie redaktorze, ten czolowiek, nazywajacy sie ksiedzem i po zbudowaniu przeciez imperium ekonomicznego i „szkoly prania mozgow”, ironicznie, ale tez i pragmatycznie, to szolona osobowosc, w stylu ucznia Wojtyly, w jednym z zeslotygodniowych komentarzy poprawnie wypowiedzial sie o probie wplaty na konto jego instytucji tej rzeczonej w artykule kwoty.
  Uwzam pana Tadeusza Rydzyka, kierownik torunskiego imperium za bystrego stratega ekonomii i socjalizmu oraz kapitalizmu.
  Edukacja i praktykowanie w panstwie niemieckim uksztaltowalo jego ideologiczno-materialistyczny oglad/-dy sytuacji politycznych, takze w Polsce.
  Te jego medis radio o nazwie Maria i telewizja Trwam, instytucja edukcyjna w Toruniu, rozne dzialania gospodarcze, byly i do konca jego dni, beda aprobowane przez wszelkich rzadzacych.
  Takze, grupe Episkopatu Polski ….
  Obywatel Kaczynski ze swymi zausznuikami, a codzennie ich przybywa o xyz, drobna kwota 20 mln PLN, i tak, zrzaca sie do koszyka niesionego przez koscielnego, przemiennie, z partii PiS …
  Mnie to nie odpowaida, bo pamietam wichure medialna w sprawie Rydzyka, a dot. pieniedzy z reklamowek nie tylko babc w beretach z czasow Gierka, ale problemy ukryte pod haslem „ratowanie stoczni w Gdansku” …
  Rydzyk w sukni i w koloratce, tak, majetny i wypoczety, bo zbiera plony-owoce, swej pracy „na roli”, vide, polskim, otumanionym przez niego i jemu podobnych, spoleczenstwie /czesci spoleczenstwa/.
  W TEJ SPRAWIE OBYWATELka SZYDLO – PREMIERKA rzadu RP lub inni
  niby, prominenci, nie maja prawa glosu.
  Decyduje, ba, nakazal, obywatel Jarek Kaczynski, finisz !!!
  Nasuwa mi sie taka aluzja.
  Gdyby jutro ozyl marszalek od kasztanki, ten odpowiedzalny za Bereze,
  naczelnik Jozef P. i wg owczessnych i terazniejszych analiz mial podjac decyzje w sprawie polityki Jaroslawa >Kaczynskieg, kierownika partii
  PiS, ktora, czyni „bezkrwawy, oby naprawde tak bylo, pelzajacy zamach
  stanu” w Polsce unijnej i natowskiej, jeszcze w rozwoju, wszelkim rozwoju, czy przyjalby hold od bozyszcze zaledwie okolo 9. mln obywateli glosujacych z sukcesem na jego bractwo polityczne, idologiczne ???
  Jeszcze za rzadow PiS, w niezaleznych polskich i zagranicznych uczelniach postani, ponoc juz sa planowane, doktoraty w tej kuriozalnej, ale faktycznej klesce demokracji w POlsce !!
  Czolem !
  Rakoczy

 29. A może lepiej dać te pieniądze na inny problem..przekarmione dzieci ? Częstość nadwagi i otyłości wzrasta wśród dzieci najbardziej dynamicznie w całej Europie. Żniwo tego trendu to nie tylko olbrzymie problemy zdrowotne, ale i utrata sporej części dochodu narodowego. To 20 milionów przydałoby się skrajnie niedoinwestowanemu oraz zaniedbanemu Instytutowi Żywności i Żywienia i za te same pieniądze można by było uruchomić cały program solidnie przygotowany i w przeciwieństwie do „dekretów sklepikowych” atrakcyjny w formie, który skierowany by został na ten problem.

css.php