Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

4.06.2015
czwartek

Czyściec PO

4 czerwca 2015, czwartek,

Platforma Obywatelska ma dziś przeciwko sobie wszystkich i wszystko. Listy wkurzonych do niej adresowane. Artykuły własnych doradców od mediów. Niekończące się mądrości przyjaciół i nieprzyjaciół, którzy wiedzą lepiej, czemu przegrał prezydent i czemu przegra Platforma.

Ale to jest w polityce normalne. Tylko partia przepuszczona przez taki czyściec ma szansę ozdrowieć, otrzepać się, wyjść na prostą. Jak ma to zrobić, jej sprawa. Jednak dobrze, by sobie przypomniała, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Czy ktoś jeszcze pamięta lamenty nad zabetonowaniem sceny politycznej? Lamenty oznaczały, że zabetonowana scena nie będzie wtedy, gdy do władzy dojdzie PiS, a dziś – Kukiz. Teraz wszyscy żyją Kukizem. Wystarczyła płyta o powstaniu warszawskim i hejt. Kukiści polską Syrizą czy raczej Złocistym Brzaskiem?

Czy ktoś pamięta kampanię nienawiści pod hasłem sfałszowanych wyborów? Była prowadzona w jednym celu: doprowadzić PiS do władzy. Jej autorzy dobrze wiedzieli, że tym hasłem zmobilizują elektorat.

A gdzie się chowa poseł Macierewicz? Gdzie sekta smoleńska? Trwa jej wygaszanie, bo cel – dojście PiS do władzy – jest bliski osiągnięcia.

Politolog prof. Radosław Markowski powiedział niedawno w „GW”, że niech ten PiS już weźmie władzę. Niech rządzi i pokaże, co potrafi. Niech się jego wyborcy przekonają, jak wraca stary wiek emerytalny, spadają podatki, a Polacy masowo reimigrują do „kraju kolonialnego” (określenie Kukiza), jakim jest dzisiejsza Polska.

Wygląda na to, że czyśćcem PO będzie parlamentarne zwycięstwo PiS. A co będzie czyśćcem PiS-u? Myślę, że z jednej strony rozbudzone oczekiwania i nadzieje, którym PiS nie jest w stanie sprostać, a z drugiej – kukiści, polityczne UFO. Więc może warto przytoczyć jeszcze jedno polskie przysłowie: złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. Dla PiS nadchodzi godzina próby cięższej niż czyściec PO.

Nie sztuka krytykować, straszyć, robić z mózgów wodę – sztuka rządzić, zmieniać kraj na lepsze i nie tracić poparcia społecznego. Wkurzeni Platformą i Komorowskim wkrótce zaczną się wkurzać PiS-em, Dudą i Kukizem. Jeśli PO przeżyje próbę czyśćcową, może dostać drugą szansę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 68

Dodaj komentarz »
 1. Szanowny panie Redaktorze,
  mam nadzieje, ze PO skonczy jak nieswietej pamieci Unia Wolnosci.
  Jej rzady byly wlasnie czysccem dla Polski i Polakow. Wyglada na to,
  ze nadchodzi dzien zmartwychwstania.
  Kaczynski, decydujac sie w roku 2007 na przedterminowe wybory
  dal PO szanse na skompromitowanie sie w oczach Polakow.
  I PO w pelni z tej szansy skorzystala.

 2. A ja myślę, że PiS, łącznie z prezydentem-elektem, tak dobrze od lat używające kłamstwa jako metody dochodzenia do władzy, nie zaniecha tychże kłamstw w trakcie sprawowania tejże władzy i dalej będzie kłamać, w imię zasady, „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne”.

  I Polacy to chętnie kupią, bo kłamstwo się dobrze sprzedaje. „Ciemny lud to kupi”.

 3. TKosowski
  4 czerwca o godz. 12:07
  Szanowna Pani,
  prosze o podanie listy klamstw PiS-u.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Levar
  Podobna szansa otwiera się na jesieni przed PIS.
  Mam nadzieje, że ją w pełni wykorzysta i zakończy swój żywot nie po dwóch kadencjach pod rząd, ani nawet po jednej, tylko znacznie szybciej niż PO.
  Dopiero wtedy będzie można mówić o „zmartwychwstaniu” Polski.

 6. Podziwiam tych wszystkich, którzy ten bankrutujący biznes, jakim jest Najjaśniejsza RP chcą brać w ajencję. PO się nie dziwie sam bym bronił łatwych zysków i przywilejów. Nie dziwię się ostatecznie PiS. 4 lata u koryta władzy wystarczy, aby zabezpieczyć byt rodzinie i znajomym Królika. Wybory będą walką elektoratów: tego od koryta dzisiaj. Przegra tarci mnóstwo. Z elektoratem prącym do żłoba. Nie wygra- może nie przetrwać kolejnych lat chudych. Petru i Kukiz to folklor masy wyborczej, taki ciut inteligentniejszy i barwniejszy motłoch wyborczy. Podziwiam spokój PSL. Oni mają byt zapewniony w sejmikach wojewódzkich /kasa UE/, samorządy. PO w kryzysie też nieźle wyląduje.
  Ma rządy w 15 z 16 sejmików, ma rozliczne biznesy zależne. Za to PiS ma przechlapane. Wygrana może być początkiem końca za kolejne 4 lata bo wyborcy powiedzą: sprawdzam. I kicha w surrealistycznych obietnicach. Przegrana- zwijamy bazar od zaraz. Powiem więcej bezpiecznym dla PO w aktualnej sytuacji ekonomicznej kraju o której w ferworze medialnych pierdoł się nie mówi, byłoby oddanie władzy. Nie da się bezpiecznie prowadzić auta z pustym bakiem/budżetem

 7. TKosowski 4 czerwca o godz. 12:07 pisze: -„A ja myślę, że PiS, łącznie z prezydentem-elektem, tak dobrze od lat używające kłamstwa jako metody dochodzenia do władzy”

  My „ciemny lud” lubimy być przekonani faktami więc przykłady poprosimy jak to PiS doszedł do władzy używając kłamstwa.

 8. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński nie grają w tej samej lidze. Prezydent Elekt nie jest bratem bliźniakiem, więc w ich wzajemnych stosunkach to Prezes jest petentem.
  Strategicznym celem prezydentury będzie reelekcja w 2020 roku, a tutaj Prezydentowi może być nie po drodze z PiS, bo chociaż ten na jesieni osiągnie jakiś sukces, to prawdopodobnie po wyborach w 2019 roku (lub wcześniej) podzieli los Platformy i będzie dla niego kulą u nogi.
  Aby osiągnąć swój cel, wydaje się logiczne, by nowy Prezydent odciął się od partyjnych nawalanek, a skupił się na swoich obowiązkach strażnika konstytucji, pamiętając, że jej zmiana należy do kogoś innego i by nie zajmował się pierdołami jak stawianie pomników.
  Prezydent musi ciągle mieć na uwadze złożoną deklarację bycia Prezydentem Wszystkich Polaków, schować swoją dewocję, bo nie ma nic bardziej odrażającego i poniżającego niż widok klęczącego Prezydenta 38-milionowego kraju całującego tłusty paluszek.
  I jeszcze jedno; powinien budować własne obywatelskie zaplecze, ktoś musi poprowadzić jego kampanię prezydencką i pozbierać podpisy, bo na PiS nie ma już co liczyć.
  Andrzej Duda robi wrażenie (może udaje), iż nie rozumie, że to on teraz rozdaje karty w tej grze i jeśli nie zmieni swego postępowanie, to już dziś może zapomnieć o drugiej kadencji.
  Kto zagłosuje na frajera bez jaj?

 9. Platforma jest skończona. PiS ostatecznie wygrał. Reżim PO-PSL, który zawłaszczył całą Polskę za kilka miesięcy przestanie istnieć.

 10. mag
  4 czerwca o godz. 13:04
  Szanowna Pani,
  misja PiS-u zostanie zakonczona, kiedy scena polityczna w Polsce zostanie calkowicie
  oczyszczona z PRL-owskich pozostalosci. Wtedy beda mogly powstac nowe ugrupowania polityczne, ktorych program bedzie dostosowany do nowych wyzwan.
  I niewazne bedzie, czy beda one sie nazywaly tak czy inaczej.
  Wazne, ze beda w nich ludzie wybrani przez Polakow i reprezentujacy polskie
  interesy.

 11. Levar,
  sorry, że napisałem to samo, ale gdy „wklejałem” To Twój wpis jeszcze nie był widoczny.
  Pozdrawiam, Nemer

 12. Już dawno wieszczyłem.Aby pozbyć się prezesa należy dać mu władzę Pełną.Innej metody nie ma.Ale w tym może przeszkodzić Kukiz.Czyli klon Konnonowicza i Tymińskiego.Bo historia lubi się powtarzać jako farsa.Ja wyobrażam i śnię o Polsce w której wygrałby prezydenturę P,Mazowiecki.Teraz sytuacja jest grożniejsza ,ale niezbędna.I warto poświęcić fatalne stosunki z sąsiadami , w państwie teokratycznym modlić się do Ducha Świętego o pomoc ,pomóc wygnać od Angoli do kraju młodych,szeptać na ulicy ,być rewidowanym w poszukiwaniu narkotyków itd. i tp tylko po to, aby paranoicy zniknęli z polityki.

 13. nmr
  4 czerwca o godz. 13:23
  Na przykład: jeżeli mój brat zostanie prezydentem, nigdy nie będę premierem (J.Kaczyński), 3 miliony mieszkań, i można tak długo …

  Zgadzam się z tymi którzy uważają że czas najwyższy, żeby PiS pokazało swoje prawdziwe oblicze i umiejętności.

 14. TKosowski
  4 czerwca o godz. 12:07
  „że PiS, łącznie z prezydentem-elektem, tak dobrze od lat używające kłamstwa…..” Uehehehe !
  Frau Kosowski jak prawie wszyscy niemieccy „Schweinejournalisten” (okreslenie lewicowego polityka Oskara Lafontaine) zamiast posylac paczki do czyscca PO pisze o klamstwach PiS. Najlepszy to dowód ze w Polsce dobrze sie dzieje – jak „Damen und Herren” jasna krew zalewa 🙂 !

  PS.
  Prawda Was wyzwoli 😉 (ciemny lud juz wolny !)
  http://www.prawy.pl/z-kraju/9449-prawdziwe-dokonania-prezydenta-komorowskiego-hit-internetu

 15. PiS posluguje sie nie tylko klamstwem ale i manipulacja. Ich deklaracje sa tak samo prawdziwe jak ich katolicyzm z rozwodami i alimentami we wlasnych szeregach. Tutaj nie ma miejsca na wypisanie listy tych klamstw, ale nie trudno je znalezc. Wystarczy wpisac w Google „lista klamstw PiS” a wyskoczy kilka stron. Jesli dodamy liste klamstw Kaczynskiego , dojdzie jeszcze pare. Klamstwa i populizm sa w polityce na porzadku dziennym, podobnie jak wygrywanie wyborow obietnicami. Mnie jednak mierzi hipokryzja i dwulicowosc PiSu. Katolicyzm na pokaz, wlasne standardy i nieuczciwosc wobec spoleczenstwa. Czekam na wyjasnienia afery podsluchowej u Sowy. Moze kiedys sie dowiem, dlaczego kelnerzy chcieli obalic rzad PO i dlaczego poza szczatkowymi popisami Hofmana, nie bylo nam dane posluchac rownie kwiecistych nagran czlonkow PiSu?

 16. Kilka mcy temu koryfeusze udowadniali dlaczego PiS nigdy nie dojdzie do władzy.Teraz udowodniają w jaki sposób niechybnie tą władzę utraci.To nie jest bułka z masłem byc komentatorem w POLITYCE.
  Mnie bardziej interesuje ,co się dziac bedzie pomiędzy tymi dwoma wiechami historii.
  Interesuje bezinteresownie,bowiem strony obydwie mogą mnie ,tam gdzie pana majstra,
  pocałowac.Choc lekki dreszczyk ,lekuchny,jako wypasionego emeryta (inżynierskiego !!!) ,po krzyżu czasami przenika słysząc,nawet nie enuncjacje polityków,ci się jeszcze hamują,lecz sąsiadów.Jest taka rasa małomiasteczkowa i wsiowa dookoła ujawniajaca żądzę „odegrania się „.Za co ?
  Biorąc za dobrą monetę słowa Prezydenta Elekta,że ludzi nie wolno dzielic liczył bym na moderację tych nastrojów .

 17. Pankracy 4 czerwca o godz. 15:14 pisze: –Na przykład: jeżeli mój brat zostanie prezydentem, nigdy nie będę premierem (J.Kaczyński), 3 miliony mieszkań, i można tak długo …

  @Pankracy,
  tak, dziękuję ale nie Pana pytałem przecież? Chciałem tylko wiedzieć, czy TKosowski wie co pisze a Pan mi wszystko popsuł 😉
  Pozdrawiam.

 18. Pan ex-prezydent Wałęsa też powiedział, że należy oddać PiS-owi władzę, by sami się utopili… Tyle tylko, że to nie jest gra komputerowa. Tu nie można włączyć sobie kolejnego życia, bo w poprzednim zabili. Mam wrażenie, że mało kto chce to brać pod uwagę.

 19. dlaczego nikt nie apeluje o pokoj na ukrainie?

 20. Nie zarzucajcie Panie i Panowie politykom kłamstwa! Jest wolność słowa. Jako wykształceni ludzie nie musicie im wierzyć! Naród mamy wykształcony, podobno- myślący. Ma prawo wierzyć w co chce. Kiedyś początkującego kandydata A. Kwaśniewskiego zapytano na spotkaniu przedwyborczym: dlaczego obiecuje rzeczy nie realne? Czy, inaczej byście na nas zagłosowali? Odpowiedział pytaniem późniejszy Prezydent Najjaśniejszej RP.

 21. nmr
  4 czerwca o godz. 16:38
  sorry, Winnetou!

 22. „A gdzie się chowa poseł Macierewicz? Gdzie sekta smoleńska? Trwa jej wygaszanie, bo cel – dojście PiS do władzy – jest bliski osiągnięcia.”

  No właśnie, gdyby Macierewicz występował co drugi dzień z jakąś wieścią o katastrofie w Smoleńsku, red. Szostkiewicz nie czułby się taki bezradny, bezsilny, nerwowo załamany, miałby o czym pisać, obśmiewając PiS. A tak, nic, klops.
  To bardzo źle, że nie docenia pan PiS-u, że zafiksował się na Smoleńsku i o niczym innym nie jest w stanie dyskutować. Nieprawda, Andrzej Duda pokazał, że można rozmawiać na wiele tematów, które interesują ludzi, choć nie publicystów z „Polityki”. Niestety, ściąganie przeciwnika na swój poziom często kończy się karykaturą tego, który tak czyni.

 23. nmr
  4 czerwca o godz. 15:04
  To w koncu normalne, ze jak dwoch ludzi przy zdrowych zmyslach patrzy na to samo
  to tez to samo widzi.

 24. Jeśli PO przeżyje próbę czyśćcową… Osobiście sądzę, że raczej nie przeżyje. Nie zgadzam się też z Autorem kiedy wątpi: Czy ktoś pamięta kampanię nienawiści pod hasłem sfałszowanych wyborów? Chyba pamiętąją wszyscy antyspiskowcy. Bez tego festiwalu nienawiści do Br. Komorowskiego, przecież żarliwego katolika, przed wyborami pomiatanego przez byle idiotę, analfabetę, on by wygrał II kadencję. Na moje wyszło: dawno pisałem, na innym portalu, że sPISek nie może zdobyć władzy w wyborach, w uczciwej walce, a tylko przemocą. Bo przecież to nie była uczciwa rywalizacja: to była jednostronna agresja propagandowa na skalę nieznaną z poprzednich kampanii wyborczych. Czyli przemoc nie tyle w najczystszej, ile w najbrudniejszej postaci. Ale kaczyści nie przejmą się żadnym czyścem. Ani AD, ani JK, nie wzruszy niezadowolenie ich wyborców z fiaska ich nadziei na przekształcenie przez nowe władze Polski w raj na ziemi, w mocarstwo (nie na glinianych, ale kaczych) łapach. Oni do żadnych protestów społecznych nie dopuszczą. Szanse na obalenie mglistej IV RP-bis mogą nadejść za pokolenie…
  P.S. Mam nadzieję że powyższym nie naruszam netykiety. Ale czy na naszym portalu wolno zacytować surową ocenę polskich wyborów z poważnego madryckiego dziennika EL PAÍS? (Jeśli mam się tym cytatem strasznie narazić, to proszę go wyrzucić, ale zostawić mój początek). Prof. Paolo Flores Arcais napisał tam 2 bm m.in.: „Demokratyczna Europa ma powód aby pogrążyć się w żałobie. Zwycięstwo ultrareakcjonisty, klerykała i nacjonalisty Andrzeja Dudy, ze wsparciem biskupów Wojtyły i Radia Maryja, który zobowiązał się „przenieść Budapeszt do Warszawy, tj. zaimportować jako model tamtejszą konstytucję w stylu faszyzmu postmodernistycznego która dziś dręczy Węgrów, po to żeby zlikwidować polskie swobody zrodzone dzięki zw. zaw. Solidarność, rzuca cień na nadzieje całej postkomunistycznej Europy”. W oryginale: „La Europa democrática tiene una razón para ponerse de luto. La victoria del hiperreaccionario y clerical-nacionalista Andrzej Duda, con el apoyo de los obispos wojtilianos y de Radio María, quien se ha comprometido a “trasladar Budapest a Varsovia”; es decir, a importar esa Constitución en clave de fascismo posmoderno que oprime hoy a Hungría, como modelo para poner fin a las libertades polacas nacidas con el sindicato Solidaridad, es una lápida sobre las esperanzas de todo el ámbito europeo excomunista”.

 25. Levar
  4 czerwca o godz. 13:03
  No to niezłe żądanie , całą listę – no fakt tego na pewno nie uda się dokonać.
  jednak na szybko można podać wiele przykładów
  1. Jak mój brat będzie prezydentem to ja nie będę premierem
  2. Program Religi katastrofą dla polskiej służby zdrowia – a Jarek go wprowadził i mówił że to bardzo dobry program
  3. Gilowska i jej liberalne pomysły to katastrofa dla Polski i co i Gilowska realizuje swe pomysły u Jarosława.
  4. My nigdy z SO , a potem koalicja
  5. Lepper przestępca , żadnych układów i co ?
  6. Mamy program gospodarczy i ludzi do jego realizacji i co?
  i tak można długo
  masz tu jeszcze link
  https://www.facebook.com/notes/waldemar-kuczy%C5%84ski/k%C5%82amstwa-wyborcze-pis/10153198177827594?fref=nf
  i nie ośmieszaj się

 26. Proponowany przez red. Szostkiewicza czyściec dla PO może rozpocząć się wcześniej niż po jesiennych wyborach parlamentarnych, bo już 6 września 2015 r. po referendum, które zaproponował prezydent Bronisław Komorowski a uchwalił Senat. Przecież to referendum rozpali walkę polityczną między „platmormersami” a „kaczystami”. Wyborcy obu tych postsolidarnonościowych prawicowych partii politycznych wzmogą wysiłki aby zdobyć głosy swoich wyborców. Mam nadzieję, że frekwencja wyborcza nie przekroczy 50% uprawnionych do głosowania i całe to referendum będzie nieważne. Co wtedy zrobią przywódcy PO i PiS? Obrzucą się wzajemnie obelgami i z nadzieją w oku kontynuować będą swą wojnę politycznej w ostatnim miesiącu przed wyborami do Sejmu i Senatu. Ja jako świadomy wyborca, który od 50 lat bierze udział w prawie wszystkich wyborach (nie brałem tylko- świadomie i z własnego wyboru – udziału w walce między Wałęsą i Tymińskim) wykorzystam swą kartkę wyborczą do poparcia kandydata lewicy, nowej i zjednoczonej lewicy. Stawiam jednak warunek mego poparcia: to musi być jedna lista wyborcza, która da szanse wyłonić posłów lewicy do Sejmu i Senatu. Jeśli tej wspólnej listy nie będzie, to po raz drugi w swym 68 letnim życiu nie pójdę na wybory.

 27. PO nie przezyje- nie ma spoiwa.
  To dlatego p.Petru rusza walczyc o glosy.
  A PiS ostatnie 5 lat nie byly aby dla tej partii wielkim czysccem?
  Wydaje sie ze przeszla go bez wilekich strat- ze spoiwo laczace jej dzialaczy/wyznawcow/elektorat rzeszlo probe czasu.

  Zabawne jest tez to ze p.Szostkiewicz ocenia przyszle rzady PiS wg kryteriow jakie wyznaczylo PO a nie wyborcy ktorzy glosowali na p.Dude.
  Wg mnie tak najmlodszym jak i najstarszym wyborcomt kwestia wieku emerytalnego zwisa i powiewa. Stawki podatku tez.

  Wydaje mi sie ze insynuowanie p.Kukizowi nazizmu ( Sloneczny Blask) nie przystoi „Polityce”. Ale to raczej kwestia redaktora naczelnego nizli autora tekstu.
  Boo to ten pierwszy decyduje co na jego lamach wypada a co nie bardzo.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 28. PO mialo 8 lat i moj glos przez 6 lat.
  Tylko przez te szesc lat obsadzili kolezkami wszystko co mozliwe i nie robili nic poza – Pan Sienkiewicz Panu Belce powiedzial juz co i co – i Roztrwonili caly ten kapital milionow ludzi ufajacych.
  p. Kaczynski potrafil Hofmana wywalic za 3000 PLN ukradzine a p. Tusk tylko patrzyl jak wywiac do Brukseli a po nim chocby potop. Klamczuszek co obiecywal wyjasnienie i konsekwencje.
  Populizm ? Moze, ale dobrze sie sprzedaje i budzi zaufanie wsrod wyborcow.

 29. Żeby tylko ta banda nie wypowiedziała wojny Rosji, nie wystąpila z UE i NATO i nie rozpirzyla gospodarki, to te jedna kadencje moze przetrzymamy.

 30. Levar
  4 czerwca o godz. 13:03
  TKosowski
  4 czerwca o godz. 12:07
  Szanowna Pani,
  prosze o podanie listy klamstw PiS-u.

  Ja podam.
  Trzy wybuchy,
  rzekome pranie brudnych pieniędzy przez Drzewieckiego we współpracy z mafią, Kamiński został skazany za te oszczerstwa, wyrok jest prawomocny,
  rzekome zabójstwa dla pieniędzy doktora G.
  rzekome rozdzielenie wizyt w Katyniu,
  rzekome nie finansowanie pisiackich mediów przez SKOKi Biereckiego,
  ……
  obietnice elekta o wieku emerytalnym, wysokości emerytur, płacy minimalnej, umów tzw. śmieciowych i ….. wcześniejsze o 3 mln mieszkań i emeryturze na egzotycznych plażach.

  Wy, w jednym zdaniu mieścicie dwa kłamstwa.

 31. zynek
  5 czerwca o godz. 6:28
  Bzdury wypisujesz. Z taka oceną i krótka pamięcią utopicie Polskę popierając czubków typu Kukiz i jawnych destruktorów typu J. Kaczyński

 32. maciek.g
  4 czerwca o godz. 23:36
  „Gilowska i jej liberalne pomysły to katastrofa dla Polski i co i Gilowska realizuje swe pomysły u Jarosława. ”
  Dzieki temu Polska jest do dzisiaj „zielona wyspa”, czego zasluge przypisuje sobie PO.
  Jesli chodzi o prof. Relige, to nad swoimi nastepcami dzialajacymi w rzadach PO
  gorowal z cala pewnoscia pod wzgledem fachowosci i postawy obywatelskiej.
  Dlatego tez nalezy zaliczyc PiS-owi na plus, ze potrafil zaangazowac do pracy w swoim
  rzadzie czlowieka takiego formatu.
  Poza tym, gdybysmy wyciagneli liste klamstw PO, okazalaby sie z pewnoscia duzo dluzsza a efekty dzialania tej partii zdecydowanie bardziej szkodliwe dla Polski.
  PO mialo byc w swoich zalozeniach ugrupowaniem, ktorego czlonkow niezaleznie
  od roznic swiatopogladowych laczy obywatelska troska o dobro panstwa.
  PO szla do wyborow w roku 2005 pod haslami walki z korupcja i budowy IV Rzeczypospolitej ( kto jeszcze dzis pamieta, ze ten Termin stworzyla PO?).
  A co z tego zostalo po objeciu rzadow przez PO w roku 2007?
  – walka przeciw prezydentowi Kaczynskiemu
  – kampania nienawisci przeciw „moherowym beretom”
  – demontaz sil zbrojnych
  – demontaz systemu oswiaty
  – demontaz sluzby zdrowia
  – demontaz gospodarki
  – demontaz panstwa
  Powyzsze dzialania zostaly niedawno okreslone przez grupe naukowcow
  zbiorczym terminem: „wygaszanie Polski”
  Platformie nie pomoze zaden czysciec. Zakalca nie da sie z powrotem przerobic
  na make, z ktorej mozna by upiec nowy chleb. Zakalec nadaje sie co najwyzej na tarta bulke do panierowania odgrzewanych kotletow u „Sowy i przyjaciol”.

 33. „Nie sztuka krytykować, straszyć, robić z mózgów wodę – sztuka rządzić, zmieniać kraj na lepsze i nie tracić poparcia społecznego”. Bardzo chętnie bym chwalił poczynania obecnego rządu, ale tylko pierwsze 4 lata. Niestety po wygraniu drugiej kadencji Sejmu, totalnie olali wszystko i wszystkich. Teraz Pani Premier szuka przyczyn złego notowania PO. Po prostu afery zamiatali pod dywan, brak za to rozliczeń, zaniechania w pracy, aby dziś, żadnej wizji państwa, dreptanie w miejscu, wazeliniarstwo wobec UE, a polityka zagraniczna to pokaz, jak nie powinna ona wyglądać. Niestety bardzo dużą część winy ponoszą media, które straszyły nas PIS-em, a wychwalały PO pomimo złego zarządzania państwem. Takie oczyszczenie PIS-em będzie bardzo dobre. Mam nadzieję, że pokażą prawdziwe działania miłościwie nam panujących. Trzeba będzie zacisnąć zęby i znosić historyczną politykę PIS-u, znowu będą budować pomniki, muzea i miejsca pamięci.
  pozdrawiam

 34. „A gdzie się chowa poseł Macierewicz? Gdzie sekta smoleńska? Trwa jej wygaszanie, bo cel – dojście PiS do władzy – jest bliski osiągnięcia”.

  Sekta smoleńska działa w KPRM, za pieniądze podatnika. Smoleński pułkowniki Lasek od dwóch lat prowadzi stamtąd działania propagandowe i dezinformujące, ale ostatnio coraz mniej intensywnie.
  Kto ukrył pułkownika Laska?

  Ostatnia ciekawostka:
  „Niemiecka prokuratura wszczęła procedurę sprawdzającą czy w Smoleńsku nie doszło do zamachu 10/04! – dowiedział się portal wPolityce.pl. To efekt pojawienia się informacji, że BND jest w posiadaniu notatki mówiącej o eksplozji na pokładzie tupolewa. W oficjalnym piśmie prokuratura powiadomiła o tym mec. Stefana Hamburę, pełnomocnika kilku rodzin smoleńskich”.

  Pod tym linkiem można znaleźć pismo niemieckiej prokuratury.
  http://wpolityce.pl/smolensk/254248-nasz-news-niemiecka-prokuratura-generalna-wszczela-wstepne-dochodzenie-wyjasniajace-czy-w-smolensku-doszlo-do-zamachu

 35. Szostkiewiocz: „Czy ktoś pamięta kampanię nienawiści pod hasłem sfałszowanych wyborów”?
  Przykłada pan swoje emocje do ostrych ocen politycznych opozycji w sprawie bardzo prawdopodobnych cudów na urną przy wyborach samorządowych, zwłaszcza na poziomie powiatów i gmin. Każdy obywatel ma prawo do kontoli demokratycznych procedur i wyrażania swoich opinii, więc opozycja polityczna także. Niemal wszędzie tam gdzie ponadprzeciętnie wzrosła liczba głosów nieważnych zyskiwał PSL kosztem PiS. Być może pan redaktor, polonista z wykształcenia, w takie przypadki głęboko wierzy, ale statystycy wiedzą, że to niemożliwe. To ciekawe, że ludzie tzw. rozumni i rozsądni, kiedy przychodzi co do czego to okazują się zapiekłymi wrogami nauki. 🙂
  Tak jest również w sprawie katastrofy w Smoleńsku.

 36. eldura
  „Strategicznym celem prezydentury będzie reelekcja w 2020 roku, a tutaj Prezydentowi może być nie po drodze z PiS”.

  Dla Kaczyńskiego sytuacja w której prezydentem przez następnych 5 lub 10 lat nie jest polityk z PO (czyli obecnego mainstreamu) jest zwycięstwem i to dużym, zwłaszcza że mówimy teraz o młodym i zdolnym polityku, dobrze przygotowanym do sprawowania władzy we współczesnym świecie.
  W dłuższej perspektywie kwestia o której wspomniałeś jest najprostszą z możliwych i nie ma potrzeby jej komplikowania. Podstawowy błąd jaki popełniają przeciwnicy Kaczyńskiego polega na tym, że oni myślą, że jego celem jest osobisty udział we władzy.
  Nie zraża ich nawet to, że on nie ma konta w banku ani samochodu. 🙂
  Dobry polityk, jak właśnie Kaczyński, jest rodzajem „demiurga”, który przez lata ciężko pracuje tworząc obóz polityczny, a później może już odejść, choćby i umrzeć, a na scenie politycznej niewiele to zmieni. Polecam postać Konrada Adenaura w Niemczech i jego wpływ na polityczne życie CDU.

 37. 26ela26
  „Wystarczy wpisac w Google “lista klamstw PiS” a wyskoczy kilka stron”.

  Sprawdziłem uniwersalność twojego narzędzia, wpisując w znane wyszukiwarki hasło: „lista kłamstw Platformy Obywatelskiej”.
  Co wyszło?
  google: 1 280 000 wyników
  bing: 140 000 wyników
  yandex: 56 000 wyników

 38. maciek. g (23.36)

  Cos słabo ci poszło.

  1/ Kłamstwo jest intencjonalne, tym różni się od pomyłki. Faktycznie premierem został Marcinkiewicz, więc intencje Kaczyńskiego były jednoznaczne.
  2/ Jeśli Program Religi to katastrofa dla polskiej służby zdrowia to właśnie wróciłes z Marsa i nie wiesz kto to jest Arłukowicz.
  3/ Jeśli Gilowska to katastrofa to jak wytłumaczyć roczny wzrost PKB 7 proc. za rządów PiS, najwyższy od 1989 r.?
  4-5/ Samoobrona weszła do Sejmu jednak z mandatem demokratycznym, a Lepper dostał swoją życiowa szansę na poprawę. Przegrał wszystko, bo taki miał charakter. Rozpad koalicji w 2007 roku był końcem Leppera i jego partii, a pod koniec życia powtarzał on to każdemu, kto chciał z nim rozmawiać. Czyżbyś uważał, że Samoobrona i drugi koalicjant PiS, Liga Polskich Rodzin, były wartością dodaną na polskiej scenie politycznej? Jeśli nie to podziękuj Kaczyńskiemu, że cię od nich uwolnił. Co prawda od pewnego czasu Platforma reanimuje Giertycha … więc zobaczymy. 🙂

  „i tak można długo”

  Ale jakoś krótko ci wyszło.

  „masz tu jeszcze link”

  Kuczyński? Czemu nie inny klasyk, Niesołowski? 🙂

 39. Lewar i nmr pytaja naiwnie o klamstwa pisu pozwole wiec sobie przypomniec kilka z nich, jako ze panprezes to pis i vice versa;

  1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
  2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
  3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami
  4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo.
  5. Trzy miliony mieszkań
  6. Niższe podatki
  7. Tanie państwo i redukcja administracji
  8. Marcinkiewicz – premier na całą kadencję.
  9. Afera bilboardowa.
  10. Chcemy koalicji z PO.
  11. PO jest w koalicji z SLD.
  12. Nie bedzie TKMu.
  13. „Moja teczka jest sfałszowana”.
  14. W rządzie nie będzie przestępców!
  15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB.
  16. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
  17. Kler nie ma wpływu na politykę PiS
  18. Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski.
  19. Obniżymy ZUS.

  Najobrzydliwsza maske prezes zalozyl w czasie wyborow prezydenckich;

  kochal Gierka
  kochal Oleksego
  kochal w okularach braci Rosjan, przy pianinie

  a kiedy przegral splunal i cynicznie stwierdzil CNOTE STRACILEM, KOPIEJKI NIE ZAROBILEM

 40. Warto tez zapamietac „obietnice” elekta, podsumowane z grubsza na 33 MILIARDY
  zlotych polskich;

  Duda obiecał, że:
  – dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając
  – nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
  – reaktywacja Stoczni w Szczecinie
  – przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
  – (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
  – obniży VAT do 22%,
  – da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie”
  – dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
  – przewalutuje frankowiczów,
  – zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
  – podniesie renty i zwiększy emerytury,
  – podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać,
  – podwoi nakłady na polską naukę
  – repolonizacja banków
  – nowe opodatkowanie hipemarketów i banków
  – lekarz i dentysta w każdej szkole
  – darmowe przedszkola
  – obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
  – wycofanie się z pakietu klimatycznego
  – stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych
  – likwidacja NFZ
  – konstytucyjna ochrona lasów państwowych
  – będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie
  – będę bronił polskiej ziemi przed wykupem
  – będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia
  – wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
  – polscy rolnicy powinni dostac należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
  – zmian dotyczących tzw. ustaw śmieciowych.
  – Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia
  – NFZ powinna być zlikwidowana, pieniadze na ochronę zdrowia przekazac wojewodom
  – informatyzacja ochrony zdrowia
  – sieć szpitali zapewniajace pacjentom bezpieczeństwo.
  – wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
  – prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci
  – likwidacja gimnazjow, przywracenie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum
  – likwidacja systemu testowego
  – umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących
  – promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty
  – zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami
  – opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE
  – Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany
  – Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
  – rozwój budownictwa mieszkaniowego
  – Program reindustralizacji
  – odbudowanie polskiego przemysłu
  – wycofanie się z paktu klimatycznego
  – instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie
  – pałac prezydencki bedzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych
  – Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem
  polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych
  – Powołanie Narodowej Rady Rozwoju
  – Powolanie Rada Przedsiębiorczości
  – sprawna i skuteczna dyplomacja
  – stworzenie bezpieczeństwa energetycznego

  Pożyjemy, rozliczymy…

  Ciemny lud kupuje, ale nie wszystcy zaliczaja sie do tej grupy obywateli.

 41. kalina
  5 czerwca o godz. 9:24
  te jedna kadencje moze przetrzymamy.
  ———–
  zmienią Konstytucję i wspólnie biskupami kolejny raz zniszczą kraj

 42. Co tak skromnie, z tymi kłamstwami PiSowskimi? – ja bym jeszcze dodał z dziesięć, np.:
  – obietnica JOW (zmielono 750 tys. podpisów poparcia dla JOW);
  – redukcja Sejmu do 200 posłów;
  – likwidacja Senatu;
  – tańsze przedszkola;
  – klarowne rozliczanie księży;
  – wsparcie młodych przy kupnie mieszkania;
  – powrót do 22% VAT od 2014;
  – kastracja pedofili;
  – likwidacja handlu dopalaczami;
  – redukcja liczby urzędników

 43. Szacun dla karo 131 za zebranie obietnic Słońca Najjaśniejszej RP! Kopiuję sobie ku pamięci
  To warto wydrukować na czerpanym papierze. I przypominać, gdyby PiS zdobyło władzę.
  Ale, ostatecznie:
  Przeżyliśmy potop szwedzki,
  przeżyliśmy i radziecki,
  Przeżyjemy jakoś biedę
  Na pewno zaś-
  Prezydenta Dudę!

 44. Warto tez przypomniec ze prezydent elekt zostal skazany prawomocnym wyrokiem przez sad w Tarnowie za lamanie 8 przykazania katolickiego dekalogu ” Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Dotyczy to falszywego pomowienia prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.
  Pozostawiam bez komentarza.

 45. Panie Redaktorze, spoiwem PO sa prywatne interesy jej czlonkow. Klika sie rozpadnie i bedzie szukala sobie nowego miejsca. Niewykluczone, ze u Petru/Balcerowicza. Czesc zapuka u Kukiza i trudno mi dzisiaj ocenic, czy sie im uda.
  Pokolenie styropianewe musi odejsc. Zreszta wiekszosc tych ludzi osiagnela wiek emerytalny i moze zajac sie pisaniem pamietnikow. Moze sie czegos ciekawego dowiemy zanim dopadna ich dolegligosci wieku starczego.
  @33mas18
  powolowanie sie na opinie hiszpanskiego profesora opublikowana w El Pais jest niepowazne. Jest dosc pradopodobne, ze Hiszpanie wybiora Podemos i naparwde zaczna sie klopoty, zwlaszcza jesli w miedzyczasie Grecja oglosi bankructwo.
  Radze zwrocic uwage na tresc depaszy gratulacyjnej prawdziwej krolowej Europy czyli Angeli Merkel. Ona jest bardzo dobrze poinformowana i pivotalna (pozwole sobie uzyc modnego okreslena).Jest sklonna do ustepstw, jesli sie jej postawi twarde warunki.
  Pragmatyczna Merkel swietnie wie, ze w calej Europie ludzie wybieraja coraz chetniej partie skrajnie prawicowe i skrajnie lewicowe. Juz sie wstepnie zgodzila na ustepstwa wobec W. Brytanii. Zwyciestwo Dudy i ewentualne przejecie wladzy przez PiS w przyszlych wyborach nie jest dla niej problemem, bo ma powody do powaznych zmartwien na innych frontach.
  A tak na marginesie: po pierwszych alarmujacych wiesciach w Spieglu, FAZ czy süddeutsche ton w sobotnich wydaniach sie zmienil. Andrzej Duda nie jest demonizowany jak bracia Kaczynscy, a niemiecki czytelnik mogl sie dowiedziec, ze przyczyna porazki Komorowskiego byly liczne niewyjasnione afery PO. A afer to Niemcy naprawde nie lubia. Zwlaszcza zwiazanych z korupcja.

 46. Proszę Państwa, przerzucanie się kto więcej nakłamał za duzo sensu nie ma: ogólnie im mniej polityk realizuje swoich obietnic trym lepiej chyba, czego najlepszym przykładem prezydent elekt i jego budżetowe gruszki na wierzbie.
  Szczęściem w nieszczęściu obecnej sytuacji (mnie prezydent elekt nie zachwyca) jest to, że wreszcie może na poważne sprawy zaczniemy zwracac uwagę (np. na to, co znajduje się w konstytucji).
  PiS to zła ekipa była nie dlatego, że coś tam Kaczyński obiecał, tylko, że jak już coś im wyszło — a Komisja Nadzoru Finansowego była chyba pisowskim dziełem, to ich miłośnicy ekscytowali się jakimiś Biurami Antykrupcyjnymi, jakby nie można było korzystać z istniejących już służb. KNF sie sprawdził w czasie kryzysu finansowego, a CBA nie wiadomo po co jest. Podobna sprawa z tym WSI nieszczęsnym. Gdyby to naprawdę miało znaczenie, to by PiS strzelał z WSI w PBK przez całą kampanię, a tak, słyszłem tylko od wierzącej w Kaczyńskiego znajomej, że jakiś dziennikarzyna niepokorny napisał książkę i jej sprzedaż była wstrzymana na czas kampanii, przy czym widziałem tę książkę na wystawie księgarni obok miejsca, gdzie pracuję (pomijam kwestię sprzedaży internetowej). Po trzecie, jakoś łatwo PiS schował do szuflady swoją konstytucję: jak się cos takiego pisze, to chyba po to, żeby rzeczywiście ustrój zmienić. Becikowe, edukacja czy wiek emerytalny to rzeczy ważne, ale one mają działać w obrębie jakichś metareguł, a ja nie wiem na ile te metareguły PiS chce zmienić i czy dalej chce zmienić, czy legitymizować metareguły Alekasndra Kwaśniewskiego.

 47. PiS nie musi nic udowadniać. Już raz rządził i był to najlepszy okres dla Polski od upadku komunizmu. Niestety , Polacy dali się omamić obietnicami cudów i dobra passa została przerwana. Mam nadzieję, że Polacy wyciągną z historii wnioski i nie dadzą więcej szansy oszustom.

 48. kontestator
  7 czerwca o godz. 3:36
  Prawda jest taka, że skutki rządzenia pojawiają się ze znacznym opóźnieniem. PiS dostał gospodarkę będącą na fali wznoszącej, a to z uwagi na korzystną koniunkturę światową i niezłe rządy dla gospodarki poprzednika ( Belka). Tu masz link z oceną
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/czy-pis-faktycznie-zostawilo-kwitnaca-gospodarke/
  Zobacz jak PiS wyszło wykorzystanie środków Unijnych.

 49. @kontestator

  Okres „panowania” PiS-u nie można inaczej określić jak Wielka Smuta w dziejach nowej Polski, więc proszę nie bredzić. Była to Smuta tak wielka, ze polscy wyborcy z przerażenia dali tej partii destabilizacji i nieodpowiedzialności dwukrotnie czerwona kartke. Niestety, czas biegnie naprzód, wyrosło nowe pokolenie przygłupów pozbawionych wiedzy o przeszłości, które glosuje na pajaców nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

 50. Nie było mnie przez kilka dni; dziękuję za odpowiedzi o kłamstwach PiSu, Kaczyńskiego i Dudy. Załączam artykuł, dwie części, który znakomicie wykazuje jakim to chlebem powszednim żyją ci ludzie, i jak lud to kupuje.

  http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-klamczoholizm/

  http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-klamczoholizm-ii/

 51. kontestator
  Dobra passa została przerwana? Ot, ciekawostka.
  To dlaczego Polacy pogonili PIS w 2007 a również w 2011, jeszcze pamiętając ten „najlepszy dla Polski okres”?
  Teraz już nie pamiętali, a PO się zużyła i skiepściła. No to – prawdopodobnie – zostanie pogoniona.
  Tymczasem PIS zachowuje się tak, jakby już znała wynik jesiennych wyborów, a prezydent elekt, który wedle konstytucji nie ma do tego najmniejszych uprawnień, już dzieli skórę na niedźwiedziu, szykując Szydło na premiera.
  Take it easy. Na razie to nie ma jeszcze społecznego przyzwolenia, by zamieniać dżumę na cholerę.

 52. Problem w tym, że jakoś nie widać by PO odrobiło „lekcję” Dudy, niestety!
  Dalej jej medialną „twarzą” są aroganccy, często niekompetentni i skompromitowani politycy i urzędnicy – vide Niesiołowski, Pitera, Kluzik,Krajewska Arłukowicz, Protasiewicz, Biernat, Berdzik Grabarczyk etc.. Żadne kompromitacje i wpadki(nawet liczne!) nie powodują usunięcia urzędnika czy polityka PO z funkcji, żadne argumenty nie skłaniają do uznania, że gdzieś jest problem i do zajęcia się nim. Podobnie zresztą czołówka PO, zajęta rozgrywkami pomiędzy sobą ma w nosie opinie czy wręcz mądrość (tam jest sporo sensownych ludzi) własnych szeregowych członków czy nawet „wybrańców narodu” – posłów i radnych spoza „pierwszego szeregu”! Oni mają tylko bezkrytycznie chwalić nawet najbardziej bezsensownych działań wodzów i ich nominatów (vide Hall, Szumilas, Arłukowicz czy Kosiniak-Kamysz!)Tylko konkurencja i widmo rządów PiS może ten pierwszy szereg zmusić do zejścia na ziemię, niestety!!!

 53. Atakowanie PiS za „mijanie się z prawdą” miałoby sens, gdyby nie 8 lat praktyki politycznej Tuska u władzy!
  Przypomnę mniej pamiętaną obietnicę Tuska, której spełnienie było zależne od jego politycznej woli, a której nie spełnił.
  Otóż w pierwszej kadencji zapowiadał, i to już po(!) wyborach, że swoich ministrów oceni (i wyciągnie w razie potrzeby konsekwencje!) po pół roku. Potem miał to być rok, potem 2 lata (półmetek) i tak już zeszło jakoś – ministrów nie ocenił NIGDY. Choć podobne obietnice składał również w 2 kadencji. W międzyczasie taka np. p.Hall tkwiła na stołku, szkodząc i Tuskowi i Polsce, o mało nie zatapiając PO już po pierwszej kadencji nieprzygotowaną „reformą” 6-latków. Na szczęście dla siebie Tusk sięgnął po rozum do głowy i wymusił(!) na Hallowej mocno spóźnione odroczenie wejścia w życie tego knota. (Dziś jest podobnie – ciekawe czy Kopacz też sięgnie po rozum do głowy ;-)]. W II kadencji podobnie szkodzą i szkodzili bez konsekwencji zarówno Polsce jak i PO wielopartyjna pani Kluzik (wcześniej Szumilas), równie wielopartyjny Arłukowicz, basenowy Biernat, specjalista od rozkładów jazdy Grabarczyk itp.itd. W każdym cywilizowanym kraju pozbyliby się ich z polityki, we własnym (przy okazji kraju!) interesie partyjni koledzy. A w POlsce trwają i mają się dobrze 🙁

 54. Czyściec, Pan powiada… 😉 Po 8 latach rządów Po (a w takiej stolicy aż 9!) i przy takim jak obecnie stopniu „zdenerwowania” społeczeństwa przy dojściu PiS do władzy już sama logika (nie mówiąc o emocjach!) zasugeruje tej partii pokazanie konkurencji jako partii przekrętów, zwłaszcza na przykładach jej czołowych „ikon”. A po 8 latach rządzenia stosowne kwity i świadkowie się znajdą…. 😉 Już dziś co przezorniejsze urzędasy, gnąc się w służalczych ukłonach pod adresem swoich niekompetentnych szefów z partyjnego nadania, jednocześnie gorliwie kopiują co się da na nich, traktując to jako posag polityczny i polisę bezpieczeństwa. Technologię aresztu wydobywczego PiS i Ziobry politycy PO dopracowali – teraz ona na nich czeka … 😉

 55. kontestator
  7 czerwca o godz. 3:36
  Byłe rządy PiS można porównać jedynie do rządów komunistycznych. Bolszewia w nacjonalistyczno – dewocyjnym sosie. Z wiecznymi awanturami koalicyjnymi.
  Teraz będzie jeszcze gorzej, bo koalicja: PiS – Episkopat/Radio Maryja wyciągnęła wnioski z poprzednich błędów, jest skrajnie wygłodzona brakiem dostępu do duuuużej kasy. I mocno przestraszona zmianami cywilizacyjnymi, np. w Irlandii.
  Spodziewam się zagrań w stylu Łukaszenko, Putin ze wzmożoną inwazją dewocji i ingerencją kleru we wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego. Zacznie się od matury z ideologii grup interesu zawodowych katolików, nazywanej dla niepoznaki „religią”. Obowiązkowa „religia”, tak jak kiedyś marksizm – leninizm, na wyższych uczelniach. Podstawowe Organizacje Religijne w każdym miejscu pracy i na gumnie.
  Będziemy tańcować w rytm melodii „taki duży, taki mały może świętym być”. Dał nam przykład Andrzej Duda, jak się cieszyć mamy.

 56. Rzadko aż tak bardzo się nie zgadzam z Gospodarzem… Nie, żeby podważał wszystko, ale wpis za bardzo jest napisany z punktu widzenia marzeń i oczekiwań.

  PO ma przeciwko sobie wszystkich? Powiedziałbym, że wielu, ale nie wszystkich, o czym świadczy choćby ten wpis. Zresztą w wyborach Komorowski był blisko Dudt, a powiązanie posłów z liczbą mieszkańców, nie zaś liczbą tych, którzy poszli do głosowania, mogłoby jej na jesieni pomóc. Majowe wybory to mogła być ostatnia mobilizacja wokół PO, ale to też może być znak, że za nią stoi wciąż bardzo wielu ludzi w Polsce.

  Krytyka PO… często jest słuszna, ale moment, w którym się pojawia budzi pewien niesmak. Tym bardziej, że problemy z PO są dwa:
  1) PO prezentuje przeciętny poziom kultury politycznej, co oznacza, że popełnia wiele błędów. Tyle, że tu nie ma alternatywy, bo opozycję toczą dokładnie te same choroby.
  2) PO szła po władzę z pewną wizją, niespójną (bo to niemożliwe), ale jednak wizją lepszej Polski. Rządząc nie mogła nie tylko ‚wszystkich zadowolić’, ale właściwie nie mogła zadowolić nikogo, skoro za wizją stały sprzeczne oczekiwania z prawa i lewa. Przyszedł czas by za to zapłacić.

  Krytyka partii zasadniczo jest rzeczą dobrą, ale wiele zależy od proporcji — partia by przetrwać potrzebuje twardego jądra, takiego które nie dyskutuje, nie krytykuje. To nie jest piękne i szlachetne, ale daje oparcie w trudnościach. Dla PO to ‚twarde jądro’ wydaje się bardzo niewielkie, może być niewystarczające. Fala krytyki może przenieść ją nie do czyśćca, ale do upadku, by przypomnieć sytuację SLD w roku 2005.

  PiS znajdzie się w podobnej sytuacji jak PO, ale PiS ma silniejsze ‚twarde jądro’, ma też świetną propagandę — może lepiej znieść przyszłą klęskę niż PO.

  Kolejna rzecz to ta, że przyszły rządzący może zostawić wiele problemów dla następców — zmiana po wyborach postawi nowy rząd przed problemami — one są trwalsze od miejsc w parlamencie.

 57. @Mauro Rossi:
  > Kłamstwo jest intencjonalne, tym różni się od pomyłki.
  Polecam „O wciskaniu kitu” Harry’ego Frankfurta 😉 Autor wprowadza trzecią wartość, między prawdą i kłamstwem — ‚kit’ (org. bullshit). Ten kto ‚wciska kit’ nie okłamuje, w tym sensie, że nie stwierdza czegoś sprzecznego ze znanymi sobie faktami. On, po prostu, mówi to co wygodne, czy użyteczne, o związek tego z faktami zupełnie nie dbając. Kategoria ‚kitu’ jest o tyle ważna, że politycy bardzo rzadko dbają o to, by dociec prawdy.

 58. niemiecki intensywny szczecin są często dużo tańsze od tych udzielanych twarzą w twarz.Taka nauka wciąż kosztują tutaj http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 od 30 do 50 zł za godzinę, ale możliwość nauki „matmy” czy „niemca” w domowych pieleszach i z możliwością wyłączenia nauczycielki(a) jest dla wielu osób bezcenna. Oczywiście można rozmawiać z nauczycielem niemiecki intensywny szczecin, lecz płacisz za każdą godzinę, a rozmawiasz z innymi zupełnie za darmo bo wszyscy się uczą!

 59. Niestety PO nie umie tak dobrze/bezczelnie kłamać i obiecywać jak PIS – pewnie skończy na tarczy. Sorry – takich mamy wyborców – chcemy być oszukiwani ( en mass). Sepp Blatter też był wielokrotnie wybierany na prezesa FIFA i to raczej nie za cnoty, ale raczej za niecnoty. Podobnie jak wyborcy w FIFA polscy wyborcy patrzą niezbyt daleko i nie mają ochoty zagłębiać się w szczegóły czy weryfikować prawdopodobieństwo realizacji obietnic.
  W czasie poprzednich wyborów przyznałem się do głosowania na PO pewnemu ochroniarzowi. Jego reakcja: A CO ONI MI DALI? Wtedy zrozumiałem, że aby zagłosować ten obywatel oczekiwał czegoś konkretnego (pęto kiełbasy, pół litra lub wyższych zarobków od jutra). Nie jestem przeświadczony o tym że PO zasługuje na poparcie obecnie, ale na pewno nie będę głosował na kogokolwiek dlatego że ONI MI COŚ DALI

  Chyba nie ma innego wyjścia – to młode pokolenie musi odczuć na własnej skórze rezultaty swoich decyzji wyborczych. Nadszedł w Polsce czas Sirizy i Podemos’u bo nowoczesna.pl nawet jeżeli wejdzie do sejmu to przełomu nie dokona

 60. Czyściec PO kontynuuje Stonoga publikując rewelacje o moralnej degrengoladzie „elit” związanych z tym ugrupowaniem.

 61. Pisze Norman Davies “PiS nie jest normalną opozycją, a sektą polityczną, posiadającą guru, misję i własnych świętych To raczej ruch wywrotowy, który próbuje nie tyle polepszyć III RP, co ją zburzyć –”
  To organizacja scisle współpracujaca z o.Rydzykiem i RM, jego “szkola kultury społecznej i medialnej” (400 studentow), a takze Gazeta Polska z jej zlokalizowanymi przewaznie przy kosciolach 380 klubami które sa głównym ośrodkiem propagandy i stanowia gotowe na kazde wezwanie bojowki szturmowe tej partii, jak zreszta nazwal je sam Jaroslaw Kaczynski serdecznie dziekujac za ich dzialalnosc.
  Premier Kopacz powinna wziac pod uwage ze bedzie sie musiala zmierzyc z batalionami kiboli gotowymi muczec nie tylko na cmentarzach, ale i rowniez na wiecach ( jak w przypadku wiecow Bronislawa Komorowskiego), naruszajac bez reakcji sluzb porzdkowych lad publiczny.
  To sa ludzie 400 klubow tzw. „gazety polskiej” zwykle zlokalizowanych przy kosciolach. Sa oni gotowi na kazde skinienie na stronie internetowej ich klubu, wsiasc do autokaru podstawionego przez pis ( o czym sa powiadamiani na internetowych stronach klubowych) i ruszyc tam gdzie maja muczec i rozrabiac.
  Glownodowodzacym tych klubow jest wlasciciel tej tzw. „gazety polskiej” Jaroslaw Kaczynski, ktory zarzadza spolka nadzorcza tej gazety, Forum. Oczywiscie jak zwykle brudnej roboty nie zalatwia sam, od tego sa przewodniczacy Ryszard Czarnecki, kierowca prezesa i jego zona, oraz sekretarki prezesa.
  Czyz nie jest to klasyczny UKLAD, ktorego Kaczynski poszukiwal tak dlugo i bezskutecznie.
  Najwyzsza pora aby demokratycznie wybrane wladze zaczely likwidowac proby naruszania porzadku publicznego, tego niestety nie zrobil prezydent Komorowski. Podobnie jak w duchu pojednania tolerowal odrazajaca sytuacje z namiotem, biciem przechodniow pod Palacem Prezydenckim.

  Demokracja MUSI sie obronic.
  Nie musze chyba przypominac do kogo nalezy doktryna o destablizacji w krajach osciennych.

 62. @Levar,
  jeśli można zwalczać resztki PRL z sędzią Kryże jako wiceministrem sprawiedliwości, to znaczy, że uwierzysz we wszystko. P. Kryże, skądinąd zapewne całkiem sprawny wiceminister (i jako taki kolega p.Dudy z MS) skazywał w stanie wojennym (m.in. obecnego-jeszcze-prezydenta) za składanie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza 11 listopada, a jego ojciec skazywał rotmistrza Pileckiego (za czyny rodziców nie odpowiadamy, ale tzw. niepokorni dziennikarze grzebiący w życiorysach przeciwników PiS dziwnym trafem tę sprawę pomijają milczeniem). Wśród gorących zwolenników PiS masz p. Pietrzaka (absolwenta Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC), p. Wolskiego (były sekretarz POP PZPR w „Trójce”), p. Targalskiego (o ile wiem, też z przeszłością partyjną), a i ze dwóch ministrów z ramienia PiS z przeszłością w PZPR też by się znalazło. Nie neguję tym ludziom zasług za PRL i prawa do zmiany poglądów, ale na ikony partii mającej oczyścić scenę polityczną z tych, którzy mają korzenie w PRL nadają się raczej kiepsko.

 63. Naturalną koleją rzeczy pasowałby teraz artykuł: Piekło PO.

 64. @Mauro Rossi 6 czerwca o godz. 0:10
  >Sprawdziłem uniwersalność twojego narzędzia, wpisując w znane wyszukiwarki hasło: “lista kłamstw Platformy Obywatelskiej”.<
  Co wyszło?
  google: 1 280 000 wyników<
  Kompletne banialuki. Po wpisaniu hasła “lista kłamstw Platformy Obywatelskiej” otrzymujemy 2 strony, kłamczuszku.

  Dopiero gdy wpiszesz lista kłamstw Platformy Obywatelskiej bez cudzysłowu dostajesz tysiące wyników. Ja na przykład od Google dostałem nieco mniej niż 500 tysięcy.

  Powinieneś wiedzieć głuptasku, że Google wynajduje ci wtedy wszelkie rezultaty mające coś wspólnego nie z CAŁĄ FRAZĄ tylko z jej wyrazami składowymi. A następnie miele to przez swoje algorytmy i filtruje przez twoją osobistą historię wyszukiwań.

  Tego w WSKSiM nie uczą.

 65. Kto był inspiratorem tych nagrań ? Komu to przyniosło korzyści. Ani jeden pisowiec nie został nagrany nawet przez pomyłkę ? To jet najdziwniejsze na świecie. Ile to kosztowało największą partię opozycyjną.

 66. Rozpaczliwa aktywność pani Premier może świadczyć o budzącej się świadomości, że upadek jest bliski. Czy jeszcze da się cokolwiek uratować? Pewnie tak, lecz czasu mało. Ustawy o związkach partnerskich i in vitro są sztandarowym symbolem PO. Te zapewne da się przepchnąć do końca kadencji obecnego Prezydenta.
  Jak skonstruować rząd?
  Wydaje się, że to może być obojętne, lecz jest jeszcze jedno wielkie wyzwanie, które jest bezpośrednio uwarunkowane osobowością. Tym wyzwaniem jest niezbędna służba zdrowia. Członkiem PO jest specjalista od organizacji służby zdrowia i na szczęście nie jest lekarzem. Tym specjalistą jest dr Joanna Mucha. Projekt reformy ma zapewne już przygotowany, więc uruchomienie prac legislacyjnych może nastąpić niezwłocznie. Może też zdąży przed zmianą stolca prezydenckiego.

 67. Pisze Die Welt;
  „. „Rząd stoi w obliczu klęski i może przegrać wybory. Jaką rolę odgrywa w tej aferze Rosja?” – pyta autor Gerhard Gnauck.
  Po zlikwidowaniu polskiego wywiadu i kontrwywiadu przez Macierowicza wywiad rosyjski i maniupulowna przez nich sekta maja w Polsce pelna swobode dzialania. Macierowicz zlikwidowal rowniez dochodzenie prowadzone przez polskie sluzby w sprawie przydzialu Rydzykowi przez Putina pasm wojskowych ze stacji przekaznikowych za Uralem.
  Wystarczy przypomniec ze w ubieglym roku w Wielkiej Brytanii zaaresztowano ok. 300 szpiegow rosyjskich w Polsce tylko trzech.
  Jak znienawidzona jest Polska swiadczy fakt, ze na liscie osob ktore maja zabroniony wstep do Rosji, najwieksza grupe stanowia Polacy. Putin najbardziej boi sie ducha walesowskiej Solidarnosci. Szczegolnie znienawidzony jest Sikorski, a afera podsluchowa miala na celu wyeliminowaniu z polityki jego a takze innych dzialaczy, oczywiscie wylacznie z PO. Co skutecznie juz doprowadzilo do wprowadzanie w zycie putinowskiej doktryny o destablizacji politycznej krajow osciennych niestety w Polsce.

 68. Czyściec dla Platformy Obywatelskiej, którego budowę rozpoczęła sromotna przegrana kampania wyborcza o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego, może potrwać przez 4 miesiące do wyborów parlamentarnych albo przez 4 lata do wyborów w 2019 roku. Jak będzie tego nie wie nikt. Pamiętać trzeba, że przerywnikiem w jego budowie będzie referendum ogłoszone przez B. Komorowskiego na 6 września br. Przygotowania do przeprowadzenia tego referendum powinny obudzić przywódców krajowych i regionalnych z letargu i uruchomić pracowników aparatu partyjnego w walce wyborczej o trzecią kadencję rządzenia w III RP. W wielu wypowiedziach telewizyjno-radiowych i na łamach prasy można usłyszeć, zobaczyć i przeczytać stare marynarskie hasło:” wszystkie ręce na pokład”. To ważne hasło w sytuacji, gdy załoga to hasło chce i może wykonać, zaś statek PO nabiera wody i zaczyna tonąć. Z brzegu tego wzburzonego politycznie morza wyraźnie widać, że niektórzy wodzowie krajowi i niektórzy „baronowie” regionalni PO szykują się do ratunku na własną rękę, opuszczając tylko dla siebie szalupy ratunkowe. Widok ten cieszy „wodza” PiS i jego akolitów i utwierdza w przekonaniu, że wygrana jest już w kieszeni, zaś jedynym problemem personalnym jest odpowiedź na pytanie, kto będzie premierem w IV RP: Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński. PiS- owi w rozpoczętej kampanii wyborczej do parlamentu III RP już zaczął pomagać nowo wybrany prezydent – elekt Andrzej Duda oraz jego najbliższy doradca K.Szczerski. To widać, słychać i czuć. Mam nadzieję, że Pani premier i przewodnicząca PO Ewa Kopacz też to widzi i zmobilizuje swą partię do walki o elektorat dla platformerskich kandydatów na posłów i senatorów. Ta kampania wyborcza będzie najtrudniejsza ze wszystkich kampanii od początku istnienia Platformy Obywatelskiej, gdyż przeciwnikiem, oprócz PiS-u, będzie nowy meteor na politycznym polu wyborczym: Paweł Kukiz i jego tworząca się partia bezpartyjnych. To będzie nowa odsłona trwającej od 10 lat wojny polsko-polskiej.

 69. Czyściec PO. Co to znaczy? Władza dla PiSu i może dla Kukiza. W jakiejś tam pewnie kombinacji.

  Przypomina mi się Argentyna, do kryzysu światowego jeden z najbogatszych krajów świata. W odpowiedzi na perturbacje związane z kryzysem do władzy dochodzi Peron. Podstawową ideą peronizmu było justicialismo (własna droga) i justicia social (sprawiedliwość) powołujące się zawsze i wszędzie na lud (w Polsce: naród). Peronizm mniemał się być przedstawicielem całego narodu, a przeciwnicy polityczni stali się po prostu wrogami.

  Po latach tej zabawy Argentyna pędzi od kryzysu do kryzysu i od dyktatury do autokracji i z powrotem.

  W Polsce zabawa wyborców (trwająca od kilku tygodni) w „przepędzanie ich wszystkich” też się tak pewnie zakończy. Bawcie się dobrze, młodzi rodacy.

css.php