Czy Bosacki wie, co mówią w TV Trwam o jego szefie?

Mało kto ogląda TV Trwam albo słucha Radia Maryja, jeśli nie jest za Rydzykiem i PiSem, a zawodowo nie musi. Błąd. Należy uważnie śledzić radiomaryjny (włącznie z TV Trwam) przekaz medialny. Nie żeby kogoś straszyć, tylko żeby wiedzieć.

Spisywać z detalami, data, godzina, program, prowadzący, goście. Treść programu. Robić zestawienia, liczyć lejtmotywy, ogłaszać publicznie co jakiś czas raporty z tego monitoringu. Byłoby dużo łatwiej pokazać oblicze ideowo-polityczne mediów Rydzyka. Wyłożyłoby się na stół przykłady. Pokazało na przykładach, czego spodziewać się po mulitpleksie.

27 maja 2012 przed g.23. 00 obejrzałem występ reżysera Grzegorza Brauna w TV Trwam. Nie pierwszy i nie ostatni. Pominę lwią część wywodów Brauna, bo to byłoby jednak w tym miejscu niestosowne. Odnotuję tylko dwie rzeczy z występu Brauna, któremu prowadzący program olbrzym w sutannie nie stawiał żadnych istotnych pytań, wbrew wszelkim zasadom sztuki publicystycznej.

Braun postraszył – za innym prawicowym mistrzem analizy Krzysztofem Wyszkowskim – że być może Polacy zostaną wciągnięci do wojny Izraela z Iranem (czy słyszał choćby o negocjacjach 5+1 Zachodu z Iranem w Bagdadzie?!), a o tym się w naszym Sejmie wcale nie dyskutuje.

Po drugie insynuował, że minister SZ Sikorski podczas służbowego pobytu w USA płacił rządową kartą kredytową za usługi, jakie w żaden sposób zaksięgowane by przez państwo polskie być nie mogły. Nie chce mi się rozwijać tej insynuacji, ale ciekaw jestem, skąd wyszła, a także, czy rzecznik Bosacki jest o tym poinformowany, bo moim zdaniem powinien być.

Więc warto wiedzieć, co się mówi w politycznych programach mediów Rydzyka. Nie tak generalnie, że to czy tamto, tylko tak konkretnie, kto, kiedy i co. I żeby było jasne : chodzi mi o mówienie rzeczy sprzecznych z prawem, jak insynuowanie, bez żadnych dowodów, malwersacji wysokiemu urzędnikowi RP, a nie o nawet najbardziej absurdalne opinie i oceny. Do tego nic nie mam. Niech się kiszą w tym sosie, jak lubią. Ale dobre imię naszego demokratycznego państwa leży mi na sercu.