Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

30.05.2012
środa

Czy Bosacki wie, co mówią w TV Trwam o jego szefie?

30 maja 2012, środa,

Mało kto ogląda TV Trwam albo słucha Radia Maryja, jeśli nie jest za Rydzykiem i PiSem, a zawodowo nie musi. Błąd. Należy uważnie śledzić radiomaryjny (włącznie z TV Trwam) przekaz medialny. Nie żeby kogoś straszyć, tylko żeby wiedzieć.

Spisywać z detalami, data, godzina, program, prowadzący, goście. Treść programu. Robić zestawienia, liczyć lejtmotywy, ogłaszać publicznie co jakiś czas raporty z tego monitoringu. Byłoby dużo łatwiej pokazać oblicze ideowo-polityczne mediów Rydzyka. Wyłożyłoby się na stół przykłady. Pokazało na przykładach, czego spodziewać się po mulitpleksie.

27 maja 2012 przed g.23. 00 obejrzałem występ reżysera Grzegorza Brauna w TV Trwam. Nie pierwszy i nie ostatni. Pominę lwią część wywodów Brauna, bo to byłoby jednak w tym miejscu niestosowne. Odnotuję tylko dwie rzeczy z występu Brauna, któremu prowadzący program olbrzym w sutannie nie stawiał żadnych istotnych pytań, wbrew wszelkim zasadom sztuki publicystycznej.

Braun postraszył – za innym prawicowym mistrzem analizy Krzysztofem Wyszkowskim – że być może Polacy zostaną wciągnięci do wojny Izraela z Iranem (czy słyszał choćby o negocjacjach 5+1 Zachodu z Iranem w Bagdadzie?!), a o tym się w naszym Sejmie wcale nie dyskutuje.

Po drugie insynuował, że minister SZ Sikorski podczas służbowego pobytu w USA płacił rządową kartą kredytową za usługi, jakie w żaden sposób zaksięgowane by przez państwo polskie być nie mogły. Nie chce mi się rozwijać tej insynuacji, ale ciekaw jestem, skąd wyszła, a także, czy rzecznik Bosacki jest o tym poinformowany, bo moim zdaniem powinien być.

Więc warto wiedzieć, co się mówi w politycznych programach mediów Rydzyka. Nie tak generalnie, że to czy tamto, tylko tak konkretnie, kto, kiedy i co. I żeby było jasne : chodzi mi o mówienie rzeczy sprzecznych z prawem, jak insynuowanie, bez żadnych dowodów, malwersacji wysokiemu urzędnikowi RP, a nie o nawet najbardziej absurdalne opinie i oceny. Do tego nic nie mam. Niech się kiszą w tym sosie, jak lubią. Ale dobre imię naszego demokratycznego państwa leży mi na sercu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 56

Dodaj komentarz »
 1. PANIE REDAKTORZE !
  Czy nie ma innych, ciekawszych i b.istotnych dla orbis terrarum, procesów, zjawisk, zagadnień, problemów bądź wydarzeń niźli stek bzdur płynących z głośników tego medium ? Powagi – chciałoby się zakrzyknąć ! Uważam absolutnie, iż takie zainteresowanie tylko dodaje niezasłużonego splendoru tej „szczekaczce”. Szkoda howoryty – jak mawiać miał Bohdan Chmielnicki.
  Inną sprawą są przekroczenia prawa i porządku administracyjnego, jakich dopuszcza się owa „rozgłośnia” (i to na wielu płaszczyznach) – ale to sprawa dla prokuratury i organów ścigania; i tu trzeba zdecydowanych oraz zgodnych z owym porządkiem bezwzględnych działań (a to nie zawsze wychodzi jak trzeba, a zaczęło się od niefortunnej – to mało powiedziane w świetle późniejszych „ekscesów” o.Dyrektora – decyzji Premier Suchockiej karcącej i unieważniającej decyzję lokalnego prokuratora wzywającego „Dyra” R. na prokuratorski dywanik celem złożenia stosownych wyjaśnień *).
  Pozdrawiam
  Wodnik 53

  * – no i jakże tu nie powiedzieć, że słynnie propaństwowa „Mumia Wolności” (i przyległości mentalne) nie przyczyniła się do klerykalizacji Polski i umacniania badziewia „rydzykoidalnego”. Oczekuje odpowiedzi – zwłaszcza od bałgochwalczego w tym przedmiocie „Torlina”.

 2. A kto to jest „rzecznik Bosacki”?
  A jak brzmi czy wygląda „dobre imię naszego demokratycznego państwa”, drogi Gospodarzu?

  Warto przysłuchiwać się i przypatrywać standardom i praktykom codzienności w Rzeczypospolitej, aby wiedzieć, że wpis może, dla przeciętnego obywatela RP okazać się niezrozumiały i niedostępny, operując pojęciami empirycznie niewystępującymi.
  W przeciwieństwie do Trwającej i nieoglądanej propagandy.

 3. Wszyscy „prostują” dziś prezydenta Obamę, a Pan Redaktor przejmuje się ględzeniem faceta, który ma fiksum dyrdum na tle odbrązawiania kogo się da, byle był przypisany do tzw. salonu.
  Zamiast publicznego zabierania głosu w tej sprawie, wystarczy skierowanie pozwu do sądu

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Od paru lat słucham codziennie RM nie tyle z przyjemności, ile ze względu na okoliczności (zamieszkała ze mną moja mama, wierna słuchaczka i wielbicielka ojca dyrektora).

  I tu zgodzę się z Panem redaktorem – trzeba słuchać i oglądać, żeby wiedzieć.

  Ostatnio usłyszałam obrzydliwą opinię zakompleksionego pajaca Cejrowskiego na temat prezesa KRRiT Jana Dworaka, którego ten homofob tytułuje „psem służącym narodowi”:

  ?Pan Dworak jest urzędnikiem państwowym, a zatem ma wykonywać polecenia społeczeństwa. (?) Słowo ?minister? oznacza z języka łacińskiego sługa, służący, popychadło, podawacz.
  On ma wykonywać polecenia, a nie zarządzać. Jest na służbie (?) i jego obowiązkiem psa służącego narodowi jest przydzielić to miejsce. On ma wykonywać funkcję urzędniczą, zapisać długopisem, a nie zarządzać i rozdzielać??

  To tylko fragment wypowiedzi red. Cejrowskiego, całość pod linkiem:

  http://www.youtube.com/watch?v=uQZ1VZCMQwA

 6. Przecież pan Rafał Maszkowski od lat dokumentuje medialny przekaz dzieł ojca Rydzyka. To samo robi pan red. Hołub. Spisywane są wszystkie słowa i czyny dla potomności.

 7. Matyldo, skrajnie roztargniony Kot M. umiescil odpowiedz dla Ciebie na samym koncu komentarzy pod „Pamietliwym Obama”. Sorry. 😳

 8. @Adam Szostkiewicz: Jak się Panu „nie chce rozwijać insynuacji” i czytelnik nie wie zupełnie o co chodzi to po co Pan napisał ten tekst? Niech Pan przytoczy co w tym radio mówili o wydatkach Sikorskiego. Ocenimy.

  P.S.
  Nie wiem jak często ma Pan do czynienia z księgowaniem kosztów. Ale niemożność czy odmowa zaksięgowania poszczególnych kosztów przez jednostkę finansów publicznych absolutnie nie jest tożsama z dokonaniem „malwersacji”.

 9. No i proszę Szostkiewicz wysmażył donosik jak za dawnych lat. PRL wiecznie żywa. Dzięki za wpis o innych szpiclach, masz pan wielu naśladowców ( te rozłożone ręce na zdjęciu nie pomieszczą ich wszystkich). Czy o taką Polskę żeśmy walczyli.?RR

 10. Panie Redaktorze:
  Czy rzeczywiscie Polska nie ma zamiaru po raz kolejny brac udzialu w konflikcie (myle o mozliwosci zaatakowania Iranu), ktory jest obcy jej interesom? O udziale w wojnie irackiej tez nie dyskutowano w Sejmie tylko w Gazecie Wyborczej, tak bliskiej Pana serca. No i chlopcy pojechali walczyc, bo tak chciala wiekszosc tzw. styropianowcow a postkomunisci chcieli sie wykazac proamerykanskoscia. Wiem, Pan nie lubi tego terminu, mysle o „styropianie”.
  Moze warto porozmawiac o gafie Obamy. A moze to juz nie jest gafa a dobrze zakorzenione pojecie. Wiadomo, Polacy to genetyczni antysemici, to i nie przypadkiem Niemcy stworzyli w Polsce obozy zaglady . J. Goebbels mawial, ze klamstwo powtorzone tysiac razy staje sie potoczna prawda.

 11. Problem nie w spisywaniu, bo istnieje „blog Rydzyka”. Problem w sciganiu. Jesli panstwo polskie nie sciga za smierc Barbary Blidy, to postulaty Pana Redaktora uwazam za idealistyczne.
  .
  I tutaj wroce do slowa „styropian”. Po prostu, styropian styropianowi oka nie wykole. Mimo, ze powinno to byc jego psim obowiazkiem, bo bedac u steru styropian ma obowiazek sluzyc narodowi. A kuku. Styropian zajmuje sie sluzeniem Kosciolowi. To Kosciolowi ma byc w Polsce wygodnie, a nie obywatelom. W sklepach ma nie byc prezerwatyw. W szkole ma byc religia. Rydzyk, Michalik, albo inny Ryczan ma moc bezkarnie lgac i oczerniac bez zadnych konsekwencji. Zas panowie Macierewicz, Kaczynski, i Ziobro maja chodzic bezkarnie pomimo niekompetencji i szkodnictwa. Ich winy wobec wspolobywateli, wlaczajac w to spowodowanie smierci, maja pozostac bezkarne. Ich totumfaccy maja nadal siedziec na intratnych posadach w prokuraturze. Zas pan prokurator generalny ma patrzec w inna strone.
  .
  A dla odwrocenia uwagi najlepsze sa cudze pomylki, zeby mozna bylo skierowac strumien spolecznego oburzenia albo na Obame, albo na BBC, albo na Putina i jego brzoze. Cokolwiek sie nawinie pod reke. Tusk reka w reke z Kaczynskim. Byle jak najdalej od Blidy albo od Rydzyka. Byle jak najdalej od Kosciola.

 12. Odszukałam ‚występ’ Brauna dla TV Trwam.

  Jest tam i pean na cześć Rymkiewicza, jest i o loży B’nai B’rith, o zamachu smoleńskim i o wizji szkoły dla polskich patriotów, w której jedna ściana powinna być oparta o KK, a druga o strzelnicę, w której dziatwa szkolna będzie się uczyła trafiać w dziesiątkę:

  http://www.youtube.com/watch?v=GEWqs6toiVg

 13. Nie łap mnie za słowa Wodniku, bo krytykowałem dla przykładu Mazowieckiego za wprowadzenie religii do szkół. Takie wyjmowanie poszczególnych decyzji partyjnych i dawanie ich sympatykom do podpisu – jest małe.

 14. Czy Pan Redaktor aby nie za bardzo na kolanach przed telewizją Trwam i Radiem Maryja? W moim wieku nie uchodzi, a i w stawach łupie podczas klękania i wstawania. Polecam dużo umiaru i zajęcie się wiosną. Naprawdę warta uwagi.

 15. Stefan, 21.25. Pan Redaktor nie ględzi. Natomiast za ględzeniem tego faceta stoi kilka milinów rodzin RM, rozwścieczonych fanatyków, ciemnej biedoty i ofiar latynoskiego kapitalizmu, do których żadne argumenty nie docierają i mają oni poparcie potężnej partii solidarnościowej, groźnego episkopatu i większości proboszczów. Długo jeszcze będą dyktować warunki życia w Polsce. Tylko „komuna” dała im radę.

 16. Powtórzę za Gekko: A kto to jest Bosacki?
  Wyjątkowo nietrafiony i nie na czasie wpis się Gospodarzowi trafił. Myślałem, że będzie coś o Obamie, bo to, jak bardzo ta kalka językowa wbiła się w język, jest zasmucające i zastanawiające. A tu o jakimś Bosackim i konieczności dokumentowania wynurzeń radia pana Rydzyka czytam. O blogu Głos Rydzyka Gospodarz widać nie słyszał.
  http://glosrydzyka.blox.pl/html

 17. Pozwolę sobie zabrać głos nie na temat. Nie na temat RM. Wrócę do sprawy medalu dla Jana Karskiego i „pomyłki” Obamy. W sieci pojawiło się wiele argumentów bagatelizujacych ową „pomyłkę”. Przywoływany jest przykład, robi to również Sławomir Sierakowski w dzisiejszym wywiadzie dla onetu, Zofii Nałkowskiej. Istotnie, pisała ona w „Medalionach” o „polskich obozach”. Tyle, że pisała to w roku 1946, a wtedy nie trzeba było uruchamiać pamięci, żeby wskazać sprawców. Wtedy zastosowanie takiego skrótu myślowego było dopuszczalne. Dzisiaj mamy rok 2012. Minęło 67 lat od zakończenia wojny. W życie wchodzi kolejne pokolenie, dla którego II WŚ to prehistoria. Nie potrzeba wybitnego językoznawcy żeby potwierdzić jak rozumiane jest wyrażenie „polskie obozy śmierci” przez przeciętnego człowieka. Powoływanie się na Nałkowską jest w tym momencie po prostu nieprzyzwoite.
  Niemcy, faktyczni sprawcy Holocaustu, bardzo się bronią przed nazywaniem obozów koncentracyjnych obozami niemieckimi. Wolą określenie „nazistowskie”. Czy naziści nie mieli narodowości? Te same osoby, które dbają o wrażliwość Niemców, nie mają żadnych zachamowań w posługiwaniu się określeniem „polskie obozy śmierci”. Ba, gotowi przekopać polską literaturę, żeby znaleźć „dowód” na usprawiedliwienie swoich potwarzy. To nie jest „dowód”. To obrzydliwa, nieprzyzwoita manipulacja. Jeżeli to nie jest zajadły antypolonizm, to proszę mi powiedzieć, co nim jest?
  Może warto by było zadać sobie pytanie czy Nałkowska dzisiaj powiedziałaby, że protest Polaków spowodowany „pomyłką” Obamy, to przejaw „histerii i kompleksów” Polaków?

 18. Pan Redaktor pisze:
  „Należy uważnie śledzić radiomaryjny (włącznie z TV Trwam) przekaz medialny. Nie żeby kogoś straszyć, tylko żeby wiedzieć.
  Spisywać z detalami, data, godzina, program, prowadzący, goście. Treść programu. Robić zestawienia, liczyć lejtmotywy, ogłaszać publicznie co jakiś czas raporty z tego monitoringu. Byłoby dużo łatwiej pokazać oblicze ideowo-polityczne mediów Rydzyka. Wyłożyłoby się na stół przykłady. Pokazało na przykładach, czego spodziewać się po mulitpleksie. ”
  Wyobrazam sobie, ze podobnie musialy wygladac kiedys instrukcje dla funkcjonariuszy SB.

 19. Teatralizacja polityki i mediów (a w zasadzie to sfery, które w dużej mierze się przenikają i sobie służą) postępuje. Panie Redaktorze, dołączam się poniekąd do retorycznego pytania zadanego przez Wodnika 53 „Czy nie ma innych, ciekawszych i b.istotnych dla orbis terrarum, procesów, zjawisk, zagadnień, problemów bądź wydarzeń niźli stek bzdur płynących z głośników tego medium ?”… Potyczki personalne, intrygi, plotki, alianse, wojny medialne… przecież to jest big brother… Nie dajmy sobie tym zajmować głowy…

  Slowikozofia.pl – Rozważania o wolności i ateizmie
  http://www.slowikozofia.pl/

 20. Ależ to do czego Pan Redaktor nawołuje – śledzenie działalności Radia Maryja – od dawna jest robione przez niezależnego obserwatora. Polecam http://www.radiomaryja.pl.eu.org/

 21. MONITOROWANIE RADIOMARYJA

  @Adam Szostkiewicz i „Należy uważnie śledzić radiomaryjny (włącznie z TV Trwam) przekaz medialny. Nie żeby kogoś straszyć, tylko żeby wiedzieć.”

  Przekaz radiomaryjny jest społecznie monitorowany i to dość dokładnie (a efektem tego były np. sprawy karne i kary nakładane na notorycznie łamiącego prawo Rydzyka), a kłamliwe radiomaryjne kłamstwa i głupoty na bieżąco są prostowane – polecam:

  http://www.radiomaryja.pl.eu.org/

  http://wszystkojestmozliwe.wordpress.com/

  http://glosrydzyka.blox.pl/2012/05/90-milionow-zl-Ojciec-Rydzyk-chwali-sie-majatkiem.html

 22. spin doctor
  31 maja o godz. 8:04

  … Tylko ?komuna? dała im radę.

  Mylisz się „nie dała rady”. Największe przywileje dał Kościołowi rząd Rakowskiego w 1989 roku. Licząc na to, że pomoże to PZPRowi wygrać czerwcowe wybory.
  Jak się to skończyło wszyscy wiemy.

 23. Pani Matyldo ,
  cytyt ;
  Niemcy, faktyczni sprawcy Holocaustu, bardzo się bronią przed nazywaniem obozów koncentracyjnych obozami niemieckimi. (…)
  Skad Pani ma takie informacje? to nieprawda .
  Pani jest naprawde za bardzo spontaniczna !
  I prosze ze mna nie dyskutowac o bledzie Obamy ,uwazam to rowniez
  za okropne fo pa.
  Salute

 24. @Wodnik 53
  30 maja o godz. 19:48
  „PANIE REDAKTORZE !
  Czy nie ma innych, ciekawszych i b.istotnych dla orbis terrarum, procesów, zjawisk, zagadnień, problemów bądź wydarzeń niźli stek bzdur płynących z głośników tego medium ? Powagi ? chciałoby się zakrzyknąć !”

  Czy nie ma ciekaszego i istotniejszego tematu jak RAK TOCZĄCY POLSKĘ?!

  To nie jest tylko niszowe kłamliwe radyjko dla nielicznych moherów. To instytucja potafiąca zmobilizować dziesiątki tysięcy ludzi na demonstracji wymuszających na organach państwa działanie na korzyść prywatnego biznesmenela. W dodatku notorycznie łamiąca prawo (też przypadki potwierdzone przez sądy i inne własciwe organy państwowe), wyłudzająca kasę publiczną (bezprawne dofinansowanie od PIS po przegranych wyborach) i prywatną (zbiórki na inny cel niż deklarowany). To radio szerzące nieustannie w Polsce (niestety z powodzeniem!) treści rasistowskie i antysemickie, szerzące nienawiść do wybranych grup społecznych (homoseksualistów, ateistów), pomawiajace (tu również nawet wyroki sądowe) oraz antypaństwowe – podważajace legitymację legalnych, demokratycznie wyłonionych władz… Mało? I to nie jest „inna sprawa”, to istota w tych rydzykowych mediach.

 25. Polonia-Sawa
  31 maja o godz. 10:06
  z częstych rozmów z Niemcami

 26. Roman Randt
  31 maja o godz. 1:30
  No i proszę Szostkiewicz wysmażył donosik jak za dawnych lat. PRL wiecznie żywa. Dzięki za wpis o innych szpiclach, masz pan wielu naśladowców ( te rozłożone ręce na zdjęciu nie pomieszczą ich wszystkich). Czy o taką Polskę żeśmy walczyli.?RR

  Niestety, nie o taką, żeby byle cham na bakier z ortografią mógł sobie bez konsekwencji gębę wycierać, kim tylko zechce.

 27. Koleś po monitoruj sobie TVN i monikę olejnik która co drugie zdanie kłamie i wciska wszystkim różne bzdury na silę.

 28. Brawo, Peer Gynt44 (12:47) !. Z pyska mi to wyjales. Dziekuje. 😈

 29. Przeczytalem wywiad z A. Cala i tak, jak JurekS jestem nieco zszokowany. Nazwalbym to nieskrepowana propaganda pod przebraniem nauki. O poszczegolnych „tezach naukowych” trudno nawet dyskutowac, bo sa absurdalne. Trzeba miec specyficzny talent i duzo zlej woli, aby pisac lub mowic takie rzeczy.

  Polonia Sawa

  To rozroznienie miedzy „nazistami” i „Niemcami” pokutuje nawet na tym blogu. Natomiast opinie o szerokiej wspolpracy Polakow w dziele Holocaustu sa mniej kontestowane. Vide- docent Cala.

 30. Pani Matyldo ,
  na podstawie rozmow towarzyskich nie buduje czlowiek sobie pogladu
  o postepowaniu calego narodu i nie uogolnia.
  Naprawde radzilabym sie lepiej informowac .
  Salute

 31. @Polonia-Sawa
  31 maja o godz. 14:01
  na jakiej podstawie sądzi Pani, że to są rozmowy towarzyskie?

 32. A może by ktoś wreszcie zajął się bezczelnym fałszowaniem historii Warszawy przez Rydzyka? Rydzyk w swoim radiu wylansował grupę działaczy ZP Grunwald (taka to „prawica”) która od ponad 10 lat bezkarnie panoszy się po Warszawie, i pobudowała cztery dzikie pomniki upamiętniające bezczelne kłamstwa (czarne jest białe) upamiętniające „tajny” obóz KL Warschau. Grupa ta wmawia, że instalacja wentylacyjna z 1972 na Dworcu Zachodnim roku była (sic) komorą gazową a budynek półkolonii w Lasku na Kole – krematorium. A wszystko przy poparciu radnych PiS:
  http://wszystkojestmozliwe.wordpress.com/2011/03/25/radio-maryja-falszowanie-historii-i-ipn/
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lasek_na_Kole

 33. „Chociaż minęły setki lat od czasu, kiedy Rej napisał swoją ‚Krótką rozprawę między Panem, Wójtem i Plebanem’, to jednak przedstawiony w tym utworze obraz jest nadal aktualny” – napisał na blogu Listowski, dodając, że urzędnicy powinni przestrzegać zasady świeckości państwa, tymczasem na każdą uroczystość w starostwie i ratuszu zapraszają biskupów.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,126565,11827587,Sad_kolezenski_za_krytyke_wladzy_i_Kosciola.html#ixzz1wT6ApF8B
  ====================

  I tak powolutku, klerykalizacja postępuje…..
  I egoizm…..
  Radni zamiast dbać o interesy wyborców, dbają o interesy NADZORCÓW!!!
  Nie ponoszących zresztą oficjalnie za nic odpowiedzialności=wszak wszystko w ręku Boga…..

  Ten radny się wychylił.
  Nie wnikając w motywy, zostanie surowo ukarany przez kolegów.
  Wszak nie można podważać władzy Dobrodziejów.
  A każdy pokropek nie jest za darmo.
  Ciekawe, jak oni to księgują?
  NIK i izby obrachunkowe się nie sprawdzają?

 34. Pan Szostkiewicz.
  To prawda, co Pan pisze, ale ile to niesprowokowanych, wulgarnych i obraźliwych insynuacji, wyzwisk i poniżających określeń ad persona znaleźć można codziennie na Pana i innych blogach Polityki. To nie jest tylko sprawa tamtych, to sprawa wszystkich między Odrą i Bugiem. Czy to nie Pan Passent wyzywał od rynsztoku, czy pisanie ku**a to już jest wyższa kultura a nie ukryte wulgarne wyzwisko? Ile to wpisów zaczyna się od stwierdzenia, że oponent(ka) ma źle w głowie?
  Może więc zacząć poprawę od siebie i swojego otoczenia. Chociażby tak moderować komentarze by żadne ślady wulgarności ani wycieczki osobiste nie dostawały się na forum.

 35. Drogia pani Matyldo ,takie opinie jakie pani wydaje mozna tylko na wydac
  na podstawie wypowiedzi politykow i publikacji naukowych i ksiazek
  i gazet i wypowiedzi profesorow na uczelni. I Niemcy nie kwestionuja ze byly to Ich NIEMIECKIE OBOZY . /chyba ze neonazi ,tez sa /
  Ale kto mowi o Polakach na podstawie Radia Maryja ?
  I jesli byla pani dziennikarka (pisala ,nie wiem ?) to powinna pani TO wiedziec ,chyba ze byla pani kiepska dziennikarka albo pisowska ?
  Prosze przeczytac sobie artykul w Polityce on jest madry i wywazony
  i prosze dac mi spokoj bo ja nie jestem kochanym Kotem Mordechaj
  … koci ,koci lapki …
  Prowokuje Pani prowokuje ,a potem mysli ze mozna to wszystko zalagodzic ,zamowic ,zatlumaczyc.. kiepska robota ,po co to ?
  Koniec .
  Salute

 36. To co Pani robi ,nazywalo sie kiedys w Polsce /humorystycznie ?/..
  …glaskanie kotka za pomoca mlotka ..
  Salute

 37. Cytujac Pana Redaktora: „Ale dobre imię naszego demokratycznego państwa leży mi na sercu.”
  .
  Tutaj jest wazna rozmowa na ten temat. Chodzi o cos duzo wiecej, niz tylko o dobre imię. Chodzi o fundamentalne wolnosci obywatelskie i o wizje panstwa. To jest druga taka okazja do postawienia pytan podstawowych. Pierwsza okazja to Stare Kiejkuty. Druga to prowokacje słuzb, a takze faktyczne staniecie wymiaru sprawiedliwosci po stronie panstwa przeciwko obywatelowi.
  Obrońca Sawickiej: Jak Szatan kusił Beatę
  .
  To jest bardzo powazna sprawa. Nie chodzi tu o pania Beatę, tylko o granice, poza ktore panstwo nie powinno sie posuwac. I znow wracam do słowa „styropian”. To styropian zabił Blide. To styropian nie rozliczył zabojcow Blidy, bo musiałby wtedy wystapic przeciwko swoim własnym kolesiom. I teraz znow styropian stanał po stronie bezczelnej siły przeciwko obywatelowi.
  .
  Piszac „styropian” mam na mysli cała te formacje, ktora kiedys byla piekna, a teraz jest rownie ohydna, jak kiedys komunisci.

 38. jacutin
  31 maja o godz. 10:18
  – – –
  Ależ oczywiście, jacutinie.
  Dlatego pytam Gospodarza, skąd mu przyszła na myśl jakakolwiek demokratyczna i praworządna powaga Państwa Polskiego lub godność rzecznika Ministra czy innych organów państwowych, w obliczu wieloletniej bezkarności obłudnej szajki i tuszowania jej ekscesów przez to samo Państwo, które jest przez nią ośmieszane i lżone na co dzień i co noc?
  To a propos tych, co nie wiedzą, gdzie żyją i komentują, czego nie pojmują (co wynika także z dyskusji).
  Czyli nas wszystkich, współwinnych w przyzwoleniu, na czele z Państwem Polskim, odzianym w haniebnie znoszone już, nowe szaty króla.

 39. @Polonia-Sawa
  31 maja o godz. 19:26,
  …. i prosze dac mi spokoj….

  Prosze sprawdzić wpisy. To nie ja „zapraszałam” Panią do rozmowy. Odpowiadałam, mimo Pani agresji, z czystej uprzejmości. Na następne „zaproszenie” nie zamierzam odpowiadać.

 40. Swój tekst powtarzam bo obawiam się, że na innych blogach ich moderatorzy mogą go nie dopuścić!
  Dzień Dziecka!
  Jakie to fajne – Arłukowicz w butach Krzaklewskiego protestuje p-ko ustawie, którą sam tworzył i popierał!
  A dzieci bez leków niech zdychają!
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Chore-dzieci-beda-protestowac-pod-oknem-Arlukowicza,wid,14535762,wiadomosc.html

  Czytając poniższy tekst ciekawy jestem czy blogowicze zastanowili się przez chwilę ile dzieciaków ze wspomnianych w artykule prawie 7% tak biednych, że zagraża to ich biologicznemu przetrwaniu będzie w Parlamencie Dziecięcym a ile na spotkaniu z Prezydentem.
  Czy zastanowiliście się (o ile), że nikogo nie obchodzi, że tak duża populacja: na wsi blisko 10% rodzin może zagładzać się („W piwnicznej izbie”) na śmierć?
  http://wyborcza.pl/1,75478,11841563,Nowa_polska_bieda.html

  Przy okazji proszę porównać jak sytuacja skrajnie ubogich miała się za rządów SLD a jak za pozostałych, gdzie ostatnio niepormienie większe środki uzyskujemny z UE.
  http://bi.gazeta.pl/im/4/11841/m11841574.jpg
  I nich wszyscy odszczekają, że Miller i jego rząd działał na szkodę biednych. A przecież o ileż byliśmy wtedy biedniejsi.
  Ale przecież neoliberałowie z kręgów dziennikarsko-politycznych (mam ich zresztą za bezwględnych i pozbawionych uczuć złodziei) z troską pochylają się nad złodziejami rosyjskimi (Chodorskowski), ukraińskimi (Timoszenko) czy też rodzimymi.
  http://wyborcza.pl/1,75968,11833296,Biurokraci_i_kliki_niszcza_bohaterow_kapitalizmu.html

  Cóż, nawet radykalny kapitalizm nie umywa się do naszych neoliberałów.
  Myślicie, że dla tych wszystkich znajdujących się na krawędzi biologicznego przetrwania (bez wsparcia państwa będącego również sprawcą ich bieszczęścia) ważne są piłkarskie zaody, niedouczenie Obamy czy też wpływ brzozy na skrzydło?
  A przecież to są główne Wasze i naszych politykiero-dziennikarzy problemy.
  A Ikonowicz z jego radykalizmem społecznym stanowi powód do drwin.
  Jakie to żałosne!

 41. Karwoj!
  Staram się nie komentować Twoich tekstów, bo i po co. Chciałbym tylko Ci powiedzieć, że jak ja byłbym na miejscu moderatora, to tak, jak jestem liberalny wobec wszystkich wypowiedzi, tobym rżnął Twoje komentarze równo z trawą.
  Niech się wezmą do roboty, to będą mieli z czego żyć. U mojej córki majster robił kuchnię, trzech ich było po kolei, „po stówie dziennie? Pan raczy żartować. Za takie pieniądze nie będziemy nosić płytek i układać. Niech pan sobie poszuka innych frajerów”.
  Piszesz: „na wsi blisko 10 % rodzin może zagładzać się („W piwnicznej izbie”) na śmierć”.
  Po pierwsze – jak można na wsi głodować? Chyba, że się leży cały dzień.
  Po drugie – jeżdżę po wsiach Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski i Dolnego Śląska. Widzę same murowane domy, łazienki, ładne obejścia, samochody.
  Po trzecie – to ” w piwnicznej izbie” to cytat z Pani Marii, czy żeby Twój tekst brzmiał donośniej? W stylu: „zabijają starców, kobiety i dzieci”. U Ciebie najlepiej by zabrzmiało: „nienarodzone dzieci w brzuchach matek w piwnicznych izbach obumierają z głodu”.

 42. Pani ministra Mucha w liście adresowanym do Toma Gilesa napisała:

  „Z ogromnym zaskoczeniem obejrzałam program wyemitowany w stacji BBC , w którym na pierwszy plan wysuwał się apel piłkarza Sola Campbella przestrzegający przed przyjazdem na mecze w Polsce i na Ukrainie. Program ten w niezwykle tendencyjnie i jednostronny sposób dokumentował antysemityzm na stadionach w Polsce i rasistowską przemoc na Ukrainie”.

  Według pani ministry „opinia byłego kapitana reprezentacji Anglii jest niesprawiedliwa i opiera się na stereotypach budowanych przez jednostkowe przypadki i incydenty.”
  Podkreśliła, że patologie stadionowe, takie jak ksenofobia czy rasizm, to problem ogólnoeuropejski, a w Polsce zjawisko to dotyczy zdecydowanej mniejszości kibiców.

  http://wyborcza.pl/1,75478,11824270,Dziennikarze_BBC_wycieli_polskie_statystyki_z_filmu.html

 43. Torlin 9.11
  „Po pierwsze ? jak można na wsi głodować? Chyba, że się leży cały dzień.
  Po drugie ? jeżdżę po wsiach Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski i Dolnego Śląska. Widzę same murowane domy, łazienki, ładne obejścia, samochody.”

  Demagogia aż piszczy. Dane oficjalne mówią ze ok 7% ludzi ma na przeżycie poniżej 370 zł na osobę. To nie starcza na żywność a co tu mówić o mieszkaniu? Może mają jakąś budę i nie trzeba na to wydawać dużych pieniędzy? Z doświadczenia mojej pracy w pewnej fundacji zdziwiłby się Pan ile dzieci w sporym mieście nie je dziennie ani jednego ciepłego posiłku. To jest hańba dla nas wszystkich, dla mnie i dla Pana niestety też.

 44. @karawoj8

  „Czy zastanowiliście się (o ile), że nikogo nie obchodzi, że tak duża populacja: na wsi blisko 10% rodzin może zagładzać się (?W piwnicznej izbie?) na śmierć?

  ***

  Mieszkam na wsi w pobliżu szkoły.
  Tzw. biedne dzieci dostają darmowe posiłki z GOPS – u. Często widzę, jak na chodniku walają się pełne jogurty, mleko smakowe w kartonikach, bułki. Te zagłodzone wiejskie dzieci biorą, bo im się należy i robią z tym, co chcą, bo to przecież ich własność.

  Kiedyś, widząc, jak na ulicy ląduje kartonik z mlekiem, zwróciłam ‚głodnemu’ dziecku uwagę, próbując wytłumaczyć, że skoro mu nie smakuje, to niech nie bierze, albo niech zaniesie do domu. Dziecko na to, że w domu to oni tego dużo mają, bo dostają ‚dary’ a mleka to u nich nikt nie lubi, to się świniom wylewa. – Skoro nie lubisz, to dlaczego bierzesz i wyrzucasz? – Bo to moje! – rezolutnie odrzekło głodne wiejskie dziecko.

 45. Torlinie
  oczywiście, że najlepiej komuś zamknąć usta i wtedy „demokracja” będzie się rozwijać beproblemowo.
  Imputujesz coś czego nie powiedziałem, chociaż po części masz rację, że z tych dzieci wyrosną rachityczne i chore latorośle.
  Naprawdę trzeba być pozbawionym sumienia a i serca by nie dostrzegać tego co nawet „GW” i „Rzepa” zauważyły.
  Przy strukturalnym bezrobociu w wielu miejscach RP każesz ludziom pracować!
  Społecznie?
  Bo „praca czyni wolnym”?
  Zaś rodzinom na wsiach radzisz żywić się korzonkami?
  Szkoda, że nie wyjadą na Madagaskar.
  Cóż to za rodzaj dyskusji?
  Nie raczyłeś też zapoznać się treściami, których linki podałem.
  Pewno jesteś zdania, że jeżeli o czymś świadczą fakty to tym gorzej dla faktów.
  Wiem, że jesteś bezrefleksyjnym zwolennikiem PO, ale ta hołubiona – acz bez żadnego programu – partia popełnia „błędy”.
  Wiem też, że jesteś bezrefleksyjnym neoliberałem i to Cię usprawiedliwia.

 46. Acha, jeszcze jedno.
  Torlinie
  a najwięcej w opisanej sytuacji winne są dzieci.

 47. Zabawa „w kotka i myszke” , a poznej odpowiedz ;
  ta mysz jest agresywna !
  /albo odwracanie kota ogonem ,moze bedzie ptaszek /
  … niezbadane sa drogi poznania /szczegolnie w Polsce /…
  Salute

 48. Ewa1958 & Torlin:
  Z Waszych wpisow wnioskuje, ze Polska wspolczesna to kraj mlekiem i miodem plynacy, tylko ludzie sa zli i naduzywaja dobra wole, albo nie pracujac, bo sa leniwi (Torlin) albo marnujac datki spoleczne (Ewa1958).
  Z tego, co widzialem na Zachodzie, gdzie pomaga sie ludziom w biedzie, tego typu zjawiska nie swiadcza o tym, ze nie ma biedy, tylko programy pomocy sa wymyslane przez ludzi, ktorzy pracowali kiedys w obozach uchodzcow w Afryce, gdzie ludzie i ich potrzeby byly inne.
  Czuje tu oddech prawdziwego konserwatyzmu, przy ktorym wiktorianska Brytania to raj. Chyba zasada pomocy jest pomaganie systemowe, nie zas fundowanie posilku lub odziezy z drugiej reki.
  Jeszcze uwaga do Torlina: na moj gust to rowniez Twoje komentarze moznaby spokojnie wyciac „rowno z trawa”, bo sa czesto o niczym, w stylu propagandy sukcesu, albo jak sie to Tobie jawi rzeczywistosc. Co do opowieszci o fachowcach: na Zachodzie istnieje cos takiego jak minimalna placa. W stanach poludniowych to ok. $11/h i nikt nie bedzie pracowal za nizsza stawke.

 49. Bieda aż piszczy, bo cywilizacja nie dociera.
  Tyle się ma ile samemu pracuje, a tyle brakuje ile się na wspólnocie plemiennej traci.
  Nic dziwnego, że do Kalifornii daleko, jak i do szosy.

  Na mydło brak, bo raty za telewizor…
  Zarobków w ankiecie brak, bo kto do kradzionego się przyzna…
  Dzieci nie dojadają, bo na gumnie za woły robocze służą, a pierwej gadzinę, tę prawdziwą, skarmić trzeba…
  Pies na łańcuchu, potomstwo na żebrach, a dotacja do morgów na nowy eterenit idzie (w najlepszym wypadku).
  Pokażcie to w BBC (skoro nie widzimy sami) a Obama, ten kawowy Putin, ‚będzie musiał’ przepraszać Naród Nasz Wybrany, przedmurze ślepej kiszki.
  A kto przeprosi mnie, obywatela nie trudniącego się powszechnym i obłąkanym plemiennym szamaństwem beatyfikowania krzywdy nędzników pomiatających potomstwem, z winy oczywiście Tuska (Merkel, Portnoya czy Gagarina, ad libitum)?

 50. @ kostek , czytaj Torlina ZE ZROZUMIENIEM , mowa O WSI , nie o dużym mieście !!!
  @ karwoj – Torlin ma najzupełniejszą rację . Trzeba być totalnym leniem , pijakiem , nieudacznikiem aby na wsi głodować . Co innego w mieście – tynku ze ścian nie zjesz a i z mieszkania wylecieć możesz . Koszty życia w mieście są ogromne w porównaniu ze wsią ( np. wiesz ile płacą chłopi zrowotnego ? Nie wiesz ? Nie będę rozśmieszał . ) Róznice czynsz a podatek od domu na wsi , możliwości ogrzania domu na wsi -praktycznie za darmo itp.itp. Pomijam oczywiście drastyczne przypadki typu – niedołężna staruszka bez sił , porzucona przez rodzinę .
  Tam gdzie mam daczę , na niedawno biednej wsi , mają już lepsze fury niż niejeden „miastowy ” Krowy zaniknęły całkowicie . Jest może kilka kur . Ten stan jest symptomatyczny . Idąc tropem @karwoja , pionierzy na Mayflower po dopłynięciu do Ameryki , zmiast „czynić sobie ziemię poddaną ” powinni rozejrzeć się za jakimiś dotacjami lub zasiłkami ! O k…a ! Śmieszne aż straszne !

 51. Ja, tak samo jak w swoim blogu, czasami przejaskrawiam. Ale taka jest prawda. Wiem, że dzieci potrafią być głodne, ale z tym jest kłopot, że Państwa nie stać na karmienie wszystkich dzieci, a jak się daje tylko biedniejszym, to nikt nie przychodzi, bo się wstydzą.
  Mnie przede wszystkim chodzi o bierność ludzką, ja dostaję szału. Toczę taką dyskusję co kilka dni. „Zarabiam beznadziejnie” – „A – mówię – szukałeś innej pracy?” „A po co? I tak nie znajdę”. I to mówi chłopak w Warszawie. Siedzą młode byki na tych wsiach, czekają na rentę mamusi i popijają z butelki przy latarni o 12 w południe. „Precz z takim państwem, które nie chce zwiększyć renty mojej mamy, chcą, aby ludzie pomarli z głodu”. I pije.
  Bo tym się różnią ludzie z przełomu II RP i PRL, że tamtym ludziom się chciało. Wtedy, przed wojną, był głód, Górale babkę gotowali na przednówku, raz osoloną wodę używano po czterokroć, na cztery również dzielono zapałki. Ale jak przyszedł PRL, dał darmową edukację, lecznictwo i ziemię, to chłopi natychmiast zakasali rękawy. Ci, co byli potrzebni, zostali na roli, inni pojechali na wielkie budy socjalizmu. Dzisiaj prawica się z tego śmieje, wtedy były to słupy milowe normalności. Całymi miesiącami siedzieli w barakach, babrali się w błocie, bez kobiet, rozrywek, z butelką w dłoni. Nie wiem, czy ktoś oglądał jeden z najwspanialszych produkcyjniaków polskich, „Chudy i inni” z plejadą polskich aktorów (stawiam go na równi na pierwszym miejscu obok „Bazy Ludzi Umarłych”), jak tam wspaniale w swoim debiucie Henryk Kluba pokazał powrót przedwojennego chłopa do cywilizacji. Ich dzieci pewnie pokończyły uczelnie i zostały inteligencją w pierwszym pokoleniu.
  Lepiej jest siedzieć na wsi, narzekać, zrobić sześcioro dzieci, których nie można wyżywić, a później mieć pretensje do państwa, że nie daje. A bąknij tylko o antykoncepcji, albo żeby z facetem rzadziej chodziła do łóżka, to cię przeklnie używając potocznych argumentów kościelnych o grzechu.
  I właśnie o to chodzi mi w tym przydługawym komentarzu – zarzucam im bierność.

 52. Torlin
  1 czerwca o godz. 16:48
  – – –
  Tak, jest tak, jak piszesz.
  Ponieważ ‚bierność’ się opłaca, tak kształtuje postawy społeczne ustrój i nasze państwo.
  Przecież to powszechnie u nas, na nowo poprawny społecznie pogląd, że im mniej ‚kapitalizmu’, tym więcej ‚socjalizmu’.
  Zmałpowany z sytego zachodu (jak wszystko) tylko na odwrót.
  Tyle, że kapitalistów u nas, aby to sfinansować – brak.
  Jak się pojawią, to socjal-państwo plemiennych szajek ich zniszczy.

 53. Niektórzy piszący tu o polskiej wsi , piszą tak jak sobie ja wyobrażają , bo wygląda na to że tam nie bywają. Tymczasem tu już nie jest ta biedna powojenna wieś gdzie wszystkiego brakowało i można było dużo zyskać wywożąc tam niepotrzebne graty i odzież.
  Obecnie na wsi wszystko jest samochody osobowe , telewizja , komputery komórki , a i chaty wiejskie powoli zmieniają się w domy wyposażone jak w mieście. Biedy na wsi obecnie jest mniej niż w mieście mimo że statystycznie znacznie mniej pieniądza na głowę.

 54. Gdyby ktoś chciał obejrzeć, to nagranie jest tu:
  http://ftp.icm.edu.pl/packages/rm/nagrania/Pieńkos-Braun/tvt-20120527220001.asf
  Program o. Pieńkosa z G. Braunem – od 16-tej do 55-tej minuty.

 55. udeis pisze:Jeju.. łapki mi się trzęsą , oddechu brajuke.. a to wszystko z oburzenia. Jak mogłeś zlinkować gajowego ? Proszę, napraw to. Weszłam, poczytałam i mnie zatkało.. Ja wiem, że na świecie jest wiele skrajności, że nie wszystko musi mi się podobać, nie ze wszystkim muszę się zgadzać.. ale jak rany, po co promować takie zachowania ?

css.php