Poseł Godson, czyli skarb Platformy

To nie PJN, ani nawet Ruch Palikota, to John Godson jest prawdziwą zmianą (change!) w polskiej polityce. Platforma chyba jeszcze nie wie, jaki ma skarb. Przynajmniej dzisiaj tak to wygląda. 

O Godsonie, Nigeryjczyku z pochodzenia, a Polaku z wyboru, pisała  ostatnio Polityka, pisała GW, teraz zaprosił go do swego programu Tomasz Lis. Strzał w dziesiątkę. Nie lekceważę innych wydarzeń politycznych, ale w Godsonie, takim, jakim pokazał się w telewizyjnej rozmowie na żywo, jest świeżość i energia, których mi brakuje w polskiej polityce.

To pierwszy w 1000-letniej historii Polski czarnoskóry poseł do naszego wolnego parlamentu. W starych zachodnich demokracjach rzecz normalna, u nas widomy symboliczny znak, że Polska się zmienia na miarę potrzeb i wyzwań XXI w. To znaczy, że wchodzi w czas prawdziwej wielokulturowości. Pewien poseł z PiS został przykładnie ukarany niezbadanymi wyrokami demokracji liberalnej. To prawdziwy koniec białego człowieka w polityce polskiej. Wreszcie.

Godson ma spore doświadczenie publiczne. Ale ma też spojrzenie, jakiego nie mają inni posłowie RP. Może popatrzeć na Polskę z innej perspektywy. Dał tego przykład, kiedy powiedział, że nie będzie dodawał manifestacyjnie słów Tak mi dopomóż Bóg po przysiędze poselskiej, bo wierzy, że jemu Bóg cały czas pomaga w życiu i działaniu na rzecz innych.

Nie wiem, czy PO zdaje sobie sprawę, jakim skarbem jest dla niej Godson w parlamencie. Prawdopodobnie będzie wkrótce jedną z twarzy Platformy w mediach i Sejmie. Ma szanse zaskarbić sobie sympatię milionów Polaków zmęczonych codzienną młócką polskiej polityki.

Kiedy wiadomość o nim przeniknie do mediów zagranicznych, Godson będzie pomocny w przełamywaniu wizerunku Polski jako kraju nieprzyjaznego kolorowym. Może nieszczęsny poseł z PiS wieszczący po zwycięstwie Obamy koniec cywilizacji białego człowieka zrobi rachunek sumienia i pierwszy powita nowego kolegę sejmowego. Daj Boże.

XXXX

List ojca Ludwika Wiśniewskiego komentuję na portalu Polityka.p http://www.polityka.pl/kraj/opinie/1511490,1,stanowczy-list-ojca-wisniewskiego.readl

 Właśnie BBC World podało wiadomość o pośle Godsonie.

Autor wpisu antyrasistowskiego jest proszony przez moderatora o usunięcie obelżywych epitetów pod adresem tego, z kim chce polemizować, inaczej będzie dalej banowany

Pjg, zyleo itp. – Hubert Costa jest z Bangladeszu, a nie z Afryki. Piszę o czarnoskórym, a nie ciemnoskórym pośle, litości!