Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

20.06.2009
sobota

Bić Maszkowskiego!

20 czerwca 2009, sobota,

Rafał Maszkowski to jednoosobowy ,,watchdog” Radia Maryja. Robi świetną robotę. Archiwizuje wszystko, co w Radiu Maryja woła o pomstę do nieba. Teraz z ulotkami na ten temat wybrał się do Częstochowy, dokąd ojciec Rydzyk zwołał pielgrzymkę radiomaryjnej młodzieży. I przez uczestników tej pielgrzymki został fizycznie zaatakowany! Do boksu wziął się zakonnik (!) z Radia Maryja, ojciec (godnie brzmi, nieprawdaż) Andrukiewicz. 

Maszkowski, człowiek odważny i obywatel zaangażowny, przyjechał pod Jasną Górę rozdawać swoje ulotki o kłamstwach i brechtach płynących na falach RM. I za to miał dostać po zębach od kapłana. Co mnie wydaje się odwagą cwyilną, bokserowi w habicie wydało się bezczelnością: jak to, przecież Jasna Góra nie dla takich jak on!

Mam nadzieję, że Andrukiewicz i Rydzyk przeproszą napadniętego, a policja i prokuratura napadu nie przepuszczą. Niedawno – słusznie – stróże prawa badali sprawę mniemanego pobicia pewnej aktorki ze spotów PO i PiS. Sprawa Maszkowskiego jest nie mniej bulwersująca, a okoliczności dużo jaśniejsze.

Czekam też na głos prezesa Kaczyńskiego w obronie napastowanego za poglądy Polaka i obywatela.Niedoczekanie moje? Pewno tak, prezes ma ważniejsze zajęcie: obronę – niestety, znów z tym depczącym mu po piętach Ziobrą – nie Maszkowskiego, lecz sprawców linczu we Włodowie. Kto by się tam przejmował atakowaniem krytyka Radia Maryja albo antygejowskim chamstwem Rybińskiego w ,,konserwatywnej” Rzepie.

Szczęściem, PiS już nie rządzi. Gdyby rządziło, a szefem prokuratury byłby Ziobro, mogłoby się okazać, że winnym ataku na siebie jest sam Maszkowski, bo prowokował w świętym miejscu.                 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 31

Dodaj komentarz »
 1. Jakby jednak nie patrzeć, z punktu widzenia RM jest to jednak prowokacja, nikt nie lubi tego.

 2. Przecieram oczy ze zdumienia i czytam co to wypisuje na swoim blogu „medialny” katolik Szostkiewicz!

  Sprawa nie jest wcale taka jednoznaczna, jak to sie Panu wydaje, a i Maszkowski aniołkiem nie jest.

  Pańska stronniczość i wybiórczy obiektywizm woła o pomstę do nieba. Jestem tylko ciekaw, jak to by było Szanowny Panie, gdyby analogiczna sytuacja wydarzyła się w drugą stronę!

  Oczami wyobraźni już widzę, jak to by się „moherom” należało, by święte miejsca żydowskie propagandowymi ulotkami zaśmiecać i młodzieży w głowie mącić …

 3. Bardzo dobry tekst. Tylko znając życie mogę zapewnić, że nic z tego nie wyjdzie. Ksiądz, zakonnik, prezydent, poseł – osoby nietykalne. A z innej strony – dopuszczenie do powstania sekty RM było wielkim błędem KK. TR po śmierci zostanie natychmiast błogosławionym. I szybciej niż JPII wyniesiony na ołtarze (przynajmniej w RP którejś tam).

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To jest właśnie ” przykład realizacji” przesłania miłości, tolerancji, o które przez tyle lat zabiegał Jan Paweł II. Wszyscy wielbią, powołują się na Papieża-Polaka, budują pomniki, obchodzą różne rocznice związane z pontyfikatem – bo to takie proste, nie wymagające wysiłku od siebie. Biskup oceniający język debaty z okazji wyborów nie zająknie się słowem, skąd dobiegają najgorsze przykłady tego języka. Nie przekaże przesłania dla „funkcjonariuszy” Kościoła, żeby dali przykład dobroci, zrozumienia, cierpliwości, słuchania, itp. Któż dysponuje największymi ambonami i największą ilością słuchaczy? Czyżby sami hierarchowie nie wierzyli, że są w stanie wpływać na zmianę naszej mentalności? A może nie zależy im na tym, lepiej realizować nauczanie przez dostosowanie prawa do WIARY, zawsze łatwiej wyznaczać zadania innym, a samemu krytykować. Pozdrawiam

 6. dzien dobry!

  bicie jako argument bo sytuacja jest niejednoznaczna i prowokujaca?

  glupie !!!

  szkoda, ze do przymiotnika przy Rzepa trzeba dodac ” ”

  szkoda,kiedys byla to ciekawa gazeta

  konserwatywna jest Frankfurter Allgemeine nie trzeba lubic,ale cenic za

  humanitarny konserwatyzm i doskonaly warsztat dziennikarski

  (to taz z berlina widziane 🙂 )

  pozdrawiam 🙂

 7. Panie Adamie,
  najbardziej zastanawia mnie fakt, jak jakikolwiek katolik może potem słuchać takiego kapłana? Owszem, jest on tylko człowiekiem, itd., itp., ale jednak powinien chociaż próbować dawać dobry przykład, a nie zachowywać się jak podpity smarkacz.

 8. Czy tacy „Maszkowscy” przychodzą z ulotkami pod telewizje komercyjne rozdając ulotki o bredniach wypowiadanach i wypisywanych na temat Radia Maryja ?
  Telewizja Trwam i Radio Maryja mają w Polsce nieformalny status ostatniej reduty „Ordona” , broniącej naród przed zalewem absurdalnych pomówień i równie absurdalnych żądań wobec narodu polskiego.
  Polska inteligencja okazała się klasą zdemoralizowaną i tak wasalną w stosunku do mitu cywilizacyjnego Europy , że Polski nie ma kto reprezentować w potyczkach medialnych z agresywnymi mediami korporacyjnymi tej zapyziałej części świata, zwanej Europą libertyńską.
  Wasalizm polskich elit politycznych wobec globalnych oligarchów jest wręcz obrzydliwy.
  To na tle tego upadku polskiego ducha rozwija się alternatywny ruch Radia Maryja i chwała za to O.Rydzykowi.

 9. Coraz mniej wątpliwości, iż mamy do czynienia z typową sektą –
  zdobywającą część rynku, a potem broniącą zdobyczy wszystkimi dostępnymi
  metodami – ot, taki marketing chrześcijański…
  Jak wszystkie piramidalne bzdury i ta się kiedyś skończy – żal tylko
  zdezorientowanych „ofiarodawców”…

  Źródło do którego odsyła Teresa Stachurska to objaw fiksacji na tle GWAM,
  a prowadzona tam analiza pełna jest nietrafnych porównań osłabiających wymowę niektórych oryginalnych spostrzeżeń.

 10. Wojciech pisze: 2009-06-21 o godz. 14:04

  Popieram co napisales „Polska inteligencja okazała się klasą zdemoralizowaną i tak wasalną w stosunku do mitu cywilizacyjnego Europy , że Polski nie ma kto reprezentować w potyczkach medialnych z agresywnymi mediami korporacyjnymi tej zapyziałej części świata, zwanej Europą libertyńską. Wasalizm polskich elit politycznych wobec globalnych oligarchów jest wręcz obrzydliwy”

  I dodam, Radio Maryja i KK sa nieodwracalnie zwyrodniale, zdemoralizowane i sa wasalami Watykanu. KK jest pasozytnicza mafia z ktora obecne rzady nie maja odwagi sie rozprawic. A nalezy, KK ma takie same obowizki odnosnie obowiazujacego prawa jak kazda inna organizacja lub obywatel. Nieudolnsc wladz w sciaganiu od nich podatkow jest wrecz zadziwiajaca. Tu nie ma roznicy miedzy PIS i PO.

 11. Tzw.ojca Andrukiewicza pamiętam z publicznych,drukowanych, prymitywnych ataków na Wałęsę. Chorobliwa mentalność w habicie.Wstyd.

  Do vdm: masz nadprodukcję żółci, która zaćmiewa ci umysł w sprawie KK.

 12. Panu Maszkowskiemu nalezaloby pogratulowac,
  ze w koncu udalo mu sie znalezc guza, ktorego najwidoczniej szukal.

 13. Panie Redaktorze,

  na marginesie całej sprawy warto chyba zapytać (półżartem): jaki jest średni wiek owej radiomaryjnej „młodzieży”? Osobiście sądzę, że większość spośród owych dziarskich chłopców i dziewcząt liczy sobie 70 i więcej wiosen 🙂

  Największy długofalowy problem Padre Direttore zdaje się dziś leżeć nie tyle w odstawieniu od żłobu po upadku rządu PiS/ LPR/ Samoobrony, co w fakcie, że ze swoim przesłaniem do nikogo poniżej sześćdziesiątki przemówić nie jest w stanie. I nie chodzi bynajmniej o to, by głosy ksenofobiczne i czarnosecinne były wśród ludzi młodych niepopularne; istnienie takich wrzodów na ciele naszej sceny politycznej jak ONR najlepiej o tym świadczy. Główny kłopot radiomaryjnych kaznodziejów leży nie w treści ich ideologii, ale w języku w jakim jest ona wyrażana. Otóż jest to albo język ludowej dewocji (kiedy „targetem” oo. redemptorystów jest ich naturalny, moherowy elektorat), albo też infantylne bajeczki, tworzone na potrzeby dość wirtualnego bytu społecznego, jaki stanowią Podwórkowe Kóła Różańcowe 🙂

  Reasumując: jeśliby nawet trafił się młodzian bez skazy bądź dziewczę niewinne, zainteresowane propagowaniem radiomaryjnej ideologii, to nacisk grupy rówieśniczej – czyli zdrowy „obciach” – skutecznie by ich od tego odwiódł.

  Pozdrawiam

  Geograf

 14. Panu Geografowi chyba mapa zamokla i igla w kompasie
  sie rozmagnetyzowala a szkla lornetki zaszly mgla.

 15. Argumantum ad baculum…..tak, przystoi przewielebnemu

 16. Kiedy ogladam sceny z Teheranu mysle o Radiu Maryja. Dlaczego? Bo takim jak ks. Rydzyk marzy sie Polska na wzor wlasnie Iranu. Tyle, ze oczywiscie nie muzulmanska, a katolicka. A jaka roznica? Zadna. To co wydarzylo sie pod Jasna Gora jest widocznym dowodem, ze Radio Maryja i jego tworcy w sutannach sa z tej samej gliny co iranscy ajatollahowie. To nawet nie klamcy i obludnicy, to zwykla swolocz! Mam nadzieje, ze Rafał Maszkowski wytoczy proces temu tzw. „ojcu” i go wygra. Powinien zazadac przeprosin na lamach „Gazety Wyborczej” i na antenie samego RM. I jedno i drugi upodliloby podlych ojcow z Torunia.

 17. vdm pisze:
  2009-06-21 o godz. 15:26
  oj zawęziłeś pole rażenia i za mało utoczyłeś żółci. Otóż Polscy parlamentarzyści za namową biskupów KK, postulują wprowadzenie do preambuły konstytucji UE odwołania do chrześcijańskich korzeni Europy. Czy ktoś może sobie wyobrazić większą bzdurę. Toż to wszyscy zachodni europejczycy dokładnie wiedzą, że korzeniami Europy jest antyk, głownie kultura helleńska. Chrześcijaństwo to nieszczęście, które przydarzyło się Europie w V w n. e., kiedy to Konstantyn z tego wyznania uczynił religię państwową. No i Europa dumnie wkroczyła w mroki średniowiecza na przeszło tysiąc lat. Trzeba było kolejnych trzystu lat aby z tego wyjść. A my chcemy do tego wracać, zaznaczając to w preambule tak ważnego dokumentu. Wypisz wymaluj następna miłość do Kraju Rad zadekretowana. I dziwimy się, że się z nas śmieją. Pozdrawiam – Lech

 18. Geograf pisze:
  na marginesie całej sprawy warto chyba zapytać (półżartem): jaki jest średni wiek owej radiomaryjnej ?młodzieży??

  Niestety jest też sporo młodzieży młodszej. Propaganda robi swoje. Dla jednych obciach dla innych coś czym się mogą wyróżnić. Wystarczy zobaczyć zdjęcia z pielgrzymek RM

 19. Andrukiewicza może uczył walczyć sam Tomasz Adamek bo to przecież zagorzały słuchacz Radia Maryja a więc i pewnie lekcje boksu dał by za darmo redemptorystą.

 20. @Wojciech
  2009-06-21 o godz. 14:04

  „Czy tacy ?Maszkowscy? przychodzą z ulotkami pod telewizje komercyjne rozdając ulotki o bredniach wypowiadanach i wypisywanych na temat Radia Maryja ?”

  *************************

  Informuję Cię, Drogi Wojciechu, że żyjemy w demokratycznym państwie prawie. Może więc Maszkowski pojawiać się w każdej przestrzeni publicznej, o ile ma taką ochotę, oraz robić, co mu się podoba, o ile nie zakłóca spokoju. Gdyby były wątpliwości, co definicji przestrzeni publicznej, to kościoły i place przed nimi niewątpliwie ją spełniają, bo spotkania wiernych nie są zamkniętymi spotkaniami klubowiczów na terenie prywatnym.

  Nie potrzebuje też Maszkowski, jako osoba prywatna, żadnych zezwoleń na rozdawanie ulotek – jak to sugeruje Andrukiewicz na łamach frondy.

 21. Chyba coś o. Piotr nie dogadał się z o. dyrektorem. Wszak nie wspomina w tejże Frondzie, jak to pan Maszkowski z ekipą mieli (wg. o Rydzyka) użyć gazu pieprzowego.

 22. Maszkowskiego radiomaryjni nie lubią bo jako jeden z niewielu publicznie ośmieszal fałszowanie historii w Radiu Maryja – chodzi o tę fikcyjną komorę gazową w tunelu pod dworcem Warszawa Zachodnia.

 23. Niektorzy forumowicze w swojej „otwartosci” i „tolerancji”
  tak sie zagalopowali, ze az im sloma z butow wylazla
  i siano z glow sypac sie zaczelo.

 24. Widze, ze dzis tow. Levar zostal oddelegowany na to forum by bronic jedynej wlasciwej drogi…Ciekawe, co by pisal jakby w Jarocinie krecacy sie tam nawracajacy wszystkich i wszystko sukienkowi dostali po lbie od festiwalowej mlodziezy..

 25. Nie jestem fanką RM, ale jak czytam rozmowę z o. Andrukiewiczem to mam dziwne przeczucie, że tym razem to podpucha autorów filmu. Dlaczego jeszcze nie ujawnili nagrania?

  http://fronda.pl/news/czytaj/kolejna_prowokacja_gazety_wyborczej

 26. A moze by tak zamiast posylac na Iran izraelskie samoloty
  wyslac tam pana Maszkowskiego z odpowiednimi ulotkami?
  Mozliwe sa trzy scenariusze:
  a) Ajatollachowie dadza sie przekonac i ustapia
  b) Ajatollachow krew ze zlosci zaleje
  c) Ajatollachowie pekna ze smiechu

  W kazdym z powyzszych przypadkow swiat bedzie mial problem
  z glowy.

 27. „antygejowskim chamstwem Rybińskiego w ,,konserwatywnej? Rzepie”

  Z ust mi Pan to wyjął. I ten ordynarny bełkot drukuje rzekomo poważny ogólnopolski dziennik, a nie jakiś endecki szmatławiec… Czytając to straciłem do „Rzepy” resztę szacunku…

 28. Nie wstydzi się Pan za prowokowanie takiej dyskusji opartej na prymitywnych pomówieniach. Żyłem w komunie tak jak i Pan. To co pan uprawia to kontynuacji „sztuki medialnej” p. Urbana. Gratuluję
  Byłem zaangażowany w wspieraniedziałalności Wałęsy, Frasyniuka, Zdrojewskiego i innych z tej grupy. Rozczarowała mnie ich pazerność na własne sukcesy i karierę! Ale pan tez do nich należy!!!

 29. Panie Adamie
  Czy był Pan świadkiem tego zdarzenia?, że tak Pan pisze:
  ” I przez uczestników tej pielgrzymki został fizycznie zaatakowany! Do boksu wziął się zakonnik (!) z Radia Maryja, ojciec (godnie brzmi, nieprawdaż) Andrukiewicz. ”

  Jakoś nikt nie zarejestrował takiego zdarzenia.

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/jasna_gora

 30. Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was prowadził jakieś badania radiomaryjnej młodzieży? Bardzo interesuje mnie to zjawisko i chciałbym zrozumieć w jaki sposób młodzież „wsiąka” w Radio Maryja.

css.php