Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza Gra w klasy - Blog Adama Szostkiewicza

17.07.2008
czwartek

PiS bojkotuje TVN

17 lipca 2008, czwartek,

Szef PiS obraził się (i obraził) na TVN. Doskonale, odpocznę od prezesa i jego przybocznych przynajmniej w tej stacji. Doskonale, bo publiczność zyskuje nowy dowód, jak JK wyobraża sobie rolę mediów. Media publiczne i media Rydzyka są dobre, bo PiS- u nie nękają, tylko pozwalają prezesowi mówić, co mu ślina na język przyniesie. Nie udają neutralności, szczególnie Radio Maryja czy TV Trwam.

Co innego media poza polityczną kontrolą PiS – jak właśnie TVN. Tym nie szczędzi się pomówień o stronniczość, bo mają czelność zadawać niewygodne pytania. No i nie witają Prezesa błogosławieństwem jak media Rydzyka. Co to jest jeśli nie podwójna miara i próba dyskredytowania niezależności dziennikarskiej?

Podobno to Marek Suski namówił prezesa na bojkot TVN, bo stacja zaprosiła kogoś innego na jego miejsce, gdy rozmowy z udziałem Suskiego odmówił polityk Platformy minister Grad. Może to mało eleganckie ze strony ministra, ale miał takie prawo, a stacja miała prawo usłuchać ministra. Telewizja nie jest własnością PiS i nie jest medium publicznym, gdzie zdanie partii jest ostatnim słowem.

Ale obłuda bojkotu jest tym większa, że prezes PiS nie protestował przeciwko rynsztokowi w mediach, kiedy na przykład ks. Rydzyk obrażał w Radio Maryja bratową Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego nie mówił wtedy o psuciu języka debaty publicznej? On, który tyle razy obrażał w mediach różne środowiska tylko dlatego, że nie szły za nim jak za fletem szczurołapa.

Bojkot, myślę, nie utzryma się długo, gdyż jego nonsens – z punktu widzenia interesów PiS – bije po oczach. Dostrzegali to politycy z elity PiS, Kurski i Bielan. Ziobro był przciw, a nawet za. KOniunkturalny jak zwykle Paweł Kowal, wstrzymał się od głosu. Jeśli doniesienia te są prwadziwe, to trudno nie dostrzec drugiego dna sprawy bojkotu: konfliktu pokoleń w wierchuszce PiS. Fatalne notowania prezydenta, 55 proc. poparcia dla PO, gol samobój jakim jest bojkot – wszystko to musi zagrzewać młodych do walki ze starymi. Jeszcze jeden sygnał ostrzegawczy dla prezesa.                               

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 84

Dodaj komentarz »
 1. TVN cieszy się dość dobrą opinią w oczach Polaków, etykietki o masońskie konszachty, które mają zwykle humorystyczny rezonans jedynie to podkreślają.

 2. Panie Redaktorze,

  Jarosław Kaczyński, zdaje się, wziął sobie do serca słowa piosenki z ostatniej płyty Manaamu („mogę rwać włosy z głowy, krzyczeć na ulicy/ ale mogę też milczeć, milczenie też krzyczy”) i postanowił zmienić strategię: teraz krzyczeć będzie tylko w Radiu Maryja 🙂

  Ja w zaistniałej sytuacji spodziewam się w TVN-ie mocnej ofensywy Ludwika Dorna. Naczelny Trockista Rewolucji Moralnej z pewnością byłby dla tej stacji cennym nabytkiem, może nawet kimś w rodzaju etatowego recenzenta PiS-u. Mogłoby być ciekawie – facet jest dobrze zorientowany w sytuacji w partii, inteligentny, ekstrawagancki i żądny odwetu na pp. Suskim, Brudzińskim, Ziobro i innych miernotach, które teraz nawet nie będą mogły przez to samo medium z nim polemizować.

  Pozdrawiam

  Geograf

 3. Ale obłuda bojkotu – wstyd mi za Pana podobno-redaktora.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentatów USA przegłosowała wczoraj rezolucję wzywającą do „natychmiastowego przyjęcia ustawy o zwrocie mienia” zagarniętego najpierw przez niemców, a potem komunistów, czyli lud pracujący Polski Ludowej. Czy nie jest to akt agresji i wtrącanie się w wewnętrzne sprawy niepodległego państwa. Komu i jakie mienie należy zwracać? Czy ktoś będzie pytal naród? czy ktoś będzie protestował? Inicjatywa zwrotu wyszła jak napisano od lobby żydowskiego w USA. A gdzie jest lobby polskie? A co Pan Redaktor na to? Nie ma Pan czasu, bo ważniejsze są problemy oglądalności mord pisowców w jakiejs telewizji. A słychać, że Tusk juz sie zgodził na kolanach ustawę przyjąć. Kretyństwo!

 6. Gdy stoczniowcy poszli pod dom dowalda Tusku i skandowali m. in. „spieprzaj dziadu” to:
  – w Polsacie było
  – w Panoramie troche było
  – w wiadomościach TVP było pół zdania i trzy sekundowa przebitka
  – na Onecie było, ale bez zdjęć
  – było np. w GW ze zdjęciami

  W Faktach TVN było o wszystkim i niczym, o tym się nie zająknęęli, ani pł zdania jak w Lisich Wiadomościach.

  to tak odnośnie rzetelności informowania, ale po co donka denerwować, Hania ma TVNowi wybudować stadionik, nie ma co się narażać.

 7. I barzo dobrze! Niech sie PiS wrecszcie obrazi na dobre, zabierze swoje misie, zabawki i Nelly Rokite i pojdzie „w caly swiat”!
  Tylko nie wiem, gdzie ich przyjma…..
  Beda musieli sie przebrac….

  Pozdrawiam
  z Berlina

 8. O ile dobrze pamiętam obrażanie prezydentowej miało miesjce w szkole Rydzyka, a nie w jego mediach. Ale mniejsza z tym…

  Ja myślę, że bojkot skończy się wraz z wakacjami. Wytłumaczy się go chęcia zwrócenia uwagi opinii publicznej na stronniczość TVNu. Poza tym zakoduje się w głowach niektórych widzów że TVN z urzędu mówi o PIS źle, więc nawet jak z telewizora popłynie uzasadniona krytyka tej partii część widzów nie weźmie jej na poważnie.

  A ogólnie to wielka szkoda że doszło do tego bojkotu, szkoda i dla PIS, i dla TVN i dla widzów tej stacji.

 9. Niewielka strata, krotki zal. Polskie media indormacyjne sa tak prowincjonalne i o niczym, ze nie warto ogladac ich produkcji.
  Wazniejsza sprawa jest to, co wspomnial spin doctor- rezolucja Kongresu w sprawie zwrotu mienia. Moze przy tej okazji porozmawiajmy jeszcze raz o Tarczy, sojuszu polsko-amerykanskim i innych sprawach. Nasi Sojusznicy jeszcze raz pokazali nam, gdzie nas maja… I to pomimo Afganistanu, Iraku i smrodu wokol Szyman.

  Pozdrowienia

 10. Dlaczego mnie to nie (wz)rusza? Za to TVN może wreszcie podniesie poziom i zacznie dawać się oglądać?

 11. Coraz częściej jestem po innej stronie niż sojusznicy. Przykro mi bardzo.
  Ja się zgadzam z Redaktorem, że to nie ma sensu, i że większość normalnych Polaków chce odpocząć od Prezydenta i Premiera. Ja też za nimi nie tęsknię. Ale…
  Dla mnie nic pozytywnego nie można powiedzieć o TVN, jest stacją manipulującą faktami, ustawiającą sobie przeciwników i ma – moim zdaniem – bardzo słabych dziennikarzy.
  Popatrzmy na „Fakty”, dbają przede wszystkim o słupki sondażowe, więc jest o biednych dzieciach, nieprzyjętej Ukraince do szpitala, eksmisjach. Wszystko podlane taką demagogią, że aż strach. W warstwie politycznej są nieobiektywni i złośliwi, i tak samo dokuczają Kaczyńskim, jak i Tuskowi. Nie zapomnę, jak podczas pokazywania wbijania słupów pod stadion TVN dała w tle „Zbudujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom”. To jest w stylu PiSu, Kurskiego.
  Dla mnie Morozowski i Sekielski to jest nieprawdopodobna żenada, nazywanie ich „wybitnymi dziennikarzami” woła o pomstę do nieba. Klasę pokazali dając list do Kwaśniewskiego, którego on jeszcze nie zdążył przeczytać, czy wpychając Dodę bez uzgodnienia. Gdzie są tacy dziennikarze jak Małcużyński?
  A poza tym dla mnie TVN to jest królestwo kiczu, cały dzień kretyńskie seriale latynoskie, wieczorem film i np. Majewski, śmieszny do zejścia. Jak tak ma wyglądać ewentualnie publiczna telewizja…

 12. flet szczurołapa – piękne!

 13. Wesolo i przyjemnie jest obserwowac z dala, jak PiS dazy do samounicestwienia.I slusznie. W demokratycznym panstwie nie powinno byc miejsca dla formacji nieodpowiedzialnych psycholi, ktorzy nieustannie ostrzegaja spoleczenstwo, ze grozi mu zaglada, a kraj oplata jakis niewidzialny golym okiem uklad. Miejsce PiSu jest tam, obok jego niedawnych kolaicjantow, znane jako Wielki Smietnik Historii. Im predzej tam dotra tym lepiej dla Polski i dla Europy. Tym lepiej tez i dla mnie – nie bede musiala sie wsciekac, ze moje ciezko zarobione podatki placone na Unie moga wyladowac w pojemnej kieszeni bat’ki Rydzyka.
  Jak dobrze, ze PiS samo sie marginalizuje, zostwiajac normalnym obywatelom spieranie sie o reforme sluzby zdrowia, ustawy medialnej, miejsca w Europie i stosunki ze Stanami Zjednioczonymi. PiS ma swoje organy – Rzepe i Radio Maryja i niech tam wystepuje do woli.
  Brawo PiS! Absolutnie wlasciwe posuniecie!

 14. Myślę, że to coś głębszego. Prezes Kaczyński wyznaje chyba zasadę, że „obiektywne media” to takie, które trzymają równy dyastans wobec wszystkch uczestników gry politycznej niezależnie od tego jak bzdurne rzeczy wygadują. Oczywiście w ramach prawdy, bo kłamstwo trzeba bezwzględnie zwalczać. A skoro prawda jest zawsze przy nas bojkot nie powinien dziwić…
  Niepokoi mnie coś innego. Mianowicie w jaki sposób prezes Kaczyński definiuje rolę mediów. Mają być one neutralne, czyli właściwie być pasem transmisyjnym polityków. Powinny informować a nie komentować (manipulować?) czyli de facto przekazywać bezkrytycznie to co politycy im dostarczają. Bo wszkże politycy (przynajmniej ci właściwi) chcą dobrze. Wszelka krytyka jest więc wbrew interesom Polski… Taki sposób myślenia przypomina mi niestety czasy PRL, gdzie media nie miały pełnić funkcji kontrolnej wobec polityków a tylko informować i to w imię dobra powszechnego…

 15. Z utęsknieniem czekam, aż PiS zbojkotuje internet.

 16. I zaczela sie prawdziwa politycyzajca mediow… taka sama jak w USA. Nic dobrego z tego nie wyniknie… ale zawsze tak jest jak wladza zaczyna regulowac i kontrolowac media – zostaja tylko kontrolowane media panstwowe i te ktorych wlasciciele wchodza w konszachty z wladza…

  dlatego tez probuje sie tak aktywnie „regulowac” internet

 17. Proszę mi pokazać sytuację, występującą na przestrzeni – powiedzmy 10 lat – kiedy stacja telewizyjna poświęca partii opozycyjnej tyle samo uwagi co partii rządzącej, z tym, że (Pan oczywiście tego nie zauważa) w stosunku do partii rządzącej jest „neutralna” z akcentami „pro”, a wobec partii opozycyjnej (Pan tego nie zauważa) jest absolutnie „anty”. Czy słyszał Pan kiedyś jakieś dobre słowo o Pisie, ewentualnie o Prezydencie na antenie TVN/TVN24? Wiem, że TV nie jest od słodzenia, ale ja mówię o jakimkolwiek zauważeniu jakiejś zalety, pochwaleniu za cokolwiek. Powtarzam – cokolwiek.
  Ja tego nie zauważyłem.

 18. Wydaje mi się że z punktu widzenia zwolenników prezesa ruch jest jak najbardziej racjonalny. Manipulacje i brak obiektywizmu TVN są przecież oczywistą oczywistością.
  J.K. nie powiedział wprost że TVN steruje WSI, sieć i pajęczyna tylko dlatego że dla wierzących jest to oczywiste i mówić nawet tego nie trzeba.
  Prezes prowadzi swoich zwolenników niczym Mojżesz albo Mao, taki polityczny wielki marsz i nie sądzę żeby cofnął się choć o krok.
  J.K. powtarza tą samą taktykę która dała mu w 2005 zwycięstwo. Mała bardzo lojalna grupa i niska frekwencja.
  W 2005. frekwencja około 40% poparcie PiS jakieś 28%. Licząc wszystkich uprawnionych 40/100 * 28/100 * 100% = 11,2%. Więcej mu nie trzeba żeby rządzić Polską, jeśli oczywiście frekwencja będzie niska.

 19. Geograf 13.08
  Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniem Dorna inteligentnym. Jego zachowanie w czasie marszałkowania, w tym słynna wizyta na Uniwersytecie, dowodzą że jest koszmarnym chamskim głąbem, nuworyszem intelektualnym, który wykuł się kilku słówek z żargonu pseudonaukowej socjologii i mieli je przy każdej okazji. To stanowczo za mało by być inteligentnym – chociaż jest prawdą, że w PIS może nim być. Na bezpticzu i żopa sołowiej, jak mawiali nasi sąsiedzi.

  Bernard 13.49
  A jak by tak elita zwoleników PIS czyli stoczniowcy, udała się pod twój dom i solidarnie zrobili tam kupę, to też TVN powinien to podać jako pierwszy nius ?

 20. Obrazili sie, to i dobrze,ja sie od dawna zastanawialem ogladajac TV24,dlaczego tak dobra stacja telewizyjna zaprasza takie okazy z Pisu -ktore nadaja sie tylko do ZOO.

 21. Na wstępie, jestem 24-letnim wyborcą SLD ale szanuję każde zdanie i będę walczył o wasze prawo do wypowiadania go nawet jeśli sie z nim nie zgadzam.
  Co do TVN-u: nie znoszę tej stacji, tania sensacja, beznadziejne seriale („W11”) i potworna stronniczość za PO. Tak jak TVP stała się pro-PiSowska (kiedyś uważałem ją za najbardziej obiektywną) tak TVN lobbuje za PO że aż nie da się tego nie zauważyć. Tak naprawdę tylko Polsat prezentuje w miarę wypośrodkowany poziom z niewielkim odchyleniem na PO.

  A propos:
  „Komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentatów USA przegłosowała wczoraj rezolucję wzywającą do ?natychmiastowego przyjęcia ustawy o zwrocie mienia?”
  No właśnie, jak to jest? Jakim prawem ukochane przez POPiS USA stawia takie żądania? Czy istnieje jakieś prawo nakazujące nam ich usłuchać, podpisaliśmy coś takiego?

  Bernard, stoczniowcom należałoby nakopać do D. To już nie PRL, mają swój kapitalizm o który tak walczyli. Mają dobre, konkretne oferty ale nie zgadzają się na zagranicznego inwestora bo są „patryjotami”. Ojciec znajomego jest w zarządzie Stoczni Gdańskiej i mówi że nie da się z nimi rozmawiać, wolą żeby Stocznia upadła i została rozgrabiona niż oddać w ręce obcokrajowców. Tyle że potem zostanie wykupiona przez tych samych za grosze a my zostaniemy z długami wobec UE.
  Żadna polska firma nie jest zainteresowana a rząd RP nie jest dobrym zarządcą (po to była przecież prywatyzacja). Przykład: Stare pogotowia vs te zarządzane przez Falck. Stare Nysy i długi vs najnowsze Mercedesy, świetny sprzęt, znakomita załoga (pięciu moich kolegów tam pracuje i ciągle mają nowe szkolenia) oraz zyski. Tak mogłoby być też w szpitalach…

 22. No i bardzo dobrze. TVN jest opiniotwórczy i ma zaufanie Polaków. W rankingu reputacji marek zajmuje pierwsze miejsce (nie wiem czy mi wolno wstawiać odnośniki, ale spróbuję) http://konsumenci.premiumbrand.pl/rankingi.html

 23. do spin doktora

  „A gdzie jest lobby polskie?”
  Polskie lobby nie istnieje, amerykańscy Polacy zwalczają się wzajemnie.
  Mam kilkoro znajomych za granicą i wszyscy twierdzą: jeżeli Polak ci nie zaszkodził to już ci pomógł.

 24. Tak „obiektywnej” stacji jak TVN trzeba sie tylko poklonic. Nie ogladam TVN, nie czytam GW i czuje sie swietnie, a „Polityke ” czytam dla wypelnienia dziennej dawki humoru. Jesli ktos potrzebuje sie otumanic to polecam butelke wina albo piwa zamiast ogladac TVN.

 25. To jest język i sposób myślenia ulubieńców Paradowskiej, Michnika, Miecugowa, Urban, Lisa
  BLOGOWICZE „POLITYKI”, GW i NIE
  1. po wyroku uniewinniającym Kiszczaka.
  – andrzej-londyn Pisze:
  Chciałbym przypomnieć ze górnicy w wujku nie stali biernie -ktoś ich zachęcił do stawiania czynnego oporu ?.
  Czy Kiszczak zza biurka wydal imienny wyrok śmierci na kogokolwiek ?
  – Rysiek Pisze
  Brawo dla sądu, który nie ugiął się pod naporem propagandy
  – wicki
  organizatorzy strajku kuli ostre stalowe piki, gromadzili ciężkie stalowe mutry i inne żelastwo
  Co na to organizatorzy i przywódcy strajku? Nie mają nic na sumieniu?

 26. To jest język i sposób myślenia ulubieńców Paradowskiej, Michnika, Miecugowa, Urban, Lisa
  BLOGOWICZE „POLITYKI”, GW i NIE
  2. po filmie o Maleszce.
  Art63 pisze:
  Przyznam, że film nie zrobił na mnie wrażenia.
  – franciszka
  MALESZKA, Kukliński zdrajcy, konfidenci, jeden przyjaciel, drugi oficer WOJSKA i co z tego ze Wojska POLSKIEGO związane z ZSRR, ale konfident to to zawsze konfident FRACISZKA.
  – Renata
  kiedy przestaniemy sie grzebać w tych odchodach?
  Ludzie, nie macie dość??? Czym sie tu podniecać?
  – narciarz2
  Podejrzewam, ze jedna z rzeczy (nie jedyną!) ktora czyni Maleszke wyjatkiem, to jest ?wyjscie na Michnika?. Podobnie, jak agent Bolek jest tylko dlatego ciekawy, ze moglby sie okazac Walesa, podobnie Maleszka jest wazny dlatego, ze mozna przez niego dosiegnąc Gazetę Wyborczą.
  – spin doctor pisze:
  byli tam ( w SB ) fachowcy i za to należy ich cenić. Tymczasem stanowią dzisiaj żer dla zwalczających sie teczkami byłych mizernych bohaterów opozycji demokratycznej.
  – trocki pisze:
  Przecież to prehistoria! Zaczyna Pan wspomnienia jak mój dziadek o okupacji jak to razem z kolegami chodzili okradać niemieckie wagony kolejowe z żywnością. Kogo to dzisiaj obchodzi?
  – NELA
  autorki ostatniego dzieła nie poprosiły o pozwolenie wykorzystania fragmentów filmu
  Maleszka nie wyraził zgody na rejestrację swoich wypowiedzi.
  Maleszka utracił właśnie pracę, bez wątpienia z powodu tej emisji,
  więc może się domagać zadośćuczynienia ka krzywdę moralną i utracone zarobki.

 27. Tak sobie myślę, że to urlop Kaczki, albo zwykła ściema i to w porozumieniu z TVN. W przeważającej większości oglądacze TVNu nie darzą PiSu szacunkiem, delikatnie mówiąc. Zakazane mordy Kurskiego, Karskiego, Kaczyńskiego, Brudzińskiego i tego od ADHD powodują w widzach słuszny odruch wymiotny, stąd „dzikie ataki” PiS na PO nie odnoszą zamierzonego skutku. Co innego, gdyby PiSowski jad sączyli „niezależni” dziennikarze z TVN, w ramach „obiektywizmu” dziennikarskiego, podczas tego niby-bojkotu. Gdyby tak otrzymali od „anonimowych widzów” na swoją skrzynkę jakieś skandaliczne (niekoniecznie prawdziwe) rewelacje, jakieś sfabrykowane materiały, którymi można atakować PO, albo nastąpiłby jakiś „przypadkowy” przeciek, to „rzetelność dziennikarska” nakazywałaby im przystąpić do ataku i to ze zdwojoną siłą. Od momentu pojawienia się Kaczki w TVNie po circa 2 latach nie mam złudzeń, że to nie przypadek – haki na TVN musi mieć, i to solidne.

  Odnośnie TVN podzielam opinię Trolina, popieram także protest przeciwko nazywaniu p. Dorna inteligentnym – to nieporozumienie, ten człowiek inteligentny z pewnością nie jest.

 28. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5466332,J_Kaczynski__jesli_odzyskamy_wladze__stworzymy_nowe.html

  Jeszcze PiSolska nie zginela…
  puki my zyjemy….
  co nam (P)Obca przemoc wziela…
  szabla obierzemy….

  Pozdrawiam
  z Berlina

 29. zgadzam się z TORLINEM, co do Sekielskiego i Morozowskiego, o których pisze, dorzuciłbym jeszcze Sianeckiego, tego wielkiego lizdupę radiowej, dobrej onegdaj, trójki, teraz TVN24. A poza tym na TVN i TVN24 znalazłoby się trochę więcej miernot do odstrzelenia. Ale oni, jak mówią, są tv prywatną i wara chamom od nich. Robią co chcą.

 30. No i na koniec mój ULUBIENIEC
  – Jean Paul pisze
  1. film o trzech kolegach, to dęta autoreklama w celu beatyfikacji !
  2. jako historyk z dyplomem potrafię obiektywnie ocenić kłamstwa Wildsteina i jego donosy na ludzi,
  3, Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniem Dorna inteligentnym. Jego zachowanie ?.. dowodzą że jest koszmarnym chamskim głąbem, nuworyszem intelektualnym,
  Czytając te wpisy, przypomniałem sobie wypowiedź Wielkiego myśliciela:
  ” gdybym nie wiedział że głupi pomyślałbym, że sabotażysta ”
  – KULTURA DZIENNIKARZY tej gazety na drugi dzień po śmierci B.Geremka
  – Szostkiewicz
  Tym razem Lech Kaczyński stanął na wysokości zadania. Nazwał Profesora wybitnym Polakiem. A ja przypominam sobie brutalne ataki na Geremka
  – Żakowski
  Jarosław Kaczyński straszył Polaków ?korporacją Geremka
  – Czy można coś dodać, chyba tak:
  UCZEŃ GODNY MISTRZA.

 31. Aneks nr 9. Zeznania Grzegorza Żemka o TVN i I.T.I. , które zaprosiły gejów do Polski.
  Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV, akta tajne
  Przesłuchanie Grzegorza Żemka. Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu Centralnego PZPR, a
  później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych wojskowych
  zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby
  pełnić rolę `konia trojańskiego’, to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów
  na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987.
  Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana
  Wejherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony
  w Irlandii obszar tzw. `raju podatkowego’. Mechanizmy działań tego raju podatkowego były
  analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey. Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.
  Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejhertem. Otrzymałem wówczas
  informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym
  czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z
  Weihertem jego współpracowników m.in. Marcina Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest
  potrzeba zorganizowania – znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie
  mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem
  Filmu Polskiego. Chodziło jednak nie tylko o zaangażowanie renomy kinematografii polskiej,
  a także bazy produkcyjnej filmów animowanych w Bielsku-Białej. Przekazałem te sugestie
  do wojska, ale postawiłem warunek że jeżeli mam się tym zająć to muszę dostać ludzi którzy
  znają się na mediach i byliby w stanie taki koncern zorganizować.”

 32. Przynajmniej śniadanie będzie można zjeść spokojnie, obserwując jednocześnie serwis TVN24. Bez dramatycznego poszukiwania pilota na widok jakiej durnej i prymitywnej gęby z PiS-u, albo przy powstrzymywaniu odruchu wymiotnego, jeśli się pilot gdzie zapodzieje.

 33. toja,wyjdż z tego skansenu typowego dla ” prawdziwków”. Twe smęty nt. wydarzeń sprzed niemal 30 lat są żałosne. Wysil mózg i postaraj się skomentować np. wezwanie komisji Izby Repr. USA, sprawę gazociągu płn. / kapitalna wypowiedż Millera (z brodą)/ i asekuracyjne smęcenie naszych innych polityków. Swoje kombatanckie wpisy zostaw wnukom. Niejaki Prus w „Lalce”, opisał poczciwca Rzeckiego z jego wiarą w potomstwo Napoleona. Rzecki miał jednak tę zaletę ,że nie pchał się do rządzenia – jak Twe ulubione PiS. Co do TVN , to zgadzam się z ludżmmi oceniającymi ich negatywnie. TVN przypomina ” jakością” przekazu teatrzyki dla Polaków w GG. Natomiast TVN-24 jest typowym programem politycznym , który kreuje to co ma być kreowane. Np. fakt ,że z kont OFE ubyło 12% aktywów nie jest zupełnie komentowany, a dot. przecież spraw najistotniejszych – emerytur. Natomiast durne utarczki Po vs PiS są komentowane przez kilka ” paneli” komentatorów jednego dnia. Podobnie,zero poważnych reakcji nt. wspomnianej uchwały Izby Repr. w USA. Najśmieszniejsze jest trzymanie na antenie „Szkła kontaktowego”. Powołano je aby dokopać PiS. Dokopano, a ten minoderyjny program nadal istnieje. Ba , ponoć zyskał jeszcze jeden dzień emisji. Normalnie „tenis w porcie”!

 34. Nad paranoją braci i ich podwładnych nie ma co dyskutować. Po raz kolejny dała znać. Ale przy okazji proponowałbym zespołowi TVN 24 krytyczne spojrzenie na swój poziom. Niebezpiecznie zbliża się do „głębi” Nelly Rokity.
  Szanowni Państwo, czytajcie więcej poważnych tekstów, a nie tylko nagłówki dzienników. uważnie Porozmawiajcie częściej z mądrzejszymi od Was. Radzę także często nastawiać radio na audycje TOK FM: Janiny Paradowskiej, Grzegorza Chlasty – szczególnie po godz. 18) i Jacka Żakowskiego. To nie będzie dla Was stracony czas.

 35. Toja 20.30
  Popłakałem się ze szczęścia że nazwałewsmnie swoim ulubieńcem. Ale jak mi się tak podlizujesz, że nie nazwę tego bardziej dosłownie „włazi du*****m”, to dlaczego nie cytujesz moich wypowiedzi w całości, np o Dornie albo Wildsteinie ? Są przecież wtedy bardziej obelżywe, n’cest pas ?

  momo 21.50
  Niestety nie masz żadnego pojęcia o semantyce jezyka polskiego. „Półsłówko” „tenis w porcie” zupełnie nie pasuje do Szkła Kontaktowego, raczej do konkretnej osoby np. Zbigniewa Ziobry, albo Jarosława Kaczyńskiego.
  A jeżeli chodzi o Tvn24, to też jestem zdania, że to kiepski tabloid, a nie poważna stacja.

 36. do „momo ”
  – druga część wpisu – pełna zgoda, tvn24 miernotą jest ale ” Polityka ” Twoja ulubiona gazeta to DNO do kwadratu, czytam tę gazetę i ulubieni przez Ciebie redaktorzy też widzą to co chcą widzieć.
  – czy Paradowska lub Passent zauważyli takie rzeczy:
  Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.
  Sprawa dotyczy wartej 4 miliony euro kampanii Agencji Rynku Rolnego
  Agencja Rezerw Materiałowych ponownie nałożyła karę na firmę paliwową J&S.
  Kara jest w identycznej wysokości, w jakiej jesienią postanowił ukarać tę firmę rząd PiS.
  – zmiany zarządów w KGHiM,PKN itp.
  – komisja ?Przyjazne Państwo? nie usunęła ani jednego ?absurdu?, czy ?nonsensu?.
  – rynek mięsny do Rosji – tylko 10% tego co kiedyś exportowaliśmy
  Czy te sprawy są sprzed 30 lat a może to za czasów PiS-u ?

 37. Czy te sprawy są sprzed 30 lat a może to za czasów PiS-u ?
  A może to co podam niżej to są wiadomości z przed II-giej wojny, niestety to nabroiła PO i w tej podobno bezstronnej gazecie o tym niestety nie przeczytasz.
  – zatrzymania redaktora i kamerzystę o godzinie 6 00 rano
  – Tusk wybrał się na wycieczkę do Ameryki płd. za bagatela 1,5 mln zł
  – błąd funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego storpedował wielką polsko-amerykańską akcję antynarkotykową
  – autostrady ! ! ! W ciągu 8 miesięcy rządzenia przez Twoją ulubioną PO, pewnie nie zgadniesz, 0 km, powtarzam 0,00 km
  – Po jednym stanowisku w zarządzie TVP i KRRiT
  takie propozycje mają dla SLD liderzy Platformy Obywatelskiej
  wszystko to za odrzucenie weta prezydenta do ustawy medialnej.
  – sprawę gazociągu płn. opisywałem kilka razy – i bez echa, zaś komentowanie wypowiedzi Kwaśniewskiego na ten temat uważam za zbyt niskie.

 38. Prezes PiS na Śląsku o Kazimierzu Kutz i młodzieży – http://wiadomosci.onet.pl/1790996,11,item.html .

 39. Panie redaktorze. Chciałbym zwrócić uwagę, że artykuł nie jest do końca rzetelny. O. Rydzyk obrażał Marię Kaczyńską podczas wykładu w szkole a nie na antenie radia.

 40. Dziwna myśl mnie dopadła. Państwa zdaniem prezes PiS jest skandalistą ?

 41. tvn24 jest stacją słabą, jej reporterzy mają słaby warsztat. irytujące są te ich nagminne błędy językowe (ostatnio: „czterdzieści dzieci w wieku od trzynastu do szesnastu lat”), ich dziwaczny akcent i najbardziej chyba owo nieustanne powtarzanie tezy, jako forma uzasadnienia. zwykle nie mają ci reporterzy nic, żadnej informacji, więc w koło macieju powatrzają, co przed chwilą powiedzieli. i te uporczywe kaznodziejstwo – oni ciągle o powinnościach, ciagle badają cudze sumienia, zamiast informowac o faktach. pod szatą zapowiedzi i zajawek, jakbyś to zaraz miał proroctwa izajasza usłyszeć, miałkie to tvn24, wata.
  ale ten bojkot, to jednak porażka pis-u.
  z drugiej strony media, które mają rzekomo patrzeć na ręce tych u władzy są częścią tej władzy. np. ten stadion dla korporacji iti budowany za pieniądze podatników. i często to media są silniejsze od rządów. więc to, co nam serwują jest wypadkową tzw. rzetelności dziennikarskiej i interesu korporacji. może zbyt złośliwie, ale jedyne, co nam ujawniają media, to siermiężna reklama takiej, bądź innej partii politycznej. to jest potężny rynek i tvn prędzej czy później musiałby się przeprosić z partyjnymi pieniędzmi.
  ten bojkot pokazuje jak bardzo polska polityka jest zacofana. bo polityka to dziś kontrola tego, co odbiera, „łyka publika”, jak mawiał kisiel. to „produkcja konsensusu”, czyli łatwego do przełknięcia kłamstwa.
  najbardziej obłudna jest jednak postawa braci dziennikarskiej, świętych, a niepokalanych dziewictw każde tej samej maści.
  do głosu krytyki tvn się dołączam, na pis szkoda mi czasu.

 42. @momo

  „Natomiast TVN-24 jest typowym programem politycznym , który kreuje to co ma być kreowane. Np. fakt ,że z kont OFE ubyło 12% aktywów nie jest zupełnie komentowany, a dot. przecież spraw najistotniejszych – emerytur. Natomiast durne utarczki Po vs PiS są komentowane przez kilka ? paneli? komentatorów jednego dnia. Podobnie,zero poważnych reakcji nt. wspomnianej uchwały Izby Repr. w USA. Najśmieszniejsze jest trzymanie na antenie ?Szkła kontaktowego?. Powołano je aby dokopać PiS. Dokopano, a ten minoderyjny program nadal istnieje. Ba , ponoć zyskał jeszcze jeden dzień emisji. Normalnie ?tenis w porcie?!

  No dobrze, ale czy to jest wina toja. chyba nie. Raczej pana gospodarza, ktory nie potrafi podskoczy powyzej wlasnego pepka. Pan redaktor z uporem maniaka pisze monotematycznie. Tymczasem tyle waznych dla nas Polakow i Polski odpuszcza. Nie widzi czy go przerastaja. Smiem twierdzi ze nie dorosl.

 43. Moja opinia o twórcach programu „Teraz My” jest jak najgorsza, o czym parokrotnie wspominałam, przy różnych okazjach. Pełna zgoda z Torlinem. Co do obecności, a raczej nieobecności PiSu w tej stacji… może to jest szansa dla tej stacji? Bez tych wrzasków, przepychanek i dąsów-pąsów będzie można wreszcie się dowiedzieć, co dyskutanci mają do powiedzenia. No i przedstawiciele innych ugrupowań są zdecydowanie bardziej fotogeniczni. 😉

 44. Redaktorze, PiSu nie kocham, ale zgodzę się z przedmówcami, że telewizja Pana Waltera to taki „Fakt” bis, tabloid kochający PO, z reprezentującymi żenujący poziom gwiazdami w rodzaju Bogdana Rymanowskiego czy duetu Morozowski – Sekielski. Jedynie programy Małgorzaty Łaszcz (skaner polityczny, loża prasowa) są oglądalne. O Monice Olejnik nawet się pisac nie chce, zresztą i Kamil Durczok szybko dostosował się do obowiązującego poziomu.
  A na deser link, ilustrujący stosunki państwo – kościół: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article? Redaktorze, czy opisywane w cytowanym artykule zjawisko mogłoby się zdarzyć w normalnym, europejskim państwie? I kiedy wreszcie zostanie zlikwidowana komisja majątkoawa?

 45. Jeszcze raz ten link. Może tym razem będzie dzialać. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080710/REGION/980027721

 46. @ Jean Paul:

  Uważam jednak Dorna za rodzaj prowokatora intelektualnego, Palikota a rebours. Nawet jego chamskie zachowania były starannie wyreżyserowane i zawierały pewien przekaz, zrozumiały jedynie dla osób znających historię współczesną (jak cytaty z Łunaczarskiego czy spacery z psem do pracy jak Canaris). Niestety, w przestrzeni publicznej pozostawiały wrażenie jakoby Dorn był podobnego typu betonem jak pp. Kuchciński, Suski, Brudziński czy Gosiewski. A to nie tak, Dorn to beton zupełnie innego typu 🙂

  Mam na temat Krwawego Ludwika pewną teorię: facet naczytał się masę książek historycznych i postanowił przejść pełną drogę rewolucjonisty. I udało się! Było tak: facet działa przez lata w „podziemiu” (PiS poza parlamentem), zdobywając zaufanie wodza; bierze udział w „rewolucji”; zajmuje wysokie stanowiska w nowych strukturach władzy (miniter SWiA, marszałek sejmu), prześladując i potępiając reakcjonistów („lekarze w kamasze”, „wykształciuchy”). Skutkiem podstępnych działań młodych aktywistów (Ziobro) pada ofiarą czystek, co kieruje go na tory rewizjonizmu (List Trzech Wiceprezesów). Oskarżony o działalność frakcyjną, pomimo złożenia samokrytyki, zostaje wydalony z partii, gdyż nie rokuje nadziei na poprawę. Biuro Polityczne w specjalnej uchwale potępia wywrotowa działanośc tow. Dorna…

  Pozdrawiam

  Geograf

 47. @spin doctor

  „A gdzie jest lobby polskie? A co Pan Redaktor na to? Nie ma Pan czasu, bo ważniejsze są problemy oglądalności mord pisowców w jakiejs telewizji.”

  ************************************

  Dziennikarze mają swobodę w wyrażaniu poglądów i doborze tematów. Najwyraźniej, razem z Jarosław Kaczyńskim, nie możesz, bądź nie potrafisz tego faktu zrozumieć i zaakceptować.

 48. prawdziwi polacy z pis graja do swojej bramki…wlasnie strzelili sobie samoboja.tak trzymac chlopaki…he,he,he

 49. Panie Redaktorze,
  W odniesieniu do całokształtu działalności wysyPiSka najlepiej, gdyby ta partia postawiła kropkę nad „i” i dokonała samodelegalizacji.
  Toja , nabieram coraz większej pewności , że w domku czy w towarzystwie nie daja ci się wygadać. W odniesieniu do twoich wypowiedzi powiem krótko; wstydzę się za twojego tatusia.

 50. Migaczu!
  Poruszyłeś bardzo ciekawy temat – polscy dziennikarze telewizyjni wymawiają liczby (bo radiowi się jeszcze trzymają, a prasowi nie muszą znać). Ktoś im powinien napisać chyba słownie, bo ja się zwijam przy telewizorze, jak nasze dziennikarzyny usiłują w telewizji powiedzieć: „dla 24 dzieci przyniesiono paczki”, „997 żołnierzom przyznano odznaczenia” lub „bronił się jedynie 854 żołnierzami”.
  A ja w TVN mam negatywnego bohatera, ja nie wiem dlaczego, ale mnie z równowagi wyprowadza sposób mówienia Dariusza Prosieckiego, jego namiętne akcentowanie ostatniego wyrazu jest tak denerwujące…

 51. Z lektury – http://www.polskajestkobieta.org/index.php/?p=494 wyniosłam, że Manuela Gretkowska, jej wypowiedzi, lepiej się prezentuje niż Jarosław Kaczyński, więc lamentować by trzeba, że to MG w mediach jest za mało, nie zaś JK. Mam rację?

 52. Panie redaktorze. Kiedyś bardzo Pana ceniłem za to co Pan mówi oraz kim Pan jest ale słowa: „No i nie witają Prezesa błogosławieństwem jak media Rydzyka” niestety stracił Pan w moich oczach. Nie trzeba być zbytnio spostrzegawczym że TVN nie lubi PiS i że atakuje tę formację od dnia wygrania wyborów w 2005 roku.
  To już zwykli prości ludkowie potrafią to zauważyć tworząc żarty nt. obiektywności stacji Pana Waltera a Pan tego nie widział lub nie chciał widzieć.

  Szkoda. Naprawdę szkoda. Nie przepadam za PiS, ale te 2 lata rządów pokazały prawdziwe oblicze mediów, wpływów, upadku warsztatu dziennikarskiego.

 53. @ Daniel
  Przepraszam ale dzielenie mediów na te, które nas lubią i nie jest odrobinę infantylne. Media z założenia powinny być „wrogie” wobec polityków. PiS zamiast zabierać swoje zabawki i iść do innej piaskownicy powinien co najwyżej okazać niezadowolenie z ich zdaniem nieobiektywności TVN. Również na antenie tej stacji… Ja pamiętam czasy w których politycy PO (prominentni jak Komorowski) nie mieli prawa wstępu do telewizji publicznej. Jakoś wtedy PO nie bojkotowała telewizji publicznej…
  Nie chce mi się nawet dywagować na temat tego czy faktycznie TVN tak bardzo nie lubi PiS czy nie (jeszcze bardziej z pewnością nie lubiła LPR i Samoobrony ale politycy tych partii chętnie gościli na antenie tej stacji) i na ile jest to subiektywna ocena działaczy tej partii. Ostatnie fakty zdają się wskazywać, że urażony honor posła Suskiego był tylko pretekstem do manifestacji politycznej. Przecież za zaistniałą sytuację należałoby bojkotować The Wall Street Journal…

 54. W odpowiedzi zorro, który napisał
  (2008-07-17 o godz. 17:59)
  >>Tak ?obiektywnej? stacji jak TVN trzeba sie tylko poklonic. <<

  TVN nie musi być obiektywna, obiektywna to ma być (a przynajmniej do tego ma dążyć) TVP – bo jest publiczna. TVN, tak jak TV Trwam nie musi być obiektywna. Nie podoba mi się Trwam, więc nie oglądam i się nie skarżę.

 55. Drogi spin doktor, polskie lobby w Ameryce moze do upadlego tlumaczyc, ze ukradziona wlasnosc nalezy sie zlodziejowi, a nie prawowitemu wlascicielowi, ale trudno im bedzie znalezc dziennikarzy czy kongresmenow, ktorzy beda gotowi przyjac te wersje za wlasna. Dziwny jest ten swiat…

 56. J.P., ordynus

  Ja nie odnoszę się do postawy stozniowców, ani nie twierdzę, że mają rację, czy nie mają, ani czy ich demonstracja pod domem prenmiera była słuszna, ładne i legalne, czy niesłuszna, brzydka i nielegalna. Ani nie piszę o tym czy stocznie należy ratować czy zamknąć czym prędzej.

  Ja piszę o rzetelności przekazywania informacji przez Fakty TVN.

  pzdr
  Bernard

 57. PS
  I jeszcze dowcip z 2005 z kampanii prezydenckiej.

  Debata Kaczyński – Tusk

  Dziennikarka pyta Kaczyńskiego:
  – Panie Lechu, dlaczego pan tak źle rządził stolicą?

  Nastepne pytanie jest to Tuska:
  – Panie Donaldzie, dlaczego pan Lech tak źle rządził stolicą?

  pzdr
  B.

 58. Teresko a propos Manueli Gretkowskiej,masz absolutna racje!!!

  Pozdrawiam 🙂

 59. Komentarz do wypowiedzi „spin doktora”:

  Na miejscu „spin doktora” bym się nie wychylał z taką słowną sieczką.
  Tak się składa, że o tytule własności w świecie cywilizowanym
  decydują formalne tytuły własności a nie żadne „lobby” czy też
  „polski lud (mało)pracujący miast i wsi”. I to regulacje sprzed czasów
  kiedy w PRL dokonano gangsterskiego „upaństwowienia” nie
  swojego mienia na zasadzie politycznego rozboju. Jeszcze bardziej obrzydliwe było upaństwowienie własności osób zamordowanych w czasie okupacji (bynajmniej nie tylko Żydów) bez dociekania praw ich rodzin i spadkobierców. Nie trzeba być skrajnym filosemitą, żeby respektować PRAWO WŁASNOŚCI jako takie. Ta sprawa dotyczy też mojej, „rdzennie polskiej” rodziny, która przed rokiem 1945 nabyła kilka nieruchomości w W-wie i w pobliżu. Brak argumentów niejaki „spin doktor” zastepuje emfatycznymi zlepkami słow mówiącymi o robieniu czegoś „na kolanach” i oczywiście „bez sensu”. Jak dla kogo „bez sensu”! Dla mnie najbardziej kretyńską rzeczą było niezałożenie dla nowo zasiedlonych nieruchomości nowych ksiąg wieczystych ,w zwiazku z czym przynajmniej późni imigranci do Niemiec (z lat 70-tych) mogą się CAŁKIEM PRAWNIE I LEGALNIE domagać ich zwrotu oraz zadośćuczynienia i to niezależnie od rożnych lobby w postaci związków wysiedleńców w Niemczech. W sprawie ksiąg wieczystych żaden rząd nie zrobił NIC aż do dzisiaj łącznie z rządem PiS-u, który tradycyjnie ględził o „zagrożeniu niemieckim”. We francuskiej Alzacji są tereny w 40% wykupione przez Niemców i jakoś świat im się tam nie zawalił. I nie ma to NIC WSPÓLNEGO z tzw WOLĄ LUDU – to kwestia transakcji handlowych na otwartym rynku i rozstrzygnięć prawnych dokonywanych przez niezależne sądy. Od tematu zwrotu zagrabionych nieruchomości nie ma ucieczki o ile nie przewidujemy przyjęcia statusu drugiej Białorusi. Rząd PRZYTOMNIE ocenił możliwości skarbu państwa, wyłączył z postępowań spadkowych wszelkie osoby niespokrewnione z byłymi właścicielami i określił górną granicę roszczeń na poniżej 20% (czyli mniej niż jedną piątą wyjściowej wartości) – czy to jest aż takie „bez sensu” zdobyć dużo wyższą wiarygodność w świecie (a już na pewno w środowiskach finansjery i inwestorów) za jedna piątą ceny? Nie wyobrażam sobie, żeby występujący do polskich sądów występowali o tak mały ułamek utraconej wartości. A przecież te nieruchomości przez ponad pół wieku były , przy bardzo niskich kosztach zasiedlanie przez repatriantów lub były siedzibami instytucji publicznych – czy to jeszcze mało? Ja rozumiem, że według ‚spin doktora” bardziej te środki przydałyby się na emeryturki pomostowe, podtrzymanie upadających, deficytowych stoczni oraz inne demoralizujące działania bo wizerunek państwa takim jak „spin doktor” nie leży na żołądku, pomimo, że takie państwa jak Francja a już szczególnie Niemcy swoje zobowiązania własnościowe dawno uregulowały a nawet postkomunistyczne Czechy o wiele lepiej panują nad tą materią. Czy potencjalny inwestor chętnie wyłoży pieniądze w kraju o tak zabagnionych stosunkach własnościowych jak Polska?

  Komentarz do wypowiedzi „bernarda”:

  Rozumiem, że dla niektórych, „kultowe” sformułowanie „spieprzaj dziadu”
  jest najważniejsze w debacie publicznej. No bo jak wiadomo, to do premiera należy podpieranie upadających od lat zakładów z pieniędzy podatników, mimo że są one spółkami skarbu państwa na własnym rozrachunku. Lud pracujący, tamże zatrudniony nie wydawał z siebie takich okrzyków wobec własnej (nieudolnej) dyrekcji bo to mogłoby się źle skończyć dla wielu protestujących – mogli wylądować za bramą. Czy ci sami ludzie gotowi byli wcześniej zrezygnować z podwyżek uposażeń i zmian w kodeksie pracy po to by poprawić kondycję swoich zakładów?? TVN zachowała się wobec nich najbardziej dyskretnie i elegancko nie pokazując ich w stanie frustracji i bezsilności.

 60. toja: co autostrady? co 0km?

  W grudniu 2007 oddano 25km autostrady A1 a w listopadzie zostanie oddane pozostałe 65km do Grudziądza.

  Myślisz że autostrady buduje się po 1km i oddaje 2x w miesiącu?
  Robi się je warstwowo po kilka-kilkadziesiąt km, nawierzchnia idzie na sam koniec bo inaczej zostałaby zniszczona przez maszyny.

  Problemem zaś wciąż jest fakt że kilkanaście lat temu pewne firmy (np GTC) dostały koncesje na budowę ale nie określono za ile. I teraz są negocjacje. Rząd nie może odebrać koncesji (Polaczek próbował) a GTC stawia twarde warunki.
  Ale i tak budowa A1 przez GTC idzie jak burza, 30. czerwca podpisano kontrakt na odcinek Grudziądz – Toruń (62km) i w sierpniu rusza budowa


  Poza tym bez przerwy oddawane są drogi ekspresowe (dziś oddano 15,7km S7)

 61. Helena:
  Najzabawniejsza rzecza jest to, ze tych „prawowitych” wlascicieli w USA, ktorzy przetrwali i moga przedstawic prawo wlasnosci jest naprawde garstka. Ci, ktorzy najglosniej domagaja sie zwrotu pozostawionego w Polsce mienia to „spadkobiercy” bylych wlascicieli. Im sie nalezy odszkodowanie jako zadoscuczynienie krzywd, ktorych doznali od Polski. Interesujace, ze banki szwajcarskie nie zrekompensowaly do konca wkladow i dywidend od kont bylych obywateli II RP, ktorzy zgineli w Holocauscie. Nie wspominajac prania pieniedzy, zlota i dziel sztuki bylych ofiar Holocaustu. A Szwajcaria to taki cywilizowany i praworzadny kraj. W zbiorach niektorych muzeow amerykanskich sa dziela sztuki o „niewiadomym” pochodzeniu, ktorych strona amerykanska nie chce przekazac prawowitym wlascicielom. On and on.
  Rekomendowalbym Tobie, na otrzezwienie i zobaczenie problemu z troche innej strony, wizyte w British Museum i uswiadomienie sobie, ile potencjalnych skarbow musi zwrocic UK ich prawowitym wlascicielom.
  Osobiscie, popieram opinie A. Michnika na temat rewindykacji materialnych, wyrazona w GW w tym roku.
  Pozdrowienia

 62. Nie bardzo jestem zaniepokojony stanem zdrowia psychicznego Jaroslawa Kaczynskiego, bo akurat osobiscie uwazam, ze jest jednostka w stanie glebokiego stanu depresjii maniakalnej plus pewne zjawiska tzw. kompleksu napoleonskiego. Wcale nie byloby dla mnie zdziwieniem to, gdyby media poinformowaly nas o tym jakimi zabawkami bawi sie Jaroslaw Kaczynski w swoim miekszaniu w odosobnieniu.
  Czlowiek, ktory w latach 80-tych byl oredownikiem walki z cenzura i powstania wolnych i niezlaenych mediow, dzisiaj chce sie poslugiwac dawnymi komunistycznymi metodami dzialania..Moze Kaczynskiemu zafundowc osobista telewizje emitujaca jego wypocinowe wystapienia tylko na ekrnach telewizorow w jego mieszkaniu. sadze, ze telewizory u Kacynskiego sa wszedzie i w kuchni , lazience, ubikacji, wsypie na smieci i jeszcze gdzies !!!!!!!
  Choremu czlowiekowi ponoc trzeba cos wybaczyc, ale w przypadku JK raczej nie ma podstaw do wybaczenia. Glupote trzeba leczyc i to najlepiej w odosobnieniu

 63. PA2155, jestem w prostej linii spadkobierczynia mienia w Warszawie (Praga), ktore najpierw zostalo zagrabione przez hitlerowcow, a nastepnie przejete od nich przez komunistow. Od osiemnastu lat czekam na zwrot – najpoerw kamienicy, ktora w miedzyczasie zostala rozebrana, a obecnie na dzialke, krora juz zostala – jak slyszalam, bo nie odwiedzam – zagospodarowana, cos na niej wybudowano. Od 18 lat slusze, ze mi sie to nalezy, ale tylko wtedy kiedy wejdzie w zycie ustawa reprywatyzacyjna. 12 lat temu napisalam w tej sprawie do swojego kongresmena (jestem obywatelka USA), proszac aby wywarl presje na polskie wladze. Cieszy mnie ogromnie, ze Kongres wreszcie zadbal o moj interes, poniewaz polski Parlament jak widac czeka, az umre bezpotomnie.
  Kamienica nalezala do mojego dziadka, zas w meiszkaniu ktore zajmowal, jeszcze dwasziescia lat temu mieszkal szczesliwie przedwojenny dozorca, ktory cala moja rodzine wydal w rece gestapo – ale to juz jest na marginesie.
  Bez ustawy reprywatyzacyjnej nic mi se nie nalezy, poniewaz Warszawa ma jakis specjalny status, ktory nie zezwala na zwrot mojego mienia..
  Masz racje, ze jest nas garstka.

 64. Co ten Kaczynski ma do dziennikarzy? Przeciez przez ich glupie artykuly i programy sie wybil. To oni zrobili z niego „szeryfa” w rzadzie AWS, pozniej pomogli mu wygrac wybory na prezydenta Warszawy. TVN przodowalo w tej bezsensownej propagandzie, powinien im na kolanach dziekowac a nie sie obeazac.

 65. Uchwała kongresu USA ma dokładnie taką samą siłę sprawczą w świetle prawa , jak modlitwa sejmu RP o deszcz.
  Myślenie życzeniowe ma kolosalną przyszłość.

  Kiedyś natknąłem się na artykuł mówiący o tym, że własność kapitału zachodniego- za wyjątkiem niemieckiego, została na terenie Polski znacjonalizowana po 1945 r. za ODSZKODOWANIEM.
  W świetle równości wobec prawa – właściciel szwajcarski, amerykański, czy brytyjski, otrzymał pełne odszkodowanie, polski nic.
  Albo bawimy się w państwo prawa i realizujemy własne zobowiązania, albo robimy sobie co nam się podoba. Albo istnieje ciągłość prawna państwowości polskiej, albo nie. Nie można stosować tego wybiórczo.

  Albo istnieje honor, konsekwencja działania, wiarygodność i przewidywalność w kontaktach międzynarodowych albo widzimisię jakiegoś „wodza”.

 66. PA2155- a jednak nie tylko Polska musi zwracac,to co zagrabione,czy nieprawnie zajete.W Holandii rok temu ,po dlugich prawnych korowodach,zwrocono cala kolekcje obrazow potomkom rodziny zydowskiej,mieszkajacej w Ameryce.I nie chodzilo o jeden obraz,a o setki.
  Cztery duze muzea musialy mocno nadwatlic swoje zasoby!!!
  Z wyjasnien Holendrow wynikalo,ze przejmowanie mienia prywatnego,a zwlaszcza dziel sztuki,nie zwasze odbywalo sie zgodnie z prawem!!
  Warto,wiec to teraz naprawic!

 67. Ana – 2008-07-18 o godz. 15:33,

  dziękuję bardzo.

 68. Ktoś to musi wreszcie powiedzieć – impeachment!
  Prezydent meldujący prezesowi „wykonanie zadania” już na starcie pokazał w jakiej roli bedzie wystepował. Prezydent zmiażdżony ciężarem swojej funkcji, skandalicznie i z katastrofalnym skutkiem próbujący uprawiać jakąś namiastkę polityki zagranicznej, w sposób haniebny traktujący konstytucyjnych ministrów jest zagrożeniem dla Polski!

 69. Oby się obrazili na parlament!!!Ale to byłby nadmiar szczęścia!

 70. Bojkot, bojkot, bojkot! Bojkot niech żyje nam!!! 😉

  Osiem lat temu – po ukazaniu się w Gazecie Polskiej pierwszych odcinków mrożącego krew w żyłach serialu *Kwity na prezydent* autorstwa Tomcia Sakiewicza, wspomaganego podkuchenną przez Anitkę Gargas – trafiłem na stare forum GaPolu.

  Po kilku moich wypowiedziach, jakiś gapolowski przedszkolak, którego nicku przez litość nie wspomnę, rzucił hasło bojkotu *Grubego* i równocześnie wezwał swoich kolesi z forum Nowego Państwa aby przybyli na GaPol i pomogli mu dać mi odpór.

  Będę mu za to dozgonnie wdzięczny, bo dzięki temu bojkotowi stałem się znany w kraju i za granicą – szczególnie wśród rydzykowych prawdziwych katoliko-Polaków 😉

  Niektóre fora zamykały swoje podwoje na sam dźwięk nicku *Gruby* już na etapie rejestracji, a nowe forum GaPolu zapis na *Grubego* miało już w momencie swojego poczęcia! 😉 😉 😉

  Uwielbiam bojkoty!!!

  Ps.
  O ile pamiętam, to mój ulubieniec Tomcio S. czołowy donosiciel w czasach budowy IV PRL, już dawno temu ogłosił bojkot TVN24, bodajże po swoim donosie na p. Subotica.

 71. panie redaktorze pisz prawdę o pracy Tuska i kolerzków a nie atakuj uczciwych rodaków z PIS . Oszczędz waść wstydu i obłudy .Odczepcie się od Prezydęnta RZeczypospolitej Polskiej .Polska staje się biedna za rządów PO i PSL . Korupcja i złodziejstwo . Obiecanki i swawola . Kościół istniał i trwać będzie wiecznie czy wam się podoba czy nie basta.

 72. Helena, 19.37. Jesteś spadkobiercą kupy gruzów jakie Twoi bohaterscy przodkowie z Zaleszczyk i Powstania pozostawili w Warszawie w 45 roku. Ja to widziałem. I chwała Polakom /dziś obelżywie nazywanych komunistami/, że dzięki nadludzkim wysiłkom i ubogiemu życiu chcieli te gruzy ożywić. Upominanie się o zwrot to czysta bezczelność.

 73. „A ja sobie podglądałem WSI24 i jakoś tam markotno bez chłopców do bicia z PiSu.
  Owszem walterownia wypełnia lukę po przedstawicielach Kaczyńskiego odpadami genetycznymi w rodzaju sellina .
  Następni będą zapewne talibowie jurka.
  Program jednak WSIowych był tak „interesujący”, ze wróciłem na TVPInfo.
  Oj jak wiele słyszałem ileż to PiS „starci” na bojkocie walterowni.
  A ja już po jednym dniu widzę, że to był znakomity ruch Jarosława Okrutnego.
  Programy WSI24 wyglądają teraz jak z innej planety.
  Nie da się tego opisać słowami -kto wcześniej oglądał i porówna to z tym co teraz nadaje walterownia przyzna mi rację.
  Co ciekawe atak na PiS jakby tam zelżał.
  Wątpiącym w wytrwałość bojkotu przedstawicieli PiSu przypomnę przypadek superstacji.
  Olanie tego badziewia trwa już szmat czasu.
  Mimo butnego zachowania redakcji tej stacji widać,że bojkot zapchał już całkowicie to dziwo na obrzeża. Poważnie nie traktuje jej nikt.
  To samo kochani może być z WSIowymi.
  No bo tak szczerze – WSI24 była oglądana tylko dla przedstawicieli Kaczyńskiego.
  Jedni to oglądali by zobaczyć jak ich poniewierają -drudzy by zobaczyć jak poniewierani się bronią.
  A tu nagle dręczeni ku zdziwieniu wszystkich uciekli. No i teraz zostały narzędzia tortur tylko ofiar nie widać.
  Wspomniany talib jurek czy nawet wyciągnięty z lamusa wyliniały lepper są w stanie rozpalić umysły co najwyżej jednego promila oglądaczy.
  Sytuacja walterowni wbrew wszystkiemu nie jest do pozazdroszczenia. Ustawienie się w wyborach po stronie tylko jednej partii politycznej niesie za sobą ryzyko odwetu drugiej strony.
  To może się stać całkiem szybko – bojkot to tylko przedsmak tego co czeka ITI w przyszłości”

  smok5

 74. Nie wiem dlaczego należy wymagać od TVN całkowitego obiektywizmu. Przecież to telewizja prywatna i realizuje linię programową swoich właścicieli. Oczywiście marzy nam się stacja całkowicie obiektywna, ale obawiam się, że w naszym pięknym kraju 🙂 jest to po prostu niemożliwe. Zgodnie z zasadą ” gdzie dwóch polaków tam trzy partie „. A bojkotowanie mediów przez Prezydenta RP jest po prostu żenujące i i świadczy o ogromie kompleksów. On i jego „doradcy” wystawiają się na śmieszność. Dziękuję Panie Redaktorze za analizę.

 75. Helena:
  Moja rodzina posiadala sklep, ktory zostal odebrany moim rodzicom po slynnej „bitwie o handel” min. Minca. I coz z tego? Powinienem poprosic Polske o rekompensate, czy tez syna min. Minca? Nie odpowiedzialas na druga czesc pytania: czy inne rzeczy zagrabione przez panstwo w czasie wojny podlegaja rewindykacji? Czy Amerykanie powinni zaplacic, np. Irakijczykom za posrednie spalenie ich biblioteki narodowej i rozgrabienie ich muzeum narodowego tuz po inwazji w 2003 r.? Mysle rowniez, ze ciekawe bylyby rewindykacje wlasnosci przez Palestynczykow w Izraelu. Chyba, ze to inna para kaloszy. Przyznaje, ze prawo do rekompensaty jest potrzebne, ale tak jak sadzi A. Michnik, nie tylko dla Amerykanow pochodzenia zydowskiego.

  Ana:
  Wspomne pewna dziwna historie, ktora zdarzyla sie w Kanadzie. W koncu XIX w. Brytyjczycy nie mogli poradzic sobie z pewnym szczepem irokezkim i chcac go utemperowac skonfiskowali ich pioropusze wojenne. Pioropusze byly dosc duzej wartosci artystycznej i po przetransportowaniu do UK trafily do muzeum. Do tej pory toczy sie spor, czy UK powinno zwrocic te obiekty prawowitym wlascicielom. Muzeum, obecny wlasciciel, broni sie jak moze, poniewaz sa bardzo wartosciowe. O podobnej sprawie slyszalem w kontekscie Tybetu i wladz chinskich, ale wladze chinskie zostaly bezwarunkowo potepione za ten czyn. Mysle, ze jak juz uzywamy tych wielkich slow o krajach cywilizowanych, gdzie obowiazuje swiete prawo wlasnosci, warto to sprowadzic do realiow dnia codziennego. Moze Holendrzy dokonali czegos spektakularnego, ale trudno powiedziec tego o Amerykanach. Tu obowiazuja podwojne standardy.

 76. Helena:
  I jeszcze jedno. Skorzystam z Twojej rady i porosze mojego MP w Parlamencie Federalnym, aby reprezentowal mnie w przyszlych sporach z RP. Very smart indeed.
  Pozdrowienia

 77. Jest taka scena w filmie „Sami swoi”, matka Pawlaka mowi „sad sadem ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie”.
  Wszyscy krzywdza PiS Kaczynskich, sady (wg. Kurskiego jak na Bialorusi), stacje telewizyjne (ktore nie dmuchaja w trabke PiSu),wyborcy (bo przestali wierzyc w brednie „wielkiego wizjonera”, Walesa (bo sie nie przyznaje), Sikorski (bo ma ego i odszedl z PiSu) …… itd itp.
  Jeden Rydzyk zna retoryke i wie jak nie pomylic szamba z perfumeria.

 78. Nie tak dawno pytalismy na tym blogu czy mozna jeszcze nizej upasc, nizej niz dno…

  Ano jak widac mozna:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5472524,Jolanta_Szczypinska_przeprasza_za_Lecha_Walese.html

  To kolejny przyklad do hasla:
  „Nie falszuj w zgodnym koncercie naszego kolektywu!”

  Pozdrawiam
  z Berlina

 79. Panie Redaktorze Cieszę się z decyzji JK ponieważ kopie sobie grób polityczny ku radości wielu obywateli.Niektórzy trzezwo myślący członkowie PiSu mają problem a to doprowadzi do rozłamu w tej partii,bo chęć bycia posłem jest silniejsza od trwania przy sfrustrowanym,zakompleksionym, małym człowieku.Żal mi ludzi z tej partii,bo jest tam wielu zdolnych,utalentowanych,którzy patrzyli na prezesa jak w obraz a teraz zostaną na lodzie.Byle do wyborów.

 80. PA2155
  Oczywiscie, ze rzeczy zagrabione przez zwycieskie armie w muzeach (czy w domach prywatnych) powinnu byc zwriocone po podpisaniu ookoju. Niepotrzebnie siegasz po klamstwa wyssane z palca twierzdac, ze Amerykanie rabowali muzeum narodowe w Iraku. Kradli Irakijczycy, co bylo pokazywane w telewizji nie raz i nie dwa.
  Ustawa reprywatyzacyjna nie diotyczy tylko Zydow. Dotyczy wszystkich bylych i obecnych obywateli Polski. Kolejne wierutne klamstwo z Twojej strony
  Oczywiscie, ze bede zwracala sie do swojego rzadu aby mnie reprezentowal przed wladzami RP. A do kogo mam sie zwaracac? Wladze amerykanskie daly schronienie mnie i mojej rodzinie kiedy zostalismy bez domu i bez obywatelstwa. Wladze amerykanskie wymusily w swoim czasie na wladzach polskich aby pozwolily przyjechac do mnie mojemu narzeczonemu. A innym razem na moja prosbe zmusily wladze polksie do wypuszczenia na leczenie J. J. Lipskiegoj Moja dzis pierwsza i podsatwowa lojalnosc jest wobec wladz amerykanskich, a nie polskich.
  Ty tez mozesz z do rzadu federalnego jesli nie mozesz dojsc sprawiedliwosci po dobremu z wladzami polskimi. To sie nazywa korzystanie z dobrodziejstw demokracji. Jesli tego jewszcze nie wiesz, to znaczy, ze zyjesz wciaz l w glebokim PRLu. Na sczescie PRLu juz nie ma . I moj Kongres moze wymuyic przyjecie ustawy reprywatyzacyjnej na wladzach w Warszawie. Allach jest wielki! Radujmy sie!

 81. Panie Redaktorze,
  I tak, a bardziej nie. Bo gdy sprawę ‚bojkotu’ podejrzeć od podszewki, można zaryzykować taką oto hipotezą, że racja sondażowego istnienia PO oparta jest na
  dialektycznym charakterze codziennych zwarć politycznych z ‚gosiooszołomstwem ‚, ‚robesspieryzmem ziobrowatym’ , ‚chamstwokurstwem’ i innymi przymiotami PIS, które w oczach zwolenników PO stanowią prostą podstawę odniesienia i budowania ocen i sympatii dla tej partii. Jak tej bazy porównawczej zabraknie, cała ta dotychczasowa dialektyka sondażowa straci rację bytu i teza będzię zmuszona szukać innej antytezy dla heglowskiego podtrzymania rozwoju. Trzeba będzie PO zacząć ‚punktować’ w sondażach z innych dialektycznych powodów, niż te prymitywne – ‚kontra-ocenne’. Nieuniknione, że w tej nowej sytuacji dialektycznej (oby trwała jak najdłużej, dając PO szansę na pisanie dalszego ciągu Nowego Testamentu i kolejne Łazarzy wskrzeszanie) okaże się, że siła tezy osłabnie pod naporem realnych skutków sprawowania rządów i nagle ktoś krzyknie z tłumu, że „Tusk jest nagi!”. I co wtedy?

 82. Już po dwu dniach bojkotu są skutki finansowe.Miecugow w przypływie szczerości powiedział ze spadła im ogladalnośc.

 83. Helena:
  Nie twierdze, ze Amerykanie zrabowali irackie muzeum narodowe. Zwycieska armia amerykanska, chociaz bylo to jej obowiazkiem, nie ochronila tego budynku (i kilku innych ) w Bagdadzie. Dziwne, ze napastnicy nie zrabowali Min. Ropy Naftowej.
  Jestem w sytuacji, gdzie posiadam podwojne obywatelstwo. Zazdroszcze Ci Twojego komfortu psychicznego. Staram sie byc lojalny w stosunku do obu moich ojczyzn, nawet do USA, bo w Stanach pracuje, bez wygrywania jednej strony przeciw drugiej. A poza tym, dzisiejsza Polska to nie PRL, cokolwiek o niej zlego mozna powiedziec. Wydaje mi sie, ze za odszkodowania bedzie musial ktos zaplacic, kosztem innych rzeczy. A Polsce dzisiejszej wciaz daleko do bogactwa. Nie wiem, czy Twoj kongresman, glosujac za rezolucja, po prostu o tym nie wiedzial, albo uwazal za nieistotne przyjac tego do wiadomosci. I glosowal prawdopodobnie w intencji ofiar Holocaustu, a nie popierania prawa wlasnosci prywatnej w Polsce.

  Pozdrowienia

 84. Moj kongresmen nie glosuje w intencji ofiar Holocaustu, tylko w intencji praw swojego wyborcy czyli mnie wlasnie. Obecna Polska moze nie jest tym samym co PRL, ale mnnie zwodzila nie gorzej od PRL obiecujac od 18 lat ustawe reprywatyzacyjna. Jakos nikt nie ma problemow z oddawaniem dawnych wlosci innym bylym obywatelom. Czuje sie zatem zwolniona z takiej „lojalnosci”. Moja lojalnosc wobec Polski polega na tym, ze cale dorosle zycie poswiecilam na to by rozwijala sie tam demokracja. Nie jestem nikomu niczego winna.

css.php